Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

A jednak Korčula...(na skróty przez Kotor)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mervik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 22.08.2014 23:44

Marek358 napisał(a):Ponieważ dość mało jest relacji z Zatoki Kotorskiej może Ty dasz radę odpowiedzieć na pytania:
Czy w Dobrocie jest jakaś plaża?
Czy w innych rejonach Zatoki Kotorskiej jest jakaś plaża?
Czy w woda w Zatoce Kotorskiej jest raczej mętna czy raczej przejrzysta?
Będę wdzięczny za info.

...plaża w Dobrocie :wink:
https://www.google.pl/maps/place/Dobrot ... 52!6m1!1e1
...w innych rejonach też są ,nawet w centrum Kotoru przy dużym parkingu :wink:
https://www.google.pl/maps/@42.429196,1 ... 6!2e1!3e10
..najgorsza woda jest blisko portu ,ale czym dalej od niego , to już jest lepsza i przejrzysta :)
...w tamtym roku w lipcu była ciepła woda :wink:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.08.2014 23:51

Widzę, że Wy też w ten "pamiętny poniedziałek" ;) byliście w Pupnacie :mrgreen: Musieliśmy się minąć.

Piękną miejscówkę mieliście. Widok z tarasu i sam taras z żółwiami - super! I ta bliskość starówki :D
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 23.08.2014 00:12

mervik napisał(a):
Marek358 napisał(a):Ponieważ dość mało jest relacji z Zatoki Kotorskiej może Ty dasz radę odpowiedzieć na pytania:
Czy w Dobrocie jest jakaś plaża?
Czy w innych rejonach Zatoki Kotorskiej jest jakaś plaża?
Czy w woda w Zatoce Kotorskiej jest raczej mętna czy raczej przejrzysta?
Będę wdzięczny za info.

...plaża w Dobrocie :wink:
https://www.google.pl/maps/place/Dobrot ... 52!6m1!1e1
...w innych rejonach też są ,nawet w centrum Kotoru przy dużym parkingu :wink:
https://www.google.pl/maps/@42.429196,1 ... 6!2e1!3e10
..najgorsza woda jest blisko portu ,ale czym dalej od niego , to już jest lepsza i przejrzysta :)
...w tamtym roku w lipcu była ciepła woda :wink:

Plaże, które pokazałeś - fajne :D .
My byliśmy bardzo blisko Kotoru i portu, więc ta plaża na której byliśmy nie zachwycała (nas) i ta woda, była jaka była. Można się było schłodzić, ale bez achów i ochów.
Z tym, że my nie pojechaliśmy tam się plażować tylko zwiedzać, więc my jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w zatoce :lol: :lol: :lol:
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 23.08.2014 00:18

maslinka napisał(a):Widzę, że Wy też w ten "pamiętny poniedziałek" ;) byliście w Pupnacie :mrgreen: Musieliśmy się minąć.

Piękną miejscówkę mieliście. Widok z tarasu i sam taras z żółwiami - super! I ta bliskość starówki :D

Minęliśmy się też w Blato :) My byliśmy trochę później, bo już świeciło słońce :)
A najbardziej padało nam w Vela Luce :(
Iza&Krzysiek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 23.08.2014 12:13

Witam....właśnie tydzień temu wsiadaliśmy na prom w Korczuli - w stronę domu niestety :( - cały czas myślami jestem w Zavaliticy :wink: nam pogoda dopisała....2 tygodnie pięknej, słonecznej pogody.....jeden dzień był pochmurny i bardzo wiało, więc wybraliśmy się na wycieczkę do Vela Luka....a tam piękne słońce, zero chmur, zero wiatru :lol: zwiedziliśmy trochę zatok, miasteczek, wybraliśmy się na Bidiję - a tam jak w raju ;) oczywiście spacer po samej Korczuli kilkakrotnie zaliczony ;) :mrgreen: jak się ogarniemy ;) to rownież podzielimy się wrażeniami i fotkami :)....a teraz chętnie razem z Tobą wracam myślami do tej pięknej wyspy....zakątków i plaż

serdecznie pozdrawiam Iza :) :papa: :papa: :papa:
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 23.08.2014 20:23

Iza&Krzysiek napisał(a):Witam....właśnie tydzień temu wsiadaliśmy na prom w Korczuli - w stronę domu niestety :( - cały czas myślami jestem w Zavaliticy :wink: nam pogoda dopisała....2 tygodnie pięknej, słonecznej pogody.....jeden dzień był pochmurny i bardzo wiało, więc wybraliśmy się na wycieczkę do Vela Luka....a tam piękne słońce, zero chmur, zero wiatru :lol: zwiedziliśmy trochę zatok, miasteczek, wybraliśmy się na Bidiję - a tam jak w raju ;) oczywiście spacer po samej Korczuli kilkakrotnie zaliczony ;) :mrgreen: jak się ogarniemy ;) to rownież podzielimy się wrażeniami i fotkami :)....a teraz chętnie razem z Tobą wracam myślami do tej pięknej wyspy....zakątków i plaż

serdecznie pozdrawiam Iza :) :papa: :papa: :papa:

Również pozdrawiam :) Ogarniajcie się szybko i piszcie i wklejajcie zdjęcia :)
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 23.08.2014 21:24

"Lany poniedziałek" :wink: :cry: c.d

Z Jaskini Vala Špilja pojechaliśmy do Vela Luki. Mieliśmy w planie zostać w tym miasteczku dłużej, niestety przegonił nas deszcz :(

To co udało nam się zobaczyć:

Kościół św. Józefa
c1.jpg

przykościelny parking :wink:
c2.jpg

c3.jpg

c4.jpg

Zanim dojechaliśmy z Vela Luki do Blato, deszcz na szczęście przestał padać i tam można już było spokojnie, bezstresowo pospacerować :)

Kościół Wszystkich Świętych
c5.jpg

Zakon Zgromadzenia Sióstr Córek Miłosierdzia
c7.jpg

c8.jpg

c9.jpg

c10.jpg

c11.jpg

c12.jpg

c13.jpg

c14.jpg

Po powrocie z całodziennej wycieczki pozostał nam jeszcze (jak zwykle :D ) spacerek do Korčuli (obiadokolacja, kawusia, itp. :lol: )

a1.jpg

a2.jpg

a3.jpg

a5.jpg

a6.jpg

a7a.jpg

a8.jpg

a9.jpg

a10.jpg

a11.jpg

a12a.jpg

:D
ziemniak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 24.08.2014 23:58

Wy sobie tak nie żartujcie z tym poniedziałkiem. Mam nadzieje, że wrzesień będzie dużo bardziej łaskawy, choć godzinny mały deszczyk też by się przydał. Potem są ładne krajobrazy :)
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 25.08.2014 18:00

Po deszczowym poniedziałku wtorek rozpoczął :roll: się całkiem przyjemnie, choć nad nami przewalały się chmury - niezbyt ładne w dużej ilości :(

Po kawusi z pyyyysznym cytrynowym ciastem upieczonym przez gospodynię :)
a1.jpg

postanowiliśmy skorzystać tym razem z "naszej" plażyczki. Baliśmy się gdzieś dalej jechać, bo pogoda robiła się niepewna :(

Popływaliśmy więc naszym pontonikiem :) ...
a3.jpg

... i nagle zaczęło mocno grzmieć :cry:

A za chwilę się zaczęło się na całego :hearts:

a4.jpg

a5.jpg

a6.jpg

:cry:

Ale na szczęście nie trwało to długo (zapowiadało się znacznie gorzej) i już za chwilę wyruszyliśmy na wycieczkę w stronę Lumbardy :) oczywiście w poszukiwaniu ładnej plaży.

Najpierw jednak dotarliśmy do zachwycającego miejsca opisanego na mapie jako Rt. Ražnjič :)

c1.jpg

c2.jpg

c3.jpg

c4.jpg

c5.jpg

c6.jpg

c7a.jpg

c8.jpg

c9.jpg

c10.jpg

c11.jpg

c12.jpg

:papa: cdn
ziemniak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 26.08.2014 23:25

ta pogoda zaczyna straszyć i mnie :)
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 27.08.2014 00:18

ziemniak napisał(a):ta pogoda zaczyna straszyć i mnie :)

... ale to był już przedostatni raz (i trwało niedługo :))
Zresztą już się tam chyba wypadało za wszystkie czasy.
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 27.08.2014 19:17

... Po odwiedzeniu tego pięknego miejsca skierowaliśmy się z powrotem w kierunku plaży Bilin Žal.

c13.jpg

c15.jpg

Miałam w pamięci piękną kamyczkową plażę ze stateczkiem z relacji maslinki, ArliJ :lol:
I ta właśnie plażyczka marzyła mi się na wtorkowe popołudnie.
Niestety chyba czegoś nie doczytałam, bo jej nie znaleźliśmy. Byliśmy na Bilin Žal, ale to jakby inaczej wyglądało :wink: niż w relacjach dziewczyn. Może kiedyś tam wrócę i znajdę :)

Wróciliśmy więc na "skrzyżowanie" i wjechaliśmy na parking przy Uvala Pržina. Jak już wjechaliśmy i zapłaciliśmy to zostaliśmy.
Nasze zaskoczenie było ogroooomne :!: Wpadliśmy bowiem od razu "przebrani" w buty do wody, żeby sobie nóżek na kamieniach nie poobcierać, a tu ... piasek :!: Drugi szok to liczba ludzi na plaży i w wodzie :!: Pierwszy raz w Chorwacji widzieliśmy tyle - na raz :roll:

c1.jpg

Dla osób z malutkimi dzieciaczkami i przed sezonem na pewno super!
Bardzo długo jest płytko, w wodzie jest też piaseczek.
Przy wejściu na plażę trochę dużych kamieni i w tym miejscu stosunkowo mało ludzi.
W tym dniu, kiedy my byliśmy woda była bardzo, bardzo ciepła. Były też fale. Nie wiem czy zawsze tam są, czy akurat tak się udało :)

c2.jpg

c3.jpg

c4.jpg

c5.jpg

Na plaży są 2 bary z kawką, lodami, napojami chłodzącymi (z pianką i bez). Są też dania typu fast food i obiadowe.
Można też skorzystać z usług masażystek (masaż relaksujący, odchudzający). Cen nie sprawdzałam, ale zainteresowanie było :)

:papa:
ziemniak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 27.08.2014 21:43

...bo to chyba nie chodzi o samą Bilin Žal tylko o ten kawałek dalej Lenga. Mam nadzieję, że wkrótce się o tym przekonam :P
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 27.08.2014 22:07

ziemniak napisał(a):...bo to chyba nie chodzi o samą Bilin Žal tylko o ten kawałek dalej Lenga. Mam nadzieję, że wkrótce się o tym przekonam :P

Teraz już wiem, a wtedy... :( No cóż będzie po co wrócić.
Doczytam jeszcze w Twojej relacji :) dokładnie.

A Ty już w sobotę jedziesz? :lol:
ziemniak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 27.08.2014 23:00

hehe mam nadzieję, że jadę, bo pogody straszą. Ci co pojechali na ten tydzień to mają super. Już tworzymy plany awaryjne. Jednak mam nadzieję, że Korcula dojdzie do skutku ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

A jednak Korčula...(na skróty przez Kotor) - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019