Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co z rakiją?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 15.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janek » 03.09.2014 10:12

:( Na Krku totalna prohibicja! Baska, Malinska, Vrbnik, Silo, Stara Baska - ani jednej buteleczki rakiji na straganach, a winko z beczki tylko w winiarni... (najlepsze przy wjeździe do Vrbnika). Dobrze, że Andrea (nasza gospodyni z Krku) coś miała i ze spragnionymi Polakami się podzieliła. :lol:
:papa:
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 03.09.2014 10:36

papse napisał(a):W Rogoznicy tak samo, nie tak ordynarnie przy głównej drodze, ale dla chcącego nic trudnego.
U nas skończyło się odkupieniem zapasów od naszych gospodarzy, po kosztach :)

W Rogoznicy idąc Put Sepurine na rogu stoi popołudniami dziadek przy fiacie punto i handluje ziemniakami, oliwami itp... Trzeba się spytać o vino cerno babic lub rakije i się znajdzie... w konspiracji z krzaczków wyciągana!
wino 1,5 L - 40 kun
rakija 1 L - 40 - 50 kun.
Przetestowane i pewne - można śmiało brać!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.09.2014 10:44

Janek napisał(a)::( Na Krku totalna prohibicja! Baska, Malinska, Vrbnik, Silo, Stara Baska - ani jednej buteleczki rakiji na straganach, a winko z beczki tylko w winiarni... (najlepsze przy wjeździe do Vrbnika). Dobrze, że Andrea (nasza gospodyni z Krku) coś miała i ze spragnionymi Polakami się podzieliła. :lol:
:papa:


Na całym Krku tylko jeden straganik znalazłem :arrow: tu.

I praktycznie same miody, trochę oliwy, śladowo %.
tomasz0309
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 24.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz0309 » 03.09.2014 11:14

Vasil1991 napisał(a):Makarska - za sklepem apfel idac w kierunku niebieskiej kladki ku gorze. siedzi pan z malym stolikiem sprzedaje rakije czysta i trawiasta xD oraz oliwe z oliwek i czerwone wino. Oliwa 100kn, rakije nie pamietam ale chyba cos podobnego a winko za 30 kn:) testowalem wino bardzo smaczne, smakowe procenty kupowalem na drodze do dubrownika w chorwacji gruszkowa a w bosni i hercegowinie wisniowa i rewelacja:) Sam zakup jest fajny bo wszystkiego mozna sprobowac, czestuja kazdym rodzajem alkoholu:) ps. ten pan co sprzedaje w makarskiej ma na ogrodzie rosnace granaty jakby ktos bym nie pewny czy to to:)


Damian, masz może jakiś adres konkretniejszy? chociaż nazwę ulicy lub rejon w makarskiej?
dorota131
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 199
Dołączył(a): 03.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota131 » 03.09.2014 11:29

Wracając z Podgory, w miejscowości Gornja Brela zaopatrzyliśmy się w wino, rakiję, proszek oraz oliwę.
Celowo w drodze powrotnej jedziemy przez Sestanovac aby zakupić trunki. Zawsze u tej samej Pani:)
only_me
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) only_me » 07.09.2014 15:44

Ktoś wie gdzie w Brodarica albo w Sibenik (bo nie daleko ;P) można zakupić Rakiję?

Bo jedyne które widziałam to w drogę do parku Krka, ale 0,2 kosztowała 40 kun co jest lekką przesadą... a wiem że taniej chodzą od znajomego który w okolicach Omisia kupował :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.09.2014 16:11

Jakby ci się chciało podjechać do Vodic, to mogę podać namiary na 2 sprawdzone miejsca, gdzie sprzedają dobrą rakiję po 50 kun za litr.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 07.09.2014 16:35

Bartek1977 napisał(a):
papse napisał(a):W Rogoznicy tak samo, nie tak ordynarnie przy głównej drodze, ale dla chcącego nic trudnego.
U nas skończyło się odkupieniem zapasów od naszych gospodarzy, po kosztach :)

W Rogoznicy idąc Put Sepurine na rogu stoi popołudniami dziadek przy fiacie punto i handluje ziemniakami, oliwami itp... Trzeba się spytać o vino cerno babic lub rakije i się znajdzie... w konspiracji z krzaczków wyciągana!
wino 1,5 L - 40 kun
rakija 1 L - 40 - 50 kun.
Przetestowane i pewne - można śmiało brać!

Dzięki, zapamiętam i przetestuję następnym razem :wink: :mrgreen:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.09.2014 16:37

Raul73 napisał(a):Jakby ci się chciało podjechać do Vodic, to mogę podać namiary na 2 sprawdzone miejsca, gdzie sprzedają dobrą rakiję po 50 kun za litr.

Drogo... :roll:
Mam namiary na taką po 35 HRK za litr. :D
Tylko promem trzeba płynąć. :mrgreen:
Pyszna. :hearts:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.09.2014 16:46

anakin napisał(a):
Raul73 napisał(a):Jakby ci się chciało podjechać do Vodic, to mogę podać namiary na 2 sprawdzone miejsca, gdzie sprzedają dobrą rakiję po 50 kun za litr.

Drogo... :roll:
Mam namiary na taką po 35 HRK za litr. :D
Tylko promem trzeba płynąć. :mrgreen:
Pyszna. :hearts:



Dobra cena! :D :D

Ja ktoś kupuje na przykład całą cysternę rakiji, to nawet za prom opłaca się wybulić :mrgreen: :mrgreen:

Tanią rakiję widziałem też w supermarkecie w centrum Bihaća (oczywiście oryginalna, nie domowej roboty). Jeśli ktoś odwiedza Plitvice, to stamtąd tylko 30 km - ale trzeba mieć ZK.
tomasz0309
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 24.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz0309 » 08.09.2014 08:25

A czy ktoś coś wie na temat tego trunku w Makarskiej?
Karczu
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 10.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karczu » 08.09.2014 09:21

Ja polecam panią z 7 strony tego wątku. Warto podjechać do niej te 30km z Makarskiej. Pani bardzo sympatyczna, dotarliśmy do niej po zmroku, do piwniczki prowadziła nas w świetle telefonów :) Jako kierowca byłem bardzo poszkodowany... ale trójka pasażerów uczestniczyła w niezłej degustacji. Każdy próbował każdego trunku po kieliszku, po 15 minutach świeciły się im oczy :D Winko prosto z beczki. Z tego co pamiętam to prošek 30kn/litr, rakija czysta 40kn/litr, oliwa 50kn/litr rakija wiśniowa, limonkowa (?) 50kn/litr, białe wino słodkie 30kn/1,5l. Ceny dobre, może dlatego, że w sumie zostawiliśmy u niej 1000kn. Gratis dostaliśmy małe buteleczki z oliwą z gałązkami rozmarynu, duże butelki octu balsamicznego i rakiję wiśniową na drogę powrotną ;) Biorąc kilka butelek jednego trunku pani otwierała każdą i dawała do próbowania, a powstały ubytek w kupowanych butelkach uzupełniała z innej butelki pod korek :) Dom tej pani jest pierwszy na łuku, w kolejnym domu także można kupić trunki ale serdecznie polecam tą panią.

Rakiję i oliwę kupowałem także w Breli, co kilka dni na ulicy Biokovskiej rozkładał się przy drodze Pan. Rakija 40kn/litr, oliwa 100kn/1,5l.
Idąc tą ulicą w górę, prawie na samej górze po prawej stronie w garażu domu jest tablica informująca, że można tam kupić wino, oliwę i rakiję ale tam nie kupowałem więc polecić nie mogę.
only_me
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) only_me » 08.09.2014 09:40

Kurczę... Troche daleko to wszystko, jak na złość :p moze w końcu gdzieś sie znajdzie. Albo przy następnych wakacjach sie kupi :)

Raul73 napisał(a):Jakby ci się chciało podjechać do Vodic, to mogę podać namiary na 2 sprawdzone miejsca, gdzie sprzedają dobrą rakiję po 50 kun za litr.

A można by te namiary?, bo może jednak zdecydujemy się na małą wycieczkę :)
tomasz0309
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 24.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz0309 » 08.09.2014 15:03

Ja niestety nie jestem zmotoryzowany więc owa kobieta niestety odpada, ale same dobre opinie o niej tu piszą :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 08.09.2014 20:40

only_me napisał(a):Kurczę... Troche daleko to wszystko, jak na złość :p moze w końcu gdzieś sie znajdzie. Albo przy następnych wakacjach sie kupi :)

Raul73 napisał(a):Jakby ci się chciało podjechać do Vodic, to mogę podać namiary na 2 sprawdzone miejsca, gdzie sprzedają dobrą rakiję po 50 kun za litr.

A można by te namiary?, bo może jednak zdecydujemy się na małą wycieczkę :)


Proszę bardzo:

Jeden punkt jest na ulicy Artina, obok restauracji Argola (widoczne na Google Maps), przy wypożyczalni skuterów. Właścicielem piwniczki jest starszy niemy (i prawie głuchy) dziadek, ale rakiję i wino ma pierwszorzędne!

Drugi punkt jest w centrum, na ulicy Obale Matice Hrvatske - na mapie widać dwie prostopadłe do nadbrzeża uliczki o tej nazwie. Rakiję i wino sprzedają w tej pierwszej od mariny, zaraz za akwarium.

Obie piwniczki sa dość dobrze oznakowane szyldami na głównych psażach Vodic, więc nietrudno je zauważyć.

Ta w centrum jest otwarta do 23-ej, a ta na Artina nie wiem, bo kupowałem tam rano.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone