Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A w maju?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kobe74
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 01.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobe74 » 30.05.2009 19:42

Ja wróciłam z mojej ukochanej Vela luki 24 maj . Calutki tydzień od 16 do 23 maja cudowna pogoda , słoneczko , ciepła woda , i srednio 30-32 stopnie , rewelacja :) ... i juz mam ochote wracac a do września pozostało jeszcze troche czasu ...
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 30.05.2009 21:08

my siedzimy w Podgorze do jutra i tak 3 dni gorąco, woda ok 23-24stC. Czwartek prawie bez słońca, ale woda ciepła. piątek i dziś chłodniej i woda zimniejsza. Teraz siedzimy poubierani w polary i długie spodnie. nie bedzie teraz wiecej jak 15St C.
dagmara2003
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagmara2003 » 01.06.2009 06:38

No to widzę że nam sie udało ;) Wyjeżdżaliśy 30ego maja rana z Podgory i było ok, jeszcze po drodze zwiedziliśmy Krka, było cieplutko. W okolicy Zagrzebia czarne chmury, a w Słowenii ulewa i 10 stopni. I tak już całą drogę do Polski towarzyszył nam deszcz.
ineczka71
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ineczka71 » 09.06.2009 22:41

W zasadzie potwierdzam jak najbardziej. W maju pogoda byla swietna. Ostatni tydzien maja spedzilismy w Prigradicy i bylo upalnie wprost. Nie wiem jak tam ludzie zyja w sierpniu :)
Dwa dni owszem padalo, ale wcale nie bylo chlodniej przez to!
A tak przy okazji - przezylam tam najpiekniejsza i najstraszniejsza burze zycia! Blyskalo i huczalo bezposrednio nad glowami raz za razem przez kilkanascie minut. Bardzo fajnie sie to obserwowalo z zza szyb :)
A rano piekne sloneczko i cieplutko :hut:
Arkadiusz N
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arkadiusz N » 12.06.2009 20:51

Ja siedziałem z rodzinką tydzień (23-30.05) w Vodicach w apartamencie. Było tak gorąco, że musiałem się smarować maślanką. Potem ruszyliśmy w stronę makarskiej, aby pomieszkać trochę na kempingach. Zatrzymaliśmy się po drodze w Omis, ponieważ zauroczyło nas to miasteczko. Dwa dni ciepła i czar prysł. Kolejny dzień tak padało, że postanowiliśmy ruszyć w drogę. Stamtąd dotarliśmy w poszukiwaniu słońca aż do Puli. To był strzał w dziesiątkę. Znów maślanka wróciła do łask :D
Mateusz_Gda
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.01.2010
Wyjazd od Chorwacji w maju

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mateusz_Gda » 18.01.2010 21:21

Witam
Palnujemy razem ze znajomymi (3 osoby) wyjazd do Chorwacji miedzy 10-17 maja, chcielibyśmy przenocować w okolicach Zadaru. Jednak z tego co czytałem na kilku forach, także tutaj, jest to odradzane. Głównie dlatego, że to dość oblegana miejscowośc. Mam pytanie, znacie może jakiś tanie noclegi nie koniecznie w Zadarze, ale w okolicach ?Dużo osób poleca pojechanie w ciemno, pisząc, że napewno coś sie znajdzie w rozsądnej cenie, ale czy nie będzie to dużym ryzykiem ?
Z góry dzieki za pomoc :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.01.2010 22:27

W maju nie wszystkie apartamenty są już dostępne (część z nich jeszcze się remontuje "na chwilkę" przed sezonem, część jeszcze stoi pusta - bo nie jest zamieszkana przez cały rok, więc po prostu pocałujecie klamkę...).
Coś tam pewnie znajdziecie, ale może się zdarzyć, że szukanie potrwa.

Co do Zadaru: to po prostu duże (jak na Hr skalę) miasto (5 czy 6 co do wielkości w kraju), dlatego nie nadaje się na urop wypoczynkowy, ale raczej na "zwiedzanie". Wklep w forumową wyszukiwarkę nazwy miasteczek i wiosek, które znajdziesz na mapie w okolicach Zadaru i poszperaj, kto, co poleca.
Mapka na przykład tu, jeśli lepszą nie dysponujesz. Dasz radę, skoro z pogodą sobie poradziłeś :wink:
Pozdrawiam
Mateusz_Gda
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mateusz_Gda » 19.01.2010 00:20

To teraz mam dylemat... :P Masa osób pisze tutaj na forum,że śmiało można jechać w ciemno nawet w maju. Ba przed sezonem to z "opaska na oczach"znajdzie sie nocleg :P. A tutaj zasiałaś ziarenko niepewności... Może ktoś jeszcze ma jakieś opinie odnośnie noclegu w maju ?
darko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 31.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darko » 19.01.2010 08:43

Jechałbym w ciemno . uważam , ze na pewno coś znajdziecie , jeśli nie chcecie chodzić po domach i szukać , to proponuję znaleźć lokalne biuro turystyczne , oni maja układy z właścicielami kwater , a często sami mają kilka na wynajem . w tym terminie nie zastanawiałbym się na wet chwilkę .Pozdrav
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.01.2010 10:40

Mateusz_Gda napisał(a):To teraz mam dylemat... :P Masa osób pisze tutaj na forum,że śmiało można jechać w ciemno nawet w maju. Ba przed sezonem to z "opaska na oczach"znajdzie sie nocleg :P. A tutaj zasiałaś ziarenko niepewności... Może ktoś jeszcze ma jakieś opinie odnośnie noclegu w maju ?


Ojej, przeciez napisałam, że "pewnikiem" coś znajdziesz, ale żeby Cię nie przeraziło, jak kilka razy pocałujesz klamkę, albo powiedzą, że jeszcze nie wynajmują, bo coś tam malują itp. Wiesz, jak to jest zwłaszcza w małych dziurach: pani nie ma, ale dryndnie lub zaprowadzi do sąsiadki, która już moze przyjąc gości. Chciałam tylko, byś miał świadomosć, że oferta w tym czasie bezwątpienia jest okrojona.


Co do info turystycznych, to w tym czasie w małych miejscowościach mogą jeszcze być zamknięte, albo pracować tylko w weekendy na przykład, albo tylko do południa...
Pozdrawiam
Mateusz_Gda
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mateusz_Gda » 19.01.2010 21:32

dzieki wielkie za pomoc :) napewno wezmę wasze podpowiedzi pod uwage :)
Sandanski
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sandanski » 24.01.2010 11:22

Spokojnie pogoda w Chorwacji tzn na wybrzezu ( kontynentalna jej czesc to troszke inna bajka)jest juz stabilna nie jest az tak upalnie (bez przesady to nie Gyrcja tfu Grecja),ale tak 20-25 stopni
Mysle,ze to idealny termin na wypoczynek,nie ma tak duzo turystow pewnie z kwatera nie powinno byc klopotu.
Termin bardzo dobry co do temperatury wody to wedlug map meteorologicznych,hydrologicznych nie jest zle ok 17 - 20 stopni tez nie najgorzej.
jurekk
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 02.03.2010
A w maju

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekk » 02.03.2010 13:40

Prawdą jest że wszystko się zmienia ale...
Do Chorwacji zawsze/7-razy/ jeżdziłem na przełomie września
i pażdzirnika -taka praca!
Rok 2007 był inny,postanowienie-wyjazd w maju.
Realizacja-wyspa Rab,od 6 do 15 maja.
Podsumowanie-pogoda wspaniała/bez upału ale ciepło/,przyroda piękna
wszystko świeże,zielone,pachnące; turystów niewielu/nawet tu/.
To wszystko na camp.Padowa.
Polecam CRO w maju!
sasza37
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 21.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sasza37 » 02.03.2010 19:20

Mam tylko jedno pytanie a jak z pogodą i cenami na przełomie czerwca i lipca bo ja zawsze sierpień i sierpień :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.03.2010 19:33

sasza37 napisał(a):Mam tylko jedno pytanie a jak z pogodą i cenami na przełomie czerwca i lipca bo ja zawsze sierpień i sierpień :D

?
To temat o maju...

Pogoda taka sama jak i w sierpniu, ceny nieco niższe (wystarczy wejść na pierwszą lepszą stronę oferującą zakwaterowanie prywatne... i "przeanalizować" cennik...)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
A w maju? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone