Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

50 plaż Pagu - 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.01.2019 19:16

Gdy czytam taki tekst:
wiolek_lp napisał(a):(...) Za moich czasów tam działała już restauracja (...)
nieodparcie przedstawia mi się przed oczami dziadek Simpson albo:
Obrazek

A to z kolei między bajki włożę:
wiolek_lp napisał(a):(...) w okolicach 20 urodzin udało mi się być w Grecji (...)
Chyba, że piszesz o przyszłości :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 03.01.2019 19:48

boboo racja nie wyraziłam się jasno :wink: Za moich czasów, czyli gdy byłam w Veprinowej - 3 lata temu, ale myślę, że Konrad zrozumiał o co mi chodzi :oczko_usmiech:

Ohhh kiedy to się miało 20 lat :lool: :hut:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 03.01.2019 20:39

Prysznic ekstra! Ale mi się coś wydaje, że oszukujesz, bo ta plaża z Twoich zdjęć to na pewno nie jest Zrće :P :oczko_usmiech:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.01.2019 20:47

wiolek_lp napisał(a):
Ej nie prawda :smo: W sumie jeszcze całkiem niedawno praktycznie nie podróżowałam, 2 razy w okolicach 20 urodzin udało mi się być w Grecji na riwierze, ale i tam uciekałam na najbardziej odludne plaże :twisted:



Żeby odpocząć i nabrać mocy przed wieczorem :wink:

wiolek_lp napisał(a):
Ps. do Veprinovej naprawdę warto wpaść, jest przepiękna :hearts: Za moich czasów tam działała już restauracja, ostatnio sprawdzałam w necie ceny, ale niestety nie stać mnie, ale do zatoki będę mieć 10 minut na nogach, więc na szybkiego grilla obiadowego skoczę do domku :wink:


Zastanawiam się czy tu się da zaparkować :roll:
Bez tytułu.png


wiolek_lp napisał(a):...

Ohhh kiedy to się miało 20 lat :lool: :hut:


Góra 5 lat temu 8)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.01.2019 20:53

ruzica napisał(a):Prysznic ekstra! Ale mi się coś wydaje, że oszukujesz, bo ta plaża z Twoich zdjęć to na pewno nie jest Zrće :P :oczko_usmiech:

Przysięgam, to Zrće :idea: :wink:
Niedziela, 29.07.2018 r. godz. 11:00 :mrgreen:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 03.01.2019 22:33

Habanero napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):
Ej nie prawda :smo: W sumie jeszcze całkiem niedawno praktycznie nie podróżowałam, 2 razy w okolicach 20 urodzin udało mi się być w Grecji na riwierze, ale i tam uciekałam na najbardziej odludne plaże :twisted:



Żeby odpocząć i nabrać mocy przed wieczorem :wink:


:lool: coś Ty wyszalałam się za małolata, w senie zanim zaczęłam pełnoletność :twisted: Od wielu lat na "imprezach" jestem raz na jakieś 3 lata. Ostatnio to było na majówce w 2017 roku :lool: Chodź nie powiem, chętnie wyszłabym gdzieś z R. chodź raz na pół roku, ale na razie nie ma szans :hut:

Habanero napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):...

Ohhh kiedy to się miało 20 lat :lool: :hut:


Góra 5 lat temu 8)


Haha milutcy jesteście :mrgreen:

Habanero napisał(a):
Zastanawiam się czy tu się da zaparkować :roll:


Tą drogą dojedzie się do samej zatoki, ale czy jest miejsce na parkowanie kompletnie nie pamiętam, szliśmy nią chyba tylko z 2 razy :? A samochodem nie jechaliśmy nią nigdy, zawsze jechaliśmy tą zaznaczoną na czerwoni i parkowaliśmy w dróżce do domu- żółte. Oczywiście jako pierwsi, gdy właściciel stawał przed nami, R. musiał podjechac jego autem do przodu i wyjechać naszym, o żadnym mijaniu nie było mowy. A dalej był taki maleńki kawałek gdzie zawracał na 10 razy :mrgreen:
Na zielono parking podobno dla gości restauracji, jak zbliżysz na mapach google, to widać zaparkowane pare aut, ale czy faktycznie ktoś sprawdzał czy stają tam tylko goście ?

mapa.jpg
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 04.01.2019 14:58

Habanero napisał(a):
20180723_124646.jpg



Że tak zapytam. To tak rzadko pływa i w niezbyt fajnych godzinach?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 04.01.2019 19:01

Trajgul napisał(a):Że tak zapytam. To tak rzadko pływa i w niezbyt fajnych godzinach?


Niestety :(
Też uważam, że w sezonie, przydałoby się kilka rejsów więcej.
Na łajbie było trochę ciasno i nie każdy jednak ma ochotę siedzieć na Rab od 10:30 do 17-tej. Nam się nie dłużyło, ale wiadomo, to prawie 7 godz. :roll:
Krótsza wycieczka będzie trwać 4 godz., ale trzeba się zerwać z wyrka skoro świt, żeby zdążyć na pierwszy rejs o 7:30 i wrócić o 12-tej.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 04.01.2019 19:37

wiolek_lp napisał(a):
Tą drogą dojedzie się do samej zatoki, ale czy jest miejsce na parkowanie kompletnie nie pamiętam, szliśmy nią chyba tylko z 2 razy :? A samochodem nie jechaliśmy nią nigdy, zawsze jechaliśmy tą zaznaczoną na czerwoni i parkowaliśmy w dróżce do domu- żółte. Oczywiście jako pierwsi, gdy właściciel stawał przed nami, R. musiał podjechac jego autem do przodu i wyjechać naszym, o żadnym mijaniu nie było mowy. A dalej był taki maleńki kawałek gdzie zawracał na 10 razy :mrgreen:
Na zielono parking podobno dla gości restauracji, jak zbliżysz na mapach google, to widać zaparkowane pare aut, ale czy faktycznie ktoś sprawdzał czy stają tam tylko goście ?



Dzięki Wiolu za dokładny opis. Myślę, że uda nam się gdzieś przytulić do skałki albo drzewka :wink:
W razie czego, Twój Tvrdni Dolac też daje taką możliwość.
Te zatoczki wymiatają :hearts:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.01.2019 21:25

Ja będę jeszcze troszkę dalej, w U. Rapak :wink:
Ciekawe czy nie będzie rozczarowania, bo szczerze mówiąc, 3 lata temu idąc szutrem do "sklepiku" w Tvrdni Dolac nie schodziliśmy do zatok, ale w razie w mam blisko Veprinivą :wink:
Ale widok z balkonu i dosłownie 5m do morza wynagrodzi ewentualne niedogodności :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.01.2019 09:43

Habanero napisał(a):Twój (czyli Wioli) Tvrdni Dolac też daje taką możliwość.
Te zatoczki wymiatają :hearts:
Przejrzałem te zdjęcia. Co mnie wymiotło, to pokój z widokiem na morze.
A wracając do Veprinovej Konoby: co powiesz na pekę?
Niestety (jeśli tak) będę nalegać na jagnięcinę.
Po uczcie na Kolocep, mój organizm stwierdził (i to dość gwałtownie): tropomiozynie* mówimy nie!
Było tak źle, że w miejscu zaznaczonym czerwonym kółeczkiem, trzeba było się wiązać lajfliną i hop do wody.
kolocep_saplunara_life_line.png




*białko występujące w mięczakach (muszle, ślimaki, głowonogi)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 05.01.2019 11:19

wiolek_lp napisał(a):Ja będę jeszcze troszkę dalej, w U. Rapak :wink:
Ciekawe czy nie będzie rozczarowania, bo szczerze mówiąc, 3 lata temu idąc szutrem do "sklepiku" w Tvrdni Dolac nie schodziliśmy do zatok, ale w razie w mam blisko Veprinivą :wink:
Ale widok z balkonu i dosłownie 5m do morza wynagrodzi ewentualne niedogodności :wink:


Rapak równie piękny i sklepik tam macie 8O
No to na tydzień mógłbym i chciałbym się tam zaszyć.
Świetnie Wiolu, że przecierasz tamte szlaki :idea:
Piękny rejon :hearts: (każda komórka ciała mi to mówi :wink: )

boboo napisał(a):... co powiesz na pekę?
Niestety (jeśli tak) będę nalegać na jagnięcinę.
...


Dobrze się składa, bo u nas ekipa mięsożerna .
Na jagnięcinę będziemy razem z Tobą nalegać :wink:
p.s.
O Twojej akcji z lajfliną czytałem już wcześniej.
Masakra...jak przy jelitówce :evil:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 05.01.2019 11:30

Sklepik to właśnie w Tvrdni Dolac :wink: A raczej budka, gdzie podobno chleb zamawia się dzień wcześniej, akurat chleba nie kupowaliśmy :wink: Ale piwo i lody są, jak by w domu brakło :mrgreen:
Tam było naprawdę pięknie :hearts: A najlepszy był brak zasięgu... Ciekawe czy w tej kwesti coś się zmieniło, taki przymusowy detoks od internetów przydałby mi się :oczko_usmiech:

boboo a Ty gdzie będizesz stacjonować ? Bo coś mi się zdawało, że wcześniej pisałeś o Korculi i miejscówce koło Lumbardy :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.01.2019 11:48

Ano w Lumbardzie na Korculi.

Ale Hvar (jego południowa strona) jest w bezproblemowym zasięgu, jeśli pogoda dopisze.
Ponad 100-kilometrowe wycieczki pontonem stały się dla nas niejako chlebem powszednim :wink:
A od naszej kwatery do "Veprinowej" to zaledwie deczko ponad 30 km.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 05.01.2019 12:47

boboo napisał(a):
Ale Hvar (jego południowa strona) jest w bezproblemowym zasięgu, jeśli pogoda dopisze.
Ponad 100-kilometrowe wycieczki pontonem stały się dla nas niejako chlebem powszednim :wink:
A od naszej kwatery do "Veprinowej" to zaledwie deczko ponad 30 km.


A tymczasem na północy Hvaru, 200 m od naszej kwatery, znalazłem taką sytuację, która bardzo mnie raduje :P :wink:

https://www.google.com/maps/uv?hl=pl&pb ... tab=owners
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
50 plaż Pagu - 2018 - strona 50
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone