Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mostar-Medugorje-Kravica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1848
Dołączył(a): 18.03.2007
Mostar-Medugorje-Kravica

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 04.06.2007 19:53

Witam.
Czy będąc w/w miejscach można bez problemu robić zdjęcia oraz filmować,czy jest możliwe zwiedzić te trzy miejsca w ciągu dnia,ile czasu zajmie zwiedzenie wodospadów Kravica.
Dzięki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2007 20:03

Zerknij do relacji Bubera
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=15600
był tam przedwczoraj.
Pozdrawiam
anna iwona
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 26.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) anna iwona » 04.06.2007 20:32

mireks napisał(a):Witam.
Czy będąc w/w miejscach można bez problemu robić zdjęcia oraz filmować,czy jest możliwe zwiedzić te trzy miejsca w ciągu dnia,ile czasu zajmie zwiedzenie wodospadów Kravica.
Dzięki.


Można robić zdjęcia i filmować (mam na myśli Mostar i Medugorje. W Kravicy nie byłam, ale jeśli chodzi o to miejsce to chyba nie ma wątpliwości że można).
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 04.06.2007 21:37

mireks napisał(a):Witam.
Czy będąc w/w miejscach można bez problemu robić zdjęcia oraz filmować,czy jest możliwe zwiedzić te trzy miejsca w ciągu dnia,ile czasu zajmie zwiedzenie wodospadów Kravica.
Dzięki.

Wszystko jest możliwe. Jednak żeby poczuć atmosferę pięknego i magicznego Mostaru - potrzeba trochę więcej czasu. Proponuję szybko się pomodlić w Medjugurje i czym prędzej do Mostaru. :D
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 05.06.2007 11:02

Jeden dzień wystarczy. Można kamerowac i robić zdjęcia. Jeśli chodzi o wodospady, to czas jaki tam spędzisz zależy tylko od Ciebie. Jest to dobre miejsce na odpoczynek.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 07.06.2007 21:30

mireks napisał(a):Witam.
Czy będąc w/w miejscach można bez problemu robić zdjęcia oraz filmować,czy jest możliwe zwiedzić te trzy miejsca w ciągu dnia,ile czasu zajmie zwiedzenie wodospadów Kravica.
Dzięki.


Można zdjęcia , można filmować - jest rzeczywiście co :D
- http://www.kacha.cz/cpg/thumbnails.php?album=15
- http://www.kacha.cz/cpg/thumbnails.php?album=91
- http://www.kacha.cz/cpg/thumbnails.php?album=125
Pozdrav.
Northstar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 06.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Northstar » 10.06.2007 16:41

Wodospady Kravica nie są przystosowane do zwiedzania jak park Krka czy jeziora Plitvickie. Można tam wypocząć plażując i kąpiąc sie w dość chłodnej wodzie. Jest też restauracja. Widoki nie dorównują tym w w/w chorwackich wodospadach ale miejsce jest warte odwiedzenia, zwłaszcza gdy Medjugorje zwiedza się w upalny dzień. Polecam w drodze z wodospadów do Mostaru krótki postój w Pocitelj. 30 - 45 minut wystarczy na wejście na górę i zrobienie kilku klimatycznych zdjęć. W ubiegłym roku wyjeżdżając z Karlovaca ok. 6 rano zwiedziłem Medjugorje (wejście tylko na Krizavac), wodospady (odpoczynek ok. 1.5 h), Pocitelj. W Mostarze byłem ok. 20. Znalazłem nocleg i miałem cały wieczór na stare miasto i wizytę w knajpce z widokiem na most. Taką trasę (lub jej warianty) polecam wszystkim wypoczywającym na Makarskiej Rivierze.
Ps Zjazd samochodem pod same wodospady polecam kierowcom lubiącym wyzwania. Na pozostałych czeka parking.
sylvi
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylvi » 19.06.2007 12:48

Ze zdjęć mi wynika, że jednak wodospady Kravica dorównuja tym z Krka. N Krka byłam już 3 razy, a teraz chcę zwiedzic te w Kravica i myślę, że się nie zawiodę. No może jedynie to, że tam na Krka można się wykąpąć a na Kravica z tego co czytam to ne. Ale to nic w Choracji wszystko mnie zachwyca!!!
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 19.06.2007 13:31

witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 21.06.2007 21:08

My w zeszłym roku jednego dnia zwiedziliśmy własnie Mostar - Medjugorje - i na koniec wodospady. Wyjechaliśmy coś około 8.00 (okolice Makarskiej) i jechaliśmy drogą na Vrgorac, potem Ljubuski i na Mostar. Tam bylismy koło 11.00, zwiedzilismy co chcielismy i juz o 14.00 wchodzilismy na górę objawien w Medjugorje. Do wodospadów dojechalismy na 16.00, to w sumie niedaleko. Wiedząc że tam mozna sie kąpac przebrani w kostium zeszlismy na dół, ale nie wzielismy pod uwage jednego - to byl pazdziernik i woda byla lodowata. Tak wiec tylko porobilismy zdjecia, posmialismy sie i po krotkim odpoczynku wrócilismy do samochodu i na riwiere, gdzie jeszcze zdazylismy wykapac sie w cieplejszym od wodospadów morzu....
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 21.06.2007 21:11

mireks napisał(a):Witam.
Czy będąc w/w miejscach można bez problemu robić zdjęcia oraz filmować,czy jest możliwe zwiedzić te trzy miejsca w ciągu dnia,ile czasu zajmie zwiedzenie wodospadów Kravica.
Dzięki.


A i moja rada - w Mostarze pilnujcie aparatu i kamery.
Nie twierdze, ze tam kradną, ale lepiej byc czujnym.....
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.06.2007 20:46

witki napisał(a):
mireks napisał(a):Witam.
Czy będąc w/w miejscach można bez problemu robić zdjęcia oraz filmować,czy jest możliwe zwiedzić te trzy miejsca w ciągu dnia,ile czasu zajmie zwiedzenie wodospadów Kravica.
Dzięki.


A i moja rada - w Mostarze pilnujcie aparatu i kamery.
Nie twierdze, ze tam kradną, ale lepiej byc czujnym.....


Rzeczywiście trzeba uważać - jest tam trochę Albańczyków. :roll:
bosc
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) bosc » 01.03.2008 09:49

w Mostarze i Medjugorje a szczególnie w Mostarze bo w Medjugorje za bardzo nie ma co można kamerować i fotografować:
http://www.bosc.republika.pl/medjugorje.html
http://www.bosc.republika.pl/mostar.html
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 23.09.2009 17:13

a ja mam taki tajny plan i powiedzcie mi czy (i jak) jest do zrealizowania.
Plan
przyszły rok
Makarska
z biurem podróży(juz gdzies tam pare razy tłumaczyłam dlaczego z biurem :wink: )
iiiiiiiiiiiiiiii bardzo mi zależy na odwiedzeniu wodospadów Kravica
biuro organizuje wycieczkę do Medjugorie,co podobno jest niedaleko wodospadów.
więc pomyślałam ,że mogłabym z wycieczką pojechać do Medjugorie,ale nie zwiedzać tylko "zwiać"indywidualnie do wodospadów.
Pytanie do was ,jakby ten plan mial wyglądać w praktyce,czy do wodospadów jest jakiś dojazd autobusem z Medjugorie....czy to daleko....i jakbym nie zdązyła wrócić do autobusu wycieczkowego,to jak wyglada powrót z wodospadów do makarskiej
Plan 2 8) samodzielna wycieczka do wodospadów
Obrazek

i ponowne pytanie,jak w takim razie z dojazdem z Makarskiej do wodospadów :?:
dijete.86
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dijete.86 » 25.09.2009 20:39

bez problemu można w tych miejscach filmować:)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone