Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

samochód z hakiem ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hanysmann
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 28.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) hanysmann » 28.05.2005 21:55

Dobry wieczór jestem pierwszy raz na forum i mam wiele pytań . Jedno z nich dotyczy haka w samochodzie .Wybieram się do chorwacji samochodem z hakiem ale nie zabieram przyczepy Czy ktoś wie jak ma się sprawa w chorwacji jakie jest podejście policji do tej sprawy `czy w ogóle zwracają uwagę :?:
jacol8
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 541
Dołączył(a): 08.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacol8 » 28.05.2005 22:23

W Chorwacji z tego co wiem policja w ogóle rzadko się czepia turystów. Musiałbyś dokazać naprawdę czegoś poważnego by mieć tam z nimi kłopoty. Ja sam nie miałem żadnych problemów , a z tego co tu ludzie pisali na ten temat widać , że problem właściwie nie istnieje. Różnie natomiast wygląda sytuacja po drodze do Cro. Z tego co pamiętam to najbardziej narzekano na policję w Słowacji.
Ale wracając do tematu wątku może jeszcze ktoś miał w Austrii problemy "hakowe" i to opisze ?
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 02.05.2016 16:49

Ale mają wszyscy problem z hakiem . Wystarczy napisać do Ambasady danego kraju i będzie wszystko wiadomo. Wiem nie chce się . Niech to zrobią inni. Mnie teraz zainteresowała Słowacja. szukałem w necie i wszędzie raczej nie nie trzeba ale nie na pewno itp. itd.
Na moje pytanie jak wygląda sprawa haka na Słowacji dostałem taką odpowiedz. ( hak przykręcany dwiema śrubami na klucz 19 )

Przechwytywanie.PNG


i dalej nic nie wiemy. :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted:

Napisałem drugie pytanie ---- Czy klucz oczkowy jest specjalnym narzędziem-----

qq.PNG


Teraz wszystko jasne jak Słońce. :D :D :D :D :D
Jak będzie mi trzeba inny kraj to się dowiem i napisze.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 02.05.2016 19:30

Niezłego kotleta odgrzałaś sprzed 11lat :D
Ostatnio edytowano 03.05.2016 07:38 przez Z, łącznie edytowano 1 raz
Mała_Mi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Mi » 03.05.2016 00:57

To ja rzucę hasłem "konwencja wiedeńska o ruchu drogowym". Przepisy przytoczone przez panią z ambasady jak najbardziej obowiązują - tyle samochody zarejestrowane na Słowacji.

Cytując Wikipedię (może nie zawsze idealne zródło, ale tym razem opisali stan prawny zarówno poprawnie, jak zrozumiale):

"Jednym z praktycznych aspektów tej konwencji jest to, że policja drogowa nie ma prawa nakładania mandatu na kierowców samochodów zagranicznych, wyposażonych zgodnie z wykazem wynikającym z rodzimego prawa o ruchu drogowym, ale niewystarczająco z punktu widzenia kraju, przez który przejeżdżają. W szczególności na przykład policja niemiecka nie może w Niemczech karać polskich kierowców za brak lub nieodpowiednio wyposażoną apteczkę samochodową (w Polsce jest ona zalecana, ale nieobowiązkowa, natomiast pojazdy zarejestrowane w Niemczech muszą ją mieć i to wyposażoną w ściśle określone środki medyczne), a polska policja w Polsce – kierowców niemieckich za brak gaśnicy, która w Niemczech nie jest obowiązkowa."

Czytaj, stosujemy się do polskich przepisów. I tyle :mrgreen:
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 03.05.2016 12:21

W austri nie ma obowiazku zdejmowania haka chyba ze przyslania tablice rej.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 03.05.2016 13:14

Moje ostatnie trzy wyjazdy do Chorwacji, przez Czechy, Austrię, Słowenię odbyły się z zamontowanym hakiem w jedną i w drugą stronę. Nikt mnie nie zatrzymywał po drodze i nie kazał zdemontować pustego haka. Może mieliśmy szczęście, albo nie jest to zabronione?
kalex
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 14.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalex » 03.05.2016 17:36

A ja odkręciłem w zeszłym roku. Powód - siniaki na piszczelach. Niech ktoś napisze że ani razu się nie przygrzmocił w hak jak operował do bagażnika itp.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.05.2016 19:44

Nie uszkodziłem, bo trudno o odpinany uszkodzić.
:lol:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone