Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Riviera Makarska 2012 (Podgora) - w ciemno rodzina 2+2

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012
Riviera Makarska 2012 (Podgora) - w ciemno rodzina 2+2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 08.07.2012 20:03

Witam.
Wyjazd już w środę 11.07.2012. :D
Od lutego czytam to forum, zebrałem trochę informacji i chciałbym zacząć relację jeszcze przed wyjazdem. Nie rezerwowałem nic. Zaplanowałem szukać czegoś spokojnego od Podgory do Podacy. Ja wybrałem Drasnice lub właśnie Podacę. Żona się zdaje na mnie. Córa (12 lat) wolałaby coś większego dlatego wstąpię na pierwszy ogień do Podgory. Synowi (8 lat) wszystko jedno byle mógł do morza wejść i uczyć się pływać ("płytka plaża").

Pierwsze wydatki poczynione:
winiety przez internet w PZM - Travel
64.50 zł - Słowacja na 1 miesiąc
88,50 zł - Węgry na 1 miesiąc
9.50 zł x2 - pośrednictwo
7,00 zł przesyłka
Razem; 179 zł i spokojna głowa :D

Dzisiaj zakupy w Decathlonie 270 zł
chorwatki, koszulki, spodenki, koło,
nad maskami stałem z pół godz. ale że się nie znam odpuściłem,
choć syn mocno naciskał, może na miejscu coś kupimy
chciałem jakieś maty na plaże kupić ale nie było nic takiego, też zostawiam zakup na miejscu,

Potem empik i national geographic lipcowy z dodatkiem o Chorwacji - 13 zł i przewodnik National Geographic Chorwacja - 50 zł

Trasę jaką wybrałem umieszczę później. Będę sukcesywnie dopisywał moje przygody. No chyba, że wi-fi na miejscu nie będzie.

Można krytykować i doradzać :lol:
Ostatnio edytowano 29.01.2013 16:17 przez Dżejan, łącznie edytowano 1 raz
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 08.07.2012 20:09

Fajnie ...no to ja czekam na "relację na żywo" 8)
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 08.07.2012 21:22

Moja trasa:
http://goo.gl/maps/Iox7
Kraków - Balatonlelle 573km 7 godz. 51 min.
Balatonlelle - Podaca 701 km 7 godz. 6 min.
Razem: 1274 km
W nocy nie lubię jeździć więc podzieliłem drogę na 2 części z noclegiem nad Balatonem.

Wracając do dzisiejszych zakupów w Empiku. Wymiotło wszystkie atlasy Europy i mapy Słowacji , Węgier i Chorwacji. Jeszcze miesiąc temu leżało tego pełno. Wtedy nie kupowałem bo czekałem na przesyłkę z Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej. Dostałem ale mapa 1:1 000 000 a przewodniki raczej dla tych co na kampingi. Dzisiaj żadnej mapy nie kupiłem. Muszę jutro poszukać gdzie indziej.

GPS – mam FreeBird 35.8 z Copernicusem na Polskę. Do neostrady dawali za 1 zł. Pogmerałem w sieci i się okazało, że można na nim Atomapę Europy zainstalować. Tak więc zakup karty 4GB za 20 zł i Krzysiek Hołowczyc mnie poprowadzi do Chorwacji :D
Szymon1277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 10.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymon1277 » 08.07.2012 22:53

Miłego wypoczynku życzę, za miesiąc startuję do Podgory więc będę śledził relację 8)

Pozdrawiam :D
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009
Re: Riwiera Makarska 2012 - w ciemno rodzina 2+2 (1. raz)

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 08.07.2012 23:37

Dżejan napisał(a):Witam.
Wyjazd już w środę 11.07.2012. :D

nad maskami stałem z pół godz. ale że się nie znam odpuściłem,
choć syn mocno naciskał, może na miejscu coś kupimy


Tego tematu Ci nie odpuszczę :wink:
Bez zestawu: maska, rurka i płetwy się nie ruszaj. W Krakowie sklepów od zawalenia. Polecam Ci Go Sport. Kup sobie i synowi zestaw marki "Go Sport" - bardzo poręczny w pokrowcu - wszystkie rozmiary - nie będziesz narzekał.

Ja właśnie dzisiaj chciałem kupić młodszej córce taki zestaw i okazało się, że jej pasuje już od mojego starszego syna i w sklepie kupiliśmy zestaw dla niego. Cena za komplet: płetwy, świetna maska i rurka to 70PLN. W Cro na pewno wydasz na to o wiele więcej. Polecam
Bez maski do CRO nie jedź - uwierz :wink:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Riwiera Makarska 2012 - w ciemno rodzina 2+2 (1. raz)

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 09.07.2012 07:32

Dżejan napisał(a):winiety przez internet w PZM - Travel
64.50 zł - Słowacja na 1 miesiąc
88,50 zł - Węgry na 1 miesiąc
9.50 zł x2 - pośrednictwo
7,00 zł przesyłka
Razem; 179 zł i spokojna głowa :D


strasznie drogie winiety ...
Pamietam, ze tez kiedyś kupiłem przez PZMOT - i przepłaciłem mocno,

choć zawsze to taniej niż przez Cze, Au, Slov
iwona73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona73 » 09.07.2012 07:34

Czekam na relację "live" :lol:
dorota131
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 199
Dołączył(a): 03.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota131 » 09.07.2012 07:36

Witam, my ruszamy również 11 lipca na Makarską.
Jedziemy w ciemno i zastanawiamy sie gdzie jest największa mozliwość znalezienia kwatery.
Czy masz jakąs konkretną miejscowość upatrzoną?
Ewa i Piotr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 01.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa i Piotr » 09.07.2012 08:01

Tradycyjnie jeździmy w ciemno, ciekawa jestem waszych wrażeń , ale maski do nurkowania kup tutaj wczoraj oglądaliśmy w Decathlonie -jest w czym wybierać.Moi synowie w Cro prawie z wody nie wychodzą :lol: :lol:
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 09.07.2012 11:02

Hej :) A ja właśnie wróciłam z tego przepięknego kraju.
I tak jak poprzednicy radzę zakup maski, rurki i płetw u nas - sprzęt niezbędny, żeby nic z tych wspaniałości nie umknęło ;D

Na straganach w CRO masek i rurek pod dostatkiem, ale jakości chyba wątpliwej :)

Pozdrawiam serdecznie i będę zaglądać, bo trudno się rozstać Chorwacją :)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 09.07.2012 11:09

Agasz napisał(a):Pozdrawiam serdecznie i będę zaglądać, bo trudno się rozstać Chorwacją :)


Ano trudno......
ja zwykle zaraz po przyjeździe planuje kolejny wyjazd :)
a teraz odliczam już dni do wyjazdu :)
karolcia1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 28.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolcia1 » 09.07.2012 12:07

Witam.Ja też przysiąde.Wyjazd mam 31 sierpnia też w ciemno.Dlatego jestem bardzo ciekawa relacji.Pozdrawiam. :D :D
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 09.07.2012 13:33

Witam.
Potwierdzam to co wcześniej napisali przedmówcy: rurka i maska obowiązkowo!
Czekam na zdjęcia i c.d. :)
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 09.07.2012 15:38

dzisiaj trochę biegania:
karty EKUZ - 2 godz. czekania ale dostałem,
ubezpieczenie kosztów leczenia w Warcie - 124 zł na 4 osoby na 12 dni,
apteczka, linka holownicza, kamizelka odblaskowa, żarówki i bezpieczniki, osłony na szyby boczne przed słońcem, mapy Słowacji i Węgier i następne 120 zł poszło. Trochę kun i euro też zakupiłem :D ale w większości nastawiłem się na płacenie kartą lub wybieranie z bankomatu.

@PETERENZO dzięki za namiary na maski, podjadę do M1 to coś wybiorę w GO Sport.

@dorota131 w pierwszym poście pisałem

dziękuję wszystkim za zainteresowanie :)
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 09.07.2012 21:33

Pierwszy rząd już zajęty więc zasiadam w drugim i czekam na ciąg dalszy :)
Taka szczegółowa relacja jeszcze na kilka dni przed wyjazdem wróży ciekawy ciąg dalszy. Jak jeszcze znajdziesz czas na pisanie na bieżąco to będzie rewelacja. Wklejaj dużo zdjęć to się lepiej czyta.

Maskę już Ci towarzystwo wypomniało więc mam z grzywki ;) Przygotowany jesteś na maksa - przewodniki, mapy, osłonki przeciwsłoneczne, winiety itd... a myślałem, że tylko ja jestem taki dokładny. Respect :) Ale, ale. A buty do pływania masz? Obowiązkowe chyba że jesteście rodziną fakirów to możecie sobie podarować. Plaże przypominam żwirowe (czytaj - kamienie otoczaki) najwięksi twardziele wymiękają a w wodzie nie radzę chodzić boso bo niebezpiecznie, zwłaszcza dla dzieci. Możesz oczywiście kupić na miejscu ale po co biegać od samego początku po straganach. W Decathlonie na pęczki. A co do maty na plażę, o której wspominałeś to najlepiej spisują się zwykłe, najtańsze karimaty z supermarketu za kilka zyli. Mata może nie wystarczyć na żwirową plażę.

To by było na tyle od "Wujka dobra rada" :) Ja odliczam do 4 sierpnia, będę w pobliżu - Pirovac (powrót po 4 latach).

P.S.
Jakbyś odwiedzał Split to poproszę o szczegółową relację bo chcę się tam wybrać na wycieczkę.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Riviera Makarska 2012 (Podgora) - w ciemno rodzina 2+2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone