Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja w tydzień

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrisG
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.05.2013
Chorwacja w tydzień

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisG » 18.05.2013 21:33

Dzień dobry,
Mam wielką prośbę, jadę po raz pierwszy do Chorwacji samochodem. Mam zarezerwowany pobyt na Korculi od 19 lipca na 7 dni. Planuje jednak wyjechać wcześniej, by w ciągu 7 dni (od 11 lipca) zobaczyć co nieco. Jadę z południowo wschodniej Polski (2 osoby dorosłe i 13 latek). Proszę Was bardzo jako znawców Chorwacji o podpowiedź jak zaplanować trasę tak by dostarczyła jak najwięcej wrażeń. Jeśli dubluje wątek to przepraszam i proszę o przekierowanie ale nie byłem w stanie odszukać podobnej informacji.
Pozdrawiam i liczę na Waszą życzliwość (jak to dla nowego ;) )
Krzysiek
piotrek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 03.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek99 » 18.05.2013 22:24

Najlepiej to bym Ci radził abyś kierował się ze swoich stron na Słowację, a potem wbił do Austrii. :D Wtedy zaoszczędzisz 1-2 godz niż jadąc na Węgry. Ja jestem z Międzyrzecza(Lubuskie) i kieruję się zawsze na Niemcy(nigdy na Czechy) i jadę do Seget Vranjica w 18 godz z przerwami. Bym Ci radził właśnie wjechać na Słowację i kieruj się od razu na Austrię, a potem do Słowenii tylko uważaj na przejściu granicznym i poborze opłat Lucko i jesli są korki to nie jedz skrotami bo Policja wtedy blokuje te skroty i bedziesz kilka godzin w tej ,,pułapce" uwięziony! Pozdrawiam.
KrisG
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisG » 19.05.2013 14:35

Dziękuje Piotrze za podpowiedź. Może podpowiecie co w te 7 dni można z północ na południe Chorwacji zobaczyć bo tyle opcji, ze nie zrobię bez fachowej porady dobrej pigułki ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.05.2013 14:40

Zacznij tradycyjnie od Plitwic, później wbijaj na "Jadrankę", niesamowita droga, i posuwaj się na południe zwiedzając każde miasto .Tylko gdzie chcecie nocować przez ten tydzień?
Tu i tu poczytaj co można zwiedzić.
KrisG
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisG » 19.05.2013 22:49

Dzięki ale to tygodnia pewnie mało na te wszystkie miasta. Szukam coś po necie i spróbuje zarezerwować przez Booking.com bo jeszcze są wolne miejsca na lipiec w Dubrowniku czy w Splicie nawet spory wybór.
piotrek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 03.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek99 » 05.06.2013 15:04

Najlepiej zacząć od Jezer Plitwickich,potem Rijeka, Zadar świetna fontanna grająca, Trogir- duzo zabytkow i rynek, Split, Riviera Makarska i na deser Dubrovnik! :) Pozdrawiam
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 16.06.2013 14:30

Witaj, jak masz tydzień czasu na przejechanie Cro do Dubrovnika, to po drodze masz:
- Zagrzeb
- w Karlovacu zjeżdżasz na starą "1" i masz: muzeum wojny domowej, Rastoke, Plitvice
- po dotarciu nad Jadran: Zadar, Nin (trochę w bok), Szibenik, park wodospadów Krka, Trogir, Salona, Split, twierdza Klis, potem Riviera Makarska
Jadąc masz wiele małych mieścin, w których warto się zatrzymać.

Jak już będziesz na Korculi (mój plan zwiedzania z ubiegłego roku - tyle, że ja byłem 2 tygodnie w Orebicu i łatwiej mi było wydostać się dalej z Peljesaca - odpadało przeprawianie się z Domince do Orebica:
- cała Korcula, cały Peljesac (przynajmniej Loviste, Nakovana, Oaza w Orebicu :D , tunel Dingac, Divna, zjazd do Crkvic, Ston), wyspa i park Mljet, Dubrovnik, góra Srd, Trsteno

Ja dotarłem jeszcze do:
- Mostaru, wodospadów Kravica, Poctelji, Blagaja, jezior w Imotski - ale dla Cibie może to być Korculi za daleko.

Wybieraj, zwiedzaj i po powrocie pochwal się. :papa:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone