Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A1 do Dubrownika ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.09.2012 07:10

A to ma wspólnego, iż bardziej mi zależy na dobrym transporcie w RP, niż na moście w Cro.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 28.09.2012 15:35

Mosqito napisał(a):
Raul73 napisał(a):...Z BiH też się raczej dogadają, bo już umowe o zmianie granic w tamtych rejonach podpisuja na dniach.


Cześć Raul, można poprosić jakieś szczegóły, linka czy cóś ? Interesujący temat. Pozdrav



http://balkanistyka.org/wp/chorwacja-bosnia-i-hercegowina-zmiana-granicy/

To jest informacja sprzed 3 tygodni.

Kilka dni temu na jakimś innym portalu czytałem, że już się dogadali w sprawie zmiany granic, ale nie mogę znaleźć teraz tej informacji :( :(


Generalnie polecam portal balkanistyka.org - dużo informacji ze wszystkich państw regionu. Codziennie aktualizacje.

Pozdrawiam
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 28.09.2012 16:43

Ihmo UE raczej przyklepie most i może z opcją otwierania środkowego przęsła coby BiH udobruchać. 8)

Raul73 napisał(a):Jeśli decyzja o finansowaniu będzie na tak, to raczej ten most powstanie bardzo szybko..

Szybko to pojęcie względne. :wink:
Finansowanie z UE będzie na lata 2014-2020 i realnie most może powstać najszybciej za 5 lat.
Porównuje do podobnego projektu (most Vidin-Calafat)

FUX napisał(a):Mam w nosie, co zrobi UE w Cro, gdyż Cro wychodzi z założenia, że UE i tak do nich przyjedzie.

FUX napisał(a):A to ma wspólnego, iż bardziej mi zależy na dobrym transporcie w RP, niż na moście w Cro.

Koledzy podają ciekawe info nt.: A1 w Chorwacji, a Ty "bajdurzysz" o transporcie w RP. :mrgreen:
PS. Już myślałem że to Bocian coś skrobnął. :oczko_usmiech:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.09.2012 16:47

bzyq74 napisał(a):
FUX napisał(a):Mam w nosie, co zrobi UE w Cro, gdyż Cro wychodzi z założenia, że UE i tak do nich przyjedzie.

FUX napisał(a):A to ma wspólnego, iż bardziej mi zależy na dobrym transporcie w RP, niż na moście w Cro.

Koledzy podają ciekawe info nt.: A1 w Chorwacji, a Ty "bajdurzysz" o transporcie w RP. :mrgreen:
PS. Już myślałem że to Bocian coś skrobnął. :oczko_usmiech:

Dlatego, że ta informacja ma trzeciorzędne znaczenie z mojego punktu widzenia.
Mi bardziej zależy na S5 i moście w Mszanie na A1, niż na moście na A1 w Cro... :wink:
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 28.09.2012 17:28

Raul73 napisał(a):
Jeśli do końca 2012 roku UE ma dać odpowiedź, to już w styczniu będzie wiadomo, co z mostem.

Jeśli decyzja o finansowaniu będzie na tak, to raczej ten most powstanie bardzo szybko, bo :



Kolega wyżej już Ci wyjaśnił dlaczego nie będzie szybko.
Najwcześniej (o ile w ogóle) zostanie zaczęta budowa w 2014 r.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dubrovnik/tabid/75/articleType/ArticleView/articleId/188462/Default.aspx

Ponadto most będzie nieco kulawy, jeden pas ruchu w każdą stronę.

priorytetem wagi państwowej,


Zapomnij. Takie pojęcia to funkcjonowały w okresie II RP.

Troche więcej optymizmu! To nie Polska!


No właśnie, w temacie o HR w UE przekonywano mnie, że HR musi wstąpić, żeby było tak dobrze jak w PL.
A poza tym gdzie tu pesymizm, wątpliwosci raczej, za mało wiemy, a jak sądzę nawet rząd HR niewiele więcej wie, by prognozować.

Generalnie polecam portal balkanistyka.org


Generalnie polecam prasę chorwacką.

Dlatego, że ta informacja ma trzeciorzędne znaczenie z mojego punktu widzenia.


Dla mnie ośmiorzędne (w Dalmacji byłem, jak mam jechać tak daleko to wole do Grecji), a i oczywiście zdaje sobie sprawę, że finansowanie budowy tego mostu odbędzie się w jakimś stopniu kosztem tzw. "dopłat" do polskich dróg.
No ale to temat o A1 do Dubr. Temat o A1 w Polsce też chyba istnieje.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 28.09.2012 23:17

Kiepura napisał(a):]
Najwcześniej (o ile w ogóle) zostanie zaczęta budowa w 2014 r.


No nie mów że to nie jest szybko - jak na tak spore przedsięwzięcie!


Ponadto most będzie nieco kulawy, jeden pas ruchu w każdą stronę.



Masz jakieś info na potwierdzenie tego czy bazujesz na starych planach?



Generalnie polecam portal balkanistyka.org


Generalnie polecam prasę chorwacką.



Genralnie to są właśnie informacje z mediów chorackich. Plus serbskich, bośniackich, greckich itd.

Dlatego, że ta informacja ma trzeciorzędne znaczenie z mojego punktu widzenia.


Dla mnie ośmiorzędne


Temat brzmi "A1 do Dubrownika", a zatem w tym temacie jest to sprawa pierwszorzędna. Do dyskusji na temat polskiego transportu faktycznie służą inne wątki.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 29.09.2012 07:07

Jeżeli rzeczywiście wystartują w 2014 roku to można powiedzieć, ze szybko. Tyle, że o ile zrozumiałem, jest to taka deklaracja typu "zbudujemy autostrady na Euro". Pożyjemy, zobaczymy to tylko półtora roku.

W sumie jakbym zamierzał odwiedzać Dalmacje bardziej bym się niepokoił co oni wymyśla w ramach kontroli przy przejeździe przez korytarz w przyszłym roku i na ile to dotknie transport osobowy. A to czy most zbudują za 4 czy 6 lat jest w sumie mniej istotne.

O jednopasmowym moście gdzieś pisało w prasie chorwackiej. Nie potrafię tego odnaleźć.
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 29.09.2012 18:08

peljesacki most prosi o poparcie
http://zapeljeskimost.net/
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 30.09.2012 17:06

smok131 napisał(a):peljesacki most prosi o poparcie
http://zapeljeskimost.net/


podpisane
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 30.09.2012 18:19

:D
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 30.09.2012 23:28

+1 :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.09.2012 23:34

7253 :idea:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.10.2012 10:49

jestem za mostem (7255), a mogę być nawet przed oraz pod :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.10.2012 10:52

Dla mnie ten most zniszczy to co piękne na tej części Pelješca...
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 01.10.2012 11:49

Dlatego idealne rozwiązanie to:
- most dla jadących na Peljesac
- autostrada A1 do Dubrovnika - dla ciężkiego tranzytu.

Wtedy Tiry nie rozjadą Peljesaca. Ale niestety życie jest takie jakie jest i nie można mieć wszystkiego.

Swoją drogą (może to podłe) ale tranzyt dla Tirów można zostawić przez Neum - Klek, a most dopuścić tylko dla samochodów osobowych. Wtedy nie trzeba robić nowej drogi na Peljescu (który faktycznie jest uroczy) i na obecnych drogach osobówki musiałyby sobie poradzić.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone