Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 24.09.2017 12:36

Nie tylko suma ubezpieczeń ma wpływ na kwotę. Standardowo nie obejmują chorób przewlekłych i kwota ubezpieczenia rośnie jeśli ktoś ma nadciśnienie czy astmę.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 24.09.2017 18:03

A nam ubezpieczyciel powiedział, że nadciśnienie nie jest chorobą przewlekłą
prawie każdy po 40-tce je ma

jak również astma się do nich nie zalicza więc dodatkowej opłaty nie potrzeba i w razie czego PZU opłaci wszystko.
Teraz już sam nie wiem co o tym myśleć.
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 24.09.2017 20:12

krakuscity napisał(a):A nam ubezpieczyciel powiedział, że nadciśnienie nie jest chorobą przewlekłą
prawie każdy po 40-tce je ma

jak również astma się do nich nie zalicza więc dodatkowej opłaty nie potrzeba i w razie czego PZU opłaci wszystko.
Teraz już sam nie wiem co o tym myśleć.


Agent jest w błędzie!! Zmień agenta.

https://www.polisaturystyczna.pl/poradn ... co-to-jest
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 24.09.2017 21:17

Też kiedyś gdzieś coś podobnego czytałem i mu o tym mówiłem , ale on swoje i widocznie źle to interpretuje. :(
Dzięki za linka. :)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 26.09.2017 21:22

Cze!
dorzuce pare słów od siebie...
Przy zakupie jakiegokolwiek ubezpieczenia, a w tym konkretnym wypadku turystycznego naszym obowiązkiem jest podanie informacji o faktycznym i zgodnym z prawdą stanie naszego zdrowia. Jeśli ktoś ma zdiagnozowane schorzenie znajdujące się na liście chorób przewlekłych ubezpieczyciela, powinien o tym fakcie powiadomić agenta, unikniemy nieprzyjemności i kłopotów przy ewentualnych roszczeniach wobec firmy ubezpieczeniowej.
Powiem więcej, jeżeli tak jak np ja, mam roczną polisę turystyczną i stan mojego/lub członków rodziny zdrowia ulegnie zmianie to moim obowiązkiem jest powiadomić o tej zmianie firmę/agenta ubezpieczeniowego.
pozdro
fly
bmxmen
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 10.09.2012
Ubezpieczenie zdrowotne i na życie - wycieczka do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) bmxmen » 01.02.2018 11:09

Czy jadąc do Chorwacji wykupujecie jakieś dodatkowe ubezpieczenie na wypadek nagłych zdarzeń - mam tutaj na myśli zdarzenia zdrowotne czy wypadek śmierci? Czy tylko zabieracie ze sobą kartę EKUZ?
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Ubezpieczenie zdrowotne i na życie - wycieczka do Chorwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 01.02.2018 11:25

bmxmen napisał(a):Czy jadąc do Chorwacji wykupujecie jakieś dodatkowe ubezpieczenie na wypadek nagłych zdarzeń - mam tutaj na myśli zdarzenia zdrowotne czy wypadek śmierci? Czy tylko zabieracie ze sobą kartę EKUZ?

Ja zawsze oprócz EKUZ wykupuję jeszcze dodatkową polisę na czas trwania wakacji.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Ubezpieczenie zdrowotne i na życie - wycieczka do Chorwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 01.02.2018 11:44

bmxmen napisał(a):Czy jadąc do Chorwacji wykupujecie jakieś dodatkowe ubezpieczenie na wypadek nagłych zdarzeń - mam tutaj na myśli zdarzenia zdrowotne czy wypadek śmierci? Czy tylko zabieracie ze sobą kartę EKUZ?


Ekuz obejmuje możliwość skorzystania z opieki zdrowotnej w podstawowym zakresie i na zasadach jakie obejmują mieszkańcow kraju docelowego.

Dodatkowe ubezpieczenie jest konieczne. No chyba, że liczy się na zbiórkę społeczną, ja to robiono niedawno w przypadku polskiego himalaisty.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.02.2018 19:28

Ja po podliczeniu kosztu zakupu dodatkowych ubezpieczeń 2czy3 razy w roku zdecydowałam się na roczne planeta młodych (są różne wersje ubezpieczenia i wiekowo i pod kątem ekstremalnych sportów)- na szczęście nie korzystałam, ale na formach turystycznych ma niezłe opinie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.02.2018 10:24

Zawsze PZU lub Allianz z najwyższymi limitami...oby nie były potrzebne ale lepiej dmuchać na zimne o czym przekonała się moja koleżanka, która takiego ubezpieczenia nie miała bo liczyła tylko na EKUZ.
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 26.04.2018 21:10

a w 2018 jakies TU jest szczególnie polecane??

DO tej pory korzystałem z AIG, ale z tego co widze na ich stronie to teraz obsługuje ich firma Colonnade...

Czy cos ktos moze polecic, lacznie z kodami promocyjnymi?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.04.2018 21:29

Do siedzących w temacie, mam "darmowe" ubezpieczenie do konta" w banku (posiadamy również z żona grupowe z zakładów pracy) i chciałbym abyście porównali moje warunki do waszych warunków bo kompletnie nie wiem jak moje ubezpieczenie wypada na tle innych.
Koszty leczenia 80 000 zł
Zakup i naprawa okularów po wypadku 300 zł
Koszty rekonwalescencji 2 000 zł
Transport medyczny do Polski bez limitu
Transport zwłok 12 000 zł
Powrót dzieci koszt biletów
Opieka nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi koszt biletów
Wizyta osoby bliskiej - transport koszt biletów
Wizyta osoby bliskiej - nocleg 300 zł
Pomoc prawna 5 600 zł
Kaucja - poŜyczka zwrotna 40 000 zł
Kontynuacja podróŜy Ubezpieczonego koszt biletów
Opóźnienie bagaŜu 400 zł
Pokrycie kosztów poniesionych w związku z opóźnieniem lotu 300 zł
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 27.04.2018 10:21

Siemka
my w roku 2017 korzystaliśmy z Compensa Voyage na nas trzech wyszło razem 258zł za dwa tygodnie
Ubezpieczenie kosztów leczenia - 350.000zł
leczenie stomatologiczne - 250euro
Wariant assistance - TOP
NNW - 20.000zł
Ubezpieczenie bagażu - 2.000 zł
OC w życiu prywatnym - 100 000 zł

Zakres ubezpieczenia assistance w wersji Baza:

całodobowy dyżur Centrum Alarmowego Compensy
informacje przed podróżą
przekazanie informacji osobie bliskiej
transport z miejsca nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania
transport do innego szpitala
transport ubezpieczonego do RP lub kraju zamieszkania
transport zwłok do miejsca pochówku (oraz zakup trumny lub urny do 1000 euro)
pomoc przy odtworzeniu dokumentów
przedłużenie ochrony ubezpieczeniowej w sytuacjach nagłych o 24 h
pomoc w przypadku opóźnień lotu


Ubezpieczenie assistance w wariancie Top (obejmuje zakres assistance Baza i dodatkowe świadczenia):

transport i pobyt osoby wezwanej do Ubezpieczonego gdy jest hospitalizowany
transport osób towarzyszących bezpiecznemu w podróży zagranicznej w razie jego śmierci
opieka nad towarzyszącymi Ubezpieczonemu w podróży niepełnoletnimi dziećmi albo osobami niesamodzielnymi jeżeli jest hospitalizowany lub zmarł
wyżywienie i zakwaterowanie Ubezpieczonego za granicą w celu rekonwalescencji
pomoc w przypadku konieczności wcześniejszego powrotu na teren RP lub kraju zamieszkania
pokrycie kosztów poszukiwań i ratownictwa (do 12 500 euro ponad sumę ubezpieczenie kosztów leczenia)
zastępstwo w podróży służbowej
kontynuacja zaplanowanej podróży
kierowca zastępczy
dosłanie niezbędnych przedmiotów osobistych
pomoc prawna
pomoc tłumacza
pomoc finansowa
pokrycie kosztów niewykorzystanego Ski-Pass :wink:

W tym roku jeszcze nie wiem
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 27.04.2018 10:51

tak dla informacji :) bez reklam
Załączniki:
3333.png
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 20.05.2018 09:53

W czerwcu jedziemy do Cro w składzie 2+3. Dzieci w wieku od 2 do 8 lat. Jakie dodatkowe ubezpieczenie polecacie? Nie mam doświadczenia w tym zakresie i nie wiem na co zwrócic uwage przekopując się przez różne oferty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone