Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Alpy i Jadran - moja wakacyjna wyprawa 2007

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 07.12.2007 00:30

W tym roku mamy bardzo urozmaicony pobyt. :D Codzienna loteria "jest ciepło :?: jest słońce :?: czy też nie." 8O
Poprzednie wyjazdy pod tym względem były bardzo monotonne. :oczko_usmiech:

8.09. sobota

I znów wstaję wcześniej niż Janusz, bo mnie ciekawość zżera. 8O Cóż nam pogoda dziś przyniesie.
Czy wreszcie po tygodniu urlopu, który bardzo szybko zleciał, wreszcie wykąpię się w Jadranie i wyłożę swoje stare :devil: kości na plaży.
Wychodzę na zacieniony taras i ............
Świeci słońce, jest cieplutko, trochę wieje ale to nic. 8)
Budzę mojego mężusia, a co przyjechał tu spać? :devil: Jemy śniadanie i już mamy wychodzić na plaże, a tu nasza gospodyni Mila woła, że jest wolny apartament na piętrze więc możemy się przenosić. :wink:
Chwila zastanowienia i dobra przenosimy się, mam trochę dość życia na walizce i w b.ciemnym mieszkaniu na parterze. :lol:
Na upały to mieszkanie jest na pewno super, ale takie temperatury nam chyba nie grożą.
W apartamencie na I piętrze byliśmy już dwa lata temu.
Obrazek
Taki widok mamy widok z tarasu.
Z jednej strony JadranObrazek
Z drugiej szczyt góry Viter. Obrazek
Po rozpakowaniu bagaży, zmęczeni :oczko_usmiech: siadamy sobie na tarasie, jemy winogrona z winnicy gospodarzy
( prawie codziennie nas nimi karmili )
Okazuje się jednak, że podczas naszej przeprowadzki zaczęło strasznie wiać więc rezygnujemy z plaży. Opalamy się w zaciszu tarasu.

Po południu idziemy na obiad do pizzerii, :D :D :D
Obrazek Obrazek

potem na spacer. 8O
Obrazek Obrazek
Obrazek

http://www.makarskainfo.com/pl/zaostrog/

http://www.adriastar.com/pl/zaostrog/

to linki o Zaostrogu.

Chcemy odwiedzić klasztor franciszkanów p.w. św. Marii
Obrazek
Na bramie napis, że powinien być czynny, a tu zamknięty na cztery spusty. :cry:
Otwarty jest tylko ogród, gdzie rosną drzewa i rośliny z całego świata.

Eukaliptus ( tylko nie ma misia koala :lool: ) Obrazek
Bambus
I wiele innychObrazek Obrazek Obrazek

Widać, że ogród podupadł od naszej ostatniej wizyty. :(

c.d.n.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 07.12.2007 12:12

Czytam :) A wiecie moje Krakusy, że po naszej wycieczce "w góry" i jeszcze 300 km musiałam zmieniać tarcze hamulcowe? Hihihihi
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 07.12.2007 15:01

Plumek napisał(a):Czytam :) A wiecie moje Krakusy, że po naszej wycieczce "w góry" i jeszcze 300 km musiałam zmieniać tarcze hamulcowe? Hihihihi
8O Ładne rzeczy.
O wycieczce będzie później. :D
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 07.12.2007 15:01

Ania - nie wyprzedzaj relacji, o waszej wyprawie nic tu jeszcze nie było.... :x
I teraz wiedząc, że będzie cos fajnego nie mogę sie doczekać ciągu dalszego... :roll:
Jareksz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz » 07.12.2007 16:07

Aniu śledzę każdy dzień po dniu Twojej opowieści.
Co chwila zaglądam, a może jest już następny odcinek.
Część o Mostarze przypomniała nam zeszłoroczną wyprawę z Jurkami i Voidami.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 07.12.2007 16:23

Jareksz napisał(a):Aniu śledzę każdy dzień po dniu Twojej opowieści.
Co chwila zaglądam, a może jest już następny odcinek.
Część o Mostarze przypomniała nam zeszłoroczną wyprawę z Jurkami i Voidami.


Witaj Jarku! W mojej relacji będzie równiez o naszym spotkaniu :D
Z uwagi na bardzo napięty plan weekendowy :devil: :lool:
następny odcinek będzie w poniedziałek :D
:papa:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 07.12.2007 17:41

PAP napisał(a):
fiolek napisał(a):Jesteśmy trochę zmęczeni, ale szczęśliwi. Pobyt w Mostarze, to niezapomniane chwile. Mam cichą nadzieję, że uda nam się kiedyś pojechać tam wieczorem. To dopiero muszą być widoki. Żadne zdjęcia tego nie oddadzą.

Fajnie się ogląda te wasze zdjęcia :) ... miejsca znajome, tylko trochę więcej chmur i tych moich trzech sierotek nigdzie nie widać :D :D ... nocny Mostar baaaaardzo polecam, zwłaszcza taki już pustawy bez tłumów wycieczkowych ... zakładam, że na zachęte moje nocne zdjątka widzieliście :lol: :lol:

Ano też byłem w nocy, wrażenia super, szkoda że jakoś nie miałem głowy do focenia w biegu, po całym dniu jazdy... a ludzi i tak było dużo chociaż już była 11 wieczorem.

fiolek napisał(a):I znów troszkę rakiji

Zivjeli! :D
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 08.12.2007 09:23

Bardzo ładny mieliscie widok z okna. Tylko czy nomen omen ta piękna góra nie przyniosła Wam wiatru - taka wietrzna nazwa :wink:
No tak - ale to nie Tatry, to Bałkany :)
Czytam dalej i mam nadzieję, że doczekam się ciepełka na plaży - też to lubię. Oj, jak lubię :D
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 08.12.2007 12:04

Przeczytałam jednym tchem :D (aż wstyd, że dopiero teraz :oops: ). Oj jak miło sobie znowu powspominać, zwłaszcza, że moja relacja się już skończyła i dżem figowy praktycznie też :?
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 10.12.2007 14:33

plavac napisał(a):Bardzo ładny mieliscie widok z okna. Tylko czy nomen omen ta piękna góra nie przyniosła Wam wiatru - taka wietrzna nazwa :wink:
No tak - ale to nie Tatry, to Bałkany :)
Czytam dalej i mam nadzieję, że doczekam się ciepełka na plaży - też to lubię. Oj, jak lubię :D


Niestety, w tym roku bardzo wiało :evil:
Dni ciepłe ( nie upalne) tez sie zdarzały :D

twiga napisał(a): Przeczytałam jednym tchem (aż wstyd, że dopiero teraz ). Oj jak miło sobie znowu powspominać, zwłaszcza, że moja relacja się już skończyła i dżem figowy praktycznie też

miło mi że mogłam przywołać wspomnienia. :D
ja jeszcze mam kilka słoiczków :oczko_usmiech: dżemiku
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 11.12.2007 23:52

9.09. niedziela

Wstajemy rano i po śniadaniu idziemy do kościoła. Obrazek
Po mszy dostajemy się na krużganki i dziedziniec klasztoru.
Obrazek Obrazek
Taką palmę mam w Polsce :D , tylko ostatnio cos mi choruje. :cry:
Janusz co roku się śmieje i mówi, że weźmiemy ją do Chorwacji bo tu będzie jej najlepiej. :oczko_usmiech:

Nawet kiedyś znalazł jej miejsce, w Stonie rośnie cały szpaler tych palm od największej do najmniejszej. I właśnie pośród tych najmniejszych ktoś zrobił przerwę, jakby specjalnie dla mojej. :devil:
I jeszcze kilka zdjęć z klasztoru
Obrazek
Obrazek Obrazek
Po kawce ( obowiązkowo :lol: ) wreszcie idziemy na plażę.

Obrazek
Obrazek
Bardzo dużo Czechów. :lol: Mieszkają na kempingu "Viter", w namiotach.
Polaków prawie nie ma. :cry:
Niestety w tym roku nie ma takiej pogody jak w reklamówkach o Chorwacji. :x
Wprawdzie świeci dość mocno słońce, ale często chowa się za chmury.
Janusz odważa się i wchodzi do wody. Widzę, że minę ma nietęgą :o . Woda zimna. Jeszcze takiej nigdy nie mieliśmy. Obrazek Byczymy się jednak dalej, pijemy sobie Karlovaćko.
Sms od Plumka " są u mnie Rysio i Mayorbien przyjeżdżajcie".
No niestety, umawiamy się na inny dzień. Popołudniu troche spacerujemy, robimy kilka zdjęć
Obrazek :oczko_usmiech:
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
I tak na błogim lenistwie, płynęły nam dzień za dniem.
Pogoda była w kratkę, wreszcie z przewagą dni słonecznych. Czasami bardzo mocno wiało. Ale jakże mogło byc inaczej, kiedy w poblizu VITER :D :lool:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 12.12.2007 00:23

Zaciągnęlam mojego lapusia pod moją - powiedzmy - palmę (no dobra - to dracena :D :D :D ), założyłam ciepłe skarpetki, nalałam sobie bałkańskiego (nooo bułgarskiego) winka :wink:, poczytałam Waszą relację i od razu mi cieplej (aha - wątki o wietrze pozwoliłam sobie ominąć :D :D :D )
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 12.12.2007 00:30

fiolek napisał(a): Czasami bardzo mocno wiało. Ale jakże mogło byc inaczej, kiedy w poblizu VITER :D :lool:

Nie przepadam za Jutubisiem :lol: , ale tym razem sama podsyłam trochę wiaterku :lol: spod Viterka. :lol:
Ten Viter to bliźniaczy brat bułgarskiego Vihrenia (czy jak to się tam odmienia)? :D

Czytam dalej... :)

Pozdrav
Jola
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 12.12.2007 21:25

Dzięki inwencji Joli Michno zrobiła się prawdziwa relacja multimedialna :)
I jak tu nie lubić YouTube'a :wink:
Wiatr nie wiatr a błogie lenistwo i tak Wam się udało . I o to chodzi,chociaż troszkę szkoda ciepłego Jadranu ...
Raz na jakiś czas nadciąga we wrześniu nad południową Europę niż skandynawski i wyczynia dziwy z temperaturą. W 2001 przeżyłem coś takiego na Gargano. Widziałem straszne rzeczy - Włoszki wykupujące masowo kurtki skórzane i puchowe :!: :) A było 11 st C :o :D
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 14.12.2007 12:59

witki napisał(a):Ania - nie wyprzedzaj relacji, o waszej wyprawie nic tu jeszcze nie było.... :x
I teraz wiedząc, że będzie cos fajnego nie mogę sie doczekać ciągu dalszego... :roll:


No czekam, czekam cierpliwie ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Alpy i Jadran - moja wakacyjna wyprawa 2007 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone