Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gór mi mało i trzeba mi więcej...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.04.2017 22:11

słoma79 napisał(a):ewidentnie...pozdrawiam sprzed najlepszego baru w Wetlinie :mrgreen:

Dzięki. :D
Ja bym tam chyba cały czas siedział, tak.....przytulnie. :mrgreen:
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 07.04.2017 22:12

Baza ludzi z mgły
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 07.04.2017 23:03

marek.pl3 napisał(a):Baza ludzi z mgły


Jak mówiłem...jedyne miejsce w Wetlinie, które się kocha, albo się uwielbia :mrgreen: poza Abcem oczywiście 8)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 10.04.2017 20:13

Limit niepogody na jeden wyjazd wyczerpany, więc plan na kolejny dzień dość ambitny, biorąc pod uwagę wieczorną ilość Urs w Bazie :mrgreen: pobudka o 6...tylko ja...reszta śpi, dzień na odpoczynek i spacery po okolicy...w Michałówce cisza, wszyscy jeszcze śpią, schodzę do kuchni...jednak nie wszyscy 8O sąsiad właśnie wrócił z porannego biegania i teraz siedzimy razem przy kawie, smarując kanapki na drogę :wink: okazuje się, że plany mamy podobne...Tarnica, z tym, że ja przez Bukowe Berdo z Mucznego , a sąsiedzi z Mucznego, ale bus odbiera ich z później w Wołosatem...kiedy ja startuję w kierunku Mucznego, reszta sąsiadów zaczyna się wynurzać ze swoich pokoi...jest mroźno, bezwietrznie i słonecznie...na razie...na górze okaże się, że trzeba mocno pilnować ciepłoty ciała, walczyć z wiatrem, ŚNIEGIEM 8O i błotem...za to widoczność i przejrzystość powietrza zrekompensują wszystko :hearts:
Dojeżdżam, samochód zostawiam na parkingu (free ofkors :wink: ) Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem i w drogę...buda na szlaku zamknięta, więc wstęp będzie free :D no właśnie...portfel, został w samochodzie :? wracam, chociaż to Bieszczady...wracam na szlak już z portfelem w plecaku...tym razem buda już otwarta, płacę, pytam o warunki na górze i w drogę...ja, cisza, Bieszczady...bajka :hearts: :hearts: :hearts:

zapraszam na małą zajawkę...i nic już więcej nie powiem...to się obroni samo :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dobra...powiem coś...w oddali Pikuj, najwyższy szczyt Bieszczad i Połonina Borżawa, po stronie ukraińskiej...

Obrazek

Obrazek

i znak, że zbliża się zima...żurawie lecące na południe...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla mnie to szlak numer jeden w Bieszczadach :hearts: zaraz za nim są Rawki, przez Dział, później Połoniny...Wetlińska i Caryńska...jeśli zajawka się podoba to zapraszam...będzie dużo więcej...

:hearts: wiadomość z ostatniej chwili...właśnie klaruje się kolejny październikowy wyjazd w Bieszczady...Wetlina oczywiście będzie :hearts: :mg: :hearts: :mg:

P.S.
żadna lustrzanka nie została użyta przy tworzeniu tej zajawki...wszystkie fociszcza pochodzą z Samsunga Galaxy S5...
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 12.04.2017 12:46

słoma79 napisał(a):jeśli zajawka się podoba to zapraszam...będzie dużo więcej...

Pewnie, że się podoba - dawaj jeszcze :) .
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 14.04.2017 19:04

Po szybkim śniadaniu wychodzę przed dom, Wetlina jeszcze śpi, chociaż w Bazie nadal widać włączone światło...oj, noc musiała być długa 8O Samochód mimo, że pod zadaszeniem, lekko przyprószony szronem, skrobaczka i w drogę...
Po drodze kilka przystanków na szybkie foto...

Obrazek
tu kończy lub zaczyna się czarny szlak z/na Wetlińską

Obrazek
zapowiada się pięknie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Droga do Mucznego mija szybko, jest pusto, cicho...pracują tylko drwale w lesie...dojeżdżam, na parkingu przed Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem też pusto...na razie...zapraszam...

od momentu wyjścia ponad linię drzew, widoki urywają... :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 15.04.2017 19:15

święta świętami, a trzeba iść dalej...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tam idziemy

CDN
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.04.2017 20:47

Pięknie!
:)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 15.04.2017 20:50

Roxi napisał(a):Pięknie!
:)


pięknie...do kolejnej Wetliny 179 dni :hearts:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 16.04.2017 14:24

o cudności :hearts: Bieszczad i samej Wetliny nie ma co dyskutować...są i tyle :mrgreen:
idziemy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i te cholerne schody :evil:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pod Tarnicą jakby tłoczniej, widać większość wybiera szlaki od Wołosatego lub Ustrzyk...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pikuj kusi i przyciąga wzrok...może kiedyś przyjdzie czas na bieszczadowanie po drugiej stronie granicy :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pora wracać, niestety z porannego śniegu nie zostało zbyt wiele, słońce i liczba turystów zrobiły swoje i teraz trzeba zmierzyć się z tym...

Obrazek

Obrazek

w sumie to trochę współczuję tym, którzy dopiero idą w górę, ale w końcu Bieszczady bez błota to nie Bieszczady :mrgreen:

wracam do Mucznego uwalony błotem gorzej niż kiedyś stół w TVNie :oczko_usmiech: buty lekko obmywam 3 litrami gazowanej Cisowianki 8) odpinam dolną część nogawek od spodni, jest tak ciepło, że jakoś wytrzymam w krótkich :D

kilkaset metrów po wyjechaniu na główną drogę mijam parę turystów z plecakami, mimo, że nawet nie próbują mnie zatrzymać, staję i pytam czy nie potrzebują podwózki...chętnie zabiorą się do Ustrzyk, w kieszeni fotela zawsze mam kilka wydań mojego ulubionego magazynu o górach "n.p.m." i szybko okazuje się, że para jest z nim związana zawodowo, fajnie się gada, kilometry mijają...w Ustrzykach pytam gdzie, a oni, że na busa do Wetliny 8O ja jadę do Wetliny...gdzie wasz wysadzić??przy Bazie? ja mieszkam przy Bazie...okazało się, że mieszkają dom obok :mrgreen: zostawiam samochód pod domem i biegnę do Starego Sioła, gdzie czeka na mnie zimny pszeniczniak i gorący obiad :boss:
taki to piękny był dzień...CDN

P.S.
wieczór oczywiście w Bazie :hearts:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 16.04.2017 19:42

słoma79 napisał(a):o cudności :hearts: Bieszczad i samej Wetliny nie ma co dyskutować...są i tyle :mrgreen:
idziemy...


słoma79 napisał(a):wieczór oczywiście w Bazie :hearts:


Wiesz co?
My chyba też w październiku będziemy w Wetlinie... musimy! :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 16.04.2017 19:50

Roxi napisał(a):
słoma79 napisał(a):o cudności :hearts: Bieszczad i samej Wetliny nie ma co dyskutować...są i tyle :mrgreen:
idziemy...


słoma79 napisał(a):wieczór oczywiście w Bazie :hearts:


Wiesz co?
My chyba też w październiku będziemy w Wetlinie... musimy! :D


Jak będziecie między 11 a 16 października to zapraszam na piwo do Bazy :mrgreen:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 16.04.2017 20:28

słoma79 napisał(a):pod Tarnicą jakby tłoczniej, widać większość wybiera szlaki od Wołosatego lub Ustrzyk...

Z Wołosatego jest najbliżej, latem na tej trasie jest naprawdę sporo ludzi :wink: .

Zdjęcia super. Miło popatrzeć. Choć oczywiście błota nie zazdroszczę...
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 17.04.2017 16:33

Ten śnieg to mnie trochę odstrasza od października. Ale tylko trochę :wink:

Te parszywe schody przysypane śniegiem akurat sympatycznie wyglądają :D

słoma79 napisał(a):
w sumie to trochę współczuję tym, którzy dopiero idą w górę, ale w końcu Bieszczady bez błota to nie Bieszczady :mrgreen:



O to, to :!: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 20.04.2017 08:39

Dopiero odnalazłam Twoją relację, połknięta w całości na raz :hearts: Zostaję tu na dobre jeśli pozwolisz :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Gór mi mało i trzeba mi więcej... - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone