Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Chorwacja się zmienia?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.09.2017 14:12

ben07 napisał(a):Przy takich cenach wkroczy ekonomia. Jeżeli koszty wyjazdów do Chorwacji wyraźnie się zwiększą to wieli osób wybierze inne kierunki na wyjazdy.
Całkowicie się z tym zgadzam. Jeśli za 2+1 trzeba będzie płacić ok 80 eur, a za 2+2 100 eur w sezonie to Włochy w kwestii noclegów będą porównywalne. Wiadomo IT to inne plaże, ale za to duuużo wyższa liga jeśli chodzi o zabytki (ceny wejściówek porównywalnie niższe w IT, a jaka klasa, Plitvice w tym roku 180 kn co daje ok. 24 EUR), a ceny w sklepach (jak sam się żywisz) niższe niż w Cro...

SingSing74 napisał(a):Z tego co obserwuję i czytam, to w przypadku kempingów niestety już inwestują one w tzw. wyższy standard instalując na swoim terenie w miejscach parceli dla namiotów czy kamperów coraz więcej domków, które w sezonie kosztują nawet 200 euro za dobę.
Cena takiego domu to kosmos. We Włoszech w sezonie cena jest zbliżona, a Włoskie kempingi (nawet te mniejsze) posiadają fajną infrastrukturę, w tym baseny.

Fanka napisał(a):Wiecie, Grecja, Grecja jest piękna. Jednak... na niektórych wyspach jest więcej imigrantów, niż tubylców
W Cro w wielu miejscach jest więcej turystów niż tubylców, a turyści w jednym zamkniętym miejscu nie siedzą, a często zachowują się masakrycznie....
Dla Anglików czy Francuzów (w niektórych regionach) też jesteśmy (Polacy) imigrantami (tymi najgorszymi) i też z chęcią się chcą nas pozbyć, bo robimy w okolicy syf i wnosimy swoje/dziwne zwyczaje...


Jeżdżę do Cro od 9 lat rok w rok (a wcześniej byłam w 2000 i 2003 r.) jednocześnie z wypadami do innych krajów. Wyraźnie widzę zmiany, niestety na niekorzyść...
Ostatnio edytowano 19.09.2017 14:14 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 19.09.2017 14:13

Zaton holiday resort to zupełnie inna bajka, zupełnie inna klientela :wink:
Takich campów w Cro jest kilka i będą miały wzięcie zawsze wśród bogatych turystów z małymi dziećmi.
Nie da się porównać tego typu campu z apartamanem :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.09.2017 14:16

Zaton w czerwcu i we wrześniu miał zawsze dobre ceny dla rodzin z dziećmi i często dzieci do jakoś 7 lat za pobyt nie płaciły... i to się rodzinom opłacało.... kuzyni tam często spędzali wakacje...
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 19.09.2017 14:24

sdolas napisał(a):Zaton holiday resort to zupełnie inna bajka, zupełnie inna klientela :wink:
Takich campów w Cro jest kilka i będą miały wzięcie zawsze wśród bogatych turystów z małymi dziećmi.
Nie da się porównać tego typu campu z apartamanem :wink:


Porównałem cenę w tym samym okresie, na tym samym kempingu w tym samym domku rok do roku - 2000 zł, to spora różnica.

Tym bardziej nie chodziło mi o porównanie apartamentów do kempingu, lecz o tendencję podnoszenia standardów, a co za tym idzie - cen. Czytam tutaj wątek kempingowy i sporo osób pisze, że kiedyś fajne średniej wielkości kempingi, na których rozbijali się w miejscu z pięknym widokiem na morze, zarzucane są mobildomkami, które nawet tam są sporo droższe niż parcela. Chorwaci widzą, że coraz więcej bogatych turystów zamiast np. Lazurowego Wybrzeża wybiera ich kraj i żeby ich do siebie zwabić zaczną inwestować.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 19.09.2017 15:17

piekara114 napisał(a):
ben07 napisał(a):
Fanka napisał(a):Wiecie, Grecja, Grecja jest piękna. Jednak... na niektórych wyspach jest więcej imigrantów, niż tubylców
W Cro w wielu miejscach jest więcej turystów niż tubylców, a turyści w jednym zamkniętym miejscu nie siedzą, a często zachowują się masakrycznie....
.


Nie wiem, co masz na myśli porównując turystów do nielegalnych imigrantów siedzących w obozach na niektórych greckich wyspach...
Dołącze może linka z youtube, ja osobiście nie widziałam, takich problemów z turystami w Cro, ale może nie widziałam wszystkiego.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 19.09.2017 21:34

Ludzie ale czy ktoś was zmusza do jeżdżenia do Cro ?, mamy wolną wolę i można przecież jechać właśnie do Grecji, którą tu niektórzy tak na siłę lansują... można do Bułgarii a można i samolotem nawet na Malediwy :). Ja nie mam Chorwatom za złe, że wykorzystują okazję do zarobku, oni też mają rodziny, swoje potrzeby i marzenia! to normalne jest!, chętnie bym zobaczył ciebie piekara114 jak np. widzisz że u ciebie w pracy szef dał wszystkim podwyżkę, ona tobie się też należy a ty mówisz nieee... dzięki mi moja pensja wystarcza nie chce podwyżki :). Wszyscy na ich miejscu byśmy więcej chcieli zarobić jak możemy i przestańmy na to psioczyć bo tak jest i możemy mieć o to pretensję tylko do ogólnie beznadziejnej polityki możnych tego świata i wywołania problemu islamskiego. W Polsce też jest to wykorzystywane bo przecież podobno nad naszym morzem stawki również poszły w górę. Trzeba po prostu szukać, szukać i szukać... o dziwo ja mam na 2018 roku potencjalną kwaterkę w cenie jakiej do tej pory nie miałem... (w sensie bardzo tania). Tak więc wolna wola i wybór należy do nas, nie wymagajmy od Chorwatów aby dla nas się poświęcali bo niby w imię czego ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.09.2017 21:48

Nie rozmawiamy o tym czy jechać czy nie ale o tym czy się zmienia, a się zmienia, i to mocno....i wcale cena to nie jedyny ważny argument: w tym roku miałam w Jelsie w lipcu jedną z najtańszych moich kwater jak jeżdżę od 2009 r. Chorwacja się zmienia w każdym calu, a jak odwiedzi się w między czasie inne kraje to widać to jeszcze mocniej.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 19.09.2017 22:13

Fanka napisał(a):Wiecie, Grecja, Grecja jest piękna. Jednak... na niektórych wyspach jest więcej imigrantów, niż tubylców. W Atenach policja oficjalnie informuje, że w godzinach nocnych bezpieczna jest tylko jedna dzielnica...
Strach działa na wyobraźnię. Im większa wyobraźnia, tym człowiek bardziej odczuwa , skutki ;) Nawet, nie chodzi o to, jaka jest szansa procentowa, na okradzenie, czy pobicie. Chodzi o paranoję jaką się ma. Chodzi o tzw komfort psychiczny.


Wyspy Greckie ,których są setki to inna bajka,na dużych masowa turystyka a emigranci docierają zaledwie do kilku z nich więc to uogólnienie. Poza tzw.kurortami jest pełno pustych plaż(nawet po kilka kilometrów) a i tu wystarcza 100m.spaceru by mieć totalny luz.
By była sprawa jasna to nie jest żadna promocja Grecji .
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 19.09.2017 22:21

piekara114 napisał(a):Nie rozmawiamy o tym czy jechać czy nie ale o tym czy się zmienia, a się zmienia, i to mocno....i wcale cena to nie jedyny ważny argument: w tym roku miałam w Jelsie w lipcu jedną z najtańszych moich kwater jak jeżdżę od 2009 r. Chorwacja się zmienia w każdym calu, a jak odwiedzi się w między czasie inne kraje to widać to jeszcze mocniej.


Hmm z tego co jednak śledzę twoje wpisy tu na forum (nie to że celowo itp.) to głównie krytykowałaś w tym roku właśnie kwestie cenowe. Skoro piszesz powyżej o innych kwestiach to masz na myśli co konkretnie?, spójrz posty wyżej... cały czas się przewija temat ceny :). Nie to że się czepiam ale bądźmy konsekwentni w tym o czym piszemy.
Też myślałem żeby może pojechać autkiem do Grecji ale Chorwacja bardzo mi się podoba więc po co na siłę szukać czegoś innego.
Właśnie wróciłem z jednej z Greckich wysp, bardzo ciekawych i naprawdę z urokliwymi widokami jednak obiektywnie wolę Chorwację, może to jakieś zboczenie ?.
Żeby nie było załączam jeszcze świeże zdjęcie.
Załączniki:
DSC02922.JPG
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 19.09.2017 22:34

Yzedef
Widzę że chyba ogólnie nie lubisz narzekania :wink:
Niektóre ludki sobie lubią trochę ponarzekać :lol:
Do tego takie wątki są, skoro jest coraz drożej, to o tym piszemy :wink:
To tak poważnie Ci przeszkadza :roll: ?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 19.09.2017 22:40

Spokojnie sam czasem narzekam na rożne rzeczy, tyle że niech to ma sens... nie oczekujcie od ludzi że będą naiwni i nie chcą zarabiać, w końcu to jest ich praca prawda?. Poza tym w tytule nie ma nawet słowa o narzekaniu! :).
P.S a może jakieś pozytywy na temat zmian ?, np co się zmienia na plus ?.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 19.09.2017 22:48

A ktory kraj w EU sie nie zmienia? Pomyslcie jakimi autami jezdziliscie do cro 10 lat temu...

Jakie byly ceny w PL a jakie są teraz w zakopcu nowoczesny aparat 200 trzeba dac to prawie 50e.

Ja właśnie wróciłem z cro po raz 6ty i już planuje kolejną wyprawę, może w przyszłym roku uda sie dwa razy?!
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 19.09.2017 22:52

Yzedef
To dla rozladowania napiecia pochwal sie co tam udalo Ci się ustrzelić na przyszły sezon :wink:
U nas jak na tą chwilę 50/50, albo Tribunj albo Povlja, wszystko powtórki :wink:
Mimo to nadal szukam czegoś innego, ciągnie mnie na drugą stronę Brača, Sutivan, Splitska, Postira....
Na razie widzę że będzie ciężko coś lepszego niż w Povlji znaleźć.
:papa:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 19.09.2017 22:57

sdolas napisał(a):Yzedef
Na razie widzę że będzie ciężko coś lepszego niż w Povlji znaleźć.
:papa:


Povlja jest śliczna i ja do niej też kiedyś wrócę, ma cudowny klimat, nastrój ale to jak wszystko nie jest dla każdego.
Na razie nie mam rezerwacji i pewności w 100% na 2018 więc nie zapeszam ale celuję w zatunelowy Hvar :).
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 19.09.2017 22:59

Podwyżka cen w Chorwacji to fakt, który ma niezaprzeczalne znaczenie dla polskich turystów, więc o tym piszemy i nie ma się czego wstydzić. Ja nie mam żadnych pretensji do Chorwatów (poza brakiem oznak zadowolenia z rosnącej liczby tyrystów). To ich święte prawo korzystania z okazji jaką zapewnił im rząd zachowując ten kraj wolny od współczesnej zarazy. Pretensje mam do przyczyn, a raczej decyzji niektórych baranków, które doprowadziły do zmasowanego zalewu Chorwacji (przez turystów oczywiście).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Czy Chorwacja się zmienia? - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone