Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

3miasto i nie tylko.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 11.03.2014 11:21

kaszubskiexpress napisał(a):
weldon napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a):Brudny Bałtyk.

Fuj, a jaki kamienisty :roll:
8)

No i jeszcze wszędzie ta woda. :mrgreen: ][/quote]


weldon , kaszubski specjalnie nawrzucał tych kamieni,. żeby brzeg w CRO przypominało
... tylko zapomniał zabarwić wodę :lol:
Tak na marginesie ,fajnie macie tak sobie pochodzić wzdłuż morza
...choć rodzinka z Wawy , twierdzi że mamy fajnie że mieszkamy tak blisko morza 8O :roll:
....hihihi.... tylko 100 km :oczko_usmiech:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 11.03.2014 11:33

andeo napisał(a):Bywasz w Pucku? moje rodzinne miasteczko,już tam nie mieszkam od dawna ,ale warto odwiedzić.pozdr

Urodziłem się w Wejherowie, powiat pucki, to moje ulubione miejsce, zwłaszcza mierzeja :mrgreen:

Z Twoich stron też coś znajdziesz :wink:


mervik napisał(a):...choć rodzinka z Wawy , twierdzi że mamy fajnie że mieszkamy tak blisko morza 8O :roll:
....hihihi.... tylko 100 km :oczko_usmiech:

Kiedyś jakaś forumowiczka napisała, że jest z Pomorza, w dyskusji wyszło, że jest z spod Gorzowa, była zdziwiona, że dla nas to nie Pomorze. :mrgreen:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 11.03.2014 12:02

Swarzewo znam,poznaję drogę rowerową :)
Nie obrazisz się jak wkleję fotki z naszych spacerków? Fajnie że tak promujesz nasz region .
Załączniki:
h 072.JPG
Kuźnica
h 045.JPG
Hel
DSC_0053.JPG
Cegielnia
DSC_0005.JPG
Rzucewo
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.03.2014 12:14

Obrazek
Obrazek

Z przodu lepiej się prezentuje 8)








:wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.03.2014 12:23

Ekipa cromaniacka na Wielkanoc wybiera się do Rowów. Zobaczymy co tam słychać :) Byłem kiedyś na wakacjach w Smołdzino i kończyłem raz spływ Łupawą na Jeziorze Gardno. Jezioro znane ze swojej głębokości :) :)
Obrazek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.03.2014 12:27

Bocian napisał(a): Byłem kiedyś na wakacjach w Smołdzino ...


Będziesz, Bocian. Dopiero będziesz tam na wakacjach.
PIC_0075.JPG

No chyba, że dysponujecie sprzętem, o którym mi się nie śniło 8O


:lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.03.2014 12:34

Inni też to zauważyli :) Już kiedyś wstawiałem zdjęcia ze spływu Łupawą :)
nasze-regiony-turystycznie-czyli-co-warto-zobaczyc-t13847-375.html?hilit=%C5%81upawa#p311357
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.03.2014 12:42

Wersja z Wellsem bardziej by mi się podobała 8)


:)
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 11.03.2014 12:51

Bocian napisał(a):Już kiedyś wstawiałem zdjęcia ze spływu Łupawą :)

Kamienica Królewska, świetne miejsce. Niedaleko Sierakowice, jedna z największych wsi w Polsce. Grubo ponad 7 tys mieszkańców.
Lubię jeździć drogą z Kamienicy do Strzepcza , przez Mirachowo. Spokój, bezruch. Kaszuby. :wink:

Trochę wyżej masz jezioro potęgowskie. :mrgreen:

Spokój taki, że powrót do miasta jest bolesny :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.03.2014 12:56

Jeziora to zmora spływów kajakowych :) Przynajmniej tych naszych :) Pamiętam przeprawę ok 9km przez jez. Mokre zaczynająca się w miejscowości Zgon :) Prawie prorocze :) Fale wlewały nam sie do kajaków. Teraz pływamy jedynkami z fartuchami :)
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 11.03.2014 13:09

kaszubskiexpress napisał(a):Niedaleko Sierakowice, jedna z największych wsi w Polsce. Grubo ponad 7 tys mieszkańców.

Sierakowice słynne są też z gminnego targowiska. Na prawdę polecam :!: Można kupić wszystko, począwszy od kur, świnek,królików, ziemniaków / w workach np. po 50 kg/, jaj, śmietany / takiej prawdziwej, wiejskiej/ po... gacie, kapcie itp.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 11.03.2014 13:11

weldon ubawiłam się :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.03.2014 13:15

Iwona Baśka napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a):Niedaleko Sierakowice, jedna z największych wsi w Polsce. Grubo ponad 7 tys mieszkańców.

Sierakowice słynne są też z gminnego targowiska. Na prawdę polecam :!: Można kupić wszystko, począwszy od kur, świnek,królików, ziemniaków / w workach np. po 50 kg/, jaj, śmietany / takiej prawdziwej, wiejskiej/ po... gacie, kapcie itp.

Teraz prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca powtórzymy spływ Łupawą to kupie sobie kilka królików i worek ziemniaków, mendel jajek :oczko_usmiech: Na spływ jak znalazł :mrgreen:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 11.03.2014 13:17

Iwona Baśka napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a):Niedaleko Sierakowice, jedna z największych wsi w Polsce. Grubo ponad 7 tys mieszkańców.

Sierakowice słynne są też z gminnego targowiska. Na prawdę polecam :!: Można kupić wszystko, począwszy od kur, świnek,królików, ziemniaków / w workach np. po 50 kg/, jaj, śmietany / takiej prawdziwej, wiejskiej/ po... gacie, kapcie itp.

o wreszcie coś dla kobiet :) Ja mam rodzinę w Lini ,więc też trasą Mirachowo i okolice jeżdżę :)
A mój ostatni spływ , w miejscowości Sforne Gacie,ale to już Bory Tucholskie .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.03.2014 18:35

tony montana napisał(a):Jeżdżę Leonie, jeżdżę, czekam na telefon :)

kaszubskiexpress napisał(a):Chyba dam radę w tym tygodniu, ma być coraz cieplej. Przyjadę, wcześniej zadzwonię :wink:


Pamiętasz, gdzie piliśmy kawę ostatnio? :)
Dziś siedziałem na zewnątrz, na słoneczku, osłonięty od wiatru, ice caffe - pięknie błogo było
Wysłalem nawet naszej koleżance z Radomia parę mmsków :)

:oczko_usmiech: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
3miasto i nie tylko. - strona 87
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone