Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mostar-Medugorje-Kravica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.10.2009 18:33

Po brudziu tradycyjny buziak.
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 01.10.2009 19:21

Ten jest bardziej ''tradycyjny'' :lol:

Obrazek
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 01.10.2009 19:34

JacYamaha napisał(a):Po brudziu tradycyjny buziak.

po takim tradycyjnym buziaku to .......i by trzeba imie do dzidzi wybierać :lol: :lol: :lol: :lol: a może tak "Tradycja"miś
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 01.10.2009 19:44

moondek napisał(a):Ten jest bardziej ''tradycyjny'' :lol:

Obrazek


o tak :lol: ten widok pozwolił mi ochłonąć :lol: :lol: Obrazek


a tak w temacie ,bo zaraz dostaniemy po łapachObrazek to czy ktoś się orientuje czy w Makarskiej jest czynna wypozyczalnia samochodów, bo ta z linku w temacie to chyba nieczynna :? autko
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.10.2009 07:17

hajduczek napisał(a):...o tak :lol: ten widok pozwolił mi ochłonąć :lol: :lol:


Buhahaha

hajduczek napisał(a):a tak w temacie ,bo zaraz dostaniemy po łapachObrazek to czy ktoś się orientuje czy w Makarskiej jest czynna wypozyczalnia samochodów, bo ta z linku w temacie to chyba nieczynna :? autko


Klik1
Klik2
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 02.10.2009 20:04

Jacku proszę o tłumaczenie :wink: ale tym razem serio,serio......bo jesli dobrze roumiem..(na mój bląd rozum :wink: :D )to z Twoich linków wynika ,że wypozyczalnie są w poblizu Makarskiej.....ale w samej Makarskiej
nie.......głównie Split......jestem "nieczytata "w tamtych językach :oops:





o tak Ci spojrzę w oczy.......
Obrazek


będziesz miał sumienie odmówic pomocy ? :wink:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 02.10.2009 21:24

JacYamaha napisał(a):Obrazek


Trochę już po bandzie... Mostar jest piękny ale...?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.10.2009 15:42

Viola w tym pierwszym linku jest wypożyczalnia w Makarskiej a w drugim są "z okolicy". Fakt są one trochę oddalone. Jak to nie pasuje to mogę poszperać dalej (ale później bo jadę na basen).
Widzę, że Masz adwokata :wink:

Pozdrowionka.
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 03.10.2009 16:00

JacYamaha napisał(a):Viola w tym pierwszym linku jest wypożyczalnia w Makarskiej a w drugim są "z okolicy". Fakt są one trochę oddalone. Jak to nie pasuje to mogę poszperać dalej (ale później bo jadę na basen).
Widzę, że Masz adwokata :wink:

Pozdrowionka.



nie trzeba :) wystarczy ,ze wiem ,że w samej Makarskej jest wypozyczalnia.........na dopracowanie szczegółów mam duzo czasu......ślicznie dziekujęObrazek

pozdrowienia dla adwokataObrazek
Znachr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 07.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Znachr » 10.12.2009 17:43

Do Blagajl i źródła Buny pod domem derwiszów trzeba troszkę odbić przed Mostarem, ale moim zdaniem warto - źródło bije tak mocno, że wydaje się, że to rzeka wypływa ze skały - znajomi nawet mi tłumaczyli, że jest taka hipoteza i jaka to rzeka, ale nie zrozumiałem.
Polecam zatrzymać się w Pocitelj - to przy samej drodze między Metkovicem a Mostarem, miejsce warte polecenia (bez trudu znajdziesz fotki na forum), a przy parkingu można kupić świeże figi (znajomi wsadzają do zamrażalnika i jedzą jako lody (super -próbowałem), dżem z fig, domowy ajwar i odmiany rakiji
W Mostarze klasyka - Stary Most i okolice. Ciekawostką jest, że skoczkowie muszą do ostatniej chwili lecieć na podkurczonych nogach - jak za szybko wyprostują, to wbije ich w dno, jak za późno - to niemiłe zderzenie z wodą. Niedaleko jest też miniatura Starego Mostu, którą pokazywano turystom, zanim odbudowano ten zniszczony. Nota bene resztki zniszczonego Starego Mostu (pojedyncze głazy) są na plaży pod nim. Mostar był stolicą samozwańczej Herceg Bośni w czasie wojny domowej.
Medjugorje - osobiście nie polecam. Nie jestem wierzący, ale chodzi o to, że nieciekawy kosciół, a mnóstwo tzw. cepeliady. Zresztą podobno objawienia medjugorskie nie są przez Kościół uznane. Fajna natomiast droga krzyżowa - wchodzi się po ostrych skałkach, a czasem jako pokuta zadane jest wejście na bosaka
:) .
Podobał mi się również znak na wjeździe - zakaz wjazdu czołgów i zakaz używania kałachów
:lol:
jago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jago » 31.01.2011 01:03

A tak apropo Mostaru, to zawsze się zastanawiam gdzie w tym mieście przebiega "niepisana" granica pomiędzy częścią katolicką a muzułmańską - wydaje mi się, ze o wiele wcześniej przed mostem - od strony kościoła Św. Piotra i Pawła :?:
KOALKA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOALKA » 31.01.2011 08:45

Witam serdecznie o poranku
Mam ogromną prośbę..... poszukuje cen autobusów, PKSów w Makarskiej np do Splitu i innych okolicznych miejscowości. Znalazłam rozkłady jazdy z zeszłego roku ale nigdzie nie mogę doszukać się cen może ktoś tak podróżował i poda mi jakieś orientacyjne kwoty prooooooooooooooszę. :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.01.2011 09:35

jago napisał(a):A tak apropo Mostaru, to zawsze się zastanawiam gdzie w tym mieście przebiega "niepisana" granica pomiędzy częścią katolicką a muzułmańską - wydaje mi się, ze o wiele wcześniej przed mostem - od strony kościoła Św. Piotra i Pawła :?:


Zawsze mi się wydawało, że to rzeka jest granicą.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 31.01.2011 09:40

Jacek S napisał(a):Zawsze mi się wydawało, że to rzeka jest granicą.

No ale rzeki meandrują ... :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.01.2011 09:42

I co z tego wynika?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mostar-Medugorje-Kravica - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone