Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejście graniczne Dobovec

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rop69
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rop69 » 07.07.2011 10:26

ruwado napisał(a):Może więc ktoś na 100 % potwierdzi jak jest z tym przejściem. czy jest całoroczne, dla wszystkich i całodobowe. Może jakiś link gdzie można to sprawdzić. Ja szukałem, ale nic nie znalazłem.


Pisałem przed chwilą w temacie o korkach i jak ich uniknąć,
byłem na przejściu w sobotę 25.06.2011 rano i było otwarte ruch praktycznie zerowy, niestety nie wiem czy jest otwarte całą dobą

Pozdrawiam
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.07.2011 13:21

ruwado napisał(a):Czy Dobovec pri Rogatecu, to inne przejście niż Rogatec?

Inne. Jadąc przez Rogatec (w stronę Chorwacji) po wirażu głównej drogi w lewo w centrum Rogatca, zerknij w ulicę odchodzącą w prawo, zobaczysz przejście w Rogatcu, dostępne tylko dla obywateli Słowenii i Chorwacji.

ruwado napisał(a):W tym roku chyba tez tak pojadę. Tylko? gdzieś mi się mignęło, że ktoś napisał o tym przejściu, że w sierpniu 2010 było zamknięte? Ale w zamkniętym ostatnio przez Janusza wątku o objazdach autostrady w SLO forumowicz pisał, że jechał tamtędy kilka dni temu.

Może więc ktoś na 100 % potwierdzi jak jest z tym przejściem. czy jest całoroczne, dla wszystkich i całodobowe. Może jakiś link gdzie można to sprawdzić. Ja szukałem, ale nic nie znalazłem.


No, ja pisałem, że tamtędy jechałem w tym roku. Jakiego innego potwierdzenia chcesz, chłopie? :lol:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 07.07.2011 14:49

Pisałem, że ktoś dał info, że w sierpniu 2010 (po moim przejeździe lipcowym) było zamknięte. Skoro potwierdzasz, że jest otwarte w tym roku - to mi wystarczy :papa:
Dzięki
piosz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosz » 07.07.2011 22:03

tutaj http://www.policija.si/portal_en/organi ... rehodi.php jest zestawienie wszystkich przejść granicznych w Słowenii z informacją jak są otwarte. Dobovec czynny 24h.
poziomek
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 28.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) poziomek » 07.07.2011 22:36

piosz napisał(a):tutaj http://www.policija.si/portal_en/organi ... rehodi.php jest zestawienie wszystkich przejść granicznych w Słowenii z informacją jak są otwarte. Dobovec czynny 24h.

Tego szukałem! Dziękuję!
Zauważyłem to:
7. Zgornji Leskovec (Cvetlin) MB GRUSKOVJE

A czemu tu nie atakować? Nie jest krótsza droga? Ktoś ma doświadczenie z tym przejściem (na wschód od Macelj)? Rozumiem,że to to przejście w okolicach: Cvetin (HR) <-- > Gradisce (SLO) ?

EDIT: Moja radość była duża ale krótka :
b) Border crossing points for interstate traffic (10)
Czyli nie dla nas ? :(
piosz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosz » 07.07.2011 22:53

poziomek napisał(a):
piosz napisał(a):tutaj http://www.policija.si/portal_en/organi ... rehodi.php jest zestawienie wszystkich przejść granicznych w Słowenii z informacją jak są otwarte. Dobovec czynny 24h.

Tego szukałem! Dziękuję!
Zauważyłem to:
7. Zgornji Leskovec (Cvetlin) MB GRUSKOVJE

A czemu tu nie atakować? Nie jest krótsza droga? Ktoś ma doświadczenie z tym przejściem (na wschód od Macelj)? Rozumiem,że to to przejście w okolicach: Cvetin (HR) <-- > Gradisce (SLO) ?

EDIT: Moja radość była duża ale krótka :
b) Border crossing points for interstate traffic (10)
Czyli nie dla nas ? :(


przy tych przejściach "Border crossing points for interstate traffic (10)" jest odnośnik 2, który na dole wyjaśnia dla kogo są te przejścia:
2 Crossing is allowed for the citizens of the European Union, the European Economic Area and the Swiss Confederation based on documents for crossing the state border.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 07.07.2011 22:58

piosz

jesteś wielki :P
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 08.07.2011 16:36

Za Wiki:
Słowenia, granica z Chorwacją
przejścia drogowe:

Sečovlje - Plovanija
Dragonja - Kaštel
Sočerga - Požane
Starod - Pasjak
Jelšane - Rupa
Babno Polje - Prezid
Petrina - Brod na Kupi
Vinica - Pribanjci
Metlika - Jurovski brod
Obrežje - Bregana
Bistrica ob Sotli - Razvor
Dobovec - Lupinjak
Gruškovje - Macelj
Zavrč - Dubrava Križovljanska
Središče ob Dravi - Trnovec
Petišovci - Mursko središče
Podgorje - Jelovice czynne od 6 do 22, w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia od 6 do 24
Slovenska vas - Bregana naselje tylko dla obywateli Słowenii i Chorwacji
Rigonce - Harmica tylko dla obywateli Słowenii i Chorwacji
Orešje - Mihanović Dol tylko dla obywateli Słowenii i Chorwacji
Imeno - Miljana tylko dla obywateli Słowenii i Chorwacji
Rogatec - Hum na Sotli tylko dla obywateli Słowenii i Chorwacji
Ormož - Otok Virje tylko dla obywateli Słowenii i Chorwacji
Meje - Zlogonje tylko dla obywateli Słowenii i Chorwacji; czas otwarcia jeszcze nie ustalony
Zgornji Leskovec - Cvetlin tylko dla obywateli Słowenii i Chorwacji
Razkrižje - Banfi tylko dla obywateli Słowenii i Chorwacji
Gibina - Bukovje tylko dla obywateli Słowenii i Chorwacji
Podplanina - Čabar tylko dla obywateli Słowenii i Chorwacji
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 08.07.2011 22:46

Adam,K
kawał dobrej roboty :papa:
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 08.07.2011 23:17

ruwado napisał(a):Adam,K
kawał dobrej roboty :papa:
Dobra to ona może i jest. Tylko czy wiarygodna, to bym dyskutował.
oracz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) oracz » 09.07.2011 13:22

A może ktoś juz próbował atakować przejście Zgornji Leskovec - Cvetlin ?
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 09.07.2011 14:32

oracz napisał(a):A może ktoś juz próbował atakować przejście Zgornji Leskovec - Cvetlin ?

Wg wikipedii:
Zgornji Leskovec - Cvetlin tylko dla obywateli Słowenii i Chorwacji
oracz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) oracz » 10.07.2011 09:34

Kolego ale wikipedia nie jest dla mnie do końca wiarygodnym źródłem informacji...
Jak zauważył @Piosz przy opisie tego przejścia na stronie Słoweńskiej policji jest odnościk: "Przejście jest dozwolone dla obywateli Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej w oparciu o dokumenty do przekroczenia granicy państwa"
dlatego pytam czy już ktoś próbował ?
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 21.08.2011 13:59

13.08 jechałem przez Dobovec - wszystko jest czynne.

Adam,K napisał(a):
oracz napisał(a):A może ktoś juz próbował atakować przejście Zgornji Leskovec - Cvetlin ?

Wg wikipedii:
Zgornji Leskovec - Cvetlin tylko dla obywateli Słowenii i Chorwacji


Cvetlin jest także dla obywateli z UE. Wracałem 20.08 właśnie przez to przejście. Bez żadnego problemu. Raczej z ciekawości, bo w Macelju było nawet luźno. W Cvetlinie chorwacki celnik nie pytał o nic, a słoweński tylko upewnił się, że jesteśmy z Polski i obejrzał paszporty.
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 21.08.2011 21:31

ruwado napisał(a):13.08 jechałem przez Dobovec - wszystko jest czynne.

Adam,K napisał(a):
oracz napisał(a):A może ktoś juz próbował atakować przejście Zgornji Leskovec - Cvetlin ?

Wg wikipedii:
Zgornji Leskovec - Cvetlin tylko dla obywateli Słowenii i Chorwacji


Cvetlin jest także dla obywateli z UE. Wracałem 20.08 właśnie przez to przejście. Bez żadnego problemu. Raczej z ciekawości, bo w Macelju było nawet luźno. W Cvetlinie chorwacki celnik nie pytał o nic, a słoweński tylko upewnił się, że jesteśmy z Polski i obejrzał paszporty.

Zgadzam się, sam tamtędy jechałem w tym roku i zdecydowanie polecam. Podczas gdy od Ptuja był już widoczny korek na drodze do Macelja, to przez Cvetlin zero minut stania. Zdecydowanie warto.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejście graniczne Dobovec - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone