Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.02.2015 19:38

wtopek napisał(a):jak czytam o banknotach wysyłanych pocztą w kopertach to zastanawiam się w ktorym wieku my zyjemy...


My w XXI :) A co w tym takiego dziwnego, że kasę można wysłać listem? Sam tak robiłem jak jeszcze wysyłałem zaliczki. Bobo miał do banku 15km a tak to listonosz przywoził do domu i miał z głowy.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 25.02.2015 19:53

...tylko trzeba uwazac i maskowac banknoty, znajomy raz wyslal , list dotarl, ale bez zawartosci -- i co wtedy? nawet o odszkodowanie sie nie mozna starac :(
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 25.02.2015 20:07

[quote="Bocian"][quote="wtopek"]
jak czytam o banknotach wysyłanych pocztą w kopertach to zastanawiam się w ktorym wieku my zyjemy...

[/quote]
My w XXI :) A co w tym takiego dziwnego, że kasę można wysłać listem? Sam tak robiłem jak jeszcze wysyłałem zaliczki. Bobo miał do banku 15km a tak to listonosz przywoził do domu i miał z głowy.[/quote]

Prawie jak ciocia z Ameryki i jej kartka świąteczna z wkładką 20 USD. :-$ Całą rodzina miała wypasne Święta :-D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.02.2015 20:23

wtopek napisał(a):Prawie jak ciocia z Ameryki i jej kartka świąteczna z wkładką 20 USD. :-$ Całą rodzina miała wypasne Święta :-D

Raczej 100 euro. I był to raczej jakiś procent tego co chłop za swoją ciężka pracę zarobi. Akurat do niego wysyłałem listem bo jemu było wygodniej. W innych przypadkach (zima Austria) wysyłałem przelewem.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 25.02.2015 20:29

kobrat napisał(a):...tylko trzeba uwazac i maskowac banknoty, znajomy raz wyslal , list dotarl, ale bez zawartosci -- i co wtedy? nawet o odszkodowanie sie nie mozna starac :(

jeśli to był list wartościowy polecony to reklamacja chyba przysługuje
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 25.02.2015 20:48

c_jagoda napisał(a):Ja zapłaciłam też przez sepa nie było z tym problemów.Koszt ok 10 zł z Pko sa. Pieniądze były u celu już na drugi dzień.



Dokładnie w Pekao S.A. to 9.90zł.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 25.02.2015 21:04

KrisM napisał(a):
kobrat napisał(a):...tylko trzeba uwazac i maskowac banknoty, znajomy raz wyslal , list dotarl, ale bez zawartosci -- i co wtedy? nawet o odszkodowanie sie nie mozna starac :(

jeśli to był list wartościowy polecony to reklamacja chyba przysługuje

- Poczta Polska
W przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania usługi powszechnej, przysługuje
odszkodowanie w wysokości i na zasadach określonych w art. 88 lub 89 ustawy:
-za utratę przesyłki z zadeklarowaną wartością – w wysokości żądanej przez nadawcę, nie wyższej
jednak niż zadeklarowana wartość przesyłki.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 25.02.2015 21:11

wos71 napisał(a):
c_jagoda napisał(a):Ja zapłaciłam też przez sepa nie było z tym problemów.Koszt ok 10 zł z Pko sa. Pieniądze były u celu już na drugi dzień.



Dokładnie w Pekao S.A. to 9.90zł.


Nie każdy bank a Chorwacji jest w SEPA .
Było to już wielokrotnie pisane , więc nie zawszę są takie możliwości skorzystania z takiego przelewu, a co się z tym wiąże koszty są zupełnie inne.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 25.02.2015 21:45

max21 napisał(a):
KrisM napisał(a):
kobrat napisał(a):...tylko trzeba uwazac i maskowac banknoty, znajomy raz wyslal , list dotarl, ale bez zawartosci -- i co wtedy? nawet o odszkodowanie sie nie mozna starac :(

jeśli to był list wartościowy polecony to reklamacja chyba przysługuje

- Poczta Polska
W przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania usługi powszechnej, przysługuje
odszkodowanie w wysokości i na zasadach określonych w art. 88 lub 89 ustawy:
-za utratę przesyłki z zadeklarowaną wartością – w wysokości żądanej przez nadawcę, nie wyższej
jednak niż zadeklarowana wartość przesyłki.

pytanie - jak długo rozpatrują taką reklamację;-)
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 25.02.2015 21:53

Przelew Western Union- koszt 35 zł. kilka dni temu wysyłałem do Serbii, do Chorwacji, Czarnogóry koszt też 35zł.
c_jagoda
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) c_jagoda » 26.02.2015 16:07

wos71 napisał(a):
c_jagoda napisał(a):Ja zapłaciłam też przez sepa nie było z tym problemów.Koszt ok 10 zł z Pko sa. Pieniądze były u celu już na drugi dzień.



Dokładnie w Pekao S.A. to 9.90zł.

Tak jest 9.90 :)
c_jagoda
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) c_jagoda » 26.02.2015 16:11

max21 napisał(a):
Nicolae napisał(a):Tak więc czy możemy korzystać z SEPA to zależy czy dany bank jest na ich liście - Zagrebačka Banka na tą chwilę nie jest.
Więc SEPA w tym wypadku odpada.

Ja właśnie miałem wysłać SEPA zaliczkę do Zagrebačka Banka a w moim banku Pekao.sa twierdzili że nie ma problemu :)
Poszło pocztą i też dobrze :)

Ja płaciłam też zaliczkę do tego samego banku co Ty i z pko sa nie było żadnych problemów.Pieniądze dotarły
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 26.02.2015 16:23

c_jagoda napisał(a):Ja płaciłam też zaliczkę do tego samego banku co Ty i z pko sa nie było żadnych problemów.Pieniądze dotarły

bo to ta sama grupa Bankowa - UniCredit, i pewnie dlatego udało Ci się wysłać SEPA, choć banku ZB nie ma na liście członków SEPA
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 26.02.2015 20:14

KrisM napisał(a):
c_jagoda napisał(a):Ja płaciłam też zaliczkę do tego samego banku co Ty i z pko sa nie było żadnych problemów.Pieniądze dotarły

bo to ta sama grupa Bankowa - UniCredit, i pewnie dlatego udało Ci się wysłać SEPA, choć banku ZB nie ma na liście członków SEPA


niemożliwe, to są odrębne banki choć należące do tego samego właściciela, ale jeśli jeden z nich nie jest w systemie SEPA to taki przelew nie będzie zrealizowany
c_jagoda
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) c_jagoda » 26.02.2015 20:35

wtopek napisał(a):
KrisM napisał(a):
c_jagoda napisał(a):Ja płaciłam też zaliczkę do tego samego banku co Ty i z pko sa nie było żadnych problemów.Pieniądze dotarły

bo to ta sama grupa Bankowa - UniCredit, i pewnie dlatego udało Ci się wysłać SEPA, choć banku ZB nie ma na liście członków SEPA


niemożliwe, to są odrębne banki choć należące do tego samego właściciela, ale jeśli jeden z nich nie jest w systemie SEPA to taki przelew nie będzie zrealizowany

owszem możliwe ....otrzymałam już od właściciela domu w chorwacji potwierdzenie otrzymania zaliczki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone