Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Amatorszczyzna

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 27.07.2007 18:41

Igor, tu masz linka do programu którego ja używam a mianowicie FotoOffice2007 w wersji trialowej na 60 uruchomień. Jak mi się trialka skończy, to najprawdopodobniej go kupię, bo cena niewysoka, a do moich zastosowań w zupełności jak na razie wystarcza. PS mnie przytłacza mnogością funkcji i zapotrzebowaniem na sprzęt w nowszych wersjach. Nie potrzebuję takiej kobyły, a tym bardziej, że w tym przypadku, w grę wchodzi w zasadzie tylko pirat, bo kto kupi program za kilka tysięcy do domowego zastosowania

2 seria zdecydowanie miodniejsza od pierwszej. Większych felerów nie zauważyłem :-)
Pozdrav :wink:
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 28.07.2007 11:30

Jarek36 napisał(a):Trochę to niefajne jak poprawia się zdjęcia za pomocą tych cudownych programów. Pół biedy jak są to drobne korekty ale granica między poprawieniem zdjęcia a jego zmianą jest raczej cienka.

Mnie jako amatorowi bardzo podoba się zachód słońca.

OT
A potraficie zrobić, żeby obok gościa w basenie pływała Monica Bellucci (choćby w stroju) ? ;-)

Moim zdaniem nieprawda. Retusz zdjęcia nadal jest ingerencja autora tegoż zdjęcia w owe zdjecie.
Potrafię zrobić żeby pływało obok mnie nawet pięć nagich Monic Bellucci:))).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2007 17:05

Poprawka (lub nie) do żaby. Rozdzielczość mogła paść.

Obrazek


Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2007 17:44

Nowa porcja; tym razem obróbka w Photofiltre Studio (niegłupi programik).

12

Obrazek

13

Obrazek

14

Obrazek

15

Obrazek

16

Obrazek

Kurczę, nie chce sie palemka obrócić, trzeba przechylić głowę w prawo, albo postawić monitor na lewym boku :-)

Na razie tyle.
Zapraszam ponownie do komentowania, jak i wklejania swoich fotek do obejrzenia / oceny.
Byle nie ZBYT profesjonalnych.

Pozdro Igor
mitam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 26.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mitam » 30.07.2007 18:59

moje zabawy nocą z aparacikiem i statywem
nie bądźcie okrutni
Obrazek


Obrazek

i obrazek za dnia

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2007 19:13

Czemu takie małe? Poprosimy 800x600. I numeracja zdjęć.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.07.2007 19:48

Igor, w dalszym ciągu mi się podoba, większych uwag nie mam. Szukaj pomysłów, bo focić masz czym. Szukaj ciekawych perspektyw wokół siebie :wink:

Mitam, potwierdzam słowa Igora, w tej rozdziałce trudno cokolwiek oceniać, dawaj 800x600 lub zbliżonej, to Ci pojedziemy po kościach :lol: :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2007 19:59

No cześć Rysiek (mogę tak?).
Za focenie dookoła siebie trochę mi się dostało, ale nie zrażam się i powolutku coś tam coś tam:

http://fujiklub.pl/viewtopic.php?t=794& ... 05ff8257fe

A jak Twój trening z "alfą"? Wyjazd się zbliża... Osobiście najbardziej czekam na Ston w Twoim obiektywie; widziałem go tylko przez okno autobusu to i fotki kiepskie.
Pozdro Igor
mitam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 26.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mitam » 30.07.2007 20:49

fot nr 1

Obrazek

fot 2

Obrazek

fot 3

Obrazek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 31.07.2007 08:26

Igor, jasne że możesz, bo niby czemu by nie :D Co do fot na forach fotograficznych, to widzę tam dość duże zmanierowanie użytkowników i szablonowość pewnych zdjęć. Polecają Ci książki itd i nie pokazywanie zdjęć. Olej ich. Moim zdaniem najważniejsze są pomysły na zdjęcia. Te możesz uzyskać poprzez oglądanie zdjęć innych, jednak ich nie powielanie, lecz szukanie własnej drogi. Kilka podstawowych zasad dobrze jest poznać. Kard, cięcie, ogniskowa to ważne parametry, co nie zmienia faktu, że najprościej jest je przyswoić właśnie poprzez oglądanie zdjęć i ocenę przez innych. Pstrykaj, wklejaj, będziemy dyskutować. Pamiętaj też, że jest kilka wątków tematycznych na tym forum, mianowicie portret, pejzaż, nocne, makro itd.

Mitam, przykro mi to pisać, ale do zdjęć nocnych jak widzę Twój aparat nie bardzo się nadaje. Czas 15 sek i ISO 200 to w tym sprzęcie zabójcza mieszanka. Poziom szumów matrycy ogromny. Zdjęcia powinieneś bezwzględnie odszumiać jeśli robisz na takich ustawieniach. Spróbuj focić nieco wcześniej takie fotki, kiedy jest jeszcze trochę światła i jednocześnie zejść z ISO do 100 lub nawet 50. Absolutnie nie używaj zooma. Twój aparat ma następujące parametry przysłony - F2.8 (Wide) - F4.8 (Tele). Powinieneś zawsze wybierać tą niższą wartość przy zdjęciach nocnych aby mieć jak najwięcej światła. Jest to wprawdzie odejście od zasady, że przy pejzażach stosować należy jak największą głębię ostrości jednak w takich warunkach i tak nie uzyskasz oddania szczegółów a co za tym idzie f nie ma znaczenia. Dla przykładu, jedno z Twoich zdjęć po automatycznym odszumieniu programem Neat Image :wink:

Obrazek

lub bardziej agresywna obróbka w FotoOffice

Obrazek
Aga&Pawel
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 23.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga&Pawel » 02.08.2007 11:02

rafkow napisał(a):Witam

Ja również pozwoliłem sobie zająć się zdjęciem Twojej stopy.
Postarałem się poprzez korektę głębi ostrości o wyeksponowanie mocnego punktu zdjęcia jakim został uznany duży palec u nogi ;)
Może dobrym pomysłem było by pomagać forumowym cromaniakom w obróbce ich wakacyjnych fotografii. Nie z każdego zdjęcia zrobi się arcydzieło ale w wielu przypadkach, już podstawowa korekta pozwala na uczynienie zdjęcia dużo przyjemniejszym dla oka.

Obrazek


Jakim programem osiągnąłeś ten efekt ?

Pozdrawiam,
Paweł
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2007 15:45

Obawiam się, że PhotoShopem. Szukałem zmiany GO w prostszych programikach, ale nie znalazłem.
No i brak EXIF'ów (PS wycina).

Ale poczekamy co powie rafkow
rafkow
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafkow » 03.08.2007 08:55

Witam

Efekt ten uzyskałem pracując w PS, ale podejrzewam, ze jest on do osiągnięcia w każdym innym programie.
Polega on na powieleniu oryginalnej warstwy, delikatne jej rozmycie oraz w tym przypadku nadanie radialnego przenikania pomiędzy warstwami z punktem centralnym na dużym palcu.

Jest jeszcze wcześnie, kawy nie piłem więc mój opis może wymagać głębszej analizy ;) Ale w w razie niejasności będę się starał to wytłumaczyć jaśniej.

Pozdrawiam
Rafkow
http://www.fotoklimaty.pl
Poprzednia strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie

cron
Amatorszczyzna - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone