Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 01.02.2016 23:10

Majkel_cro napisał(a):Jeszcze jedna rzecz
W Pekao S.A widzę opcję SEPA ale tylko w wariancie obciążania kosztami zleceniodawcę i zleceniobiorcę. Nie można wybrać innej opcji. W swoich bankach też tak macie? Ciekawe jak podejdzie do tego właściciel gdy potrącą mu koszty przelewu. Bez sensu trochę.


Też wysyłałem przez Pekao. Dwa przelewy w dwa różne miejsca, zero problemów w związku z kosztami dzielonymi. Z taryfy wychodziło mi 7,5 kuny po "stronie" odbiorcy. Czyli grosze Albo tego nie zauważyli, albo ich bank im nie naliczył, bo w ogóle nie było o tym mowy, kiedy potwierdzali mi, że przelewy doszły. A jakby im nawet potrącili, co za problem wyrównać te parę kun na miejscu?
Majkel_cro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 30.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majkel_cro » 02.02.2016 09:25

klerjeser napisał(a):
Majkel_cro napisał(a):Jeszcze jedna rzecz
W Pekao S.A widzę opcję SEPA ale tylko w wariancie obciążania kosztami zleceniodawcę i zleceniobiorcę. Nie można wybrać innej opcji. W swoich bankach też tak macie? Ciekawe jak podejdzie do tego właściciel gdy potrącą mu koszty przelewu. Bez sensu trochę.


Też wysyłałem przez Pekao. Dwa przelewy w dwa różne miejsca, zero problemów w związku z kosztami dzielonymi. Z taryfy wychodziło mi 7,5 kuny po "stronie" odbiorcy. Czyli grosze Albo tego nie zauważyli, albo ich bank im nie naliczył, bo w ogóle nie było o tym mowy, kiedy potwierdzali mi, że przelewy doszły. A jakby im nawet potrącili, co za problem wyrównać te parę kun na miejscu?


Masz rację. Wydaje mi się że koszt po stronie odbiorcy SEPA jest prawie niezauważalny.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 03.02.2016 17:19

Konto w euro w t-mobilebankowe koszt przelewu 5zł
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 03.02.2016 18:38

a ja dziś dostałem potwierdzenie ze przelew doszedł i już jest na koncie mbank koszt 5zł tak więc rezerwacja na Pagu juz jest teraz tylko czekać do czerwca :)
swoją drogą pierwszy raz wpłacałem zaliczkę jak do tej pory nie wymagali ale kiedyś ten pierwszy raz być musi :)
Pozdrawiam Jacek :hut:
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 04.02.2016 21:20

Ja płaciłem już dwa razy i bez problemu. Pierwszy raz przez Alior konto walutowe - koszty dzielone na odbiorcę i wysyłającego - nie pamiętam chyba 5 zł po mojej stronie. Drugi raz w tym roku z Smart Bank bez żadnych opłat przelew SEPA darmowy.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 05.02.2016 19:04

KrisM napisał(a):Warunek koniecznym (niezależnym od banku, w którym posiada się konto) dokonania płatności poprzez SEPA jest wskazanie opcji kosztowej SHA. SHA czyli koszty dzielone - koszty banku zleceniodawcy ponosi zleceniodawca. Koszty banku odbiorcy ponosi odbiorca przelewu. nie są to zazwyczaj duże sumy. koszty SEPA są dużo niższe niż przelewu SWIFT


Jakoś tak nie bardzo chciałabym obciążać kogoś kosztami mojego przelewu :roll:
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 05.02.2016 19:34

Przelew z konta walutowego w Deutsche Bank - 5 zł.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 05.02.2016 19:58

travel napisał(a):
KrisM napisał(a):Warunek koniecznym (niezależnym od banku, w którym posiada się konto) dokonania płatności poprzez SEPA jest wskazanie opcji kosztowej SHA. SHA czyli koszty dzielone - koszty banku zleceniodawcy ponosi zleceniodawca. Koszty banku odbiorcy ponosi odbiorca przelewu. nie są to zazwyczaj duże sumy. koszty SEPA są dużo niższe niż przelewu SWIFT


Jakoś tak nie bardzo chciałabym obciążać kogoś kosztami mojego przelewu :roll:


7 kun o ile w ogóle....
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 05.02.2016 20:15

mbank na terenie UE 5 pln...dzisiaj płaciłem do Austrii 8)
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 05.02.2016 21:03

słoma79 napisał(a):mbank na terenie UE 5 pln...dzisiaj płaciłem do Austrii 8)


bo SEPA działa tylko na terenie UE
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 05.02.2016 21:35

klerjeser napisał(a):bo SEPA działa tylko na terenie UE


Wiadomo 8)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 05.02.2016 21:49

słoma79 napisał(a):mbank na terenie UE 5 pln...dzisiaj płaciłem do Austrii 8)


:oops: :oops:
Czyli nieprzekopywanie forum przed jakimkolwiek działaniem szkodzi :mrgreen:
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 08.02.2016 11:08

A w PKO BP przelew SEPA do Erste Bank Croatia = 8 zł.
Niby żadna różnica ale jednak drożej. Ciekawe dlaczego :?:
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 08.02.2016 11:59

arek_sosnowiec napisał(a):A w PKO BP przelew SEPA do Erste Bank Croatia = 8 zł.
Niby żadna różnica ale jednak drożej. Ciekawe dlaczego :?:


Wewnętrzna taryfa banku. Koszty manipulacyjne.
Majkel_cro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 30.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majkel_cro » 08.02.2016 13:00

A jak długo księgowany jest taki przelew? Wysłałem zaliczkę w środę a właściciel nie potwierdził mi jeszcze tego przelewu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 54
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone