Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa-Pag

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
_Tarzan_
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Tarzan_ » 10.09.2012 14:02

Dwa posty wyzej sa z piatku, a ojciec, ktory lubi depnac jechał wczoraj i zamiast 90 lecial max. 60, stad pytanie.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 11.09.2012 11:45

Ja będę jechał do Chorwacji w tym tygodniu i rozważałem 3 warianty dojazdu z W-wy do wysokości Cz-wy:

1. Gierkówką
2. A2 do Łodzi i dalej na Piotrków (A1 fragment)
3. Przez Białobrzegi i Radomsko (autorski objazd, wielokrotnie używany)

Na dzień dzisiejszy obstaję jednak przy gierkówce, jak coś się będzie działo, uciekam w stronę wschodnią. Ewentualnie postawię na płynną jazdę wariantem nr 3. Jazda przez Łódź dla mnie odpada - planuję wyjazd na świt i nie zamierzam przejeżdżać przez Łódź w porannym szczycie. Ale jeśli ktoś śmigałby przez tamtędy w godzinach nocnych to why not?
_Tarzan_
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Tarzan_ » 11.09.2012 12:32

A z Białobrzegów którędy lecisz, na Końskie?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 11.09.2012 13:14

Oui. Przysucha-Końskie-Przedbórz-Radomsko. Dobra droga, małe zagęszczenie ruchu ciężarowego. Nawierzchnia na większości trasy b.dobra, choć przed i za Przysuchą jest trochę naprawdę fatalnie podziurawionego, nierównego i połatanego asfaltu (uważaj na hopki na mostkach!), ale przynajmniej jest pusto.

Oczywiście, trzeba lubić jazdę przez różne miejscowości, większość wybierze prostą gierkówkę, bo się nie da zgubić. Ja czasami wolę nie dać się znudzić ;)

Zależnie od aktualnej sytuacji na gierkówce, możesz zyskać trochę lub sporo, jeśli zaś (czasowo) stracisz, to niewiele.
_Tarzan_
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Tarzan_ » 11.09.2012 13:48

Dzięki za info, opcja gierkowka + ewentualny objazd wyglada calkiem niezle, zdaje sie, ze tez tak sprobuje, pozdrawiam i szerokosci ;)
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 12.09.2012 08:44

ja lecę z Wawy ok 19 więc uderzam gierkówką. Dodam że jadę w sobotę więc myślę że nie będzie dużego natężenia.
mangood
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 20.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mangood » 12.09.2012 13:54

Witam,
Z racji że właśnie wróciłem z Pagu do Warszawy wrzucam kilka moich uwag o tej trasie ( bo to dobry wątek )

1. Gierkówka to obecnie tragedia, nieważne czy w tygodniu czy w weekend. Pracę robione są na odcinku chyba ze 100km - więc 40 km za Warszawą do połączenia z A1 jedzie się jednym pasem między słupkami bez żadnej możliwości wyprzedzania. Polecam jedynie dla tych którzy będą jechali ten odcinek między 22:00 a 6 rano, w przeciwnym razie chyba lepiej SIÓDEMKĄ na Kraków, nawet jeżeli przeprawa w Cieszynie lub Zwardoniu.
W ciągu dnia we znaki daje się też sporo remontów i zwężeń na obwodnicy
Śląska, odcinek z Tychów do samego Bielska też momentami jest ciężki, do tego przejazd przez CZĘSTOCHOWĘ, wyjazd z Warszawy ( Raszyn, Janki ). W nocy do granicy z Warszawy można dotrzeć w 4,5 godziny... w dzień ciężko to zrobić w 7.

2. Wybierając przejście graniczne pomiędzy CIESZYNEM a ZWARDONIEM ja do tej pory wybierałem Cieszyn z racji że o każdej porze dnia i nocy można tam kupić winiety ( nie tylko czeskie , ale i słowackie, austriackie ). Austriacką można sobie darować, najlepiej kupić ją za 8 EUR/ 10 dni na granicy Słowacko-Austriackiej, natomiast słowacką koniecznie po stronie CZESKIEJ przejścia a nie po polskiej. Kilkanaście metrów = kilkanaście złotych różnicy. Do tej pory w Zwardoniu w srodku nocy nie bardzo było jak kupić winietkę, teraz jest tam wybudowany konkretny terminal- głowy sobie uciąć nie dam- ale chyba teraz jest taka możliwość. W każdym razie ja od 4 lat dla pewności jeżdżę zawsze przez Cieszyn a wracam przez ZWARDOŃ.

3. Rada dla wybitnie nieuważnych i niewyposażonych w dobrego GPSa.
Za przejściem w Cieszynie zaopatrzeni w winietkę SŁOWACKĄ ( nie Czeską ) jedziemy kilka kilometrów i zjeżdżamy zjazdem na ZYLINĘ. Znak jest dość mały, mozna przeoczyć a mijając go kilka metrów dalej jesteśmy już na ekspresówce czeskiej do Fridek Mistek, która wymaga czeskiej winiety.

4. W Żylinie zaczyna się autostrada do Bratysławy i dalej do granicy z Austrią. kto jedzie pierwszy raz może się zgubic widząc żółtą tabliczkę Bratysława i zieloną tabliczkę Bratysława na rozwidleniu dróg. Mając winetę wjeżdzamy na oznaczoną na zielono autostradę :)

5. Drogą przez Bratysławę właściwie bez korków i problemów o każdej porze, ale w jednym czy dwóch miejscach można jadąc złym pasem zjechać z drogi na Wiedeń więc warto uważać na znaki. Na granicy z Austrią zakup winiety, Potem jeszcze w Wiedniu i na obrzeżach warto się nieco bardziej obudzić bo jest kilka rozjazdów i można źle pojechać.

6 . Skrót przez Mureck, Lenart, Ptuj warto zaliczyć dla samej zasady.
Jak już miniemy Graz i zjedziemy ślimakiem na Maribor, SLO to kilka kilometrów przed granicą trzeba będzie szukać zjazdu na GASTHOF. Wcześniej chyba są jakieś tabliczki informujące o tym że kolejny zjazd jest między innymi na MURECK, ale przy samym zjeździe już tego nie ma. Zjeżdżamy w prawo i na skrzyżowaniu w lewo pod autostradę. Droga do mureck prosta, nie można się zgubić, ale uwaga na FOTO RADAR po drodze ... Działa :)
Po przekroczeniu mostu prosto do LENART. tam oznakowanie wygląda tak: na pierwszym skrzyżowaniu w mieście skręt w prawo na MARIBOR i kilkanaście metrów dalej w lewo na PTUJ - tu będzie nazwa miejscowości, na poprzednim skrzyżowaniu na pewno nie.
Przejeżdżamy nad autostradą. uwaga żeby nie namieszać i na nią niechcący nie wjechać. być może ktoś mógłby zasugerować się znakiem ZAGRZEB prowadzącym na autostradę. jedziemy prosto i w Ptuju już bez obaw jedziemy za znakami na ZAGRZEB. Droga poprowadzi przez nowy most z małą szansą na błąd.


pzdr
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 01.10.2012 22:51

mangood napisał(a): 1. Gierkówka to obecnie tragedia, nieważne czy w tygodniu czy w weekend. Pracę robione są na odcinku chyba ze 100km - więc 40 km za Warszawą do połączenia z A1 jedzie się jednym pasem między słupkami bez żadnej możliwości wyprzedzania. Polecam jedynie dla tych którzy będą jechali ten odcinek między 22:00 a 6 rano, w przeciwnym razie chyba lepiej SIÓDEMKĄ na Kraków, nawet jeżeli przeprawa w Cieszynie lub Zwardoniu.
W ciągu dnia we znaki daje się też sporo remontów i zwężeń na obwodnicy
Śląska, odcinek z Tychów do samego Bielska też momentami jest ciężki, do tego przejazd przez CZĘSTOCHOWĘ, wyjazd z Warszawy ( Raszyn, Janki ). W nocy do granicy z Warszawy można dotrzeć w 4,5 godziny... w dzień ciężko to zrobić w 7.

2. Wybierając przejście graniczne pomiędzy CIESZYNEM a ZWARDONIEM ja do tej pory wybierałem Cieszyn z racji że o każdej porze dnia i nocy można tam kupić winiety ( nie tylko czeskie , ale i słowackie, austriackie ). Austriacką można sobie darować, najlepiej kupić ją za 8 EUR/ 10 dni na granicy Słowacko-Austriackiej, natomiast słowacką koniecznie po stronie CZESKIEJ przejścia a nie po polskiej. Kilkanaście metrów = kilkanaście złotych różnicy. Do tej pory w Zwardoniu w srodku nocy nie bardzo było jak kupić winietkę, teraz jest tam wybudowany konkretny terminal- głowy sobie uciąć nie dam- ale chyba teraz jest taka możliwość. W każdym razie ja od 4 lat dla pewności jeżdżę zawsze przez Cieszyn a wracam przez ZWARDOŃ.


6 . Skrót przez Mureck, Lenart, Ptuj warto zaliczyć dla samej zasady.
Jak już miniemy Graz i zjedziemy ślimakiem na Maribor, SLO to kilka kilometrów przed granicą trzeba będzie szukać zjazdu na GASTHOF.

Z Warszawy można 7 do Białobrzegów i odbić na Tomaszów Maz. Z tamtąd jest tylko mały kawałek gierkówki do Piotrkowa i już po robotach.

W Zwardoniu można kupić winiety 24h na stacji paliw Bliska (na górce na przeciwko przejścia), tyle, że drożej.

Zjazd na Mureck - chyba na Gersdorf
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.10.2012 08:21

mangood napisał(a):Jak już miniemy Graz i zjedziemy ślimakiem na Maribor, SLO to kilka kilometrów przed granicą trzeba będzie szukać zjazdu na GASTHOF.

ruwado napisał(a):Zjazd na Mureck - chyba na Gersdorf


Z autostrady A9 zjeżdżasz zjazdem 226 na drogę B69 :arrow: Kierunek Mureck.

:wink: :papa:
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 02.10.2012 08:50

Przed Mureckiem uwaga na wspomniany fotoradar. Jest duży ale przynajmniej dla mnie był mało widoczny. Strzela w dupę foty. Mi strzeliło przy V ok. 70km/h. Ciekawe czy przyjdzie do PL.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 02.10.2012 09:00

Ma ktoś może fotkę tego radaru? Jak on jest zakamuflowany?

Jacek S napisał(a):Z autostrady A9 zjeżdżasz zjazdem 226 na drogę B69 :arrow: Kierunek Mureck.
:wink: :papa:

Toć właśnie napisałem, że na Mureck zjazd 226 na GERSDORF - takie oznaczenie jest na autostradzie.
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 02.10.2012 10:53

ruwado napisał(a):Ma ktoś może fotkę tego radaru? Jak on jest zakamuflowany?

Nie jest może jakoś szczególnie zakamuflowany ale z racji tego że robi zdjęcia od tyłu to nie widać go za bardzo, to znaczy nie zwracasz na niego bankowo uwagi... Po prostu przeleć ten kawałek jak Bozia przykazała 50-ką :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.10.2012 11:26

Mały raporcik ze stanu dróg na chwilę obecną (wracałem z Chorwacji w miniony weekend):

HR: zero problemów na autostradach (na trasie Durmanec-Zagrzeb-Dugopolje/Split)
SLO: zero problemów na objeździe autostrady (trasa: Dobovec-Rogatec-Ptuj-Lenart-Mureck)
AUT: trochę robót drogowych na autostradzie za Grazem (patrząc w kierunku Wiednia), zwężenia na odcinkach ok. 10 km
SK: zero problemów na autostradzie (Bratysława-Żilina)
CZ: ne ma problema (Svrcinovec-C. Tesin)
PL: Cieszyn-Żory: OK, ale kiepskie oznakowanie dojazdu do A1 w Żorach (są kierunki przed rondami, a na rondach niebieskie tablice dot. autostrady znikają); A1 i S1 Żory-Podwarpie suuuper; "jedynka" Podwarpie-Piotrków: korki w Cz-wie na zwężeniu z 3 do 1 pasa przy wiadukcie na 2 światłach przed Galerią Jurajska, dot. kierunku w stronę Łodzi, tuż przed początkiem odcinka A1 w okolicy Piotrkowa miśki łapią na suszarkę (w kier. Łodzi), to już któryś raz, uważajcie!; remontowana gierkówka od Piotrkowa do Mszczonowa: cały czas ruch 1 pasem, zero mijanek, 2 światła po drodze (Piotrków i Babsk), mnie się poszczęściło - wszyscy zapierniczali 100 km/h

Ogólnie na plus :lol:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 03.10.2012 09:12

Radio Z podało
że za kilka dni cały odcinek Wwa-Piotrków będzie Ską z Vmax 120km/h :lol:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.10.2012 08:18

No raczej nie W-wa-Piotrków, a raczej Mszczonów-Piotrków. Ale to info to serio? W sieci znalazłem tylko, że planują oddać ten odcinek na 01.11.2012.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone