Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A jak Alaska

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 13.05.2009 10:24

Super relacja. Do USA mnie nigdy nie ciągnęło, natomiast z ogromną chęcią wybrałbym sie na Alaskę i do Kanady.
Pisz dalej, super się czyta 8)
tomek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek99 » 14.05.2009 09:39

Grand Canyon Village znajduje się na wysokości ponad 2000 m npm i dopóki nie widać kanionu, w zasadzie nie czuje się takiej wysokości. Krajobraz na około jest zupełnie płaski i dopiero widok na kanion uzmysławia, że jesteśmy jednak dość wysoko...
Obrazek

North Rim, czyli północna krawędź, jest rzadziej odwiedzana przez turystów. W linii prostej jest oddalona o blisko 18 km (szerokość kanionu w tym miejscu), ale aby tam dojechać z Grand Canyon Village, należy przebyć następne 200 mil :)
W tej okolicy kanion schodzi o ok. 1000 metrów - płaskowyż widoczny poniżej w lewym dolnym rogu (Plateau Point) znajduje się na wys.1153 m npm.
Obrazek

W parku - jak to w parku - można spotkać dziką zwierzynę...
Obrazek

... oraz chroniące ją Rangerki i Rangerów (tu w wersji damskiej) 8)
Obrazek

Ostatni rzut okiem na kanion i wracamy do hotelu...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Klimat Las Vegas nie pozwala o sobie zapomnieć nawet na lotnisku...
Obrazek

opuszczamy jednak zachodnią część USA i lecimy zobaczyć Wielkie Jabłko :)
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 25.05.2009 10:18

Gdzie jest dalsza część relacji... ja się pytam! :lol:

Tomek... pamiętaj słowa Leszka "mężczyznę poznaje się po tym jak kończy" :wink:
tomek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek99 » 01.06.2009 07:25

Niestety, obowiązki służbowe nie pozwalają mi na dokończenie relacji. Chwilowo przebywam w Miami, więc końcówka pojawi się mniej więcej w ciągu 2 tygodni.
Ostatnio edytowano 24.05.2013 10:18 przez tomek99, łącznie edytowano 1 raz
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.05.2013 09:53

Ładnie się ciągną te 2 tygodnie :P
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 20.05.2013 10:13

Chyba się nie doczekamy odpowiedzi.. wielka szkoda bo relacja i miejsca pierwsza klasa.
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 23.05.2013 21:54

Jedna z ciekawszych relacji jakie czytałem.
Super zdjęcia i opisy. Fajne miejsca BTW, szczególnie Kanion i Alaska

Co do Las Vegas - niektórzy pisali tutaj coś w stylu "omg co za kicz", no więc Amerykanie to jednak wiedzą jak robić hajs, bo jednak wielu europejczyków woli zobaczyć tą od nich podróbę Wenecji na pustyni niż oryginał który mają za miedzą. Jak dla mnie Las Vegas - super miejsce na totalne szaleństwo i zabawę (zakładając się że się ma kasę) no ale konserwatywne osoby zawsze powiedzą że kicz i basta i ze by tam nogi nie postawiły :)
tomek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek99 » 24.05.2013 10:18

Jestem w szoku, że ktoś w czeluściach archiwum odgrzebał ten wątek i w dodatku przez niego przebrnął... W tej sytuacji czuję się zobowiązany do kontynuacji, ale z drobnymi zmianami.
Napisałem, że w dalszej części będzie co nieco o Nowym Jorku, ale pominę to i przejdę od razu do mojego powrotu na Alaskę - tym razem do parku Denali. Muszę tylko odszukać zdjęcia i biorę się za pisanie :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.05.2013 11:07

No, proszę jednak autor się zmobilizował. Jak to dobrze czasem odgrzebać stare niedokończone relacje i trochę pogonić autora.
Cieszę się, że wątek zostanie dokończony :D
Czekam więc na część dalszą :D
Pozdrawiam :papa:
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 25.05.2013 09:47

no i jest to number of the beast na mej liscie , czekam na cd :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Ameryka Północna

cron
A jak Alaska - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone