Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

9-osobowym busem do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.07.2015 14:18

Ostatnio edytowano 13.07.2015 15:32 przez dids76, łącznie edytowano 1 raz
cisa2
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 13.07.2015 14:20

Jeśli dobrze liczę według tej strony http://www.hac.hr/index.php?task=aut to przejazd busem (2 kategoria) z granicy słowenia-hr w Macelj do zjazdu Balto w kierunku Omiś to wychodzi 366 kun. Jeśli coś pomyliłem to proszę mnie poprawić.
wos71
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 14.07.2015 11:59

cisa2 napisał(a):Jeśli dobrze liczę według tej strony http://www.hac.hr/index.php?task=aut to przejazd busem (2 kategoria) z granicy słowenia-hr w Macelj do zjazdu Balto w kierunku Omiś to wychodzi 366 kun. Jeśli coś pomyliłem to proszę mnie poprawić.

Jechałem tak dwa lata temu busem i tyle płaciłem.
Aneta79
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta79 » 14.07.2015 12:03

W tamtym roku jechaliśmy T5, w tym roku też ta sama opcja (i Ci sami pasażerowie). Opłaty jak za osobówkę, a w dodatku wesoło. Bardzo dobry pomysł!!!
viltob08
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.07.2015 12:04

cisa2 napisał(a):Jeśli dobrze liczę według tej strony http://www.hac.hr/index.php?task=aut to przejazd busem (2 kategoria) z granicy słowenia-hr w Macelj do zjazdu Balto w kierunku Omiś to wychodzi 366 kun. Jeśli coś pomyliłem to proszę mnie poprawić.

Kilka lat temu, jadąc do Igrane zjechaliśmy w Blato. Jechaliśmy zwykłą osobówką, ale wrażenia były, oj były :wink: Podziwiam za odwagę... :lol:
cisa2
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 14.07.2015 12:14

viltob08 napisał(a):

Kilka lat temu, jadąc do Igrane zjechaliśmy w Blato. Jechaliśmy zwykłą osobówką, ale wrażenia były, oj były :wink: Podziwiam za odwagę... :lol:

Mówisz że cięzko będzie? :D
viltob08
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.07.2015 12:19

cisa2 napisał(a):
viltob08 napisał(a):

Mówisz że cięzko będzie? :D

Drugi raz bym nie pojechała :wink: zwłaszcza po męczącej drodze :-) widoki - cudne, ruch - minimalny, prędkość - hmmm..., przed nami jechała straż na sygnale (znaczy spieszyła się :-) ), jechaliśmy cały czas za nią i równo wyjechaliśmy w Omisu :mrgreen:
Widokowo, z pewnością warto, ale szybko nie pojedziecie :papa:
cisa2
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 14.07.2015 12:27

Już się nie mogę doczekać 8O :lol:
PiotrP
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrP » 14.07.2015 12:57

ja odliczam godziny.... :-)
wrona25
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 21.07.2015 07:00

Czy kto ostatnio jechał busem trafic, vivaro, primstar i za którą kategorie został policzony w Chorwacji na autostradzie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2015 10:51

a to ja wykupuję winete na auto czy oni widząc moje auto sami mi dobiorą winetę. Chodzi o to żeby się omyłkowo nie pier...nąć ;/
wrona25
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 21.07.2015 12:59

beemwu napisał(a):a to ja wykupuję winete na auto czy oni widząc moje auto sami mi dobiorą winetę. Chodzi o to żeby się omyłkowo nie pier...nąć ;/

Winietę kupujesz sam, w zależności jaki masz samochód, różne kraje, różne opcje winiet. Natomiast w Chorwacji nie ma winiet tylko płatność na bramkach i domyślam się, ze jest jakiś czujnik wysokości auta na bramce wjazdowej i wtedy daje nam taki bilet jak wskaże wysokościomierz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2015 22:05

ale to podchodze do okienka i np mowie winetke dla opel tigra poprosze czy jak???
wrona25
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 22.07.2015 08:02

Musisz się zorientować jaką winietę potrzebujesz. W różnych krajach są inne opcje przede wszystkim na jak długo? A potem w zależności od auta, czyli trzeba określić tonaż (Austria, Czechy i Słowacja, osobówki wszystkie maja do 3,5 t), do tego wysokość (Słowenia), lub na ile osób pojazd zarejestrowany(Węgry), jak to ustalisz to są oznaczenie literowe tych winiet i o taką poprosisz, a jak nie to sprzedający myślę , że Ci pomoże.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2015 23:33

decyzja podjęta .. jedziemy Vivaro... Tylko nie wiem czemu niektórzy płacą za T5 jak za osobówkę skoro za vivaro miałbym zapłacić w 2 giej kat.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi