Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Apteczka, trójkąty - herezje o wyposażeniu aut ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2008 15:26

No dobra Morski nie obrażaj się, jak Cię lubię, jesteś konkretny facio :)

Niezawodny, nie żebym także pałał uwielbieniem :) ale masz browar :P nawet dwa

DO ZOBACZENIA NA SZLAKU ZATEM !!!


ps. Daher können die Mitgliedstaaten nicht vorschreiben, dass ein in inem anderen Mitgliedstaat zugelassenes Fahrzeug Ausrüstungen mitzuführen at, die in dem Mitgliedstaat, in dem das Fahrzeug zugelassen ist, nicht obligatorisch mitzuführen sind. In den vom Herrn Abgeordneten genannten Fällen müssen die portugiesischen Fahrzeuge also bei Reisen in Spanien nicht mit Ersatzglühbirnen und bei Reisen in Deutschland nicht mit Erste-Hilfe-Kästen ausgerüstet sein. Entsprechend dürften gegen ausländische Fahrzeugf ührer, die diese einzelstaatlichen Vorschriften nicht einhalten, auch keine Geldbußen verhängt werden.

HAHA - najlepsze, że ostatnio szkopska policja nawystawiała szczeciniakom full mandatów za niezgodność apteczki. Oj będą zwroty z odsetkami ojjjjj będą. Jak pójdzie do Strasbourga to mogą być nawet sowite odszkodowania, szkoda, że nie usiłowano ukarać mnie takim radosnym lecz kompletnie bezpodstawnym mandatem :(((

ps.2. Trzeba sobie wydrukować to całe zapytanie wraz z wykładnią i wsadzić do dokumentów. Jak któryś policmajster będzie coś chciał to mu pokazujemy, jak nadal będzie coś chciał to żądamy połączenia z komendantem jednostki oraz naszym konsulatem, jeśli nadal będzie coś chciał to prosimy o pisemne uzasadnienie :)))))

ps.3. Ciekawe jednak mimo wszystko nadal kto ratyfikował tę Konwencję dlatego, że z wykładni unijnej wynika, że wszystkie państwa unijne no ale ciekawe co np. z Serbią czy już w ogóle Turcją !!

ps.4. Ale widzisz Morski - miałem o tyle rację, że Ty zamierzałeś (ja częściowo też) szukać odpowiednich ustaw/rozporządzeń w legislacji wszystkich poszczególnych krajów a tymczasem to JEST WTÓRNE. Obowiązuje wykładnia unijna a co sobie tam np. w Słowenii napisali to nikogo nie interesuje oprócz naiwnych !!!!!
Ostatnio edytowano 01.03.2008 16:16 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 01.03.2008 16:02

Pełny tekst Konwencji Wiedeńskiej z 1968 roku znalazłem na jakimś portalu szwajcarskim:
http://www.admin.ch/ch/d/sr/0_741_10/index.html

Interesujący nas fragment, znajduje się w załączniku nr 5 w punkcie 1:
http://www.admin.ch/ch/d/sr/0_741_10/app5.html

I nie trzeba było się tak wysilać z tym szukaniem bo nawet w szanownej wikipedii o tym piszą:
http://en.wikipedia.org/wiki/Vienna_Convention_on_Road_Traffic
The vehicle must meet all technical requirements to be legal for road use in the country of registration. Any conflicting technical requirements (e.g. right-hand-drive or left-hand-drive) in the signatory country where the vehicle is being driven do not apply.

A wszystko przez te barany z PZMotu...
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 01.03.2008 16:20

A ja i tak wolę zabrać apteczki, trójkąty itd i nie kłócić się ze szwabem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2008 16:28

bo jesteś spolegliwy

Co innego odpowiednia apteczka (najlepiej niemiecka chyba zgodna DIN) a co innego wydumane zapasowe żarówki albo inne pierdoły. Przez takich jak Ty oraz takich, którzy powtarzają utarte banialuki oraz komunały (Rysio, Janusz, Haweł, Piotrek_B) gro ludzi płaci mandaty i daje się zrobić w konia.
Dzięki takim ludziom jak Morski legislacja oraz stanowione powszechnie prawo miałoby szansę być klarowne i rozsądne. A tak to sztaby baranów w Urzędach każdej branży stanowią durne, nieżyciowe i barańskie przepisy utrudniające rejestrację działalności, przerejestrowanie auta, wybudowanie domu i cokolwiek innego. W tym kraju tylko spowiedź jest chyba łatwa !!!! no nie wiem czy także przyjemna :))) !!!
Ostatnio edytowano 01.03.2008 16:32 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 01.03.2008 16:32

bjur napisał(a):ps.3. Ciekawe jednak mimo wszystko nadal kto ratyfikował tę Konwencję dlatego, że z wykładni unijnej wynika, że wszystkie państwa unijne no ale ciekawe co np. z Serbią czy już w ogóle Turcją !!


Chyba krócej jest wymienić kto nie ratyfikował:
The Vienna Convention on Road Traffic was not ratified by all signatory parties. Notable cases of countries that refused or delayed ratification include Chile, China, Costa Rica, Ecuador, Ghana, Holy See, Indonesia, Mexico, Portugal, Republic of Korea, Spain, Thailand, United Kingdom, and Venezuela.
Nie wiem czy to jest pełna lista a teraz nie mam czasu głębiej pogrzebać.

bjur napisał(a):ps.4. Ale widzisz Morski - miałem o tyle rację, że Ty zamierzałeś (ja częściowo też) szukać odpowiednich ustaw/rozporządzeń w legislacji wszystkich poszczególnych krajów a tymczasem to JEST WTÓRNE. Obowiązuje wykładnia unijna a co sobie tam np. w Słowenii napisali to nikogo nie interesuje oprócz naiwnych !!!!!


Tak, tylko prawo unijne nie jest ponad prawem państw członkowskich. Ale na potrzeby ewentualnej dyskusji z misiem to co znalazł Niezawodny powinno wystarczyć. Myślę, że powinno wystarczyć nawet zwykłe zapytanie go czy słyszał o Konwencji Wiedeńskiej. Nie sądzę żeby policja była niedouczona, te polowania w Świnoujściu to była zwykła złośliwość.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2008 16:36

Prawo unijne jest PONAD prawem państw członkowskich. Obowiązuje bezwzględny prymat. W przypadku kiedy nie jest zgodne sprawa błyskawicznie kończy się w Strasbourgu !!! Żadne prawo lokalne nie może być niezgodne z prawem unijnem. Jeśli jest inaczej podlega ono zaskarżeniu do Brukseli, gdzie natychmiast następuje korekta i mogą nastąpić kary dla kraju członkowskiego. Niezgodność może się skończyć i kończy się koniecznością wypłaty odszkodowań !!!!!!!!!!!!

Sztandarowy przykład to polska akcyza na sprowadzane auta, gdzie Polska została zobowiązany do korekty naszej grubej niezgodności oraz chciejstwa. Powinno przysługiwać grube odszkodowanie !!!!
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 01.03.2008 16:55

MorskiPas napisał(a):Tak, tylko prawo unijne nie jest ponad prawem państw członkowskich. Ale na potrzeby ewentualnej dyskusji z misiem to co znalazł Niezawodny powinno wystarczyć. Myślę, że powinno wystarczyć nawet zwykłe zapytanie go czy słyszał o Konwencji Wiedeńskiej. Nie sądzę żeby policja była niedouczona, te polowania w Świnoujściu to była zwykła złośliwość.

Nie znam tematu tych "polowań w Świnoujściu" ale jeśli ktoś dostał mandat za "niemanie" czegoś w samochodzie to należy mu się zwrot kasy i jeszcze może skarżyć RFN w Strassburgu za szykany ze strony funkcjonariusza państwowego i nadużycie władzy a Strassburg tego nie toleruje (i dobrze).
Lekko licząc minimum 1000 Euro odszkodowania + zwrot kosztów adwokackich a taką sprawę wygra każdy adwokat. Dobry adwokat wygra nawet 10.000 Euro + zwrot kosztów leczenia za utracone zdrowie psychiczne :wink: Czyli mieć taki mandat to jak wygrać los na loterii :wink: Że też mi się coś takiego nie trafiło - puściłbym "Reich" z torbami :wink:

P.S.
Bjur - Konwencja Wiedeńska to prawo międzynarodowe niezwiazane z UE.
Natomiast masz rację że wiąże ono wszystkich sygnatariuszy.
Ostatnio edytowano 01.03.2008 16:59 przez niezawodny, łącznie edytowano 1 raz
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 01.03.2008 16:55

bjur napisał(a):Prawo unijne jest PONAD prawem państw członkowskich. Obowiązuje bezwzględny prymat. W przypadku kiedy nie jest zgodne sprawa błyskawicznie kończy się w Strasbourgu !!! Żadne prawo lokalne nie może być niezgodne z prawem unijnem. Jeśli jest inaczej podlega ono zaskarżeniu do Brukseli, gdzie natychmiast następuje korekta i mogą nastąpić kary dla kraju członkowskiego. Niezgodność może się skończyć i kończy się koniecznością wypłaty odszkodowań !!!!!!!!!!!!


OK. Źle się wyraziłem. Powinno być: prawa unijnego nie stosuje się wprost. Prawo unijne zobowiązuje władze kraju do stanowienia zgodnego z nim prawa lokalnego, ale szarego obywatela obowiązuje prawo lokalne albo Strasbourg (z tym błyskawicznie to bym polemizował).

Ale wracając do tematu, to na czeskich i słowackich stronach też są informacje po polsku o wyposażeniu aut. Czyli nie tylko PZMot.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 01.03.2008 17:06

MorskiPas napisał(a):OK. Źle się wyraziłem. Powinno być: prawa unijnego nie stosuje się wprost. Prawo unijne zobowiązuje władze kraju do stanowienia zgodnego z nim prawa lokalnego, ale szarego obywatela obowiązuje prawo lokalne albo Strasbourg (z tym błyskawicznie to bym polemizował).

Konwencja Wiedeńska nie jest prawem unijnym - podpisał ją prawie cały świat. Stosuje się ją wprost (prymat nad prawem lokalnym).

MorskiPas napisał(a):Ale wracając do tematu, to na czeskich i słowackich stronach też są informacje po polsku o wyposażeniu aut. Czyli nie tylko PZMot.

Klasyczna "kula śniegowa"...
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 01.03.2008 17:32

niezawodny napisał(a):Konwencja Wiedeńska nie jest prawem unijnym - podpisał ją prawie cały świat. Stosuje się ją wprost (prymat nad prawem lokalnym).


Jesteś pewien?

niezawodny napisał(a):Nie znam tematu tych "polowań w Świnoujściu"


forum/viewtopic.php?p=260895#260895

:lol: :lol: :lol:

No dobra. Bjur nie podał linka. Tu jest cały artykuł:
http://miasta.gazeta.pl/gorzow/1,35211,4970283.html
a tu jeszcze jeden:
http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/4097/
przeczytaj do końca to zobaczysz, że nasz kolega też sie załapał do śniegowej kuli :roll: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2008 17:39

niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 01.03.2008 17:53

MorskiPas napisał(a):
niezawodny napisał(a):Konwencja Wiedeńska nie jest prawem unijnym - podpisał ją prawie cały świat. Stosuje się ją wprost (prymat nad prawem lokalnym).


Jesteś pewien?

Na 100%
Po to kraj podpisuje umowę międzynarodową żeby ją stosować, w przeciwnym razie nie podpisuje i nie stosuje.

A co do tych polowań w Świnoujściu to żeby się nie okazało że to ci z Reichu puszczą nas z torbami w Strassburgu... :lol:
Z załączonego artykułu wyczytałem że jesteśmy jedynym "cywilizowanym" krajem, który wymaga gaśnicy i to w dodatku legalizowanej raz do roku. Coś mi się nie chce wierzyć w tą coroczną legalizację gaśnicy - kolejna kula śniegowa...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2008 18:21

niezawodny napisał(a):Bjur - Konwencja Wiedeńska to prawo międzynarodowe niezwiazane z UE.


no wiadomo, wiadomo. Nie wiedzieć czemu coś mi się wymyśliło, że ta konwencja została gdzieś przywołana w prawie unijnym. Jeśliby została przywołana jako obowiązujcą w UE to by była obowiązują po dwukroć: raz dla państw, które ratyfikowały Konwencję dwa dla państw unijnych.

Acha już wiem z tego link to my się umyśliło :)
niezawodny napisał(a):No to melduję panie prezesie że zadanie zostało wykonane :wink:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:C:2001:089E:0106:0107:DE:PDF
W powyższym linku jest dokładna wykładnia unijna odnośnie Konwencji Wiedeńskiej z 1968 roku ("Wiener Übereinkommen über den Straßenverkehr") jako odpowiedź na zapytanie podobne do naszego.


Niezawodny a co do tego:
niezawodny napisał(a):Po to kraj podpisuje umowę międzynarodową żeby ją stosować, w przeciwnym razie nie podpisuje i nie stosuje.

to oczywiście chcąc być w pełni zgodny z literą prawa to Morski ma oczywiście rację. Nas małych żuczków obowiązuje prawo krajowe a dopiero w sytuacji niezgodności z prawem unijnym możemy się praco- i czaso-chłonnie skarżyć do sądu unijnego.

Co do Konwecji to sprawa jest jeszcze gorsza. Obawiam się, że nie ma nawet drogi odwołania no bo dokąd. Ratyfikując Konwencję międzynarodową dane państwo dobrowolnie zobowiązuje się przestrzegać i dopełniać jej postanowień natomiast jeśli tak nie robi to nie wiem czy istnieje jakiś międzynarodowy trybunał do którego można by się odwoływać.

Problem ten jest (przestrzeganie postanowień Konwencji), jak napisałem, znany tirowcom. Któraś chyba z nowel kodeksu drogowego albo któregoś z rozporządzeń jest w ewidentnej niezgodzie z tą Konwencją ale nie ma co z tym zrobić za bardzo. Dopiero jakieś tam gremia sugerują państwu odpowiednie poprawki.
Ostatnio edytowano 01.03.2008 18:28 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 01.03.2008 18:24

niezawodny napisał(a):
MorskiPas napisał(a):
niezawodny napisał(a):Konwencja Wiedeńska nie jest prawem unijnym - podpisał ją prawie cały świat. Stosuje się ją wprost (prymat nad prawem lokalnym).


Jesteś pewien?

Na 100%
Po to kraj podpisuje umowę międzynarodową żeby ją stosować, w przeciwnym razie nie podpisuje i nie stosuje.


Umowę ma stosować rząd a nie stosuje się jej wprost. Wiem, że wikipedia to żadne źródło ale w tym konkretnym przypadku nie ma powodu jej nie ufać.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja_ ... u_drogowym

zwróć uwagę na zdanie: "Konwencja ta, jak dotąd (1 lipca 2007) nie została przez Polskę wypowiedziana, mimo że polskie prawo o ruchu drogowym dotąd nie wypełnia kilku ustaleń Konwencji." i te 3 różnice wymienione poniżej (obowiązuje prawo lokalne).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2008 18:31

oczywiście tak, zgadza się


No chłopy ale dalej nie wiemy czy Konwecja została gdzieś przywołana w prawie unijnym czy nie (co by przynajmniej ułatwiło sprawę we wszystkich państwach UE).

Z linka, który dał Morski wynika, że np. w UK czy Portugalii nie została ona ratyfikowana ALE TO DZIWNE bo z kolei w linku do niemieckiej (europejskiej ?) wykładni jest nawet przykład Portugalii !!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Apteczka, trójkąty - herezje o wyposażeniu aut ? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone