Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

grzecznościowy prezent dla gospodarzy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.07.2014 19:52

Już pisałem.
Najlepszy prezent to ..... brak prezentu. Każdy zadowolony ponieważ nikt gafy nie popełni i nikt nie jest zobowiązany. Przecież (zaręczam, że tak) żaden "gospodarz" nie czeka na jakieś tam suweniry. Gospodarz czeka na wczasowicza i jego zapłatę. :!:
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 13.07.2014 20:06

woka napisał(a):Już pisałem.
Najlepszy prezent to ..... brak prezentu. Każdy zadowolony ponieważ nikt gafy nie popełni i nikt nie jest zobowiązany. Przecież (zaręczam, że tak) żaden "gospodarz" nie czeka na jakieś tam suweniry. Gospodarz czeka na wczasowicza i jego zapłatę. :!:

można i tak,choć ja zawsze jestem u nich witana jako gość,zawsze są soki,woda i piwo na początek,a jak odjeżdżamy dostajemy prezent własnoręcznie robiony przez gospodarza,zazwyczaj jest to wymyślny stojak z butelką napitku.nie wyobrażam sobie aby się odwdzięczyć i udawać,że nie widze ich starań,przynosili nam na grilla swojskie kiełbaski innym razem sernik jeszcze ciepły,nie jest to zachowanie hotelowe więc i my ich nie traktujemy jak usługodawcę.
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 18.07.2014 13:51

Czyli co na pierwszy raz trzeba brać coś ze sobą?
Szczerze , gdyby się okazało ,że jestem ,,ugoszczony jak król"( czego sobie życzę ale nie wierzę w to) to wolałbym zostawić im ( gospodarzom ) sowity ,,napiwek"(podejrzewam przewyższający Wasze prezenty) aby wydali go jak chcą a nie dopasowywać się do ich gustów. Bo co do tego ,ze jakoś za te królewskie warunki trzeba się odwdzięczyć nie ulega żadnej dyskusji ( takie ugoszczenie królewskie kosztuje i to czasem nie mało) .
Popieram również i nie mam nic przeciwko poczęstowaniem gospodarzy potrawami przygotowanymi na grillu itp. Ale bez przesady i z tym.
I w pełni na to zasługują , jednak z opisów przeczytanych an tym forum takie ugoszczenie jest już niestety w mniejszości .
Druga sprawa to nie planuje powrotów do tego samego miejsca. Bo życie jest za krótkie by stać w miejscu a i tka głowa mnie rozbolała ile trzeba razy odwiedzić Chorwację aby pobieżnie zwiedzić ją całą . Jeśli ktoś już żył się z gospodarzami po jest tam n-ty raz to faktycznie może ale i zna dokładnie sowich gospodarzy.

Zresztą jakbym zawiózł im alkohol to zapewne chcieli by ze mną go ,,obalić" a ja prawdę mówiąc nie pije a jak już to tyle co śmiech na sali. Jakby to wyglądało jakby chcieli mnie ugościć postawili przywieziony mój alkohol do tego sami donieśli min. drugą flachę rakiji a ja im odmówił?

A ,że tka uwielbiają polskie małosolne to również nie wiedziałem. Bo jakoś nie przepadam za takim przetworzeniem ogórków ,ale mizerię z chęcią konsumuje.

Pozdrawiam
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 03.08.2014 22:25

Prezent?
Niech każdy z Was zabierze co najmniej 1kg polskich jabłek i da gospodarzom jako prezent (lub jako dodatek do niego) i przy okazji opowie o akcji jaka toczy się w kraju. Może Chorwatom zasmakują nasze owoce i będą je importować. :D
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 04.08.2014 18:12

krakuscity napisał(a):Prezent?
Niech każdy z Was zabierze co najmniej 1kg polskich jabłek i da gospodarzom jako prezent (lub jako dodatek do niego) i przy okazji opowie o akcji jaka toczy się w kraju. Może Chorwatom zasmakują nasze owoce i będą je importować. :D

A czemu jabłka a nie np. bryłę Polskiego węgla. :lol:
szfystack
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szfystack » 04.08.2014 22:46

Bo Putin zrobił embargo na jabłka nie na węgiel ...
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 05.08.2014 08:30

Od 10 lat jeżdżę do HR wiec jakieś pojęcie w kwestii suwernirów powinienem mieć - sęk w tym, że suwenir od gospodarzy to loteria.

Byłem w miejscach kameralnych - ot 1-2 apartamenty + gospodarz, w "kołchozach" takch +8 apartamentów, sprzątałem po sobie "na błysk" i wracałem; prezent od gospodarza to loteria.
W kameralnym miejscu w Kozino (Zadar) nie dostaliśmy nic, za to zostaliśmy zaproszeni na szklaneczkę winka przez gospodarzy (on i ona), którzy byli od nas przynajmniej o 30 lat starsi, więc teoretycznie żadnych wspólnych tematów do pogadania przy winku mieć nie mogliśmy; w zamian dostali "weselną" żubrówkę. Aha - w sumie to nie oni byli naszymi gospodarzami, tylko do nich pierwszych zapukaliśmy w poszukiwaniu noclegu, a znaleźli nam miejsca w zupełnie innych obiektach
W "kołchozie" w Nemirze, nie zaproszono nas na winko, ale dostaliśmy flaszeczkę na wyjazd, a w obiekcie było przynajmniej 8 apartamentów.
W apartamencie w Crikvenicy w ogóle nie wiedziałem, że mamy gospodarza - wpadł nas zameldować i więcej go nie widzałem...
U dobrych znajomych - chyba mogę tak na pisać o Vesnie i Ksesimirze z Tribunij by byliśmy tam kilka razy - rozmawialiśmy trochę przy winku, zawsze zostawialiśmy czyściutki apartman, jednak bliższych kontaktów nie było - cóż oboje pracowali w Sibeniku więc i czasu na bratanie się z goścmi nie było...

Gifty + wspólne spotkania to loteria.
georem
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) georem » 05.08.2014 14:49

Bocian napisał(a):Coraz ciężej jest przywieźć jakiś trafiony prezent dla gospodarzy. Kończą sie pomysły :) My tam gdzie jeździmy to mamy o tyle łatwiej, że tam są dzieciaki i zawsze możemy im coś kupić :) Ostatnio młody dostał strój Realu Madryt a Lucija coś z dziewczęcego repertuaru lalek ;) Ale co do młodego to jak były mistrzostwa to dostał chyba z pięć piłek :) :)


I my w tym roku mamy problem co zabrać, już wiemy że słodycze niekoniecznie, alkohol tam to nieporozumienie zupełne.
Pomyśleliśmy, że może koszulki ze zdjęciami ze wspólnego winobrania, lub nurkowania z Ivanem i Ivo, czy Lucija ze swoimi kucykami lub jak pływa. Może Bobo na swojej łodzi z siecią. Ewentualnie kubki dla każdego lub kalendarze ze zdjęciami z pobytów u nich... To oczywiście pomysł na prezent jeżeli gospodarzy się zna.
Decyzja jeszcze nie podjęta, a czsu malutko do wyjazdu...

Pozdrawiam
Remik
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.08.2014 15:12

georem napisał(a):Może Bobo na swojej łodzi z siecią.

Przyda mu się, bo właśnie poszła na dno :lol:
georem
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) georem » 05.08.2014 15:28

Bocian napisał(a):
georem napisał(a):Może Bobo na swojej łodzi z siecią.

Przyda mu się, bo właśnie poszła na dno :lol:


WOW :?

To będzie bankowo "historyczna koszulka" dla Bozo.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.08.2014 15:30

georem napisał(a):
Bocian napisał(a):
georem napisał(a):Może Bobo na swojej łodzi z siecią.

Przyda mu się, bo właśnie poszła na dno :lol:


WOW :?

To będzie bankowo "historyczna koszulka" dla Bozo.

Oczywiście łódka poszła na dno a nie jakaś koszulka albo sieć :mrgreen:
georem
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) georem » 05.08.2014 15:36

Bocian napisał(a):
georem napisał(a):
Bocian napisał(a):
georem napisał(a):Może Bobo na swojej łodzi z siecią.

Przyda mu się, bo właśnie poszła na dno :lol:


WOW :?

To będzie bankowo "historyczna koszulka" dla Bozo.

Oczywiście łódka poszła na dno a nie jakaś koszulka albo sieć :mrgreen:


No tak nie "historyczna koszulka" tylko koszulka z "historyczną łodzią"

Właśnie zastanawiałem się, czy to natura się przyczyniła, czy była impreza niepodległościowa na łódce. :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.08.2014 15:41

georem napisał(a):
Właśnie zastanawiałem się, czy to natura się przyczyniła, czy była impreza niepodległościowa na łódce. :mrgreen:

Z przekazu z Borka wiem, że to fale spowodowały...
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 05.08.2014 15:44

Najlepszym prezentem dla Gospodarzy są Euraski w różnych nominałach :)
anna chmiel
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) anna chmiel » 05.08.2014 16:12

Ja zawiozłam własnoręcznie robionego anioła z masy solnej,a i ogórek małosolny własnej roboty też się znalazł.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
grzecznościowy prezent dla gospodarzy - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone