Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

9-osobowym busem do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 20.08.2015 18:50

Wracając ta sama sytuacja na jednej autostradzie pobrali opłatę do 190 cm, na drugiej powyżej 190 cm. Może mają ustawione inaczej czujki wysokości, bo to chyba nie przypadek, że parę osób tak miało.
Motoschiza
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1176
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motoschiza » 06.03.2016 19:46

cisa2 napisał(a):
wrona25 napisał(a):Mi za trafica na pierwszej autostradzie Macelj-Zagrzeb policzyło mniejszą stawkę (do 190 cm) na drugiej Zagrzeb-Sestanovac większą stawkę (powyżyj 190 cm) ktoś też tak miał w T4 gdzieś na tym forum pisał. Trafic ma 194 cm

Tak jak mówiłem wszystko zależy od gościa co podaje ci bilet. Na powrocie już samemu pobierałem bilet i brałem z dołu i płaciłem 1 kat.


Co to znaczy że brałeś bilet z dołu ? Nigdy nie zwróciłem uwagi na podajnik biletów, są dwa?
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.03.2016 19:58

Motoschiza napisał(a):Co to znaczy że brałeś bilet z dołu ? Nigdy nie zwróciłem uwagi na podajnik biletów, są dwa?

Są dwa :)
Z kampera do dolnego za wysoko, do górnego za nisko :)
Motoschiza
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1176
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motoschiza » 06.03.2016 20:09

Mam długie ręce :) :papa:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.03.2016 20:19

Motoschiza napisał(a):Mam długie ręce :) :papa:

A ja dziecko co mi leciało po bilet :)
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 07.03.2016 10:41

U mnie automat za SUV z boxem i rowerem kilka razy kazał płacić jak za kat2. Wtedy wzywałem obsługę - co było trochę kłopotliwe dla osób za mną. Obecnie więc staram się wjeżdżać jak nie ma korków do stanowisk z żywą obsługą.
cisa2
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 16.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 31.05.2016 09:08

Odświeżam temat. W tym roku jedziemy na 3 busy i zobaczymy jak nam będą liczyć na Chorwackich bramkach :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2016 12:09

Powiem Ci że zależy jaka bramka i jaka pora dnia. Czarna magia hehe. Tak było w zeszłym roku z vivaro 8)
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 31.05.2016 12:15

beemwu napisał(a):Powiem Ci że zależy jaka bramka i jaka pora dnia. Czarna magia hehe. Tak było w zeszłym roku z vivaro 8)

Dokładnie, zależy na kogo się trafi, 2-lata temu Transporter T4 traktowali raz tak, raz inaczej, zwracaliśmy uwagę jeżeli liczyli 2-kat, ale udawali że nie rozumieją.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 31.05.2016 16:29

beemwu napisał(a):Powiem Ci że zależy jaka bramka i jaka pora dnia. Czarna magia hehe. Tak było w zeszłym roku z vivaro 8)

Ja nie mam tego problemu,mi zawsze liczy za drugą(jadę z przyczepką) :D
blazej1616
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazej1616 » 07.07.2017 21:44

Cześć
Szukałem odpowiedzi na moje pytania lecz nie znalazłem, jeśli sa to przepraszam z góry:)

W tym miesiącu wybieram się do Orebic-a plan trasy następujacy : PL-> Słowacja->Węgry->Croatia - Orebic

W podróż jadę busem VW T5 zarejestrowany na 9-osób. Jakie czekają mnie opłaty ? Wegry maja do 7 osób winiete, zaznaczam że jedziemy w 4 osoby.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 12.07.2018 07:47

Taka ciekawostka. Wracając oplem vivaro z weekendu majowego wjechałem na bramki karciane w Lucko i ku mojemu zdziwieniu i zadowoleniu policzyło mi przejazd jak za osobówkę. Po prawie dwóch miesiącach pojawiła się na koncie bankowym dziwna operacja na prawie 50 zł. Już myślałem ze jakiś haker dobrał mi się do kasy. Poszperałem w historii i okazało się że Chorwaci pobrali sobie z mojego konta bez zapowiedzi i zgody różnicę między kosztem przejazdu za osobówkę i busa.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
9-osobowym busem do Chorwacji. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone