Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mostar-Medugorje-Kravica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 25.09.2009 22:08

hajduczek napisał(a):a ja mam taki tajny plan i powiedzcie mi czy (i jak) jest do zrealizowania.
Plan
przyszły rok
Makarska
z biurem podróży(juz gdzies tam pare razy tłumaczyłam dlaczego z biurem :wink: )
iiiiiiiiiiiiiiii bardzo mi zależy na odwiedzeniu wodospadów Kravica
biuro organizuje wycieczkę do Medjugorie,co podobno jest niedaleko wodospadów.
więc pomyślałam ,że mogłabym z wycieczką pojechać do Medjugorie,ale nie zwiedzać tylko "zwiać"indywidualnie do wodospadów.
Pytanie do was ,jakby ten plan mial wyglądać w praktyce,czy do wodospadów jest jakiś dojazd autobusem z Medjugorie....czy to daleko....i jakbym nie zdązyła wrócić do autobusu wycieczkowego,to jak wyglada powrót z wodospadów do makarskiej
Plan 2 8) samodzielna wycieczka do wodospadów
Obrazek

i ponowne pytanie,jak w takim razie z dojazdem z Makarskiej do wodospadów :?:


uhuhu ....
Takiego zwiania ze zorganizowanej wycieczki nie wyobrażam sobie.
Nie widziałem żadnej linii autobusowej w tym miejscu (do parkingu przed wodospadami)
To nie jest zbyt popularne miejsce. Pątnica dużo bardziej znana ... aczkolwiek znaczenie tego miejsca spada po wypowiedziach hierarchów kościoła.
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 26.09.2009 16:58

ale takie atrakcje jak "Pątnica" mnie jakos nie ruszają,a na wodospadach mi bardzo,bardzo zależy :!: :!:
Do Krka Qurcze daleko,ale jak nie bedzie wyjścia to znajdę wycieczkę i tam pojadę z Makarskiej.
No cóż uparła sie baba i koniec....tak już mam :wink: chcę zobaczyć wodospady(,wolałabym Kravica bo większy luz) i latorośli obiecałam....i dopnę swego ...tak juz mam :wink: jak sobie coś zaplanuję ,to zrobię wszystko,żeby to wykonać
Obrazek

mam prawie rok ,żeby opracować plan jak dojechać (bez auta)do wodospadów kravica i mam Was zamiar męczyć,męczyć....marudzić.....prosić....gledzić...(istnieje opcja ,że w końcu Admin mnie zablokuje :oops: ) az ktoś mi pomoże, bo trudno mi to zrobić z palcem na mapie,łatwiej jeśli ktos tam był,widział,lub trochę zna okolice.
WIĘC PLLLOSIĘ PLLLOSIĘ pomóżcie\


Obrazek
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 26.09.2009 20:17

mkm napisał(a):Rzeczywiście trzeba uważać - jest tam trochę Albańczyków.

witki napisał(a):A i moja rada - w Mostarze pilnujcie aparatu i kamery.
Nie twierdze, ze tam kradną, ale lepiej byc czujnym.....


A weźcie sobie Panowie na wstrzymanie z takimi radami, jeżeli nikt nic Wam tam nie ukradł.

"Witki" - jeżeli nikt Ci nic tam nie ukradł - to o co chodzi ?
"mkm" - czy bycie Albańczykiem jest równoznaczne z byciem złodziejem ?

Chodziłem nie raz, nie dwa i nie pięć po Mostarze, Medzugorie i innych miastach BiH z aparatem i tzw. "dodatkowym sprzętem foto", mój syn też, żona z kamerą - i jedyną reakcją miejscowych były sympatyczne pozdrowienia (gdy zorientowali się skąd jesteśmy), lub uprzejme prośby o nierobienie zdjęć od kobiet wyznania islamskiego (z dużą dozą sympatii).

Rozumiem chęć zabrania głosu - ale piszmy o rzeczach, które się nam przytrafiły, a nie o "demonach" których się boimy lub o których słyszeliśmy od "Kowalskiego", który ma wybujałą fantazję.
Pozdrawiam,
Mariusz
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 29.09.2009 21:08

hajduczek napisał(a):ale takie atrakcje jak "Pątnica" mnie jakos nie ruszają,a na wodospadach mi bardzo,bardzo zależy :!: :!:
Do Krka Qurcze daleko,ale jak nie bedzie wyjścia to znajdę wycieczkę i tam pojadę z Makarskiej.
No cóż uparła sie baba i koniec....tak już mam :wink: chcę zobaczyć wodospady(,wolałabym Kravica bo większy luz) i latorośli obiecałam....i dopnę swego ...tak juz mam :wink: jak sobie coś zaplanuję ,to zrobię wszystko,żeby to wykonać
Obrazek

mam prawie rok ,żeby opracować plan jak dojechać (bez auta)do wodospadów kravica i mam Was zamiar męczyć,męczyć....marudzić.....prosić....gledzić...(istnieje opcja ,że w końcu Admin mnie zablokuje :oops: ) az ktoś mi pomoże, bo trudno mi to zrobić z palcem na mapie,łatwiej jeśli ktos tam był,widział,lub trochę zna okolice.
WIĘC PLLLOSIĘ PLLLOSIĘ pomóżcie\


Obrazek



no to biedolę dalej,bo widzę,że brak odzewu :cry:


może jednak ktoś :cry: zechce mi podpowiedzieć :?:
nulka1
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nulka1 » 30.09.2009 14:11

Według mnie, dojazd na własną rękę - bez szans.
Do wodospadów nie ma regularnej linii a od drogi jest chyba ze 6 kilosków
Chyba że zabierzesz się z jakąś wycieczką, która jedzie do Medjugorie a potem do Karvicy. Trochę ich jest (liczysz wtedy na łud szczęscia). Ale jeszcze lepiej namawiasz swoją wycieczkę na dodatkowoą atrakcję - Karvica!! I to jest chyba najlepsze wyjścia.
Pamiętaj warto tam być jak najwcześniej rano!

Co do fotografowania w Mostarze. Nie rozumieim o co chodzi. Fotografowałam muzułmanki, chodziłam z aparatami na wierzchu. Zostawiałam rzeczy. Bez przesady. Przejechaliśmy cała Bośnię i oprócz tego, że cała wygląda jak wyjazd z Warszawy na Janki - to całkiem bezpieczny kraj.
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 01.10.2009 15:24

nulka1 napisał(a):Według mnie, dojazd na własną rękę - bez szans.
Do wodospadów nie ma regularnej linii a od drogi jest chyba ze 6 kilosków
Chyba że zabierzesz się z jakąś wycieczką, która jedzie do Medjugorie a potem do Karvicy. Trochę ich jest (liczysz wtedy na łud szczęscia). Ale jeszcze lepiej namawiasz swoją wycieczkę na dodatkowoą atrakcję - Karvica!! I to jest chyba najlepsze wyjścia.
Pamiętaj warto tam być jak najwcześniej rano!

Co do fotografowania w Mostarze. Nie rozumieim o co chodzi. Fotografowałam muzułmanki, chodziłam z aparatami na wierzchu. Zostawiałam rzeczy. Bez przesady. Przejechaliśmy cała Bośnię i oprócz tego, że cała wygląda jak wyjazd z Warszawy na Janki - to całkiem bezpieczny kraj.



a ile może być ( +- ) kilometrów z Medjugorie do wodospadów?
a ten pomysł z namówieniem współtowarzyszy podróży (czyt. wycieczki)na odwiedzenie wodospadów jest dobry :D moze znajdzie sie więcej osób,które wolały by naturę od "duchowości" :wink:
Obrazek
dzięki za podpowiedź

istnieje jeszcze jedna opcja- wypozyczenie auta w Makarskiej i dojazd na własna rekę.....prawko mam....jeździć po obczyżnie się nie boję

:wink: opis dojazdu znalazła bym gdzies tutaj na forum (gdzieś juz zresztą widziałam,he he ale to "gdzies jest ogromneObrazek)


a malusie pytanko.....ile km z Makarskiej do wodospadów?
i (nie bijcie Obrazek wiem,że to gdzies jest na forumObrazek) ile kosztuje wypozyczenie autka na cały dzień?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.10.2009 16:04

hajduczek napisał(a):...a ile może być ( +- ) kilometrów z Medjugorie do wodospadów?...


Jakieś 23 km
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 01.10.2009 16:26

JacYamaha napisał(a):
hajduczek napisał(a):...a ile może być ( +- ) kilometrów z Medjugorie do wodospadów?...


Jakieś 23 km




a z wodospadów do Medjugorie :wink:

Obrazek wybacz mam dzisiaj jakis taki psotny dzień
Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.10.2009 16:50

hajduczek napisał(a):
JacYamaha napisał(a):
hajduczek napisał(a):...a ile może być ( +- ) kilometrów z Medjugorie do wodospadów?...


Jakieś 23 km




a z wodospadów do Medjugorie :wink:

Obrazek wybacz mam dzisiaj jakis taki psotny dzień
Obrazek

A to będzie jakieś 23 km
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 01.10.2009 16:56

JacYamaha napisał(a):
hajduczek napisał(a):
JacYamaha napisał(a):
hajduczek napisał(a):...a ile może być ( +- ) kilometrów z Medjugorie do wodospadów?...


Jakieś 23 km




a z wodospadów do Medjugorie :wink:

Obrazek wybacz mam dzisiaj jakis taki psotny dzień
Obrazek

A to będzie jakieś 23 km


co ja bym bez Ciebie (Pana)zrobiła :wink: dziekuję :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.10.2009 16:58

Jacek :)
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 01.10.2009 17:14

Violetta :D
Obrazek
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 01.10.2009 17:27

Będąc w okolicach Mostaru nie zapomnijcie odwiedzić miejscowości BLAGAJ . To tylko 10 km od Mostaru, jadąc w kierunku lotniska. Dojazd jest dobrze oznakowany. Warto tam podjechać dla samego widoku :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.10.2009 18:16

hajduczek napisał(a):Violetta :D
Obrazek

Obrazek
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 01.10.2009 18:25

JacYamaha napisał(a):
hajduczek napisał(a):Violetta :D
Obrazek

Obrazek



hej,hej,hej....prrrrrrr....wstrzymaj waćpan konie :lol: :lol: :lol: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mostar-Medugorje-Kravica - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone