Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Macedonia

Macedonia jest 12 razy mniejszy od Polski. Najwyższym szczytem w Macedonii jest Korab. Ma on wysokość 2753 m nad poziomem morza. Mieszkańcy Macedonii palą papierosy właściwie w każdym miejscu, robią to między innymi w restauracjach, autobusach, pociągach, czy nawet sklepach. W Macedonii jest bardzo niewiele lotnisk, bo aż zaledwie 10 lotnisk i tylko 8 z nich ma utwardzoną nawierzchnię.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 11:47

Nieustannie dziwią mnie ludzie, których stać na wykupienie wycieczki w biurze turystycznym a już na kupienie przewodnika w księgarni obok nie...
No ale to wymagałoby przeczytania książki :o Kto w dzisiejszych czasach by się bawił w takie archaizmy...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 20:30

nitomen napisał(a):Witam

Za niecałe 2 tygodnie , lece do Macedonii z biura turystycznego na 14 dni, nocleg mamy w Sv.Stefan , co ciekawego poza jeziorem i ohrydem jest w okolicy ?

No to obok sw .stefan np budwa :D
nitomen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitomen » 21.07.2017 10:59

ktos sie orientuje , czy z Ohrydu sa wycieczki do np. Kanionu Matki ?

a co do przewodnikow , to sa dostepne takie :
http://allegro.pl/przewodnik-bezdroza-m ... 45692.html
oraz
http://allegro.pl/pascal-macedonia-prze ... 84132.html

ktory lepiej kupic ?
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1613
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 21.07.2017 14:25

dabecja napisał(a):
nitomen napisał(a):Witam

Za niecałe 2 tygodnie , lece do Macedonii z biura turystycznego na 14 dni, nocleg mamy w Sv.Stefan , co ciekawego poza jeziorem i ohrydem jest w okolicy ?

No to obok sw .stefan np budwa :D


Chyba nie w Macedonii ;-) .

Przewodnik Bezdroży przetestowaliśmy w tym roku - na nasze potrzeby był OK.

Jak wypożyczysz samochód to wycieczkę zrobisz sobie wszędzie. To mały kraj - prawie wszystko można zobaczyć w ramach jednodniowego wypadu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2017 15:57

Aglaia napisał(a):
dabecja napisał(a):
nitomen napisał(a):Witam

Za niecałe 2 tygodnie , lece do Macedonii z biura turystycznego na 14 dni, nocleg mamy w Sv.Stefan , co ciekawego poza jeziorem i ohrydem jest w okolicy ?

No to obok sw .stefan np budwa :D


Chyba nie w Macedonii ;-) .

No ja to akurat to wiem .przeczytaj calosc.
Gosc pewnie pomylil stefana z neum
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 23.07.2017 12:38

nitomen napisał(a):ktos sie orientuje , czy z Ohrydu sa wycieczki do np. Kanionu Matki ?

a co do przewodnikow , to sa dostepne takie :
http://allegro.pl/przewodnik-bezdroza-m ... 45692.html
oraz
http://allegro.pl/pascal-macedonia-prze ... 84132.html

ktory lepiej kupic ?


Pascal ma niezłe przewodniki, z których korzystam, ale te w wersji "tekstowej" - czyli dużo czytania, a zdjęć kilka tylko przy okładce. Natomiast w prezentowanej tutaj wersji masz masę zdjęć kosztem ilości tekstu. Mi zdjęcia nie są potrzebne, wolę zobaczyć to na żywo ;) Nie wiem natomiast czy w ogóle jest wersja "tekstowa" dla samej Macedonii, bo ja mam dla kilku krajów bałkańskich. Podsumowując - z tej dwójki chyba wybrałbym Bezdroża.
tvardy
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tvardy » 14.04.2018 18:58

Dzień dobry. Znalazłem odpowiadającą mi miejscówkę w Ochrid, niestety bez klimatyzacji. Moje pytanie brzmi: czy da się wytrzymać ? Niby srednia temperatura w lipcu w dzien to 29c ale w nocy tylko 15. Po lekturze netu mam zamęt w głowie, jedni mowia ze upal, inni ze nie, dla jednych woda w jeziorze to zupa dla innych lodowata.
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 25.04.2018 20:47

W lipcu 2017 byliśmy w Ochridzie kilka dni mieliśmy lokum kilkanaście metrów od głównego deptaka . Klimy nie było co mnie martwiło na początku ale mieszkanko było na parterze w zacienionym przez bujną roślinność miejscu . Ściany były bardzo grube i faktycznie mimo braku klimy było w mieszkanku przyjemnie chłodno przez cały pobyt. Gdyby był to pokój na wyższej kondygnacji z ekspozycją do słońca na pewno upał byłby nie do zniesienia. Podczas naszego pobytu temperatura w dzień wahała się na poziomie 34-38 stopni w dzień i na pewno powyżej 20 w nocy więc gorąco. Temperatura wody wynosiła 26 'C - wiem bo wożę ze sobą termometr. Jednak.... jednak jezioro leży chyba jakieś 700 m.n.p.m . Jezioro bardzo szybko się nagrzewa i szybko stygnie - kilka dni upałów potrafi doprowadzić wodę do przyjemnej temperatury , zarazem kilka dni burzowych i wietrznych potrafi szybko schłodzić wodę w jeziorze już masz 20 'C i temperaturę Bałtycką.
Poniżej masz linka do wykresu temperatury wody w jeziorze w lipcu 2016 i 2017
https://seatemperature.info/july/lake-o ... ature.html
Poprzednia strona

Powrót do Macedonia Północna - Северна Македонија



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone