Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Targ Makarska

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
owieczka
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 29.06.2006
Targ Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) owieczka » 28.06.2007 15:46

Jadę do Podgory , i chciałam zapyta czy gdzieś w pobliżu np. Makarska jest Targ , gdzie kupię ryby , krewetki .?
Targ jest codziennie czy w określonych dniach?
Wiem , ze jest w Splicie , ale troszke daleko :(
Może orientujecie sie w cenach krewetki/ryby . Z chęcią bym się tak żywiła zamiast brac wekowane mięso , ale muszę wiedziec jakie sa mniej wiecej ceny oraz jak często organizowany jest targ.
Pozdrawiam
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 28.06.2007 23:51

W Makarskiej ... ryby ... to w porcie, najlepiej z rana.
Z niejednego kutra serwują.

Patrzysz, gdzie idą miejscowi i kupujesz :D
Cen nie pamiętam.
Jak wrócą "nasi - niezalogowani" to podam.

Udanych połowów :wink:
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 29.06.2007 07:59

W Makarskiej jest ribarnica, tzn. targ rybny. Nie wiem w jakich godzinach i czy codziennie, ale podejrzewam, że tak. Sprzedawcy bardzo zachwalają swój towar, gość wsuwał surowe krewetki na moich oczach :-D
owieczka
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) owieczka » 29.06.2007 14:42

a to ja napisał(a):W Makarskiej ... ryby ... to w porcie, najlepiej z rana.
Z niejednego kutra serwują.

Patrzysz, gdzie idą miejscowi i kupujesz :D
Cen nie pamiętam.
Jak wrócą "nasi - niezalogowani" to podam.

Udanych połowów :wink:

Fajnie ,to czekam aż wrócą "Wasi -niezalogowani" :wink:
Pozdrawiam.
owieczka
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) owieczka » 02.08.2007 08:19

Odpowiadam sobie sama na pytanie po powrocie z chorwacji :lol: , moze komus sie przyda.
Codziennie rano , jeździlismy na 7 , można kupic z łódki świeżą pyszną rybkę . Na 3 osoby , na obiadek , zeby sie najesc dawalismy 40 kun(w sezonie )
ktomasz
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ktomasz » 10.08.2007 21:58

Owieczka, a mogłabyś bliżej określić gdzie można kupić te rybki, jakie występują i ewentualnie ceny.
Pozdrawiam
Wojtek Grudzinski
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 02.07.2007
Targ rybny w Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek Grudzinski » 12.08.2007 05:51

Witam,
jeśli chodzi o targ rybny w Makarska to polecam ........ Rybackie Noce które odbywają się cyklicznie co niedzielę(kiedyś co sobotę) w porcie. Serwują tam praktycznie wszystko co daje morze. Naprawdę to niezapomniane wrażenie. A co do ryb to potwierdzam że rano można kupić codziennie świeżą rybkę z kutra w porcie. Niestety jako ignorant ichtiolog nie wiem jakie gatunki kupowałem. Brałem generalnie na wygląd , a ceny w przedziale od 40 do 60 kuna na obiad dla cztero osobowej rodzinki chudzielców.
I jeszcze jedno: idąc na plażę ulicą Roseto Degli Arbuzzi przy pierwszym natrysku w prawo(znaczy w kierunku Baska Voda) około godziny 11 pojawiał się gość który wychodził w piance z morza z reklamówką (lub dwoma) mule. Można je było od niego kupić. Ważył na oko.

pozdrawiam
Wojtek
owieczka
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) owieczka » 12.08.2007 18:16

ktomasz napisał(a):Owieczka, a mogłabyś bliżej określić gdzie można kupić te rybki, jakie występują i ewentualnie ceny.
Pozdrawiam

Rozpoznałam jeden gatunek - tuńczyk , piękna rybka :), ale ja kupowałam jakieś kolorowe gatunki :lol:
adrian1
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrian1 » 16.08.2007 10:45

A czy w Makarskiej jest jakiś targ owocowo- warzywny? Będę tam w II połowie września i nastawiam się na dojrzałe w słońcu owoce i byłbym wdzięczny za wskazanie miejsc, gdzie w Makarskiej/ Tucepi można takowe kupić, pozdrawiam!
Wojtek Grudzinski
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 02.07.2007
Targ Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek Grudzinski » 19.08.2007 07:33

Adrian1 napisał:
A czy w Makarskiej jest jakiś targ owocowo- warzywny? Będę tam w II połowie września i nastawiam się na dojrzałe w słońcu owoce i byłbym wdzięczny za wskazanie miejsc, gdzie w Makarskiej/ Tucepi można takowe kupić, pozdrawiam!

W Tucepi nie byłem, ale w Makarska jest targ zaraz przy katedrze na rynku Starego Miasta ,poza tym na promenadzie wzdłuż morza stoją sprzedający domowe owoce, także nie będziesz miał żadnych problemów z zakupem.

pozdrawiam
Wojtek
adrian1
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrian1 » 19.08.2007 17:58

Dzięki! A jeszcze jedno pytanko- czy ceny owoców i warzyw na targu są przystepne, czy ewidentnie ,,pod turystów'' i to raczej tych z grubym portfelem?:) Podajcie jakieś przykłady jeśli pamiętacie. Naturalnie nie mam zamiaru rezygnować z powodu winogron droższych o 5 kun z ich zakupu ale chciałbym wiedziec jak to wygląda.
Wojtek Grudzinski
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek Grudzinski » 19.08.2007 21:16

arbuz-5kuna/1kg , pomidory-10kuna/kg , papryka żółta-10kuna/1kg , winogrona zielone -30kuna/1kg!!!!!!! , figi- 30kuna/kg, gałka lodów jak pięść-5kuna, bochenek chleba 6kuna. W terminie w jakim jedziesz nie będzie już ostrego słońca bo krem do opalania z faktorem 30 to wydatek 140kuna za opakowanie. Litr wina w winiarni 14kuna, piwo Lacko lub Karlovacko 5,5kuna z zastawem(przypadkiem nie wyrzucaj kartki z kasy bo potem nie chcą przyjmować butelek do zwrotu) rakija i travarica-30kuna literek, orzechówka-40kuna literek, obiadek z napojami dla czterech osób w restauracji ~200kuna. W pobliżu masz wyspy Hvar i Bol gdzie ceny są troszkę wyższe.......resztę sam zobaczysz na miejscu :wink:

pozdrawiam
Wojtek
adrian1
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrian1 » 20.08.2007 09:30

Dzieki Wojtek! Widzę, że warto będzie wybrać się na prawdziwy targ do Splitu, wczuć się w atmosferę bazaru i nabyć tam hurtowe ilości, bo troche mnie przestraszyłeś tymi winogronami za 30 kun:) Aha, czy przy porcie w makarskiej na tych kuterkach mają takie sprytne urządzenia do patroszenia ryb, czy ta przyjemność czeka nabywcę w domu? Kiedyś w Trpaniju niektorzy rybacy na prośbę w pare sekund na poczekaniu patroszyli ryby. Pozdrawiam!
Wojtek Grudzinski
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek Grudzinski » 20.08.2007 11:37

Adrian1 napisał:
Aha, czy przy porcie w makarskiej na tych kuterkach mają takie sprytne urządzenia do patroszenia ryb, czy ta przyjemność czeka nabywcę w domu?

Prawdę powiedziawszy nic takiego nie widziałem, a może przegapiłem :? Generalnie małżonka miała wprawne rączki i patroszenie szło bardzo sprawnie :wink:

pozdrawiam
Wojtek
mariucous
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariucous » 02.09.2013 22:29

poda ktos namiar dokładny do targu w MAkarskiej będę jechał z Brela

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone