Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

9-osobowym busem do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.07.2015 14:18

Ostatnio edytowano 13.07.2015 15:32 przez dids76, łącznie edytowano 1 raz
cisa2
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 16.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 13.07.2015 14:20

Jeśli dobrze liczę według tej strony http://www.hac.hr/index.php?task=aut to przejazd busem (2 kategoria) z granicy słowenia-hr w Macelj do zjazdu Balto w kierunku Omiś to wychodzi 366 kun. Jeśli coś pomyliłem to proszę mnie poprawić.
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 14.07.2015 11:59

cisa2 napisał(a):Jeśli dobrze liczę według tej strony http://www.hac.hr/index.php?task=aut to przejazd busem (2 kategoria) z granicy słowenia-hr w Macelj do zjazdu Balto w kierunku Omiś to wychodzi 366 kun. Jeśli coś pomyliłem to proszę mnie poprawić.




Jechałem tak dwa lata temu busem i tyle płaciłem.
Aneta79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta79 » 14.07.2015 12:03

W tamtym roku jechaliśmy T5, w tym roku też ta sama opcja (i Ci sami pasażerowie). Opłaty jak za osobówkę, a w dodatku wesoło. Bardzo dobry pomysł!!!
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.07.2015 12:04

cisa2 napisał(a):Jeśli dobrze liczę według tej strony http://www.hac.hr/index.php?task=aut to przejazd busem (2 kategoria) z granicy słowenia-hr w Macelj do zjazdu Balto w kierunku Omiś to wychodzi 366 kun. Jeśli coś pomyliłem to proszę mnie poprawić.


Kilka lat temu, jadąc do Igrane zjechaliśmy w Blato. Jechaliśmy zwykłą osobówką, ale wrażenia były, oj były :wink: Podziwiam za odwagę... :lol:
cisa2
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 16.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 14.07.2015 12:14

viltob08 napisał(a):
cisa2 napisał(a):Jeśli dobrze liczę według tej strony http://www.hac.hr/index.php?task=aut to przejazd busem (2 kategoria) z granicy słowenia-hr w Macelj do zjazdu Balto w kierunku Omiś to wychodzi 366 kun. Jeśli coś pomyliłem to proszę mnie poprawić.


Kilka lat temu, jadąc do Igrane zjechaliśmy w Blato. Jechaliśmy zwykłą osobówką, ale wrażenia były, oj były :wink: Podziwiam za odwagę... :lol:

Mówisz że cięzko będzie? :D
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.07.2015 12:19

cisa2 napisał(a):
viltob08 napisał(a):
cisa2 napisał(a):Jeśli dobrze liczę według tej strony http://www.hac.hr/index.php?task=aut to przejazd busem (2 kategoria) z granicy słowenia-hr w Macelj do zjazdu Balto w kierunku Omiś to wychodzi 366 kun. Jeśli coś pomyliłem to proszę mnie poprawić.


Kilka lat temu, jadąc do Igrane zjechaliśmy w Blato. Jechaliśmy zwykłą osobówką, ale wrażenia były, oj były :wink: Podziwiam za odwagę... :lol:

Mówisz że cięzko będzie? :D


Drugi raz bym nie pojechała :wink: zwłaszcza po męczącej drodze :-) widoki - cudne, ruch - minimalny, prędkość - hmmm..., przed nami jechała straż na sygnale (znaczy spieszyła się :-) ), jechaliśmy cały czas za nią i równo wyjechaliśmy w Omisu :mrgreen:
Widokowo, z pewnością warto, ale szybko nie pojedziecie :papa:
cisa2
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 16.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 14.07.2015 12:27

Już się nie mogę doczekać 8O :lol:
PiotrP
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 12.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrP » 14.07.2015 12:57

ja odliczam godziny.... :-)
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 21.07.2015 07:00

Czy kto ostatnio jechał busem trafic, vivaro, primstar i za którą kategorie został policzony w Chorwacji na autostradzie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2015 10:51

a to ja wykupuję winete na auto czy oni widząc moje auto sami mi dobiorą winetę. Chodzi o to żeby się omyłkowo nie pier...nąć ;/
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 21.07.2015 12:59

beemwu napisał(a):a to ja wykupuję winete na auto czy oni widząc moje auto sami mi dobiorą winetę. Chodzi o to żeby się omyłkowo nie pier...nąć ;/


Winietę kupujesz sam, w zależności jaki masz samochód, różne kraje, różne opcje winiet. Natomiast w Chorwacji nie ma winiet tylko płatność na bramkach i domyślam się, ze jest jakiś czujnik wysokości auta na bramce wjazdowej i wtedy daje nam taki bilet jak wskaże wysokościomierz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2015 22:05

ale to podchodze do okienka i np mowie winetke dla opel tigra poprosze czy jak???
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 22.07.2015 08:02

Musisz się zorientować jaką winietę potrzebujesz. W różnych krajach są inne opcje przede wszystkim na jak długo? A potem w zależności od auta, czyli trzeba określić tonaż (Austria, Czechy i Słowacja, osobówki wszystkie maja do 3,5 t), do tego wysokość (Słowenia), lub na ile osób pojazd zarejestrowany(Węgry), jak to ustalisz to są oznaczenie literowe tych winiet i o taką poprosisz, a jak nie to sprzedający myślę , że Ci pomoże.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2015 23:33

decyzja podjęta .. jedziemy Vivaro... Tylko nie wiem czemu niektórzy płacą za T5 jak za osobówkę skoro za vivaro miałbym zapłacić w 2 giej kat.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
9-osobowym busem do Chorwacji. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone