Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

grzecznościowy prezent dla gospodarzy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ola565656
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 30.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ola565656 » 05.08.2014 20:53

Każdy ma inne podejście i każdy sądzi inaczej, jednak uważam, że jeśli ktoś już zna się z gospodarzami, albo nawet w samych mailach czuć jakąś serdeczność, to można pomyśleć o drobnym upominku, a będzie każdemu milej, fajnie chyba przywieźć coś z samych terenów, z których się pochodzi :) a też nie można być nastawionym, że gospodarz będzie chamem, wykażmy się większą serdecznością :)
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 06.08.2014 13:21

Moi gospodarze poskarżyli się nam, że trochę marzną zimą gdy przychodzi bura. Wiadomo jakie tam mają systemy grzewcze :)
No i w październiku do Chorwacji pojadą dwa piękne, cieplutkie koce :D
Powinni być zadowoleni.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 01.09.2014 13:10

Jeśli gospodarz ma więcej apartamentów do wynajęcia i większość gości z Polski (a w Borku to normalne), to prawdopodobieństwo powielenia typowego prezentu staje się ogromne.
Na stole naszego gospodarza, w tym roku jak przyjechałem, były trzy butelki Żubrówki (i pewnie wiele więcej w szafce z lat zeszłych).

Za rok chyba przywieziemy trochę składników, zrobimy typowy Polski obiad i ich zaprosimy - może np. schabowy, zasmażana kapustka i ziemniaczki z koperkiem będą jakąś miłą niespodzianką dla nich :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.09.2014 14:40

U Bobo jest cała długaśna półka z gorzałkami od gości. Mój prezent został wypity a był to Duch Puszczy czyli Duša Velike Šume :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 01.09.2014 18:16

Trzeba zawieźć księżycówę spod Siemiatycz(ciężko zdublować) :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 01.09.2014 18:32

Lepsza jest z lasów w okolicy Czarnej Białostockiej.
georem
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) georem » 01.09.2014 22:36

Myślę, że koszulki się sprawdziły, wszyscy ubrali i dziś na kolacji cała rodzina Danicic była w nich.
georem
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) georem » 01.09.2014 22:41

Bocian napisał(a):U Bobo jest cała długaśna półka z gorzałkami od gości. Mój prezent został wypity a był to Duch Puszczy czyli Duša Velike Šume :)


A najwięcej żubrówki w różnych wydaniach, raczej zakurzone stoją. :wink:
alalat
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 02.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) alalat » 01.09.2014 22:53

My wybralismy po prostu Magii bo w Cro nie maja, a bardzo lubią:-)
na dodatek była taka sytuacja, ze my pilismy Karlovacko, a właściciel
Żywca... Śmiechu było dużo bo niby skąd oni maja Żywca?
To właśnie jest ta wymiana my cos dla nich, a oni dla nas.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.09.2014 09:33

georem napisał(a):
Bocian napisał(a):U Bobo jest cała długaśna półka z gorzałkami od gości. Mój prezent został wypity a był to Duch Puszczy czyli Duša Velike Šume :)


A najwięcej żubrówki w różnych wydaniach, raczej zakurzone stoją. :wink:

Wypiłem trochę tej dużej gruszki w małej butelce :) Ale słabiutkie to jest :) No i gruszki nie da sie wyjąć :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2014 12:18

W jednej z Primosteńskich winiarnio-oliwiarnio-rakijalni (wcześniej już przeze mnie opisanej) na końcu, na szarym końcu wypatrzyłem znajome mi butelki różnych polskich marek alkoholi, pytam skąd tyle... :?:
- Pan na to prezento polako! nie chcesz kilka zabrać sobie 8O
- na to ja że przez cały rok będę miał tego pod dostatkiem :P
- na co Pan, ale weź! zabierz! za darmo bo tylko mi półki zajmują :mrgreen:
- noł denks :oczko_usmiech: drzewo do lasu będę targał! jeszcze :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.09.2014 12:50

JackDaniels;) napisał(a):W jednej z Primosteńskich winiarnio-oliwiarnio-rakijalni (wcześniej już przeze mnie opisanej) na końcu, na szarym końcu wypatrzyłem znajome mi butelki różnych polskich marek alkoholi, pytam skąd tyle... :?:
- Pan na to prezento polako! nie chcesz kilka zabrać sobie 8O
- na to ja że przez cały rok będę miał tego pod dostatkiem :P
- na co Pan, ale weź! zabierz! za darmo bo tylko mi półki zajmują :mrgreen:
- noł denks :oczko_usmiech: drzewo do lasu będę targał! jeszcze :mrgreen:

Czyli polskie tradycyjne prezenty w Cro się nie sprawdzają :) Nie ma co im wozić polskiej wódy bo oni tego nie piją :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2014 14:16

Bocian napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):W jednej z Primosteńskich winiarnio-oliwiarnio-rakijalni (wcześniej już przeze mnie opisanej) na końcu, na szarym końcu wypatrzyłem znajome mi butelki różnych polskich marek alkoholi, pytam skąd tyle... :?:
- Pan na to prezento polako! nie chcesz kilka zabrać sobie 8O
- na to ja że przez cały rok będę miał tego pod dostatkiem :P
- na co Pan, ale weź! zabierz! za darmo bo tylko mi półki zajmują :mrgreen:
- noł denks :oczko_usmiech: drzewo do lasu będę targał! jeszcze :mrgreen:

Czyli polskie tradycyjne prezenty w Cro się nie sprawdzają :) Nie ma co im wozić polskiej wódy bo oni tego nie piją :)


Żubrówka, Dębowa (z piłką to chyba jeszcze od euro 2012) :mrgreen: Chopin i jakieś Lubelskie smakowe świństwa się kurzyły :oczko_usmiech: z tego co dojrzałem :wink:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 02.09.2014 17:01

Biedaki za słabe przełyki mają do takiego towaru :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.09.2014 19:35

Najlepszy prezent to uroczysta kolacja. Kaszanka gruba Olewnika z Cebulą z grilla, bigosik z młodej kapusty, kompot z rabarbaru, kiełbasa swojska podsuszana, chrzan, ćwikła, ogórki małosolne, smalec z mięsem, skwarkami , jabłkiem i cebulą, Karkówka z grilla, zimny kwas chlebowy, wódka wyborowa bardzo schłodzona ze szronem na butelce, piwo np, Kasztelan niepasteryzowany, oranżada. Zapodałbym jeszcze żurek z białą kiełbasą lub barszcz ukraiński na wołowinie ale to raczej nie w tym klimacie - za gorąco. Dobra na zapitkę zimna z lodem Lemoniada.

Uwierzcie nie ma lepszego prezentu dla chorwatów.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
grzecznościowy prezent dla gospodarzy - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone