Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 20.09.2016 09:16

Janusz Bajcer napisał(a):
krakuscity napisał(a):Tylko nasz GPS garmin w pewnym momencie pokazał nam, że część 86 jest płatna i skierował na całkiem inną trasę , skrótem, po nierównej drodze . :lol:

Trzeba było go nie słuchać i jechać wg aktualizacji na cro.pl :wink: :lol: :idea:


Też mam Garmina i to samo miałem :) zorientowałem się jak jechałem 86 a 50m obok mnie auta jechały dużo szybciej, od razu do następnego zjazdu na M86
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.09.2016 09:29

86/M86 ciągle jest w przebudowie na plus. Myślę że zmierza to do tego, że w przyszłym roku przejazd tą trasą będzie już płatny i wcale mnie to nie martwi, bo te niespełna 20E na miesiąc nikomu budżetu nie zrujnuje a jedzie się tą trasą coraz szybciej i wygodniej :)
gartur
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gartur » 20.09.2016 20:06

Rysio napisał(a):86/M86 ciągle jest w przebudowie na plus. Myślę że zmierza to do tego, że w przyszłym roku przejazd tą trasą będzie już płatny i wcale mnie to nie martwi, bo te niespełna 20E na miesiąc nikomu budżetu nie zrujnuje a jedzie się tą trasą coraz szybciej i wygodniej :)


Zgadzam się z przedmówcą w 100%, jeżeli w przyszłym roku będzie trzeba zapłacić to zapłacę i pojadę 86-tka, nawet lepiej bo sobie śmignę i tak płatną M15 bez konieczności jazdy na stare przejście graniczne SK-H, a stan 86-tki poprawia się z roku na rok więc ja osobiście nie widzę konieczności jazdy autostradą i nadkładania kilometrów (w moim przypadku 150 km w jedną stronę) ale podkreślam, to moje zdanie. A i tak "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu" :wink: .
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 20.09.2016 22:25

gartur napisał(a):
Rysio napisał(a):86/M86 ciągle jest w przebudowie na plus. Myślę że zmierza to do tego, że w przyszłym roku przejazd tą trasą będzie już płatny i wcale mnie to nie martwi, bo te niespełna 20E na miesiąc nikomu budżetu nie zrujnuje a jedzie się tą trasą coraz szybciej i wygodniej :)


Zgadzam się z przedmówcą w 100%, jeżeli w przyszłym roku będzie trzeba zapłacić to zapłacę i pojadę 86-tka, nawet lepiej bo sobie śmignę i tak płatną M15 bez konieczności jazdy na stare przejście graniczne SK-H, a stan 86-tki poprawia się z roku na rok więc ja osobiście nie widzę konieczności jazdy autostradą i nadkładania kilometrów (w moim przypadku 150 km w jedną stronę) ale podkreślam, to moje zdanie. A i tak "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu" :wink: .

Od października 2016 odcinek Csorna-Szombethely będzie już przejezdny jako dwupasmówka więc będzie to super alternatywa dla wariantu przez Austrię. Te dwa wahadła znikną do lata 2017, tak więc cała 86 to będzie super sprawa pozwalająca ominąć wszystkie problemy od granicy Cz-A-SLO do HR.
Jedynie Lucko pozostanie ale to jedno problematyczne miejsce, coś na "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu".
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 26.09.2016 15:14

Nie do końca się z wami zgodzę, nie chcę być skąpcem ale wydanie 20E za winietę węgierską za krótki odcinek ok 70km graniczy z równym bezsensem co kupowanie winiety na Słowenię. Jeśli w końcu zrobią większość M86 to co innego.
Wahadła swoją drogą nie stanowiły problemu, co prawda czerwone trwa 3min na jednym, ale ruch był na tyle mały że bez problemu na jednym zielonym się przejedzie.
A na 86 widziałem tajniaków dwa razy w czarnych golfach variantach także z prędkością należy uważać tam.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.09.2016 08:20

rocker napisał(a):Nie do końca się z wami zgodzę, nie chcę być skąpcem ale wydanie 20E za winietę węgierską za krótki odcinek ok 70km graniczy z równym bezsensem co kupowanie winiety na Słowenię. Jeśli w końcu zrobią większość M86 to co innego.
Wahadła swoją drogą nie stanowiły problemu, co prawda czerwone trwa 3min na jednym, ale ruch był na tyle mały że bez problemu na jednym zielonym się przejedzie.
A na 86 widziałem tajniaków dwa razy w czarnych golfach variantach także z prędkością należy uważać tam.

Tego płatnego od granicy ze Słowacją będzie ok. 145 km lub 170 km w zależności jak na południu Węgier obierze się kierunek.
Odpadają winiety za Austrię, a i odcinek Gorican-Zagrzeb jest tańszy od Macelj-Zagrzeb, omija się duże ośrodki miejskie a i miejsc problematycznych nie ma wcale. Ponadto obciążenie ruchem przez Węgry jest niskie w porównaniu do Austrii, więc jedzie się spokojnie, wakacyjnie. Tak więc plusów będzie mieć 86 więcej niż minusów, już teraz jest na +.
Ale poczekajmy co z tego wyniknie w przyszłym sezonie wakacyjnym
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 25.10.2016 22:07

Miło mi poinformować iż dzisiaj po południu otwarto 40 kilometrowy odcinek ekspresowej M86 pomiędzy Csorna Południe a Hegyfalu. Tym samym cały odcinek pomiędzy Csorną a Szombathely jest już przejezdny w standardzie drogi ekspresowej.
Ostatnio edytowano 02.01.2017 20:31 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
blackhors01
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackhors01 » 28.10.2016 17:20

Tak właśnie planuję w przyszłym roku uderzyć przez Węgry jak kolega Mosqito napisał..jeżdżę od czterech lat przez CZ,AU,SŁO i nawyższa pora spróbować czegoś nowego.. 8)
tuor
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuor » 03.11.2016 22:37

Jutro Węgrzy otwierają obwodnicę ZALALÖVŐ z malowniczą estakadą. Przyszłoroczna, wakacyjna trasa przez Węgry już w docelowej formie.
JacekL
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 06.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekL » 06.12.2016 16:47

Z ogromnym żalem i przepełniony smutkiem zawiadamiam szanownych kolegów, że od stycznia 2017 droga M86 będzie płatna winietą. :-?
Przynajmniej na odcinku Crosna Szombatley.
Tak wyczytałem na stronie węgierskiego operatora autostradowego.

Pozdrawiam Jacek
JacekL
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 06.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekL » 06.12.2016 16:49

Będę tamtędy jechał na początku stycznia to sprawdzę osobiście
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.01.2017 09:53

Fakt już potwierdzony, Węgrzy przysłali mi nawet maila o zmianach.
http://nemzetiutdij.hu/articles/article/uthalozat
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 02.01.2017 10:07

szaki17 napisał(a):Fakt już potwierdzony, Węgrzy przysłali mi nawet maila o zmianach.
http://nemzetiutdij.hu/articles/article/uthalozat

Czyli odcinek Csorna - Szombathely mamy owinietowany :roll:
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 02.01.2017 10:46

greenrs napisał(a):
szaki17 napisał(a):Fakt już potwierdzony, Węgrzy przysłali mi nawet maila o zmianach.
http://nemzetiutdij.hu/articles/article/uthalozat

Czyli odcinek Csorna - Szombathely mamy owinietowany :roll:



I tak się nie opłaca kupować winiety moim zdaniem. To na razie jest tylko ok. 72 km drogi ekspresowej (Csorna-Szombathely). Koszt winiety miesięcznej to ok. 17 euro co w przeliczeniu po dzisiejszym kursie 4,42 zł daje ok. 75 zł co daje 1,04 zł za kilometr w jedną stronę, a licząc powrót to 0,52 zł za kilometr. Skrócenie czasu przejazdu pewnie o ok. 30 minut. Ja oddadzą do użytku dalsze odcinki to będzie warto kupić winietę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.01.2017 11:33

greenrs napisał(a):
szaki17 napisał(a):Fakt już potwierdzony, Węgrzy przysłali mi nawet maila o zmianach.
http://nemzetiutdij.hu/articles/article/uthalozat

Czyli odcinek Csorna - Szombathely mamy owinietowany :roll:

http://nemzetiutdij.hu/files/img/articl ... 017-01.jpg

Czyli można dodatkowo na winiecie przejechać M 15 (bez szukania objazdu :wink: )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 122
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone