Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

A jednak Korčula...(na skróty przez Kotor)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ziemniak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 21.08.2014 21:54

coś cicho tutaj... pogoda nie dopisuje to gdzie Wy się wszyscy podzialiście?

...już wiem, na Chorwacji :)
BasiaZ
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) BasiaZ » 22.08.2014 00:26

Przepiękne zdjęcia! Uvala Vaja - cudna! Zapisuję ją na mojej liście :D
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 22.08.2014 00:36

Jakoś nie pomyślałam wcześniej o tym, żeby zareklamować miejscowość, w której stacjonowaliśmy. Otóż znaleźliśmy (oczywiście w ciemno :) ) apartament w miejscowości:

a1.jpg

Medvinjak można nazwać przysiółkiem miasta Korčula. Od Starówki dzieli go zaledwie 1,5 km przyjemnego spacerku :D .

Dla nas było to miejsce optymalne:
*dobre miejsce wypadowe na wycieczki po wyspie
*codziennie wieczorkiem można było pomaszerować do Korčuli na spacerki, kolacyjki, winko (kierowca się nie musiał poświęcać ;)), lody, itd.
*mieliśmy dostęp do całkiem przyjemnej plażyczki (drobny żwirek + wybetonowane nabrzeże), na wypadek gdyby się nie chciało nigdzie jechać,
*cisza, spokój i ładny widok (jak dla mnie :))

a2.jpg

a5.jpg
Klasztor dominikanów

c7.jpg

c5.jpg

Na tarasie naszego apartamentu mieliśmy nie lada atrakcję - "zagrodę żółwi". Cztery żółwie zajmowały ogrodzony niziutkim murkiem teren kilkunastu m².

a7.jpg

a3.jpg

a4.jpg

A skoro napisałam, że do Korčuli było bardzo blisko, to nie może jej tu zabraknąć:

aa1.jpg

aa2.jpg

c1.jpg

c2.jpg

c3.jpg

aa3.jpg
renatalato
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 22.08.2014 11:14

Cudnie Goniaa :D
I Kotor i Korcula, bardzo ładne, Korculę znam, ale tylko miasto, plaże i widok z apartamentu bajka :smo: :smo:
Pozdrawiam
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.08.2014 12:57

Goniaa napisał(a):Na tarasie naszego apartamentu mieliśmy nie lada atrakcję - "zagrodę żółwi". Cztery żółwie zajmowały ogrodzony niziutkim murkiem teren kilkunastu m².
a7.jpg

Mogłaś nie zdradzać, że to były żółwie w zagrodzie... zdjęcie z kategorii żółwiowa apokalipsa :mrgreen:
Super!
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.08.2014 17:29

Roxi napisał(a):
Goniaa napisał(a):Na tarasie naszego apartamentu mieliśmy nie lada atrakcję - "zagrodę żółwi". Cztery żółwie zajmowały ogrodzony niziutkim murkiem teren kilkunastu m².
a7.jpg

Mogłaś nie zdradzać, że to były żółwie w zagrodzie... zdjęcie z kategorii żółwiowa apokalipsa :mrgreen:
Super!

Już wiem gdzie zamieszkam na Korčuli :mrgreen: ,
żółwie genialne :P ,
choć widok z tarasu nie gorszy :P ,
tym bardziej się odezwę na PW, ale poczekam do końca relacji, żeby już o wszystko hurtem wypytać :smo: .
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 22.08.2014 18:05

Monte Christo napisał(a):bylem i widzialem :) fotki bardzo ladne. choc ostrosc czasem uciekaaaa.... ;) Ale kadry nadrabiaja. Dawaj wiecej.

majeczka napisał(a):...faktycznie Goniaa, prosimy o jeszcze więcej fotek :D

Daję fotki, daję ... :)
Muszę się poprawić.

ziemniak napisał(a):coś cicho tutaj... pogoda nie dopisuje to gdzie Wy się wszyscy podzialiście?

...już wiem, na Chorwacji :)

W pracy ziemniak, w pracy. Niestety nie w Chorwacji ;(

BasiaZ napisał(a):Przepiękne zdjęcia! Uvala Vaja - cudna! Zapisuję ją na mojej liście :D

Uvala Vaja jest rzeczywiście wg. mnie jedną z takich perełek Korčuli. Chociaż inne "piękności" też są :)

renatalato napisał(a):Cudnie Goniaa :D
I Kotor i Korcula, bardzo ładne, Korculę znam, ale tylko miasto, plaże i widok z apartamentu bajka :smo: :smo:
Pozdrawiam

Dla nas też widok był wspaniały, a i sam taras niczego sobie :D .

a1.jpg

Roxi napisał(a):
Załącznik a7.jpg nie jest już dostępny

Super!

Żółwie były atrakcją nie tylko dla Bartka, ale i dla nas. Są obfotografowane, ponagrywane na komórki - aż dziwne, ze nie musieliśmy dopłacać :wink:
No i co rano trzeba było jakiegoś biedaka z plecków na brzuszek obracać :wink: Tak ze sobą walczyły, że tylko skorupy trzaskały :)

mysza73 napisał(a):
Roxi napisał(a):
Załącznik a7.jpg nie jest już dostępny

Super!

Już wiem gdzie zamieszkam na Korčuli :mrgreen: ,
żółwie genialne :P ,
choć widok z tarasu nie gorszy :P ,
tym bardziej się odezwę na PW, ale poczekam do końca relacji, żeby już o wszystko hurtem wypytać :smo: .

:) ne ma problema...
Marek358
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 22.08.2014 18:27

Ponieważ dość mało jest relacji z Zatoki Kotorskiej może Ty dasz radę odpowiedzieć na pytania:
Czy w Dobrocie jest jakaś plaża?
Czy w innych rejonach Zatoki Kotorskiej jest jakaś plaża?
Czy w woda w Zatoce Kotorskiej jest raczej mętna czy raczej przejrzysta?
Będę wdzięczny za info.
kroj
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 22.08.2014 20:32

Goniaa napisał(a): *cisza, spokój i ładny widok (jak dla mnie :))

Ooo znajome widoki :D Parę lat temu także stacjonowaliśmy w Medvinjaku tyle, że w górnej jego części.
Bliskość samej Korculi - to zaleta; fantastyczne miejsce do snoorkowania i kapitalny cypelek do oglądania zachodów słońca. Byliśmy wtedy w sezonie i odebraliśmy to miejsce jako bardzo hałaśliwe, apartamenty jeden na drugim, bardzo ciasno ustawione; dlatego tym razem uciekamy trochę dalej od samego miasta.
Ale fajnie tak powspominać :D
A czy mieliście okazję coś jadać w Amforze na starówce? Ciekawa jestem opinii..
Pozdrawiam :papa:
JoannaMaxel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 22.08.2014 20:44

Jestem i czytam ... oczywiście z wypiekami na policzkach, ach .............. i znowu odliczanie do kolejnych wakacji :-(
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 22.08.2014 21:15

Marek358 napisał(a):Ponieważ dość mało jest relacji z Zatoki Kotorskiej może Ty dasz radę odpowiedzieć na pytania:
Czy w Dobrocie jest jakaś plaża?
Czy w innych rejonach Zatoki Kotorskiej jest jakaś plaża?
Czy w woda w Zatoce Kotorskiej jest raczej mętna czy raczej przejrzysta?
Będę wdzięczny za info.

My byliśmy nastawieni najbardziej na zwiedzanie Kotoru, zobaczenie zatoki. I to nam się udało :D . Oczarowało nas i miasto i widoki. Gdybyśmy byli dłużej (niż 3 dni) zapewne odwiedzilibyśmy inne miasteczka, które też wyglądały pięknie (niestety z daleka).
Jeśli chodzi o plażę to: w Dobrocie (w miejscu, gdzie my byliśmy) jest plaża dość długa, ale wąska, pokryta drobnymi kamykami. Znajduje się blisko ulicy. Woda, no cóż... raczej mętna i zimniejsza od chorwackiej. Ja pisałam już tam gdzieś na początku relacji, że plaża nas nie zachwyciła, bo mamy porównanie z cudnymi plażyczkami i zatoczkami np. Hvaru. Powiem szczerze, że nawet nie zrobiliśmy zdjęć, ale innym możne się podobać.
Dobrota jest jednak długa i może gdzieś dalej, w innym miejscu było ładniej :)
Pozdrawiam. Pewno niewiele pomogłam.
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 22.08.2014 21:26

kroj napisał(a):
Goniaa napisał(a): *cisza, spokój i ładny widok (jak dla mnie :))

Ooo znajome widoki :D Parę lat temu także stacjonowaliśmy w Medvinjaku tyle, że w górnej jego części.
Bliskość samej Korculi - to zaleta; fantastyczne miejsce do snoorkowania i kapitalny cypelek do oglądania zachodów słońca. Byliśmy wtedy w sezonie i odebraliśmy to miejsce jako bardzo hałaśliwe, apartamenty jeden na drugim, bardzo ciasno ustawione; dlatego tym razem uciekamy trochę dalej od samego miasta.
Ale fajnie tak powspominać :D
A czy mieliście okazję coś jadać w Amforze na starówce? Ciekawa jestem opinii..
Pozdrawiam :papa:

U nas na szczęście była cisza, choć byliśmy w lipcu :)
W Amforze nie jedliśmy. Zazwyczaj było dużo ludzi, więc pewno było dobre jedzonko :)

JoannaMaxel napisał(a):Jestem i czytam ... oczywiście z wypiekami na policzkach, ach .............. i znowu odliczanie do kolejnych wakacji :-(

Miło mi, że czytasz. Jest nas więcej (takich, co już odliczają :wink: )
Marek358
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 22.08.2014 22:02

Goniaa napisał(a):Jeśli chodzi o plażę to: w Dobrocie (w miejscu, gdzie my byliśmy) jest plaża dość długa, ale wąska, pokryta drobnymi kamykami. Znajduje się blisko ulicy. Woda, no cóż... raczej mętna i zimniejsza od chorwackiej. Dobrota jest jednak długa i może gdzieś dalej, w innym miejscu było ładniej :)

Ależ skąd. Zawsze to jakiś kawałek informacji :)
Podejrzewałem, że miejscami, zwłaszcza bliżej Kotoru może być mętna woda.
Ale, że zimna to mnie zaskoczyłaś. Bo ja się w tej zatoce - prawie-jeziorze, spodziewałem raczej ciepłej wody.
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 22.08.2014 22:36

Na poniedziałek (21 VII) zaplanowane było oczywiście odkrywanie następnej pięknej plaży. Jednak słynna tegoroczna pogoda chorwacka, akurat na ten dzień pokrzyżowała nam plany.

Na niebie pojawiły się chmury (nie chmurki :( ) i dlatego postanowiliśmy trochę pozwiedzać wyspę.

c1.jpg

Pojechaliśmy do miejscowości Pupnat:

cc3.jpg

c4.jpg

c3.jpg

c2.jpg

c5.jpg

Czyjś piękny ogródek
cc2.jpg

A w nim mini-Chorwacja :)
aaa.jpg

Z Pupnatu pojechaliśmy w stronę Vela Luki. Przed spacerkiem po tym mieście postanowiliśmy zwiedzić jaskinię Vala Špilja.
Droga do jaskini jest dość wąska, ciasna i kręta, ale cały czas jedzie się po asfalcie. Samochodem można dojechać w zasadzie pod samą jaskinę, ale dobrze jest się przejść, gdyż widoki są miłe dla oka:)

Po naszym przyjemnym (choć właśnie zaczęło padać :cry: ) spacerze zobaczyliśmy jednak zamkniętą kratę, gdyż akurat była przerwa trwająca od 12.00 - 17.00 :(
(Pierwszy raz w Chorwacji założyliśmy kurtki. Na szczęście był to tylko ten jeden raz :( )

c9.jpg

Nie mieliśmy w planach wracać już do jaskini w innym terminie, dlatego została ona obfotografowana przez kraty :)

c10.jpg

c12.jpg

Z góry pięknie prezentuje się Vela Luka wraz z zatoką. Musi to wyglądać super przy dobrej pogodzie, bo u nas było tak:

c13.jpg

I kilka obrazków z drogi powrotnej (do samochodu) :)

c14.jpg

c15.jpg

c16.jpg

c17.jpg

c18.jpg

c19.jpg
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 22.08.2014 22:40

Marek358 napisał(a):
Goniaa napisał(a):Jeśli chodzi o plażę to: w Dobrocie (w miejscu, gdzie my byliśmy) jest plaża dość długa, ale wąska, pokryta drobnymi kamykami. Znajduje się blisko ulicy. Woda, no cóż... raczej mętna i zimniejsza od chorwackiej. Dobrota jest jednak długa i może gdzieś dalej, w innym miejscu było ładniej :)

Ależ skąd. Zawsze to jakiś kawałek informacji :)
Podejrzewałem, że miejscami, zwłaszcza bliżej Kotoru może być mętna woda.
Ale, że zimna to mnie zaskoczyłaś. Bo ja się w tej zatoce - prawie-jeziorze, spodziewałem raczej ciepłej wody.

W porównaniu z chorwackim Jadranem była zimniejsza, ale gdy ją porównać z Bałtykiem, uuuu.... cieplutka! ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

A jednak Korčula...(na skróty przez Kotor) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019