Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Adriatyk czy Solaris

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzemian
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzemian » 21.01.2008 00:18

Witajcie,

tak się składa, że na przełomie czerwca i lipca 2007 szukałem campingu w okolicy Sibenika/Primosten. Byłem więc zarówno w Solarisie jak i w Adriaticu, wybrałem ten drugi.

Główny minus Solarisa w mojej ocenie to ciasnota na polu namiotowym, miejsce oczywiście na rozstawienie namiotu było, tyle tylko, że w szczerym słońcu....a to jest dla mnie wada przysłaniająca skutecznie wszelkie baseny, zjeżdzalnie itp. (podkreślam, że byłem tam jeszcze przed największym najazdem Niemców, więc brrrr... wolę sobie nie wyobrażać co się tam dzieje po 15 lipca).

W Adriaticu luzik, namiot rozstawiłem można powiedzieć na plaży, namiot cały czas w cieniu, obsługa miła, cisza spokój. Woda czysta, choć zaraz przy brzegu robi się dość głęboko więc uwaga na małe dzieci (chociaż moja 10 letnia córka nie miała z tym problemu :-)). Adriatic oczywiście dużo droższy ale w mojej ocenie warty tych pieniędzy.

Co więcej mogę powiedzieć, chcielibyśmy z żoną pojechać w tym roku do Grecji ale co z tego, skoro moja córka nie wyobraża sobie wakacji w miejscu innym niż Adriatic....
:D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.01.2008 00:42

Co się nie robi dla dzieci :lol: :papa:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 23.01.2008 08:26

BaWa napisał(a):Ally trochę jeszcze daleko do wakacji i na razie pierwsze przymiarki- od Sibenika do Trigoru gdzieś te okolice. Marzy mi sie wyskok na Hvar, moi chcą Kornatti i PN Krka(ale nie wiem czy nie odpuszczę bo byliśmy w Plitvicach zeszłym razem) raczej należę do osób które mało plażują a więcej zwiedzają a pole do popisu jest duże. Jak będę miała sprecyzowane plany to pochwale się. Na razie jestem na etapie czytania i fantazjowania ;-). Pozdrawiam BaWa


No coż... Primosten to świetne miejsce do wypadu: PN KRKA, PN Kornatii (ale tu niektórzy czują się zawiedzeni, bo park wygląda innaczej na zdjęciach robionych z wysokości a innaczej z łódki.... mnie się podobało ale ja byłam tam spędzając wakacje na jachcie a to troszkę inaczej - jak dla mnie wyspy są przepiekne), SIbenik, Split, Trogir no i samo miasteczko Primosten jest przepiękne. Osobiście nie polecam "zakotwiczenia" bliżej Splitu czy Trogiru bo to już nie ten klimat a i w mojej prywatnej ocenie kempingi nie mogą się równać z Adriatykiem.

Co do Hvaru - to tu uważaj bo tam ciężko o miejsce dla przyczepy. Te kempingi, które może i pozwaljąc na wjazd z przyczepą mnie osobiście odstraszyły położeniem - chyba, że powstały jakieś nowe o których nie wiem. Te które są po południowej stronie Hvaru odpadają bo trzeba przedostac się tam przez tunel - z przyczepą nie da rady.

Plitvice a KRKA ... coż może i podobnie ale ja widzę różnicę - jest inaczej i jesli się zdecudujesz to polecam szczególnie wersję z przełynięciem stateczkiem - wliczony w cene biletu - ze Skradin do wejścia do praku.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 23.01.2008 08:28

FUX napisał(a):Patrząc na cene wynajmu przyczepy (~250 PLN/dzien) i cenę za biwakowanie (20-40 euro/dzien), to nie za bardzo warto przyczepę kupować, czy wynajmować, kiedy kwaterkę dla 4 osob można wynająć za 40-70 euro.....
To tak OT.


:D miłośnicy spędzania wakacji "z przyczepą" nie myślą tymi kategoriami. Tu nie chodzi o przeliczanie cen a o sposób spędzania wakacji. Jedni to lubią inni nie.
BaWa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 17.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaWa » 10.02.2008 23:18

Ally twoje rady zawsze mile widziane. Ostatnim razem skorzystałam z nich i nie żałowałam. Wielkie dzięki :D
noemi_s
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 19.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) noemi_s » 11.02.2008 14:25

ally napisał(a):
FUX napisał(a):Patrząc na cene wynajmu przyczepy (~250 PLN/dzien) i cenę za biwakowanie (20-40 euro/dzien), to nie za bardzo warto przyczepę kupować, czy wynajmować, kiedy kwaterkę dla 4 osob można wynająć za 40-70 euro.....
To tak OT.


:D miłośnicy spędzania wakacji "z przyczepą" nie myślą tymi kategoriami. Tu nie chodzi o przeliczanie cen a o sposób spędzania wakacji. Jedni to lubią inni nie.


Ally, jak najbardziej popieram! :D
FUX, troszkę przesadziłeś - wynajem przyczepy to koszt 80-120 zł za dzień.
Pozdrawiam :papa: !
zet
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zet » 11.02.2008 23:42

każdy lubi po swojemu :lol:
- pozdrawiam wszystkich jeżdżących z przyczepami i tych którzy odpowiadają na pytania gdzie można dojechać swobodnie ,to bardzo wazne dla ciągnących przyczepę 8O 8O
W zeszłym roku dostaliśmy dokładne informacje na temat Gargano i wiedzieliśmy co nas może czekać
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 12.02.2008 10:10

Gargano mówisz.... ciekawy rejon - tez mi chodzi po głowie :D ale numerem 1 na wyjazd z przyczepą jest Portugalia. Ehhh moze kiedyś się uda :D
zet
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zet » 12.02.2008 11:11

Gargano jest super tak jak całe Włochy , Chorwacja , Francja i inne oczywiście będąc obiektywnym i nie kierując się sentymentami i przyzwyczajeniami nie porównując cen :roll:
Dla naszej rodziny 2 dorosłe + 3 dzieci i pies przyczepa jest dobrym sposobem na spędzenie wakacji w ramach 3 tygodniowego urlopu /dużo zwiedzamy/ nie tracimy czasu na pakowanie rozpakowywanie
a po urlopie zawozimy przyczepę na camping my akurat mamy 80 km do Zakopanego i tam wykorzystujemy do poczatku listopada
:o :o
A swoją drogą Portugalia pozostaje w sferze marzeń dosyć daleko ale napewno warto
BaWa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 17.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaWa » 11.06.2008 19:22

Czy ktoś z Was może podzielić się tegorocznymi spostrzeżeniami w/w temacie?
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 12.06.2008 09:17

Jeszcze nie, tego roku w Solarisie bede od 8 VII do 23 VII
ankas
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 01.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankas » 12.06.2008 10:10

Też polecam Adriatic. Może nie najtaniej, ale pięknie, czysto i wbrew pozorom nie aż tak nudno: w knajpce przy polu zajęcia dla dzieciaków, wieczorem lokalna muzyka, na plaży organizowany np. aerobic w wodzie. Poza tym pływają wodne taksówki do Primostenu, więc jak ktoś złakniony jest cywilizacji lub chce zjeść coś w dobrej knajpce lub po prostu się poszwędać wąskimi uliczkami - to nie musi nawet auta odpalać (a kierowca nie jest poszkodowany nie mogąc rozkoszować się zimnym Karlowacko)

Szukając kempingu zrobiliśmy też rekonesans na Solaris: duuży, duuużo ludzi (namiot w namiot) i co jak dla mnie go zdyskwalifikowało - brudne i delikatnie mówiąc śmierdzące łazienki :? Może akurat źle trafiliśmy, ale nie żałuję, że wybraliśmy Adriatic.
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 12.06.2008 10:14

7 czerwca wróciłam z Sibenika. Do kompleksu Solaris jeździłam na plażę. W Solarisie trwają pełną parą prace remontowo-modernizacyjne/ nowe chodniki, alejki, nasadzenia zieleni/. Nad samym morzem / w miejscu , gdzie był bar Palma, powstaje nowy obiekt rozrywko-rekreacyjny/ restauracja, bar, disco, kryty basen, sauna itp./.
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 12.06.2008 10:42

To wszystko :obiekt rozrywko-rekreacyjny/ restauracja, bar, disco, kryty basen, sauna robia na miejscu gdzie byla Palma? jak oceniasz zaawansowanie tych prac bedzie to ukonczone w ciagu 4 tygodni ? Mam zamiar tam jechac a nie chcialbym trafic ze czesc obiektow bedzie nieczynna czy remontowana
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 13.06.2008 07:30

petr napisał(a):To wszystko :obiekt rozrywko-rekreacyjny/ restauracja, bar, disco, kryty basen, sauna robia na miejscu gdzie byla Palma? jak oceniasz zaawansowanie tych prac bedzie to ukonczone w ciagu 4 tygodni ? Mam zamiar tam jechac a nie chcialbym trafic ze czesc obiektow bedzie nieczynna czy remontowana

Myślę, że wszystko będzie już do tego czasu gotowe, bo wygląda , że prace maja się ku końcowi.
Życzczę miłego pobytu w Solaris.
Pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Adriatyk czy Solaris - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone