Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

20 dni na Bałkanach czyli góry i atrakcje turystyczne

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
blanka123
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 15.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) blanka123 » 23.06.2014 11:09

siadam i czytam :)
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 02.07.2014 22:26

dzień drugi Plitvice

DSCN3730.JPG


Początek zwiedzania zaczynam od wejścia nr 1. Wejście 110 kun. Można płacić w kunach lub kartą natomiast euro trzeba wymienić w kantorze obok kasy. Zaraz za wejściem ukazuje się największy wodospad. Schodzi się na dół do poziomu jezior i dalej podestami mostami itp. Itd. Idę pod największy wodospad Veliki slap . Można również wejść na punkt widokowy który jest na wysokości początku wodospadu trzeba będąc pod wodospadem skręcić w ścieżkę w lewo i potem stromo w górę. Potem wracam i kładkami przechodzę do P3 Jezioro kozjak. Po drodze podziwiam cuda natury przyrody i zaglądam do zakamarków i wszelkich dziur. Jak się dojdzie do P3 to są tam bary i ławki gdzie można coś zjeść. Potem można statkiem przepłynąć ( oczywiście w cenie biletu jest to wliczone tak samo jak i pociąg) do P1 lub P2 (nie jestem pewien czy do obu punktów czy do jednego z nich) . Ja z racji tego ze brakowało mi ruchu to postanowiłem ścigać się ze statkiem czyli na piechotę. Najpierw z prawej strony jeziora ale po chwili okazuje się ze jest bardzo wysoki stan jeziora i szlak jest pod wodą, więc zostaje powrót i dojście z lewej strony do punktu P1. Po drodze mijam pociąg który wcale nie jedzie po torach. I tak z prędkością światła dochodzę do P1. Oczywiście statek był wcześniej ale on musiał być na dopingu lub miał pomyślne wiatry. :D :D :lol: :lol: :roll: :roll: Potem przeprawa statkiem do P2 i z stamtąd do góry do punktu St3. Po drodze jest dużo wodospadów i ładnych widoków część tras jest zamknięta bo kładki są pod wodą. I tak dochodzę do jeziora Prošćansko . Wówczas rozpoczęła się duża ulewa i nie zdążyłem oglądnąć jeziora , zostaje wsiąść do pociągu i pojechać przez punkt St2 do punktu St1. Następnie idę ścieżką i podziwiam tą samą trasę co szedłem wcześniej do jeziora kozjak tylko z wysokości. Widok piękny. Potem jest koniec i zostaje zapłacić za parking. Płatność można dokonać tylko w kunach.(euro i karta odpadają). Jeżeli bym miał jeszcze kiedyś odwiedzić jeziora to wejście 1 potem oczywiście największy wodospad i do P3, następnie statkiem przepływam do P1 i kolejką jadę do St3 (po co iść do góry jak można iść na dół). Po zwiedzeniu górnych jezior schodzę na dół do P2, Przepływam do P1 , wsiadam do pen dolino i jadę do St1. Następnie górną ścieżką podziwiam jeziora z lotu ptaka i zostaje pocałować klamkę.
Ostatnio edytowano 20.08.2014 07:50 przez wajheczka, łącznie edytowano 1 raz
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 02.07.2014 22:39

wajheczka napisał(a):28 Plitvice

DSCN3730.JPG


Początek zwiedzania zaczynam od wejścia nr 1. Wejście 110 kun. Można płacić w kunach lub kartą natomiast euro trzeba wymienić w kantorze obok kasy. Zaraz za wejściem ukazuje się największy wodospad. Schodzi się na dół do poziomu jezior i dalej podestami mostami itp. Itd. Idę pod największy wodospad Veliki slap . Można również wejść na punkt widokowy który jest na wysokości początku wodospadu trzeba będąc pod wodospadem skręcić w ścieżkę w lewo i potem stromo w górę. Potem wracam i kładkami przechodzę do P3 Jezioro kozjak. Po drodze podziwiam cuda natury przyrody i zaglądam do zakamarków i wszelkich dziur. Jak się dojdzie do P3 to są tam bary i ławki gdzie można coś zjeść. Potem można statkiem przepłynąć ( oczywiście w cenie biletu jest to wliczone tak samo jak i pociąg) do P1 lub P2 (nie jestem pewien czy do obu punktów czy do jednego z nich) . Ja z racji tego ze brakowało mi ruchu to postanowiłem ścigać się ze statkiem czyli na piechotę. Najpierw z prawej strony jeziora ale po chwili okazuje się ze jest bardzo wysoki stan jeziora i szlak jest pod wodą, więc zostaje powrót i dojście z lewej strony do punktu P1. Po drodze mijam pociąg który wcale nie jedzie po torach. I tak z prędkością światła dochodzę do P1. Oczywiście statek był wcześniej ale on musiał być na dopingu lub miał pomyślne wiatry. :D :D :lol: :lol: :roll: :roll: Potem przeprawa statkiem do P2 i z stamtąd do góry do punktu St3. Po drodze jest dużo wodospadów i ładnych widoków część tras jest zamknięta bo kładki są pod wodą. I tak dochodzę do jeziora Prošćansko . Wówczas rozpoczęła się duża ulewa i nie zdążyłem oglądnąć jeziora , zostaje wsiąść do pociągu i pojechać przez punkt St2 do punktu St1. Następnie idę ścieżką i podziwiam tą samą trasę co szedłem wcześniej do jeziora kozjak tylko z wysokości. Widok piękny. Potem jest koniec i zostaje zapłacić za parking. Płatność można dokonać tylko w kunach.(euro i karta odpadają). Jeżeli bym miał jeszcze kiedyś odwiedzić jeziora to wejście 1 potem oczywiście największy wodospad i do P3, następnie statkiem przepływam do P1 i kolejką jadę do St3 (po co iść do góry jak można iść na dół). Po zwiedzeniu górnych jezior schodzę na dół do P2, Przepływam do P1 , wsiadam do pen dolino i jadę do St1. Następnie górną ścieżką podziwiam jeziora z lotu ptaka i zostaje pocałować klamkę.


No to trochę szkoda że kładki były pod wodą ,ale zawsze możesz sobie zobaczyć :wink:
plitwickie-czy-krka-t44130.html
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 02.07.2014 22:43

sprecyzuje tragedii nie było w trzech miejscach był zakaz ale to już obejmowało całe jezioro lub jego część
tercja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 27.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tercja » 02.07.2014 23:46

nareszcie kontynuacja jakże barwnej opowieści :) wszak zdjęcia były wcześniej, ale jedno dla okrasy byłoby wskazane :)
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 03.07.2014 11:58

.
Załączniki:
DSCN3864.JPG
wejście
DSCN3731.JPG
widok na największy ...
DSCN3732.JPG
DSCN3737.JPG
DSCN3742.JPG
widok spod wodospadu
DSCN3745.JPG
widok z punktu widokowego
DSCN3751.JPG
widok spod wodospadu
DSCN3753.JPG
DSCN3756.JPG
DSCN3757.JPG
DSCN3766.JPG
zakamarki
DSCN3770.JPG
DSCN3771.JPG
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 03.07.2014 12:09

.
Załączniki:
DSCN3777.JPG
DSCN3778.JPG
DSCN3780.JPG
DSCN3783.JPG
DSCN3784.JPG
DSCN3789.JPG
DSCN3792.JPG
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.07.2014 12:22

ładne filmiki z Durmitoru, super pamiątka, nie wiem czy mi to uciekło, ale napisz jaka furą jechaliście i przedzieraliście się przez ten Durmitor;
co myślisz o piaskowcach w Ocerkavlju? warto...?
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 03.07.2014 17:00

prawie taki

images.jpg


o jakie piaskowce pytasz bo nie kumam teraz
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 03.07.2014 17:09

.
Załączniki:
DSCN3796.JPG
DSCN3799.JPG
DSCN3801.JPG
początek jeziora Kozjak -największe
DSCN3808.JPG
punkty gastronomiczne przy P3
DSCN3807.JPG
przystań P3
DSCN3817.JPG
przystań P1
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 03.07.2014 19:04

.
Załączniki:
DSCN3818.JPG
DSCN3822.JPG
przystań P2
DSCN3825.JPG
DSCN3826.JPG
widok na jezioro kozjak i wyspe
DSCN3827.JPG
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.07.2014 20:32

te kiero napisał(a):co myślisz o piaskowcach w Ocerkavlju? warto...?

wajheczka napisał(a):o jakie piaskowce pytasz bo nie kumam teraz


na zdjęciu te żółte skałki, wśród zieleni... Bośnia datownik na zdj. 11.05.2014 15:16


btw: jak masz namiar na nocleg w Zabljaku to proszę podeślij: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl (będzie w razie)
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 03.07.2014 21:40

fachowo to się chyba nazywa piaskowe piramidy koło Focy. myślę ze warto bo jest to coś innego i nie wiem gdzie jeszcze można coś podobnego spotkać. wcale bym się nie zdziwił jak by za parę lat okazało się ze można to oglądać tylko na zdjęciach bo na wskutek deszczów zostało zniszczone. do tego jest to w takim miejscu --- prawie zadupie ze ma to swój urok. inna sprawa ze dojechać tam to trzeba naginać przez lasy i pola gdzie kiedyś był asfalt a teraz chwilami jest, chwilami jest błoto i kamienie ale ogólnie tragedia z ta drogą to jeszcze niema jedziesz dwójką koło fosy chyba z 15 km od drogi głównej i jest to cudo. namiary wyśle ci na maile później.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 04.07.2014 10:05

.
Załączniki:
DSCN3829.JPG
DSCN3833.JPG
DSCN3834.JPG
to samo tylko z bliska - bryza z wodospadu.
DSCN3836.JPG
widok z boku
DSCN3841.JPG
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 04.07.2014 15:37

..
Załączniki:
DSCN3843.JPG
punkt gastronomiczny przy ST3
DSCN3844.JPG
DSCN3848.JPG
DSCN3850.JPG
DSCN3852.JPG
widoki z górnej ścieżki po przyjeździe pendolino ST1
DSCN3853.JPG
DSCN3855.JPG
DSCN3857.JPG
DSCN3862.JPG
Panorama 1.JPG
Panorama 2.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
20 dni na Bałkanach czyli góry i atrakcje turystyczne - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone