Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woldox
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) woldox » 01.09.2016 19:03

Witam

czy ten odcinek drogi Szombathely - Csorna oznaczony jako M 86 jest już płatny ??
Jak jechałem do Cro znaczek na tej drodze vinieta był przekreślony
wie ktoś od kiedy będzie płatna, czy w tym sezonie można nią jechać za darmo
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.09.2016 20:31

woldox napisał(a):Witam

czy ten odcinek drogi Szombathely - Csorna oznaczony jako M 86 jest już płatny ??
Jak jechałem do Cro znaczek na tej drodze vinieta był przekreślony
wie ktoś od kiedy będzie płatna, czy w tym sezonie można nią jechać za darmo

Jest darmowa.
Jak pojedziesz pod koniec października to faktycznie cały w/w odcinek będziesz miał jako drogę szybkiego ruchu, teraz masz tylko do skrzyżowania z 84 dalej starym śladem.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.09.2016 20:32

woldox napisał(a):Witam

czy ten odcinek drogi Szombathely - Csorna oznaczony jako M 86 jest już płatny ??
Jak jechałem do Cro znaczek na tej drodze vinieta był przekreślony
wie ktoś od kiedy będzie płatna, czy w tym sezonie można nią jechać za darmo

Jest bezpłatny.
A płatny będzie kiedy wprowadzą za niego opłatę...
woldox
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) woldox » 01.09.2016 22:35

Dziękuję jutro będę wracał mam nadzieje że nie pomylę trasy :)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 05.09.2016 11:32

Wyjeżdżam w najbliższą sobotę. Jadę ze Śląska przez SK-H-SLO-HR, ale czytając forum zastanawiam się czy po przekroczeniu Bratysławy nie zjechać w kierunku Austrii i skorzystać z trasy z forum https://goo.gl/maps/X1PJ4HMuaU42, czy jechać standardowo 86-tką i objazdem w SLO przez Dolga Vas i Lendavę?

Możecie doradzić?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 05.09.2016 13:09

rocker napisał(a):Wyjeżdżam w najbliższą sobotę. Jadę ze Śląska przez SK-H-SLO-HR, ale czytając forum zastanawiam się czy po przekroczeniu Bratysławy nie zjechać w kierunku Austrii i skorzystać z trasy z forum https://goo.gl/maps/X1PJ4HMuaU42, czy jechać standardowo 86-tką i objazdem w SLO przez Dolga Vas i Lendavę?

Możecie doradzić?

W sobotę po południu lub nocą jechałbym tradycyjnie 86.
Tak jak pokazujesz w odnośniku będę wracał w czwartek w ciągu dnia, więc coś nakreślę po powrocie.
gartur
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gartur » 07.09.2016 20:31

rocker napisał(a):Wyjeżdżam w najbliższą sobotę. Jadę ze Śląska przez SK-H-SLO-HR, ale czytając forum zastanawiam się czy po przekroczeniu Bratysławy nie zjechać w kierunku Austrii i skorzystać z trasy z forum https://goo.gl/maps/X1PJ4HMuaU42, czy jechać standardowo 86-tką i objazdem w SLO przez Dolga Vas i Lendavę?

Możecie doradzić?


Proponuję jechać tradycyjnie 86-tką, niedawno jechałem do Cro z czwartku na piątek i trasę przez Węgry pokonywałem około 23 to ruch był praktycznie zerowy nawet "naszych" tirów nie spotkałem, natomiast wracałem do PL wracałem w piątek i na 86-tkę wjechałem około 14-14.30 i ruch był niewielki, parę tirów i osobówek, całą trasę przejechałem sprawnie i nawet na wahadłach trafiłem na "zieloną falę", więc ... jedź spokojnie 86-tką :)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 08.09.2016 08:46

OK dzięki za info, więc będę kręcił standardowo 86. Wyjeżdżam po 03:00 więc Csorne mam zamiar mijać ok 08:00.
Możecie mi tylko jeszcze potwierdzić że odcinek autostrady węgierskiej M15 i M1 do zjazdu na 86 jest płatny?
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 08.09.2016 09:04

rocker napisał(a):OK dzięki za info, więc będę kręcił standardowo 86. Wyjeżdżam po 03:00 więc Csorne mam zamiar mijać ok 08:00.
Możecie mi tylko jeszcze potwierdzić że odcinek autostrady węgierskiej M15 i M1 do zjazdu na 86 jest płatny?


Odcinek autostrady węgierskiej M15 i M1 do zjazdu na 86 jest płatny.

Wróciłem z Chorwacji tydzień temu. W Bratysławie zjechałem na drogę nr 2, a potem drogę nr 150 do Mosonmagyaróvár i dalej już drogą 86 do końca, Lendava i Mursko.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 08.09.2016 11:51

fabio007 napisał(a):
rocker napisał(a):OK dzięki za info, więc będę kręcił standardowo 86. Wyjeżdżam po 03:00 więc Csorne mam zamiar mijać ok 08:00.
Możecie mi tylko jeszcze potwierdzić że odcinek autostrady węgierskiej M15 i M1 do zjazdu na 86 jest płatny?


Odcinek autostrady węgierskiej M15 i M1 do zjazdu na 86 jest płatny.

Wróciłem z Chorwacji tydzień temu. W Bratysławie zjechałem na drogę nr 2, a potem drogę nr 150 do Mosonmagyaróvár i dalej już drogą 86 do końca, Lendava i Mursko.



dzięki Fabio007, potwierdziłeś me obawy.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 08.09.2016 23:56

wielbiciel napisał(a):
rocker napisał(a):Wyjeżdżam w najbliższą sobotę. Jadę ze Śląska przez SK-H-SLO-HR, ale czytając forum zastanawiam się czy po przekroczeniu Bratysławy nie zjechać w kierunku Austrii i skorzystać z trasy z forum https://goo.gl/maps/X1PJ4HMuaU42, czy jechać standardowo 86-tką i objazdem w SLO przez Dolga Vas i Lendavę?

Możecie doradzić?

W sobotę po południu lub nocą jechałbym tradycyjnie 86.
Tak jak pokazujesz w odnośniku będę wracał w czwartek w ciągu dnia, więc coś nakreślę po powrocie.

Właśnie wróciłem i nie warto jechać w/w proponowanym wariantem z forum, słaba jakość dróg na terenie Węgier, dwie długie mijanki w Zalaegerszeg, w porównaniu to 86 wygląda jak autostrada. Zostań na 86 pamiętając że M15 jest płatne i trzeba objechać przez 150.
Niewyspany
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niewyspany » 13.09.2016 20:05

wielbiciel napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
rocker napisał(a):Wyjeżdżam w najbliższą sobotę. Jadę ze Śląska przez SK-H-SLO-HR, ale czytając forum zastanawiam się czy po przekroczeniu Bratysławy nie zjechać w kierunku Austrii i skorzystać z trasy z forum https://goo.gl/maps/X1PJ4HMuaU42, czy jechać standardowo 86-tką i objazdem w SLO przez Dolga Vas i Lendavę?

Możecie doradzić?

W sobotę po południu lub nocą jechałbym tradycyjnie 86.
Tak jak pokazujesz w odnośniku będę wracał w czwartek w ciągu dnia, więc coś nakreślę po powrocie.

Właśnie wróciłem i nie warto jechać w/w proponowanym wariantem z forum, słaba jakość dróg na terenie Węgier, dwie długie mijanki w Zalaegerszeg, w porównaniu to 86 wygląda jak autostrada. Zostań na 86 pamiętając że M15 jest płatne i trzeba objechać przez 150.


Jechałem do Chorwacji w/w trasą z drobną modyfikacją i muszę stwierdzić że ruch nie był zbyt duży, a co do jakości samej nawierzchni to nie przesadzajmy że jest aż taka zła. https://www.google.pl/maps/dir/46.40963 ... !3e0?hl=pl
W drodze powrotnej (sobota 10.09.) też nastąpiła zmiana trasy. https://www.google.pl/maps/dir/46.40963 ... !3e0?hl=pl
Ogólny czas przejazdu do domu wyniósł 17 godzin, trasa Milna(wyspa Brać)-Letenye-Csorna-Zwardoń-Łódź.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 19.09.2016 11:36

Ogólnie powtórzę innych, trasą się jedzie bardzo dobrze. Dwa wahadła napotkane jednakże, stania może było w sumie ok 3min. Jedynie zwątpiłem w monecie wjechania na M86, tym bardziej gdy zobaczyłem policję stojącą na moście z lornetką - niby po co? winiet nie potrzeba, nikt nie przekraczał dozwolonej prędkości - może pasy.
Ogólnie trasę polecam.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 19.09.2016 11:52

Wczoraj jechaliśmy 86 , bardzo mały ruch , jak napisał poprzednik są 2 wahadła . Tylko nasz GPS garmin w pewnym momencie pokazał nam, że część 86 jest płatna i skierował na całkiem inną trasę , skrótem, po nierównej drodze . :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.09.2016 12:14

krakuscity napisał(a):Tylko nasz GPS garmin w pewnym momencie pokazał nam, że część 86 jest płatna i skierował na całkiem inną trasę , skrótem, po nierównej drodze . :lol:

Trzeba było go nie słuchać i jechać wg aktualizacji na cro.pl :wink: :lol: :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 121
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone