Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 19.12.2011 13:02

Cholera ... widzę, że dwie różne Albanie zwiedziliśmy.... a w zasadzie to ja zahaczyłem tylko o północną część Albanii nie wiedząc jak pięknie jest dalej.... DO POWTÓRKI :D oj ja tam jeszcze wrócę :D a jak z jakością tego Diesla jaki silnik posiadasz w swoim samochodzie chodzi mi o układ paliwowy... jakiś zwykły Turbo diesel czy common rail...

Pozdrav
Leszek
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 19.12.2011 13:38

Leszek Skupin napisał(a):Cholera ... widzę, że dwie różne Albanie zwiedziliśmy.... a w zasadzie to ja zahaczyłem tylko o północną część Albanii nie wiedząc jak pięknie jest dalej.... DO POWTÓRKI :D oj ja tam jeszcze wrócę :D a jak z jakością tego Diesla jaki silnik posiadasz w swoim samochodzie chodzi mi o układ paliwowy... jakiś zwykły Turbo diesel czy common rail...

Pozdrav
Leszek


Nie byłem na północy, ale za to jak czytałem wcześniej, to wszyscy co mieli okazję porównać wybrzeże Albanii polecali właśnie morze jońskie, ale za rok może sam porównam - na północy też jest wiele miejsc wartych uwagi... W ogóle jak na tak mały kraj to jest tam tyle do zobaczenia i zwiedzenia, że można tam jeździć przez najbliższe 5 lat mam wrażenie... ;)
Co do Diesla to nie narzekałem na jego jakość (u mnie akurat zwykły TD) - zresztą jak się popatrzy na te nowe Mercedesy i inne drogie auta, które tam jeżdżą - to nie widać, żeby im albański diesel szkodził (z tego co słyszałem paliwo i tak jest w większości z importu)... ;)

Pozdrawiam.
Artur
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.12.2011 14:17

Jadę,jadę :D
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 19.12.2011 15:29

Taki mały bonus - macro zabawy w okolicznych hotelowych chaszczach:

Obrazek

Obrazek
Tych było zatrzęsienie i pozowały chętnie nie płosząc się zbytnio... ;)

Obrazek
A tu mi pokazał jęzor chyba... ;)

Obrazek
Dobrze, że twardo spał jak wkładałem mu obiektyw w gębę... ;) Był dreszczyk czy się nie obudzi... Ma pysk jak grill od Alfy Romeo albo odwrotnie... ;)

Pozdrawiam.
Artur
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 19.12.2011 15:32

am1974 napisał(a):Taki mały bonus - macro zabawy w okolicznych hotelowych chaszczach:

Zabawy udane :) ... modele wszystkie trzy super ! 8)
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 19.12.2011 19:18

Leszek Skupin napisał(a):Cholera ... widzę, że dwie różne Albanie zwiedziliśmy.... a w zasadzie to ja zahaczyłem tylko o północną część Albanii nie wiedząc jak pięknie jest dalej.... DO POWTÓRKI :D oj ja tam jeszcze wrócę :D a jak z jakością tego Diesla jaki silnik posiadasz w swoim samochodzie chodzi mi o układ paliwowy... jakiś zwykły Turbo diesel czy common rail...

Pozdrav
Leszek


Z tego co pamiętam to moi Rodzice tankowali w Albanii, Macedonii, Serbii common raila z piezoelektrycznymi wtryskami(VAG) i zero problemów. Tam jeździ sporo diesli, w szczególności CDI i nie ma problemu. Wydaje mi się, że w Albanii jakość paliwa jest całkiem ok, ja jeżdżę benzyną ale zawsze tankuję tam gdzie jest duży "przemiał" i stacja robi wrażenie nowej i ruchliwej. Ja osobiście nigdy nie miałem nawet cienia problemu z albańskim paliwem (zaznaczam że chodzi o benzynę). Poza tym co ciekawe, wydobywa się tam sporo ropy. Jeżeli się boisz jednak jechać to polecam podróż samolotem - komunikacja busowo-autobusowa działa super.

Warto jechać do Albanii i nie tylko na wybrzeże, ale zdecydowanie nie w sierpniu bo tłum ludzi i korki są również pokaźne :) Polecam czerwiec - ciepło pusto i zielono. W tym roku chcę zaatakować Albanię w maju i trochę się boję czy nie będzie za zimno....


Pozdrawiam
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 21.12.2011 18:49

2012
Chorwacja-pusto
Albania-tłok.
Wszyscy cromaniacy przerobieni na albaniomaniacy ;)
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 22.12.2011 09:39

mutiaq napisał(a):2012
Chorwacja-pusto
Albania-tłok.
Wszyscy cromaniacy przerobieni na albaniomaniacy ;)


Pożyjemy - zobaczymy, ale albański wirus nie jest łatwy do wyleczenia... :lol:

Pozdrawiam.
Artur
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 29.12.2011 23:11

am1974 napisał(a):
piter83pl napisał(a):A i jeszcze jeden komentarz co do niedźwiedzia. Niestety Albania jest jednym z niewielu krajów gdzie obecny jest problem tzw."dancing bears" czyli niedźwiedzi porywanych z natury by zabawiać turystów. O małym niedźwiadku wykradzionym z jaskini w górach słyszałem w Sarandzie - może to ten, natomiast na własne oczy we wsi niedaleko Elbasan w knajpce widziałem dorosłego już niedźwiedzia w ciasnej klatce.. pewnie zaczynał jak ten. Było to przerażające i zarazem niesamowicie depresyjne. Z drugiej strony jednak my widzimy naturę i szacunek dla niej inaczej niż ludzie z tamtych stron... niemniej jednak mnie takie widoki bardzo przygnębiają.
Pozdrawiam


Niestety sam widok tego misia, którego jak widziałem pierwszy raz to myślałem, że jest ciemny a tak naprawdę był strasznie brudny - nie należał do przyjemnych. Był przypięty do właściciela smyczą a w nosie miał kolczyk, żeby za bardzo się nie wyrywał, z tego co widziałem miał ochotę się bawić z każdym, ale nie o to chodziło w tym. Widziałem tego misia dwa razy na plaży, ale chętnych do robienia sobie z nim zdjęć akurat nie, co nie znaczy że chętni się nie trafiają... Bardziej wzbudzał sensację swoją obecnością w takim miejscu i litość - jak się z nim obchodzono. Może i tam pewnego dnia na tyle zmienią się przepisy i zwyczaje, że coś takiego nie będzie mieć miejsca... ale szybko to na pewno nie nastąpi... :(

Pozdrawiam.
Artur


I przypadkowo znalazłem film z Ksamil z niedźwiadkiem w roli głównej, smutny widok... :(



prawie na samym końcu go widać z właścicielem:
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 01.01.2012 14:54

Butrint

Butrint leży na południowym krańcu Albanii, na koniuszku długiej mierzei oddzielającej Morze Jońskie od niewielkiego zalewu. Jest to jedno z najlepiej zachowanych starożytnych miast. Według mitologii mieli je założyć uchodźcy z Troi, o czym pisze w 3 księdze Eneidy Wergiliusz. Jeśli tak rzeczywiście było, to widocznie miejsce się spodobało, bo odtąd osadnictwo trwało tu właściwie nieprzerwanie przez kilkanaście wieków. Mam dziś więc w Butrincie całkiem dobrze zachowane ruiny greckie, rzymskie, a nawet weneckie. Co więcej miejsce nie jest jeszcze oblężone przez turystów. W 1992 Butrint wpisano na listę dziedzictwa UNESCO, w 1997 roku obiekt został uznany za zagrożony w związku ze splądrowaniem miejscowego muzeum w trakcie niepokojów społecznych w kraju, w 2002 powstał Park Narodowy Butrint.

Będąc w okolicy naprawdę warto odwiedzić to miejsce, piękne widoki, cisza i spokój, niepowtarzalny klimat i atmosfera.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
p28piotr
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) p28piotr » 02.01.2012 12:28

Ja tez zostałem zarażony Albanią
czekam na dalszy ciąg
adam155
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 01.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam155 » 03.01.2012 21:28

Ehh te widoki ale napawam się tą Albanią której nie znam bo byłem w północnej części ale południe jest cudne, przeczytałem już kilka relacji miedzy innymi z południa europy ( Grecja, Albania) ostatnią kolegi KOL -a i powiem że te widoki w połączeniu z fajną ceną to może być ostra rywalizacja z CRO. Super relacja, super widoki, fajnie że wklejasz dużo fotek i to jakiej jakości - pozazdrościć :lol: , pisz i wklejaj czekamy na więcej pozdrawiam Adam
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 06.01.2012 16:08

Rewelacja!
Niech ja tylko namówię ekipę i na wakacje do Albanii!
Po te wszystkie "zdjęcia w pamięci" :) Też takie chcę:P
Czekam i ja na ciąg dalszy... Mnie już "kupiłeś" ;) :twisted:
mirass
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirass » 06.01.2012 20:42

Super fotki! relacja bardzo fajna i potrzebna dla tych co się wybierają.U mnie ekipa już jest wyjazd 7 lipca udamy się twoim tropem-pozdrowienia
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone