Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

autobusem ze skarpa travel

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dorot@ i Tomislav
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 21.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorot@ i Tomislav » 26.06.2009 12:09

Fajnie :roll: Ale może właśnie dzięki temu opóźnieniu wszystko będzie ok. Trzymamy kciuki. Napiszcie koniecznie jak było.
Na początku lipca mamy zamiar dokonać wpłaty...
Życzymy Wam udanego urlopu ! :)
I... troszkę zazdrościmy wyjazdu na wakacje... 8)
troyan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) troyan » 26.06.2009 21:55

Ciekawe czy już są w drodze, mam nadzieję że bus sprawny bo my jedziemy dokładnie za tydzień :D
Dorot@ i Tomislav
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 21.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorot@ i Tomislav » 30.06.2009 09:57

Ale Wam dobrze - macie już z górki do wakacji :)
My musimy poczekac do sierpnia...
Mimo, że zdecydowaliśmy się na podróż ze "Sarpą" mamy nadzieję, że wszystko będzie o.k. Koniecznie odezwijcie się po powrocie!
Bawcie się dobrze :)
KrysteX nic wiecej nie napisał, więc pewnie teraz pławi się już w Adriatyku... Mmmm... 8)
troyan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) troyan » 02.07.2009 21:25

A jutro z Gliwic ktoś jedzie ? Odwołali poranny kurs bo za mało ludzi było, chyba się ludziska pogody pzrestraszyli albo...kryzys nas dopadł.

Wyjazd o 13.30 :) Jak ktoś jedzie niech da znać :)
DzienTygodnia
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) DzienTygodnia » 05.07.2009 12:15

Kurcze, ale mnie nastraszyliście. Jadę busem ze Skarpą 17.07 (sam przejazd), ale teraz zaczynam mieć pewne wątpliwości (czekam na umowę, którą maja mi przysłac). Wybiera się też ktoś w tym terminie ;>
jerro
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerro » 05.07.2009 19:06

ja jadę pod koniec sierpnia :)

na razie czekam na relacje tych co już pojechali :D
DzienTygodnia
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) DzienTygodnia » 06.07.2009 10:21

I szczęśliwie wrócili ;)

W samej Chorwacji bywam często ( mam ciotke która prowadzi pensjonat i przyjezdżam do niej na wakacje), aczkolwiek busem jeszcze nigdy nie jechalam;) No i co do Skarpy- to jedyny przewoźnik który wlasnie oferuje kursy do Tucepi, wiec dlatego sie zdecydowalam, no ale opinie przeczytalam po tej decyzji ;)
A pytałam czy ktoś jedzie 17.07, bo w kilka osób zawsze raźniej ;)

CO do sierpnia.....to myślę, że to genialna pora na wakacje w tym miejscu :) NIe jest już tak tłoczno a i pogoda piękna ( bo troszkę lagodnijsza już:) )
KrystekX
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 25.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrystekX » 17.07.2009 17:59

Witam!
No i wróciliśmy! :) :)
Opaleni i zadowoleni po same pachy :)
Adriatyk cieplutki, pogoda w sam raz - nie uwierze już nigdy synoptykom !
Na 14 dni tylko raz padało i to w nocy. Mieliśmy w kwaterze dostęp do internetu Wi-Fi więc codziennie sprawdzalem prognozy na ktorych straszyli deszczem, którego jakoś nie było widać.
Wracając do sedna tematu czyli do transportu "Skarpy" to biuro spisało się na medal. Widać że trasę mają w jednym palcu - szczególnie główny szofer Pan Stasiu - stary wyga chyba od początku w "Skarpie". Przejazd z Katowic do Makarskiej około 20h. Częste postoje na rozprostowanie kości, poranną toaletę czy kawkę na stacji. Autokar w jedną i drugą stronę bez zarzutu, klima działająca, piloci zorientowani w temacie cóz więcej pisać...
Droga powrotna również bez stresu - po 2 tygodniach punktualnie odebrali nas ze stacji INA w Makarskiej o 17:30.
Jeśli macie jakies pytania odnoście Chorwacji i przejazdu to pytajcie - mamy najświęzszą baze wiadomości "co i jak" .. a zawojowaliśmy sporo łącznie z Bośnią i Hercegowiną :))
Pozdrawiamy !!!
jerro
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 10.05.2009
bagaż

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerro » 18.07.2009 07:46

Dzięki za pozytywne wiadomości :D

A jak było z bagażem? Jest jakiś limit? Ile mieliście bagażu?

:D :D :D
KrystekX
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 25.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrystekX » 20.07.2009 00:06

Witam!
Nie nie było żadnych problemów z bagażem, standardowo mieliśmy 2 wielkie torby na kółkach i po plecaku podręcznego. Byli pasażerowie co mieli więcej toreb jednak nikt nie robil z tego powodu problemu.
Dorot@ i Tomislav
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 21.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorot@ i Tomislav » 20.07.2009 08:46

Super!!! Z opisu jasno wynika, że nie ma co panikować, a wpadki zdarzają się wszystkim...
Pozdrawiamy :)
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 20.07.2009 23:58

KrystekX napisał(a):...Mieliśmy w kwaterze dostęp do internetu Wi-Fi ...

A nie orirntujesz sie jak duzo jest takich kwater w Makarskiej z Wi-Fi i ewentualnie jakieś inne sieci do których dałoby sie podłączyć. Dla mnie dostęp do sieci w te wakacje jest sprawą dosc wazną wiec byłbym wdzieczny za podanie namiaru na tę kwaterę ewentualnie jakieś inne o których wiesz ze maja Wi-fi. Z góry dzięki.

A teraz wracając do tematu, jechałem ze skarpą 2 lata temu i wszystko było OK. wyjeżdzałem po 20 sierpnia (jerro cos dla Ciebie
jerro napisał(a):ja jadę pod koniec sierpnia :)
) koniec sezonu, autobus wypełniony w 1/3 - 3 miejsca na osobę więc jazda na leżąco :lol: Wyjazd był opóźniony ze 2 godziny ale to przez korki w samym Krakowie bo Kraków był wtedy rozkopany , mimo to dojazd do Makarskiej pół godziny przed czasem planowanym. W autobusie luz psychiczny zamiast tankować wahę do auta mozna tankować oktany do gardła :wink: mozna tez było oglądać filmy, w nocy przycięło sie komara i cała podróż zleciała niewiadomo kiedy.
Dzień powrotu - spakowani i wymeldowani z apatramentu ale bagaze pozostawione u własciceli apartamentu a my plażujemy, zero stresu ze dzis wyjazd i nadzieja ze moze autobus sie opóźni. Niestety :cry: przyszedł sms ze autobus bedzie punktualnie a nawet chwile przed czasem - ostatnia kąpiel i z mokrymi gaciami do autobusu. Autobus w drodze powrotnej wypełniony całkowicie ale za to temat był jeden na kilka godzin podrózy - pasazerowie opowiadali sobie jak spedzili urlop i znów podróż zleciała niewiedomo kiedy.

Chętnie znów pojechałbym autobusem ze skarpą ale w tym roku musze zabrac 15miesieczne dziecko i cały ekwipunek dla niego (spacerówka itp.) dlatego pozostaje jechać mi samochodem i az mnie ciarki przechodzą na samą myśl ze bede musiał zmagać sie z fotoradarami (i/albo atrapami) stosowac sie do przepisów na Słowacji, przeanalizowac trasę i zakrecic sie za noclegiem tranzytowym - a gdzy jechałem autobusem miałem to wszystko głeboko w ( )( )
KrystekX
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 25.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrystekX » 21.07.2009 23:39

Czesc!
Tygrys z tym internetem to byl czysty przypadek :) nie szukalismy kwatery z dostępem do WiFi. Mam telefon z WiFi tak z ciekawości skanowalem tu i tam - ktoś mial niezabezpieczoną lub jakiś hot-spot:) Było to na ulicy Trakace w rejonie Hotelu Makarska powyżej straży pożarnej. Predkość nie byla powalająca ale stronki bez problemu się otwierały.
Drugie miejsce gdzie jest darmowy net w Makarskej to rejon dużej plaży koło Disco Plaza idąc w strone latarni morskiej. Sieć nazywała się "Tropic". Prędkość zadowalająca nawet streamingowalem filmiki z Youtuba jak mi się nudziło bezczynne leżenie na słońcu :)
Jak chcesz namiary na tą kwatere co byliśmy to daj jakis kontakt prywatny, tylko nie gwarantuje Ci że net bedzie dalej bo to było miedzy 26.06- 12.07.
Pozdrawiam!!
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 27.07.2009 16:40

Witaj KrystekX
Myslałem ze wi-fi było na wyposażeniu kwatery wiec w takim wypadku obejde sie bez namiaru na tą kwaterę. Ale dzieki za dobre chęci. Cieszy bardzo fakt ze można gdzieniegdzie złapać jakies wi-fi w Makarskiej. W takim wypadku pożycze od kumpla antenę kierunkowa ze w zmacniaczem do wi-fi i bede próbował łapać co sie da z okna apartamentu :D
KrystekX
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 25.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrystekX » 29.07.2009 10:48

Jeśli juz rozmawiamy na tematy informatyczne to bylem niemile zaskoczony. Możliwe że akurat trafiłem na niewłaściwe osoby więc może nie będe uogólniał:)
Pewnego dnia zaszła konieczność opróżnienia karty pamięci z aparatu i zgrania zdjęć na płytkę. Uderzam do kafejki internetowej i pytam się Pana z obsługi czy może mi wykonać taką usługę oczywiście odpłatnie..Jakiez było moje zdziwienie jak gostek po obejrzeniu karty stwierdził iż nie mają takiego czytnika żeby włożyć kartę!! (ścisłe centrum miasta) Dodam że chodziło o najpopularniejszą kartę SD 2GB !
Uderzam więc do Foto-Optyka w samym rynku Makarskiej....tam to już musza miec czytnik :) Pytam...czytnik jest !! Koszt usługi to 40kn . Pani zabrała karty, proszę przyjść za 20minut.
Przychodzę i o mały włos zawału nie dostalem Pani mówi: "na karcie nie było żadnych zdjęć tylko jeden filmik" . Cały dorobek ostatniego tygodnia stracony !!!! Niemozliwe !!! Wywiazała się ostra rozmowa, której finalem było to iż wpuszczono mnie na zaplecze zakładu abym zobaczył stan karty. Wkładam ją w czytnik i na chorwackim Windowsie XP:) otwieram kartę...jak byk foldery ze zdjęciami i osobny folder z filmem. Babce kopara opadła...przeprosiny...kolejne 20minut czekania..40 kun skasowali bez rabatu za straty moralne:)
Nigdy więcej !!! W przyszłym roku albo większe karty albo zabieram laptopa.
Pozdrawiam!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji

cron
autobusem ze skarpa travel - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone