Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

20 dni na Bałkanach czyli góry i atrakcje turystyczne

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wajheczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 24.05.2015 09:36

19-20 powrót
Rano wyjazd o 9 . Jedziemy na Banja Luka - Ckporwacja- Wegry M6. Po drodze w Jablanicy chce zobaczyć na most kamienny który widziałem u Wojtak ale ostatecznie nie udaje mi się go zobaczyć. Zatrzymujemy się w Jajce zobaczyć na wodospad i twierdze. Akurat po przyjeździe zaczęło bardzo padać , więc ze zamku rezygnujemy a wodospad szybko ,,robimy,,
Załączniki:
DSCN5358.JPG
DSCN5357.JPG
DSCN5356.JPG
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.05.2015 09:41

wajheczka napisał(a):Akurat po przyjeździe zaczęło bardzo padać , więc ze zamku rezygnujemy a wodospad szybko ,,robimy,,

deszczowe Jajce również znamy, chciałbym tam wrócić ponownie, razem z Travnikiem i Plivskim
wajheczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 24.05.2015 09:48

Nie mogę sobie przypomnieć nazwy miejscowości ale miałem szczęście. Jest skrzyżowanie ze sygnalizacją świetlna w centrum miasta. Droga główna biegnie po łuku w prawo. Po prawej stronie jest wysoki budynek , który zasłania skrzyżowanie ( z drogiej strony nie widać sygnalizatora czyli z naprzeciwka) za budynkiem jest parking. Dojeżdżając do sygnalizatora zapaliło się żółte, ale ze byłem na równi z nim pojechałem dalej , po przejechaniu łuku drogi widok który mi się ukazał był straszny. Na środku drogi stał policjant z lizakiem , spoglądał na sygnalizator i zatrzymywał tych co na czerwonym wjeżdżali. Oczywiście było stop. Zastanawiam się jak mnie potraktuje , bo wjechałem na żółtym on tego nie widział (łuk drogi i budynek) a jak już wyłoniłem się za zakrętu to pewnie u niego paliło się czerwone. Spoglądnął na tylne siedzenie i machnął żeby jechać. Jak by chciał wyłudzić łapówkę albo dać mandat to miałby okazje. 10 metrów wyżej zauważam młodego chłopaka - turystę który stai na stopa. Chyba zatrzymał mnie żeby powiedzieć żebym go podwiózł.
wajheczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 24.05.2015 12:31

Na granicy z Chorwacją postój godzinę na Węgierskiej minute. Jedziemy autostradą za Budapesztem zjeżdżamy z autostrady do Hatvan. Dużego wyboru z noclegami nie ma. Zbliża się 21. Stacha wywożę za miast będzie nocował w namiocie na obrzeżach pola -las. Rano przyjadę po niego , zaznaczam w nawi punkt w którym go wysadziłem. Wracając do miasta uśmiecham się bo jeżeli by się nawigacja zepsuła to chyba bym nie trafił tu bez niej bo to bardzo duże odludzie. Wynajmuje pokój w hotelu . Cena przemilczę.
wajheczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 24.05.2015 12:51

Następnego dnia rano niestety okazuje się ze nawigacja się nie zepsuła :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :roll: :roll: więc jestem zmuszony jechać po Staszka. Resztę drogi przebyliśmy bez przygód , o 14 godzinie parkuj przed domem, zegnamy się na Misia , a ja się udaje na obiad.
koniec-obrazek.jpg
andeo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 24.05.2015 18:47

Bardzo miło było podróżować z Tobą i Stachem :)
wajheczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 24.05.2015 18:56

Mnie też :D . Teraz podróżuję tu pikuj-2013r-t41549-105.html
andeo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 24.05.2015 21:08

Zajrzę tam jutro :papa:
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.05.2015 21:58

Miło się z Tobą odwiedzało stare kąty.
Cieszę się, że przydały Ci się niektóre fragmenty z moich relacji. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.05.2015 07:12

Do tej pory podglądałem w ciszy ale na koniec wypada się odezwać i podziękować.

Pzdr
:papa:
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.05.2015 07:59

dłuuuugo było, ale było warto, thx, pzdr
tercja
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tercja » 25.05.2015 21:34

Tak, było długo, bo prawie rok i szkoda, że to już koniec. Napisane lekko i z humorem. Dobrze mi się czytało mimo błędów ortograficznych (!), które z początku mnie raziły, ale potem to już tylko rozśmieszały :)
Fajnie, że jest następna relacja.
wajheczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 28.06.2015 14:36

Franz napisał(a):Miło się z Tobą odwiedzało stare kąty.
Cieszę się, że przydały Ci się niektóre fragmenty z moich relacji. :)

Pozdrawiam,
Wojtek

Teraz mam nadzieje ze przydadzą mi się Twoje relacje z wyjazdu do innego kraju. Pozdro.
wajheczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 19.05.2019 17:28

Był tu tema poruszany szlaku z Czarnogóry do Albanii czyli z Vusanje na Maja Jezierce
Odnośnie przekraczania granicy i pozwolenia.
Znalazłem coś takiego
https://www.msz.gov.pl/pl/p/podgorica_m ... wypoczynku

Będę załatwiał pozwolenia. Jak coś więcej będę wiedział to napisze.
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.05.2019 21:02

wajheczka napisał(a):Będę załatwiał pozwolenia. Jak coś więcej będę wiedział to napisze.

Sławek , macie już uzgodniony termin i trasę :?: z Maja Jezerce schodzicie do Theth , czy Valbone :?:
Nam w ubiegłym roku zabrakło urlopu , w tym musi się udać - Theth czeka :mrgreen:

Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

20 dni na Bałkanach czyli góry i atrakcje turystyczne - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019