Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Raz Dwa Trzy dni w Wenecji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 30.08.2017 23:29

Gandalf Biały napisał(a):Jestem pod wrażeniem fotek w tonacji B & W dzięki takiemu zabiegowi uzyskałaś doskonały klimat tego miasta na wodzie :idea: :!:
Super zdjęcia i opisy .
Pozdrawiam
Krzysiek


Dzięki :)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 31.08.2017 18:55

Malowa napisał(a):o, są nowe zdjęcia!
te czarno-białe sprawiają wrażenie jakby to była podróż w lata minione :)


To już druga osoba mówi podobnie. Niby wyglądają jak stare zdjęcia, tylko skąd te smartony w tamtych latach ? ;)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 31.08.2017 19:40

Polaków w Wenecji spotyka się często. Witaliśmy rodaków jeśli np zajmowaliśmy stolik obok. Lubią nas w Wenecji, sprzedawcy rozpoznawali język i zagadywali do nas po polsku. Np sprzedawca lodów , życzył nam smacznego po polsku i serdecznie nas pozdrowił. Z kolei sprzedawca pamiątek jak zastanawiałam się nad kupnem maski weneckiej ( takiej lekarskiej z długim dziobem), powiedział: "on taki śliczny" po polsku, czym wprawił mnie w zdumienie. Przewodnicy wycieczek noszą totemy, często to flagi państwa z którego jest wycieczka, na poniższym zdjęciu, przewodnik wycieczki z naszego pięknego kraju.
Załączniki:
IMG_1363.JPG
Nasi tu są :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 31.08.2017 21:52

Oj tak, chyba częściej w Wenecji i najbliższej okolicy słyszeliśmy nasz język ojczysty niż włoski :D
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 02.09.2017 14:55

Poniżej kilka zdjęć z telefonu mojego syna Wenecji. W tym dzwonnicy bazyliki Św. Marka, od której zaczęłam relację . Wjazd na dzwonnicę to jedna z atrakcji , która nie jest uwzględniana we wszelkich zbiorowych biletach typu Venezia Unica. Tak samo z biletowanymi wejściami w bazylice, do skarbów i do Złotego Ołtarza, nie wchodzą do Venezia Unica.
Nie wiem czemu na niektórych wystawach sklepowych był zakaz fotografowania, poniższe zdjęcie wystawy ze szkłem z Murano, właśnie miało taki zakaz na szybie.
IMG_1417.JPG
Weneckie szkło z wyspy Murano
Szkło z Murano jest bardzo drogie. Można oczywiście kupić jakieś miniaturki w miarę tanio, ale takie ptaki jak na zdjęciu kosztują krocie. Masa też jest chińskich podróbek szkła z Murano, trzeba więc patrzeć na certyfikaty oryginalności. To samo tyczy masek weneckich, te najtańsze to podróbki, prawdziwa wenecka jest zrobina z papieru marche i ma certyfikat.
Załączniki:
IMG_1458.JPG
Kościół , znajdował się w dalszej okolicy pl. Św. Marka
IMG_1457.JPG
Kościół , znajdował się w dalszej okolicy pl. Św. Marka
IMG_1444.JPG
Dziedziniec Pałacu dożów
IMG_1357.JPG
Kolejka do dzwonnicy
IMG_1354.JPG
Dzwonnica Bazyliki Św. Marka
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.09.2017 17:12

Zakaz fotografowania to ochrona wzornictwa.
Ceny faktycznie powalające, mały i dość prosty żyrandol w cenie promocyjnej 999 euro ... tańszych nie widziałam :) Cieniutka na 1 cm szklana rameczka na fotkę 10x15 cm - 40 euro. Za kilka euro można nabyć drobiazgi typu np. malutkie figurki zwierzątek, kolczyki wkręty, zawieszki do łańcuszka itp.
W Murano udało nam się podejrzeć rzemieślników w trakcie obróbki szkła. Cuda na kiju mówię Wam :)
Zbytnio nie przepadam za straganami a tam oczy mi świeciły jak sroce :D
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 02.09.2017 17:38

Ja, w ogóle jestem wielbicielką, szklanych wyrobów artystycznych. Mnie też, świeciły się oczy na widok wyrobów z Murano, trzeba przyznać, że są b. efektowne.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.09.2017 21:17

Se przywiozłam malutki fikuśny niebieściutki talerzyk na pamiątkę :)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 02.09.2017 23:04

gusia-s napisał(a):Se przywiozłam malutki fikuśny niebieściutki talerzyk na pamiątkę :)


To, może wrzucisz fotki jakiś produkcji z Murano ?
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 03.09.2017 10:38

Fanka napisał(a):
gusia-s napisał(a):Se przywiozłam malutki fikuśny niebieściutki talerzyk na pamiątkę :)


To, może wrzucisz fotki jakiś produkcji z Murano ?


Nie wiem czy się nie mylę , ale tam także nie było wolno focić ...
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 03.09.2017 11:16

Nie jestem wielka znawczynią prawa, ale wydaje mi się ze takie zakazy mogą być nielegalne. W przestrzeni publicznej raczej można robić zdjęcia, mam na myśli szersze plany.
Z tym zakazem o coś innego chodzi niż o ochronę towaru, w necie jest masę zdjęć szkła z Murano bardzo dobrej jakości i jakby ktoś chciał kopiować to ma z czego, a nie jakieś amatorskie foty z telefonu.
Sami zobaczcie w linku:

https://www.google.pl/search?q=murano+g ... 24&bih=514
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.09.2017 16:43

I znów mi oczki się zaświeciły na widok tych cudeniek :) Wrażenie potęguje jak się widzi w realu tego dużo obok siebie. Kolory, przejrzystość tego szkła... no piękne po prostu.
Fotki legalnie publikowane w necie mogą być może objęte prawami autorskimi, nie wiem dokładnie aż tak nie wnikałam.
Ja coś tam cyknęłam ale też tylko przez szybę z zewnątrz... czyli tą przestrzeń publiczną ;)
Jak dosiądę do kompa to poszukam i wrzucę co mam.
W Murano jest też piękny szklany pomnik
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 03.09.2017 21:04

Tak myślę, że te zakazy focenia, zwyczajnie, mogą być spowodowane poirytowaniem na nadmierne robienie zdjęć. Jak np 100 razy dziennie ktoś nam błyśnie lampą po oczach, to nie jest zbyt miłe. No i też wszyscy fotografują , a nikt nie kupuje ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.09.2017 20:40

TV6 - Galileo - własnie leci odcinek o wyrobie szkła w Murano :)
Pokazywali wyrób żyrandola w jednej z manufaktur na Murano - tej do której zaglądaliśmy :)
Ręczna robótka, technologia jakiej nie udało się jeszcze skopiować ponoć nikomu na świecie - żyrandol bagatela 55 tysi eu :) 8O :mrgreen:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 11.09.2017 09:05

Jednym ciągiem nadrobiłem relację tym bardziej ,że trochę lat od mojej wizyty tam już upłynęło...fajnie sobie znów powspominać.
Będę oczywiście dalej zaglądał.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Raz Dwa Trzy dni w Wenecji - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone