Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa-Pag

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 04.09.2012 14:42

matp07 napisał(a):@Hrupek666 - dzięki za info, mamy miejsce juz na miejscu zarezerwowane, także stresu związnego zp oszukiwaniem po nocy nie będize :)
@Squadus - również wielkie dzięki za szczegółowy opis, ale Czestochowa w 2h z Wwy to chyba przy kompletnie pustych ulicach :)
Z uwagi na kilka dylemtatów dotyczacych trasy mam do was kilka pytań, liczę że bedziecie w stanie mi pomóc:)
Czy z Wwy o 5 rano jechać A2 przez Łódź do Piotrkowa Tryb. czy lepiej Gierkówką?
Pierwotnie planowałem jechać A4 obok Katowic, później przez Rybnik i Wodzisław Śl., później 1 przez Ostrava, Mikulov, E59 i E60 do wiednia i obwodnicą, nasepnie obok Graz i póxniej oczywiście objazd przez Mureck, Lenart i Ptuj, a póxniej autostradą w Chorwacji do końca.
Dawno nie jechałem na południu Polski stąd moje wątpliwości co do trasy przez Rybnik i wodzisław (nawigacja mnie tak kieruje).
Z góry dzieki i pozdr. !


Niema sprawy,po to jest to forum.
Co do trasy to w tamtą jechałem przez Cieszyn i od Mszczonowa Gierków-ka do Piotrkowa masakra.
Vinete na Austrię kup na stacji w Austrii nie na MIkulovie .
squadus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) squadus » 04.09.2012 21:48

to zalezy skąd jedziesz z Warszawy jak z Bialoleki czy bemowa to lepiej Torunska na A2 i do łodzi
Ale jak z Ursynowa to juz chyba blizej jednak gierkowka i trzeba trzymac kciuki aby wypadku nie bylo bo jest w remoncie do Piotrkowa.
Z czestochowy jedziesz prosto do Siewierza i tam wsiadasz na ekspresówke S1 ktora łączy sie z autostradą A1 i przez gliwice zjezdzasz do Swierklan a tam konczy sie autostrada i odrazu dorga wyprowadza cie na wodzislaw

Nie za bardzo widze jak mozna jechac A4 i przez Rybnik.

Wjadlodajni przed Chalupakami placilem za winiete zlotówkami i nie wiem czy korony przyjma.
Na innym forum czytale ze ponoc od 2012 mozna winietet kupic na pierwszej stacji w czechach.

W chalupkach oprocz tej jadlodajni przy drodze i stacji benzynowej (trzeba skrecic w prawo na skrzyzowaniu - benzyna w czechach jest drozsza) w zasadzie nic nie ma wiec mozna nawet nie zauwazyc ze sie granice przejechalo :-)))
matp07
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) matp07 » 05.09.2012 16:41

Dzieki za pomoc.
Squadus - nie chcialbym zadawac Ci miliona pytan dotyczacych trasy w Polsce, ale ze wzledu na mala znajomosc tej trasy oraz brak info na temat najaktualniejszych drog, czy mialbys moze czas zaznaczyc na mapie lub szczegolowiej opisac droge (nr drog) od Czestochowy (po Twoich sugestiach zdecydowalem ze jade przez Lodz) do Swierklan? Bylbym wdzieczny i z gory dzieki! pozdr
squadus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) squadus » 05.09.2012 20:08

lodz czestochowa lecisz jedynką krajowa az do węzła Podwarpie tam szukasz oznaczeń na drogę ekspresową S1 i autostrade A1 na Gliwice lub Swierklany lub Pyrzowice (nie pamietam co jest na tablicach) i skrecasz w prawo i dalej droga S1 i potem A1 niesie cie juz do swierklan a tam po prostu jest koniec autostrady i musisz zjechac ale zaraz na rondzie zjezdzasz na wodzislaw i chalupki

Wpisz w google maps w opcji wyznacz trasę trzy miejscowosci:
czestochowa
podwarpie
pyrzowice

z tego co widze google widzi tylko ekspresowe S1 do pyrzowic ale to widzisz jak trzeba jechac
google "nie widzi" autostrady A1 dalej mimo iz na mapie juz ją pokazuje - ot taki dziwolong
machoony
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) machoony » 05.09.2012 20:13

możesz skorzystać z targeo.pl które swietnie zna polskie drogi. pokaże także natężenie ruchu w danej godzinie
squadus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) squadus » 05.09.2012 22:39

Niestety ale wszystkie serwisy maja problem z laczeniem S1 i A1 jakby nie widzialy ze te dwie drogi sa polaczne i jakies glupie objazdy proponuja targeo.pl rowniez
machoony
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) machoony » 05.09.2012 22:41

sprawdziłem i faktycznie masz racje.
matp07
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) matp07 » 06.09.2012 11:53

Panowie,
Wielkie dzieki za masę przydatnych informacji. Faktycznie brak jednoznaczych oznaczeń na mapach apropo najnowszych tras ekspresowych i autostrad sprawiają że optymalne wyznaczenie tej trasy jest trochę wymagające. Podsumowując: Wyjeżdżając z Wwy (Żoliborz) wsiadam na S8 (później a2) którą jadę do Łodzi, przejeżdżam przez miasto i kieruje się na drogę nr1 na Częstochowę (na targeo chyba jest nawet kawałek autostrady zaznacozny przez Piotrkowem). Od Częstochowy kieruje się dalej 1 krajową na Siewierz a później węzeł Podwarpie. Stąd szukam oznaczeń na S1 (na targeo jak kolega Machoony wspomniał tej drogi w całości nie widzi jako przejezdnej), która przechodzi później w A1 (bodajże gdzieś na wysokości miejscowości Podmyszkowice). Jak rozumiem (choć trudno mi w to uwierzyć) od tego momentu mam autostradę aż do Świerklan, gdzie kieruje się na Chalupki. Winieta w Chalupkach i dalej już na Ostrava, Olomuc i Brno....jesli coś pomyliłem to dajcie proszę znać.
Jeszcze raz Panowie dzięki wielkie no i może w 16h dojadę na miejsce :)
machoony
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) machoony » 06.09.2012 12:02

matp07 napisał(a):Od Częstochowy kieruje się dalej 1 krajową na Siewierz a później węzeł Podwarpie. Stąd szukam oznaczeń na S1 (na targeo jak kolega Machoony wspomniał tej drogi w całości nie widzi jako przejezdnej), która przechodzi później w A1 (bodajże gdzieś na wysokości miejscowości Podmyszkowice).

Jak pojedziesz od Swierza po kilku km masz Podwarpie. Bedziesz zjezdzał z górki i będą światła. Za chwile za światłami będzie węzeł gdzie jedziesz w prawo na S1 - łatwo zauwazyć bo będzie tez kierowało na lotnisko Pyrzowice. A potem już bez problemu na A1
matp07 napisał(a):Jak rozumiem (choć trudno mi w to uwierzyć) od tego momentu mam autostradę aż do Świerklan, gdzie kieruje się na Chalupki. Winieta w Chalupkach i dalej już na Ostrava, Olomuc i Brno....jesli coś pomyliłem to dajcie proszę znać.

Winiete jak kupisz w Chałupkach to musisz dopłacić prowizję polakowi. Możesz wjechać już do Czech i po kilku km masz stacje Shella gdzie kupic winiete w normalnej cenie. Autostrada jest płatna dopiero na wysokości Ostravy
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 06.09.2012 18:14

matp07 napisał(a):Jeszcze raz Panowie dzięki wielkie no i może w 16h dojadę na miejsce :)


Może dojedziesz.
Wróciłem dziś z Zadaru (prawie Pag) i przy jeździe non-stop (jeden postój na kawę + ciastko, ok. 30min i 2 krótkie postoje na tankowanie) wyszło 17,5 h, ale: jazda przez Węgry, cholerny deszcz na autostradzie w HR i fatalna pogoda w PL.

Na autostradzie do Łodzi są 2 zwężenia do jednego pasa, tak więc nie jest do superalternatywa dla Gierkówki. W Łodzi jeden remont torowiska (krótki objazd), na wylotówce na Piotrków 2 zwężenia (budowa jakiejś Ski). W nocy nie było żadnych korków, ale kiedy jechałem tam w dzień była masakra
matp07
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) matp07 » 06.09.2012 18:59

To mnie troche zmartwiles tymi zwezeniami na a2. A gierkowka wogole jechałes w któraś stronę czy tylk przez łódz? Ja liczę na to ze o 5 rano nie bedzie zbytniego ruchu na a2 a o 6 rano w Łodzipowinno byc jeszcze luz...
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 07.09.2012 11:46

matp07 napisał(a):To mnie troche zmartwiles tymi zwezeniami na a2. A gierkowka wogole jechałes w któraś stronę czy tylk przez łódz? Ja liczę na to ze o 5 rano nie bedzie zbytniego ruchu na a2 a o 6 rano w Łodzipowinno byc jeszcze luz...


Tylko A2ka - w stronę HR chciałem przetestować to rozwiązanie, a w drodze powrotnej a) jechałem w nocy = brak korków b) tak lało, że po prostu bałem się jechać rozkopaną Gierkówką w taką pogodę ze sznurkiem TIRów.

W sumie zwężeń na A2 do Łodzi będzie jakieś 40-50km, ale i tak jedzie się przyjemniej niż zwężoną Gierkówką - jeżeli nie spotkasz marudera, który ciągnie się na tych zwężeniach tak jak znaki każą (70km/h) to będzie dobrze - ja jechałem tam 90ką, co na Gierkówce jest niewykonalne. Musisz tylko zdać sobie sprawę, że przez te zwężenia i roboty drogowe w Łodzi i na wylotówce z Łodzi na Piotrków czas przejazdu będzie podobny do Gierkówki, ale cała reszta wyjdzie na plus (bezpieczeństwo, relaks, spalanie...).

O 6tej w niedzielę nie powinno być w Łodzi korków, ja jechełem ok. 9-9:30 w piątek wtedy się trochę korkowało.
P.S. Uważaj na torowiska w Łodzi - urywają zawieszenie. :x

Sretan Put!
squadus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) squadus » 07.09.2012 19:32

Gierkowka to jest jedno wielkie przewężenie do Piotrkowa.

Ja jak wyjezdzalem to trafilem na gierkowce na wypadek i korek na szczecie moglem zawrocic i objechac
_Tarzan_
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Tarzan_ » 10.09.2012 10:57

Witam,

Podepnę się pod wątek, w piątek wybieram się na Chorwację i nadal mam dylemat czy gierkówka czy A2. Generalnie byłem już zdecydowany na A2, ale moi staruszkowie jechali wczoraj i podobno są 2 zwężenia do jednego pasa i czas przejazdu robi się podobny jak na katowickiej, czy ktos ma aktualne info, jak to wyglada?
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 10.09.2012 13:51

_Tarzan_ napisał(a): czy ktos ma aktualne info, jak to wyglada?


A co jest napisane 2 posty wyżej?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone