Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bracik001
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1840
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bracik001 » 16.05.2013 12:48

Może dałoby się zrobić zwężkę do jednego pas i do momentu rozstrzygnięcia tego "konfliktu", zezwolić tylko samochodom do 3,5 t na przejazd. :?:
No chyba, że stan tego obiektu dopuszcza przejazd tylko rowerem :?: :wink:
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 16.05.2013 13:16

Swego czasu pokazywano pracownikom wykonawcy tego projektu na symulacji do czego moze doprowadzić wybudowanie mostu MA 532 wg projektu który stworzyli "yntelygenci" z GDDKiA. Co prawda inzynieria i budownictwo to nie mój fach ale prezentacja owa w sposób "łopatologiczny" pokazywała następstwa sporządzenia tego cuda.

Jak pewnie wiecie - drugiego podobnego cuda w Europie nie ma. Więc mając na uwadze iż w budowę tego mostu zaangażowanych jest kilka państw (PL, A, D, CZ) rzec by można że to "miś na miarę nie tylko polskich ale i europejskich możliwości".
Głownymi cechami tego cuda to ponadprzeciętna długość połączona ze sporą jak na taką budowlę szerokością. Jak na obiekt o długości ponad 400 metrów i średnio ponad 40 metrów szerokości.. Zawieszony na dwóch pylonach..
Wg prezentacji, o której wspomniałem zaplanowana przez "óczonych" architektów kontrukcja, a raczej jej wybudowanie mogło doprowadzić do tego, iż przy założeniu że jedną stroną mostu (np w strone granicy z Czechami) przejechało by w krótkim czasie wiele samochodów o masie większej niż łączna masa samochodów poruszająca sie w tym samym czasie w kierunku przeciwnym, mogło by to spowodować iż most zaczął by sie zachowywać jak huśtawka.
Ci, którzy w dzieciństwie bujali sie na huśtakach wiedzą iż aby rozbujać huśtawkę wystarczło "przeżucać" ciężar ciala z jednego jej koćca na drugi; to powodowało iż zabawka ta zaczynała sie poruszać. Tak samo i sam efekt miałby wg wspomnianej prezentacji wystąpić w przypadku MA 532. Mowa tu była oczywiście o ogromnych ciężarach..

Choć kto wie.. czy wg nowego projektu do rozbuajania tego mostu nie wystarczył by ciężar wspomnianego przez Andrzeja.... roweru :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 16.05.2013 19:38

To po jakiego grzyba się po raz drugi do przetargu stawali. Symulacje wizualne robi przy każdym większym obiekcie, co nie znaczy, że ma się zawalić tylko pokazuje zachowanie przy skrajnych obciążeniach.
A przeglądając zdjęcia z awarii jaka miała miejsce (forum dot. A1) to budową zajmowali się chyba piekarze, bo takich podstawowych błędów to na żadnej budowie nie widziałem no ale wiadomo cena.....
Memory
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Memory » 17.05.2013 07:52

wielbiciel napisał(a):To po jakiego grzyba się po raz drugi do przetargu stawali.


No właśnie - kto tu jest winien? Czy Alpine poniosło jakieś kary za pierwsze opuszczenie budowy?

Poza tym to chyba działa tak - inwestor (GDDKiA) zamawia projekt - ktoś ten projekt tworzy - kto to był? Następnie mamy wykonawcę (Alpine) i nadzorcę inżyniera projektu - czy dobrze wszystko rozumiem?

Jako inwestor nie muszę znać się na szczegółach - od tego zatrudniam fachowców.Teraz chyba trzeba dojść do tego kto i co s******ł.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 17.05.2013 08:53

Memory


przeczytaj powysze posty (niekoniecnize moje) masz w nich odpowiedzi na Twoje pytania.
Pozostale istotne kwestie znajdizesz tutaj
http://www.alpine.pl/autostrada-a1-swie ... rojektowe/

Pozdrav
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 19.05.2013 12:58

Witam
chciałem Was podpytać czy to co mi skalkulowała nawigacja jest poprawne i oddaje rzeczywistość ? Poprzednio miałem trasę skalkulowaną z Orlenu w Wodzisławiu, ale z powodu okoliczności wyższego rzędu muszę zmienić Orlen na BP. Najbliższy granicy znalazłem w Jastrzebiu. Czy zatem poniższa trasa jest ok jeśli chodzi o ten nieszczęsny kawałek A1 ?

O ile pamiętam zaraz za granicą jest Shell aby kupić winietki ?

Obrazek

Pozdrawiam
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 20.05.2013 09:06

jak najbardziej ok.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 20.05.2013 09:53

Super
wszystko już zatem załadowane do Garmina :papa:

W któym miejscu jest ten nieszczęsny objazd ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.05.2013 10:03

jackuc napisał(a):Super
wszystko już zatem załadowane do Garmina :papa:

W któym miejscu jest ten nieszczęsny objazd ?

Objazd jest od Swierklan (tam gdzie na Twojej mapce zjezdzasz) do
Mszany (tam gdzie wjezdzasz). A super most jest zaraz kolo wjazdu w Mszanie :wink:
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 20.05.2013 10:07

Hej

masz kilka mozliwości...

między innymi mozesz jechac autostradą A1 do samego końca. Wyjeżdzasz gdzieś kolo Świerklan Górnych. Przez Świerklany i Marklowice dojeżdżasz do Wodzisłąwia a z tego miast to juz prosta droga przez Gorzyce do granicy..


Możesz tez wybrac inny wariant i jechać droga 81 na południe. W Pawłowicach skrecasz na Jastrzębie Zdrój i dalej na Wodzisław (droga 933) - znaki Cie poprowadzą. Przed dotarciem do Wodzisławia znaki porowadzą Cię jak wjechac na oddany już do ruchu odcinek A1 prosto do granicy.
Pozdrav


PS spokojnie - znaki Cię poprowadzą.. :)
Ostatnio edytowano 20.05.2013 10:09 przez cronaturki, łącznie edytowano 1 raz
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 20.05.2013 10:08

No to ok. Muszę zjechać na BP więc mam nadzieję, że wybrałem dobry wariant i tak jak pokazane na mapce będzie ok

Zaraz za granicą jest Shell do kupna winiet ?
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 20.05.2013 10:10

Mijasz Gorzyczki mijasz granice w Chałupkach i zjeżdzasz na czeską autostrade.. po pareuset metrach masz stacje Shella - nie sposób nie zauwazyć.. :)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 20.05.2013 10:36

No w tamtym roku tam chyba stawałem ale jechałem przez Wodzisław i Orlen... w tym roku się pozmieniało i Orlen odpada... dlatego przez BP i nie potrzebuję zajeżdżać do Wodzisławia w związku z tym :papa:
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 20.05.2013 10:48

Obrazek

Jestem z tego rejonu i polecam Ci taką trasę do BP, najmniej odczujesz że zjechałeś z trasy do Chorwacji.
Po wjeździe na ostatnim odcinku (za felernym mostem) jeszcze kawałek i wjeżdzasz do Czech. Pierwsza stacja to Shell (winietki), ale spokojnie, odcinek autostrady w CZ aż do węzła Ostrava Rudna jest darmowy.

Z Twojej pierwszej opcji trasy bym nie korzystał, musisz się przebić przez Jastrzębie, a tam jest trochę świateł.

http://www.tinypic.pl/obyewxll9n8g
Ostatnio edytowano 20.05.2013 10:50 przez GREG_G, łącznie edytowano 1 raz
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 20.05.2013 10:49

jackuc, jedź tak jak sobie ustawiłeś.
Tu Twoja trasa objazdu wg WG http://goo.gl/maps/HRY64 z tankowaniem na BP w Jastrzębiu.
Dodatkowo możesz "przelecieć objazd" w SV.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone