Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa-Pag

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kangurek773
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 17.07.2012
Warszawa-Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) kangurek773 » 11.08.2012 19:24

Witam od 27 08 zaczynamy urlop w Chorwacji (pierwszy zagraniczny),proszę o podanie najlepszej wg Was trasy przejazdu Warszawa -Pag ,jazda z noclegiem
Kinga
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.08.2012 19:32

To zależy, czy "naszym zdaniem" czy najlepszej :)

Ja jeżdżę przez Cieszyn, wyskakuję na autostradę na Słowacji, Brno, Budapeszt i dalej autostradami w Cro.

Próby typu jazda przez Graz + objazd autostrady na Słowenii lub przez Kraków i na skuśkę, bocznymi drogami przez Słowację i Węgry kompletnie mi nie podeszły :)

Nocleg robię w Budapeszcie, dzięki czemu mam jeszcze czas połazić po tym, lubianym przez nas, mieście.

Nocowaliśmy w Oekotelu, ale kolejnym razem będzie to Etap. Ot, dlatego, że będzie :D

Pozdrawiam
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 11.08.2012 21:42

Właśnie wróciliśmy z Pagu ruszaliśmy z Góry Kalwarii 30 km od wawy o godz 15 i napisze tak katowicka od Mszczonowa do Piotrkowa ma 1 pas i jedziesz tak ok 80km/h.Potem było spoko kierunek Cieszyn .W Tychach ok 20min w korku potem do Cieszyna.W Cieszynie przed granicą ( dwupasmówka ) tankowanie pod korek i cheja do miasta w Czechach i tam vineta na mieciąc 440 koron godz 21:16 potem na Fridek na autostrade i na Mikulov (wiem ze tam gdzieś nocują ale to nie dla mnie ) potem vinetka na Austrie i ogień na Graz a potem Mureck i intuicyjny obiazd SLO na Zagrzeb 65km tylko jechały 3 samochody (rodacy) o 4 rano przekroczenie granicy zero aut no nasze 3 potem tiket na autostradę CRO tak ok 6:30 mnie zmuliło i staneliśmy na jedzonko kawkę taką chorwacką (stawia na nogi siara taka)i potem te 270km do Pagu zleciało towarzystwo w aucie się pobudziło i na 9:30 dotarliśmy na PAG
Droga powrotna za granicami taka sama z tym ze na Chałupki Żory Częstochowę i znowu nieszczęsna katowicka i na strzała do domu.Za rok dokładnie aki sam scenariusz przejazdu do CRO .Jechaliśmy w 7 osób 4 dorosłe i 3 szkrabów i dali rade te 17h.
kangurek773
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kangurek773 » 14.08.2012 15:37

My ruszamy z Tarczyna,trochę mam cykora bo pierwszy raz za granice i na pewno z noclegiem
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 14.08.2012 18:49

Pierwszy raz jest najfajniejszy , każdy z nas to przeżył .
Bez obaw , pojedziesz , wrócisz i będziesz mile wspominał chwile spędzone nad Adriatykiem . :papa:
Jaką trasą jedziesz ?
kangurek773
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kangurek773 » 14.08.2012 19:27

Chyba tak jak hrupek666, czekam na wasze podpowiedzi i sugestie
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 14.08.2012 23:19

kangurek773 napisał(a):Chyba tak jak hrupek666

Trasa na prawdę spoko ,niby te Czeskie (płyty) to nie płyty tylko łączenia betonu tak hałasują ale możne jest ich max 20km i nie na jeden raz ja prawie tego nie odczułem,objazd Słowenii dasz rade powoli do przodu a jak masz CB to na pewno z kimś się zgadasz.A to co przeżyjesz i zobaczysz bezcenne :D :papa:
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 14.08.2012 23:34

kangurek773 napisał(a):My ruszamy z Tarczyna,trochę mam cykora bo pierwszy raz za granice i na pewno z noclegiem



My jedziemy rano w niedzielę 19.08, polecam jechać przez Czechy-nie kombinowałem z Słowenią tylko autostradą i jeśli ktoś nocuje to nocleg np. w Turanj zaraz za Karlovakiem już w Chorwacji. Kwater jednodniowych dużo. rok temu wyjechaliśmy o 7 mej a tam byliśmy o 20 tej. Zdążyliśmy zwiedzić w Turanj mini muzeum plenerowe - pozostałości po wojnie z Serbami tzn. ruiny, samoloty, działa,czołgi.Jakby co to pytaj.
Ostatnio edytowano 18.08.2012 15:14 przez Romano300, łącznie edytowano 3 razy
kangurek773
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kangurek773 » 14.08.2012 23:55

wielkie dzięki za wskazówki
matp07
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) matp07 » 03.09.2012 14:48

Witam,

W najbliższą sobotę (7.09) wybieram się do Chorwacji (pierwszy raz) na wyspę Pag z Warszawy. Jako, ze po raz pierwszy samochodem będę podróżował w tym kierunku mam prośbe o kilka wskazówek. Po przeczytaniu wielu wątków na tym forum, wiem że sobota nie jest najszczęśliwszym dniem do podrózy, jednak z uwagi na kilka niezależenych ode mnie czynników nie jestem w stanie jechać innego dnia. Planując wyjazd z Wwy o 5 nad ranem ( przez Łódź) bez noclegu czy można spodziewać się dużych korków na granicy Słoweńsko-Chorwackiej oraz w okolicach Zagrzebia? Zdaje sobie sprawę że jest to troche jak wrózenie z fusów ale polegam na doświadczeniu forumowiczów w podrózowaniu w tym terminie. Planuję podróż przez Czechy, Austrię i Słowenię (również objazd autostrady Słoweńskiej - Mureck-Lenart-Ptuj), jednak nie jestem do końca zdecyowany, dlatego Ci którzy mieli by ciekawe argumenty za alternatywną trasą, chętnie wysłucham. Moje ostatnie pytanie dotyczy wjazdu na samą wyspe Pag. Z uwagi na późną porę przyjazdu na miejsce planuję dojechać drogą lądowa na wyspę, zamiast korzystać z promu. Jestem natomiast ciekaw opinii na temat wyżsozsci tego rozwiązania nad promem. Polegam również na innych przesłanych przez was wskazówkach.
Z góry dzięki i pozdrawiam !
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 03.09.2012 17:51

Czemu o tej godzinie 5 rano.Jedziesz na strzała więc ja ci proponuje jechać na wyspę mostem.Trasa jest spoko sami tak jechaliśmy

Jedziesz autostradą do końca(znaczy do wyspy Pag).

Jeżeli masz zarezerwowane kwatery,do możesz tak jechac ,bo szukanie noclegu o 23 :?: to raczej w aucie
Jak masz pytania to napisz
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Wytłumaczę ci co i jak
squadus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) squadus » 03.09.2012 22:16

Jak wyjedziesz o 5 rano to masz szanse byc o 7 w Czestochowie, o 9 na zjezdzie z autostrady w swierklanach i o 9:30 spokojnie w chałupkach (przed chalupkami jest taka jadlodajnia z wielkim napisem winiety i tam kupujesz winiete) przekraczasz granice i jedziesz sobie autostradą w czechach na brno.
W brnie masz dwie opcje albo na Mikulow albo autostrada na Breclav i tam odbic na wieden. Obie drogi maja swoje zalety i wady. Droga przez czechy to 2-2.5h. W Austrii najpierw telepiesz sie do autostrady 70km/h ale jak wiedziesz na autostrade to potem masz obwodnice Wiednia gdzie jedziesz 80km/h niestety. Za wiedniem juz 130km/h ale po drodze sa niestety miejscami remonty i znowu 80km/h i tak autostrada dojezdzasz do Sloweni po jakis 3 godzinach czyli w okolicach 17 tej. Przejazd przez Slowenie Objazdem to niecala godzina. Jak autostrada to 40 min i jestes na granicy. O tej porze raczej nie powinno byc korkow na granicy i dalej juz prujesz autostrada w chorwacji.
babel25
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) babel25 » 04.09.2012 00:07

mam pytanie. Mówicie o trasie którą ja również pojadę niebawem. Wyjeżdzam kolo 20 w piatek z ostrowa wielkopolskiego chce jechać na chalupki i tam kupić winietke na czechy, pytanie czy w tej jadłodajni mozna placic koronami ?? i czy jest jakaś marża a co do dojazdu do wyspy Pag no to mam zamiar tam być kolo 10-11 i pytanie czy taniej jest zapylać na około mostem w dwie osoby do Novalji czy lepiej promem? jak wychodzi to czasowo i finansowo. Autko mi Pali średnio 8L/100 proszę o odpowiedź :)

P.S ten objazd w słoweni jakoś na logike i prosto idzie przejechać czy cuda na kiju tam zrobili żeby jechać autostradą??
squadus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) squadus » 04.09.2012 08:19

ja jechalem w dzien i objazd mureck lenart ptuj byl latwy, zjezdza sie tuz przed granica z autostrady
ale nie wiem jak w ptuj bo ja jechalem na varzdin czytalem ze byly osoby ktore sie gubily
matp07
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) matp07 » 04.09.2012 09:52

@Hrupek666 - dzięki za info, mamy miejsce juz na miejscu zarezerwowane, także stresu związnego zp oszukiwaniem po nocy nie będize :)
@Squadus - również wielkie dzięki za szczegółowy opis, ale Czestochowa w 2h z Wwy to chyba przy kompletnie pustych ulicach :)
Z uwagi na kilka dylemtatów dotyczacych trasy mam do was kilka pytań, liczę że bedziecie w stanie mi pomóc:)
Czy z Wwy o 5 rano jechać A2 przez Łódź do Piotrkowa Tryb. czy lepiej Gierkówką?
Pierwotnie planowałem jechać A4 obok Katowic, później przez Rybnik i Wodzisław Śl., później 1 przez Ostrava, Mikulov, E59 i E60 do wiednia i obwodnicą, nasepnie obok Graz i póxniej oczywiście objazd przez Mureck, Lenart i Ptuj, a póxniej autostradą w Chorwacji do końca.
Dawno nie jechałem na południu Polski stąd moje wątpliwości co do trasy przez Rybnik i wodzisław (nawigacja mnie tak kieruje).
Z góry dzieki i pozdr. !
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone