Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 16.03.2016 18:22

renatalato napisał(a):Ja przelewam osobiście za darmo z Alior-kantor.
W 2015 roku mąż założył darmowe konto w Alior-kantor, przelewamy tam jakieś zbędne :oczko_usmiech: złotówki i kupujemy po dobrym kursie euro, z tego konta możemy osobiście robić darmowe przelewy.
pozdrawiam
Renata



"Trenujemy" to samo od roku. Zaoszczędzone parę stówek na prowizjach :-)
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 16.03.2016 20:00

mama_Kapiszonka napisał(a):
renatalato napisał(a):Ja przelewam osobiście za darmo z Alior-kantor.
W 2015 roku mąż założył darmowe konto w Alior-kantor, przelewamy tam jakieś zbędne :oczko_usmiech: złotówki i kupujemy po dobrym kursie euro, z tego konta możemy osobiście robić darmowe przelewy.
pozdrawiam
Renata



"Trenujemy" to samo od roku. Zaoszczędzone parę stówek na prowizjach :-)


???
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.03.2016 22:05

gaspar84 napisał(a):Fakt że w ING przelew SEPA jest tani bo kosztuje 5zł, ale ich kurs EURO jest kosmiczny. Zresztą pewnie w innych bankach jest podobnie. Ja płaciłem zaliczkę w lutym w Euro, po przeliczeniu wyszło mi jakieś 4,8 za Euro

Może warto założyć konto walutowe.
Jeśli uda mi się kupić tanio euro, wpłacam na takie konto, które mam właśnie na potrzeby wyjazdów zagranicznych.
Unikam w ten sposób opłat związanych z przewalutowaniem. Przelew z tego konta kosztuje 5 zł, a miesięczna opłata za kartę 1,50 PLN,
czyli ok. 4,2 euro na rok.
MariuszL
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszL » 16.03.2016 23:39

W dniu dzisiejszym przelałem 250E z mBank eKonto
Koszt przelewu w sumie 25 zł (20zł prowizja + 5zł za kominikat SWIFT)
Kurs wyniósł 4,4232
Nie ma tragedii :)
Aha, wszystkie opłaty moje...
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 17.03.2016 12:41

Ponieważ moi tegoroczni gospodarze mają rachunek w Hypo Alpe-Adria Banka, który przystępuje do SEPA dopiero 01.04.2016, a gospodarze nie chcieli czekać z otrzymaniem zaliczki do tego momentu, pojawił się wiadomy problem.
W związku z tym korzystając z porad na forum otworzyłem rachunek walutowy w Kantorze Walutowym Alior Banku.
Koszt zakupu waluty jak w kantorze stacjonarnym, koszt przelewu do CRO w trybie kosztowym SHA - 0 zł. Tak więc polecam.
Pozdrav
K
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 17.03.2016 18:42

krombocher napisał(a):Ponieważ moi tegoroczni gospodarze mają rachunek w Hypo Alpe-Adria Banka, który przystępuje do SEPA dopiero 01.04.2016, a gospodarze nie chcieli czekać z otrzymaniem zaliczki do tego momentu, pojawił się wiadomy problem.
W związku z tym korzystając z porad na forum otworzyłem rachunek walutowy w Kantorze Walutowym Alior Banku.
Koszt zakupu waluty jak w kantorze stacjonarnym, koszt przelewu do CRO w trybie kosztowym SHA - 0 zł. Tak więc polecam.
Pozdrav
K


No myślę o tej opcji w przyszłości bo jest to tańsza opcja od konta walutowego w Alior, gdzie są koszty miesięczne opłata 1 $ lub 1 €. W Kantorze walutowym Alior Banku nie ma opłat miesięcznych z karte walutową. A co najlepsze jak kupujesz waluty na Walutomacie to przelew walut pomiędzy kontami max. realizowany jest do pół godziny bo w tym banku mają rachunki. :mrgreen:
msladzio
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) msladzio » 21.03.2016 12:37

Witam. Posiadam konto osobiste w wbk czy ktoś może mi powiedzieć przy 100 euro zaliczki jakie i ile jest prowizji?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.03.2016 12:44

msladzio napisał(a):Witam. Posiadam konto osobiste w wbk czy ktoś może mi powiedzieć przy 100 euro zaliczki jakie i ile jest prowizji?



A masz :

http://static3.bzwbk.pl/asset/t/a/r/tar ... 1458556900
gabwww
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gabwww » 13.04.2016 20:26

Kantor internetowy Alior. Kupno EUR w dobrych cenach, przelew 0 zł. Do tego darmowa karta walutowa, której używam za granicą.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 18.04.2016 20:53

Dziś wysłałem zaliczkę z pkobp koszt przelewu 8zl euro przeliczyć po 4.4 zł wiec nie ma tragedi.
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 20.04.2016 20:19

Wczoraj poszło 200 euro zaliczki, po zdawało by się zbójeckim kursie 4,46 - ale widzę, że te 4,4 to norma jest teraz. Na szczęście poza tym kursem nie było innych opłat - Deutsche Bank, jak w zeszłym roku.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 21.04.2016 07:19

Natko. Zobacz historie w kantorach internetowych... Akurat wczoraj kupowałem po 4.28 wiec prowizja banku za wysłanie tych 200E wyniosła tylko 36 zł. (Licząc po 18 groszy na 1 euro) czasem wiec bardziej opłaca się zapłacic 5zł za przelew ale euro po normalnej cenie...Ogólnie są banki z darmowymi kontami walutowymi gdzie przelew zagraiczny kosztuje 0-8 zł(w moim akurat 5zł) ale jak widać dzięki zakupowi euro w normalnej cenie robiąc płatny przelew i tak jesteśmy do przodu:-)
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 21.04.2016 07:35

Natko_ napisał(a):Wczoraj poszło 200 euro zaliczki, po zdawało by się zbójeckim kursie 4,46 - ale widzę, że te 4,4 to norma jest teraz. Na szczęście poza tym kursem nie było innych opłat - Deutsche Bank, jak w zeszłym roku.



kurs eur w kantorze Alior 4,30, przelew gratis, prowadzenie konta gratis, 32 zł mniej
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 21.04.2016 09:55

paulr napisał(a):Natko. Zobacz historie w kantorach internetowych... Akurat wczoraj kupowałem po 4.28 wiec prowizja banku za wysłanie tych 200E wyniosła tylko 36 zł. (Licząc po 18 groszy na 1 euro) czasem wiec bardziej opłaca się zapłacic 5zł za przelew ale euro po normalnej cenie...Ogólnie są banki z darmowymi kontami walutowymi gdzie przelew zagraiczny kosztuje 0-8 zł(w moim akurat 5zł) ale jak widać dzięki zakupowi euro w normalnej cenie robiąc płatny przelew i tak jesteśmy do przodu:-)


Wiem, wiem, ale już mi się nie chciało w to bawić ;)
Zawahała mi się ręka nad przyciskiem "wykonaj" jak mi wyświetliło ten kurs euracza :P
Ale dosyć długo zawracałam głowę gospodarzowi i mieszałam w ustawieniach pokoi (ze względu na ciasne terminy jedziemy najpierw do jednego jego apartamentu, a potem przeprowadzka do drugiego, dni wciśnięte "na styk", bo już nic wolnego w normalnej cenie nie było z taaaaką lokalizacją ;) ), więc kolejny dzień poślizgu na zakładanie konta w Aliorze czy kombinacje z zakupem i wpłatami euro, nie był mi na rękę ;) Przeliczyłam szybko ile Karlovacko dla męża mniej i staram się zapomnieć o zdzierskim kursie DB :P
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 22.04.2016 14:07

Natko_ napisał(a): Przeliczyłam szybko ile Karlovacko dla męża mniej i staram się zapomnieć o zdzierskim kursie DB :P


Niesprawiedliwość na tym świecie nie zna granic :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 59
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone