Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ważne dla mnie pytanie.

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 06.02.2012 14:58

arturac napisał(a):slaweek -... żarcie hotelowe prawie zawsze jest pod psem..


No bez przesady. Nie rób koledze wody z mózgu. Ja akurat go doskonale rozumiem. Nasze pierwsze dwa urlopy w Chorwacji, jeszcze w latach 90-tych, spędziliśmy w apartamentach (było naprawdę świetnie). Jednak od roku 2000 już tylko hotele. W domu głównie ja "kucharzę" (chociaż to zbyt wielkie słowo), żona wraca późno i już tylko załapuje się na jakąś kolację. Ja, z racji uprawianego zawodu (dj weselny), pracuję w weekendy i w tygodniu jestem "gosposią" :). Przez te dwa tygodnie w roku mam ochotę odpocząć od gotowania, zmywania itp. Totalny wypoczynek. Jedzenie w chorwackich hotelach jest bardzo dobre i urozmaicone. I jest go naprawdę dużo (pomijam szczątkowo występujące hoteliki jeszcze z epoki Tito). Nie będę pisał o szczegółach (ale w razie czego mogę podać naprawdę wiele konkretów).
Z tym "przywiązaniem do pór karmienia", to również przesada i kolejny mit. No chyba że ktoś wybierze hotel all inclusive (stanowczo odradzam!).
Opcja HB wcale nie wiąże. Są widełki 7-10 rano, oraz 18-21 wieczorem. Jak ktoś przyjdzie później to też zje :)
I proszę nie pisać, że po jedzeniu hotelowym można dostać sr...ki. Bzdura. Ja chciałbym mieć takie smaczne i urozmaicone posiłki codziennie w Polsce. Mam spory materiał do porównań, ponieważ od lat prowadzę imprezy w bardzo porządnych hotelach i restauracjach w kraju.
Żeby być dobrze zrozumianym: nie krytykuję żadnej metody spędzania wakacji :). Każdy organizuje wypoczynek tak jak lubi i mu pasuje.
Przyznaję, może troszkę krytykuję tych, którzy krytykują
:wink:
Z tego co kojarzę, jest też spore grono szanowanych forumowiczów, którzy zatrzymują się w hotelach (czytałem kilka relacji :) ). Te osoby chyba mogą potwierdzić to co wyżej napisałem.
A wracając do pytania założyciela wątku: niektórzy gospodarze oferują apartamenty z wyżywieniem. Jeżeli nie znajdziecie apartamentu z konobą, to może faktycznie hotel ze śniadaniem i obiadokolacją. Opcja apartament plus posiłki w hotelu chyba najmniej ciekawa.
Pozdrawiam.
Aha... i bardzo proszę mnie tu zaraz nie rozszarpać... :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2012 16:35

witia :)
Jak sam piszesz masz porównanie do tych lepszych lokali w których prowadzisz imprezy, ciekawe ile to dobre żarełko tam kosztuje i czy w tych słabszych nie bałbyś się jeść :)
Z tego co widać po forum to znaczna część ludzi jednak coś ze sobą bierze z kraju i samemu gotuje, bo taniej.

Poza tym po prostu nie dociera do mnie, że dwoje dorosłych ludzi, nie mówię teraz personalnie do nikogo. Tylko tak po prostu, kobieta i facet, nie potrafią się samemu wyżywić, naprawdę, jest tyle szybkich i smacznych dań, które można zrobić w 15 min.....i nie myślę tu o zupce chińskiej, tylko o spagetti, plackach ziemniaczanych, omlecie itp itd, czy, ale to tak już w ostateczności, pysznej rybie na oliwie z grilla, którą zrobi albo pokaże jak zrobić gospodyni w apartmanie.

Jak widzisz oprócz aspektu zaspokojenia głodu istnieje też aspekt kulturowo-poznawczo-degustatorski, bo przecież ten obiad należy czymś popić :) najlepiej winkiem od gospodarza:)
masz takie cuś w hotelu?
Ps. wątek o obiadkach w Chorwacji prowadzi Grzegorz Ćwik
forum/viewtopic.php?t=10800&postdays=0&postorder=asc&start=0
smacznego :D
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 06.02.2012 19:21

To nie do końca tak :)
Napisałem o porównaniu do naszych lepszych restauracji tylko po to, żeby podkreślić iż wiem o czym piszę i że w chorwackich hotelach jedzenie jest naprawdę dobre :)
Od razu wyjaśniam, że w Chorwacji najczęściej zatrzymujemy się w hotelach 3 gwiazdkowych. Dwa razy był tylko 4 gwiazdkowy (udało się trafić na fajną promocję :)). Tak więc żaden wielki "wypas". Różnic w jakości i ilości posiłków pomiędzy tymi hotelami naprawdę nie zauważyłem. Dwa razy byliśmy też w hotelikach 2 gwiazdkowych. Jedzenie było smaczne, tylko troszkę było go mało:). Trzeba było "podjadać". No ale coś za coś (cena).
Pisałem też, że wyłączam z dyskusji "hotele" z czasów Tity, nie remontowane od lat 70 tych. Takie miejsca można z daleka rozpoznać. Wystarczy tylko obejrzeć galerię w internecie. Troszkę spostrzegawczości plus czytanie "między wierszami":)
Chociaż to nie było bezpośrednio do mnie, to jednak wytłumaczę jeszcze coś:)
Jak już pisałem w moim poprzednim poście, mam dość mojego całorocznego "kucharzenia", "gosposiowania" i takich tam...
Właśnie przez cały rok jem tak "na szybko". Jakieś makarony, ryże, różne "instanty". Moje menu jest strasznie monotonne. Nie liczę weekendów :) i obiadków weselnych :).
Na wakacjach chcę być porządnie nakarmiony nie ruszając przy tym nawet palcem. W końcu po dwóch tygodniach wracam znowu do moich całorocznych makaronów. Na urlopie robię sobie również przerwę od zakupów (po śniadaniu chodzę tylko na targ po owoce :)).
Troszkę się wytłumaczyłem :)
Podejrzewam, że są również inne "gosposie", które chcą sobie, podobnie jak ja, na wakacjach poleniuchować :wink:
Mam nadzieję, że założyciel tematu znajdzie jakiś kompromis.
Pozdrawiam :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2012 21:38

A ja Ci cały czas tłumaczę Witia :)
, że niewielkim kosztem i wysiłkiem gotując samemu masz niepowtarzalną szansę spróbować rzeczy regionalnych, przy okazji, poznać wiele potraw, zwyczajów, nazw i ludzi. A życie na wikcie hotelowym to życie pod kloszem. A jak się komuś gotować nie chce to znaczy, że nie jest głodny :)

inną sprawą jest to, że hotele nie zawsze przychylnie patrzą na intruzów z zewnątrz.

pozdrawiam
:)
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 07.02.2012 01:58

Ja Twoje argumenty rozumiem i generalnie się z nimi zgadzam. Napiszę więcej: jestem przekonany, ze nic nie pobije atmosfery poranka (a jeszcze bardziej wieczoru :) ) spędzonego na tarasie apartamentu z widokiem na Jadran :) .
Pamiętam nasze pobyty w latach 90 tych i wieczory na schodkach tuż nad wodą... Miało to swój urok...
Teraz jeżdżę do hoteli.
Może po prostu się zestarzałem :wink: . Może jestem bardziej leniwy? Generalnie chodziło mi o to, żeby napisać iż dobrze wybrany hotel też może być fajnym rozwiązaniem.
Oj, bo znowu się rozpiszę... Trochę tu tworzę "poza tematem" :wink:
Pozdrawiam serdecznie :)
PS
A do apartamentu jeszcze kiedyś się wybiorę (już nawet mam takie jedno miejsce upatrzone) :)
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 07.02.2012 08:48

Dzień dobry.

Slaweek, mam szczególne doświadczenie.
Byliśmy na 2 tygodnie v hotelu, i na tydzień przyszedła do apartmanu pobliższej hotelu rodzina. Chcieli jeść z nami w hotelu. Nie ma problemu z głównym kelnerem zorganizować pożywienia. Nie było problemu, wręcz przeciwnie, myślę, że był to dla nich powitany dodatkowy dochód/kelner versuv recepcija/. To było na Makarskiej riwierze . We wielu restauracjach można zamówić połopenzje, i potem to jest to tańsze, bo jesteś stałym gościem. Nie widzę najmniejszego problemu, można iść w spokoju - i zorganizować na miejscu - czego potrzebujesz. Wystarczy mieć fajny apartman, i być blisko hotelu.

Pozdrowienia - R.

PS. I jeszcze: Wyjątkowe rabaty v tygodniu 6.2.2012 - 12.2.2012 - CKVT zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
lemini
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 21.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lemini » 16.02.2012 14:02

mkm napisał(a):Radzę ,weż ze sobą porządną babę i nie będziesz musiał hotelu w ogóle na oczy oglądać :wink:


dobre....... 8)
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Ważne dla mnie pytanie. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone