Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

20 dni na Bałkanach czyli góry i atrakcje turystyczne

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 20.05.2019 07:00

Planuję tam jechać koniec czerwca na dwa tygodnie. W Gusnije będę że 7 dni potem Żabliak. Ale Albania to nie jest w planie. Z Vusanje na Maja Jezierce i spowrotem i może gdzieś jeszcze na jakiś szczyt który jest blisko granicy Czarnogóry ale leży po stronie Albanskiej
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 03.07.2019 19:49

Odnośnie pozwolenia to jedzie się do plav ulica magazynowa - jedzie się prosto do końca wyjeżdża do góry na rondo potem zjeżdża się w dół z ronda i w lewo najpierw mija się po prawej miejsce gdzie nikomu już się nie spieszy jedzie się jeszcze ok 300 m i po prawej stronie jest to co nas interesuje. Zaraz za tym jest straż pożarna. Cena ok 11 euro na ile kto chce za dwie osoby. Nie wiem czy to jest za dwie taka czy za pięć też będzie 11 e byłem dziś po 19 i kazali rano przyjechać załatwione będzie od ręki
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 05.07.2019 20:02

Kończąc temat - pozwolenie załatwione od ręki
Czas 25 min
Dałem paszport powiedziałem termin od do powiedziałem gdzie idę. Dostałem dwie kartki zapłaciłem 11 e na miejscu. Cena chyba jest niezależna od ilości osób i długości pozwolenia.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 06.07.2019 21:15

Ktoś ma info jak wygląda pomoc w górach przekletych. Jestem tu tydzień na szlakach żadnego info żadnego telefonu. Czy to jest na zasadzie że jak coś to do Ciebie Panie. Byłem dziś na Maja Jezierce od strony Czarnogóry kamienie fruwały powyżej przełęczy była większa grupa do tego śnieg ale miękki i raki nie wiele pomagały wejście było typu może się uda może przeżyje bo śnieg pod szczytem trzeba było iść obok szlaku. Wszyscy przeżyli ale wystarczył jeden mały błąd, brak szczęścia i co wtedy.? Wie ktoś?
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 18.07.2019 13:59

Dostałem odpowiedź z Ambasady Czarnogóry w Warszawie


Uprzejmie informujemy, że w przypadku kłopotów w górach, może Pan skontaktować się zarówno z policją czarnogórską, jak i z instytucją "Gorska služba spašavanja Crne Gore", czyli z "górską służbą pomocy". Pod tym linkiem znajdzie Pan więcej informacji na temat samej organizacji: http://www.gss-cg.me/english/home.html
Natomiast pod tym linkiem znajdują się szczegółowe informacje oraz numery telefonów w razie wypadku: http://www.gss-cg.me/english/call_112.ht ml

Z poważaniem/S poštovanjem/Best regards
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.07.2019 21:43

Dobre wieści , Sławku , ale sprawdź proszę te link http://www.gss-cg.me/english/call_112.ht , chyba że działa dopiero tam na miejscu . . .

Jesienią będę miał coś więcej do dodania :wink:


Pozdrawiam
Piotr
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 22.07.2019 13:05

piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.07.2019 22:58

Dzięki :D

Dreptałem wczoraj po "Twoim podwórku" - Regietów ( z odwiedzinami Rotundy :D ) i obiadem w Wysowej , jeszcze przed burzą , która towarzyszyła nam aż do Krosna

Rotunda.jpg



Pozdrawiam
Piotr
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 24.07.2019 11:42

a ja się pochwale ze mam tak blisko tam ze nie byłem jeszcze ani razu :D :lol: :mrgreen: :smo: :oczko_usmiech:
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 24.07.2019 11:46

Musiało minąć pięć lat żebym znowu mógł spojrzeć na góry przeklęte . Najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze w jakich dotychczas byłem. Teraz spędziłem tam ponad tydzień bo miałem nieudane wejścia na kolate maja wiec trzeba było spróbować znowu oraz odkryłem drugą doline Grebaje. Ogólnie wyjazd trwał dwa tygodnie bo trza było spróbować wleźć na niedźwiedzia i bobo frut w Durmitorze oraz zobaczyć jak żyją ludzie w Serbi. :oops: :oops: :oops:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.07.2019 23:34

Piękne , wspaniałe góry , podeptałeś je wszystkie :?: :) Szacun


Pozdrawiam
Piotr
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 15.08.2019 20:54

W sobotę rano kierunek Serbia. Po drodze nie udało mi się kupić winiety na autostrady w Słowacji wiec patataj patataj z boku czas leci niestety. Po przekroczeniu granicy na Węgrzech zajeżdżam na pocztę żeby wymienić forinty bo wprowadzili nowe a ja mam jeszcze trochę starych . Na granicy Serbskiej Jadąc autostradą M5 jestem ok 13 . stoimy z godzinę . Potem mnie oświeci ze z boku jest ( chyba ) jeszcze jedno przejście i podejrzewam ze pustki są tam bo każdy wygodny autostradą jedzie do końca. Może to ktoś potwierdzić ze tak jest??????????????? Dziś trza dojechać do Proklupje. Będąc na terenie Serbii włączam na chwile internet żeby sprawdzić nocleg i efekt jest taki ze 35 zł zjadło zaktualizowało mi fejsa pocztę i dalej nic nie wiem. Dobra teraz już wiem ile kosztuje net poza unią. Po 20 -tej dojeżdżam na nocleg . I tu robi się problem . Rezerwowałam przez booking i było tam podane dwa wyrazy ( nazwa ulicy) i nr domu wpisuje w nawigacje i zajeżdżam na peryferie miasta. Stoję i nie wierze co widzę adres się zgadza a tu jakaś rudera. Jadę do miasta coś szukać. Dobrze ze miałem zrobione foto noclegu więc pokazuje w końcu po dwóch godzinach i dużym zbiegu okoliczności jestem pod hotelem. Okazuje się ten adres ma dwa takie same wyrazy plus trzeci i nr. ten sam. Dupki na bookingu wpisali tylko dwa w adresie. Szkoda ze nie sprawdziłem w Googlach. Padam na łózko po 18 godzinach.
Ostatnio edytowano 16.08.2019 09:26 przez wajheczka, łącznie edytowano 1 raz
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 15.08.2019 21:00

Dzień drugi - Miasto diabła
Dziś jedziemy do miasta diabła , niedaleko od miejsca noclegu , potem kierunek Gusinje. Tu muszę napisać ze czytałem ze w Serbii co chwila stoi policja i pomiar prędkości. Co chwila to chyba mało napisane bo rzeczywiście co kawałek był patrol.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 18.08.2019 11:47

Jedziemy drogą nr 25 w kierunku Kosowa. Za Raca jest skręt na Kupinovo i tabliczka z info ze jest Diabeł. Kawałek za Kupinovo jest skręt w lewo drogą do lasu która po chwili robi się bardzo wąska. Po 9 km od drogi głównej parkujemy auto. Na całej długości jest asfalt i brak dziur. Dodam ze przejechałem paręnaście km a spotkałem z 5 patroli. Na parkingu jak na jarmarku. Moza dużo kupić rzeczy nie koniecznie dobrych i potrzebnych. Jest Rakija jak i miód który po spróbowaniu w smaku jest jak substancja zagęszczona z dużą ilością cukru FEeEEeee :evil: :evil: :evil: Nie czytałem dużo wcześnie o tym miejscu myślałem ze tam zwiedzania jest na parę godzin a tu za godzinę wróciłem do auta. Jak dla mnie to będąc przejazdem można zaglądnąć ale jechać tam specjalnie to można się rozczarować. Bo ta godzina to była bardzo naciągana.
Załączniki:
DSCN2519.JPG
DSCN2522.JPG
mapa
DSCN2523.JPG
po drodze kasa wstęp ok 13 zł . jest tez jakaś knajpa. woda płynąca w potoku ma kolor rdzawy.
DSCN2534.JPG
DSCN2539.JPG
pierwszy widok
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 18.08.2019 11:57

najpierw się idzie przez las a po chwili pojawiają się schody pomosty platformy widokowe ( chyba dwie) i po chwili powrót do auta.
Załączniki:
65431495_408417443098596_4702548113158569984_n.jpg
ten to pierwszy do foto jak model się zachowywał
DSCN2542.JPG
DSCN2544.JPG
DSCN2545.JPG
DSCN2548.JPG
DSCN2558.JPG
IMG_20190630_110447.jpg
P1080142.JPG
cennik z końca czerwca
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
20 dni na Bałkanach czyli góry i atrakcje turystyczne - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone