Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja Level 1

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 20.09.2018 10:51

Piter_M napisał(a):Zauważyłem Pag w zajawce to jestem i ja 8)


Witaj. Wprawdzie to był krótki wypad, ale nie mogłam sobie go odmówić. Twoją relację także będę śledzić,bo to nietuzinkowa wyspa jest. :D

agata26061 napisał(a):Szybenik to moje ulubione miasto w Cro :hearts: :hearts: :hearts: Trochę ze względu na sentyment, a trochę bo mi się po prostu podoba ;)
Przy wodospadach Krka byliśmy dwukrotnie. We wrześniu 2013 też po południu turystów nie było aż tak bardzo dużo, ale 3 lata później przeżyliśmy tam lekki szok. Pojechaliśmy rano i turystów była ilość nie do ogarnięcia...


Mnie Szybenik bardzo pozytywnie zaskoczył :hearts: . Będę musiała tam wrócić, bo twierdza żadna niezdobyta. Co do wodospadów - trochę się bałam, że nie wejdziemy, a jest limit 10000 w całym Parku na raz.

piotrf napisał(a):Szybenik jest niesamowity :D dla nas był łaskawy i na początku września bez wielkiego tłoku mogliśmy go powoli i dość dokładnie zwiedzać 8)

Czekam na Twoje wrażenia z Krka . . .


Pozdrawiam
Piotr


Krka będzie niedługo. :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 21.09.2018 00:30

W Šibeniku byłam 3 tygodnie temu. Pozdrawiam :papa:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 21.09.2018 09:33

Katerina napisał(a):W Šibeniku byłam 3 tygodnie temu. Pozdrawiam :papa:


:papa: Kojarzę, że wpadliście już tam kiedyś na wariata (tak jak my teraz :oczko_usmiech: ). Fajnie, że udało się powtórzyć.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.09.2018 09:35

pomorzanka zachodnia napisał(a):
Katerina napisał(a):W Šibeniku byłam 3 tygodnie temu. Pozdrawiam :papa:


:papa: Kojarzę, że wpadliście już tam kiedyś na wariata (tak jak my teraz :oczko_usmiech: ). Fajnie, że udało się powtórzyć.

Bunt!!! Trzy tygodnie temu to wcale nie było na wariata :mrgreen: Prawda Katerinka? To było planowane od miesięcy :roll: :mrgreen:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.09.2018 09:59

pomorzanka zachodnia napisał(a): Zdaję sobie też sprawę, że im dalej na południe tym jeszcze ciekawiej i piękniej, dla mnie też, ale postanowiłam stopniować wrażenia.


Oklepany stereotyp. 8)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 21.09.2018 10:28

beatabm napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):
Katerina napisał(a):W Šibeniku byłam 3 tygodnie temu. Pozdrawiam :papa:


:papa: Kojarzę, że wpadliście już tam kiedyś na wariata (tak jak my teraz :oczko_usmiech: ). Fajnie, że udało się powtórzyć.

Bunt!!! Trzy tygodnie temu to wcale nie było na wariata :mrgreen: Prawda Katerinka? To było planowane od miesięcy :roll: :mrgreen:


:mrgreen: Nie, miałam na myśli, że poprzednio byli na wariata :D . Miałam właśnie nadzieję,że teraz było inaczej.

Rysio napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a): Zdaję sobie też sprawę, że im dalej na południe tym jeszcze ciekawiej i piękniej, dla mnie też, ale postanowiłam stopniować wrażenia.


Oklepany stereotyp. 8)


Tym lepiej. :wink: Rzeczywiście, północna Dalmacja bardzo mi się podobała. Wszystko wyglądało lepiej niż na zdjęciach i mapach. Tym większa moja ciekawość, co jest dalej.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 23.09.2018 11:32

pomorzanka zachodnia napisał(a):Tym lepiej. :wink: Rzeczywiście, północna Dalmacja bardzo mi się podobała. Wszystko wyglądało lepiej niż na zdjęciach i mapach. Tym większa moja ciekawość, co jest dalej.

Cała Chorwacja jest piękna. W każdym jej miejscu można znaleźć "perełki", dla których warto odwiedzić dany rejon ;)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 23.09.2018 12:25

Rysio napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a): Zdaję sobie też sprawę, że im dalej na południe tym jeszcze ciekawiej i piękniej, dla mnie też, ale postanowiłam stopniować wrażenia.


Oklepany stereotyp. 8)


Ale dobry kierunek zwiedzania... ;)
Z wlasnego doswiadczenia:
1. w 2014 roku pierwszy raz w HR (Kwarner, okolice Cricvenicy) - nie zachwycilem sie, a tym bardziej nie zakochalem, jak niektorzy, od 1-szego wejrzenia.
2. w 2018 roku wrocilem (srodkowa Dalmacja, okolice Trogiru) - spora roznica na korzysc (klimat, roslinnosc, miejscowosc, itd.).

Bardzo polubilem HR i wracam za rok, moze jeszcze bardziej na poludnie...

pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.09.2018 12:37

Szybenik mamy zdecydowanie do poprawki, bo wpadliśmy tam tylko na chwilę i to 8 lat temu... Nawet żółwików nie widziałam 8O

Mimo to miasto jako całość zrobiło na nas niesamowite wrażenie! Tylko od paru lat jest nam do niego nie po drodze, bo tylko wyspy i wyspy ;)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 23.09.2018 18:56

agata26061 napisał(a):Cała Chorwacja jest piękna. W każdym jej miejscu można znaleźć "perełki", dla których warto odwiedzić dany rejon ;)
robertms napisał(a):Ale dobry kierunek zwiedzania... ;)
Z wlasnego doswiadczenia:
1. w 2014 roku pierwszy raz w HR (Kwarner, okolice Cricvenicy) - nie zachwycilem sie, a tym bardziej nie zakochalem, jak niektorzy, od 1-szego wejrzenia.
2. w 2018 roku wrocilem (srodkowa Dalmacja, okolice Trogiru) - spora roznica na korzysc (klimat, roslinnosc, miejscowosc, itd.).

Bardzo polubilem HR i wracam za rok, moze jeszcze bardziej na poludnie...

pozdrawiam


Założyłam sobie podobną kolejność zwiedzania. A jak będzie, zobaczymy.

maslinka napisał(a):Szybenik mamy zdecydowanie do poprawki, bo wpadliśmy tam tylko na chwilę i to 8 lat temu... Nawet żółwików nie widziałam 8O

Mimo to miasto jako całość zrobiło na nas niesamowite wrażenie! Tylko od paru lat jest nam do niego nie po drodze, bo tylko wyspy i wyspy ;)


Początkowo nie planowałam zwiedzać Szybenika, ale przekonały mnie relacje. Szkoda by było, gdybyśmy go ominęli. :)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 23.09.2018 21:03

DZIEŃ 3 20.08.2018 c.d.

Robi się trochę późno, a powinniśmy jeszcze zjeść obiad. Podenerwowanie mnie na razie nie opuszcza.
105C.JPG

W Skradinie parkujemy przy restauracji Visovac. Dysponuje ona wieloma miejscami parkingowymi, które są gratis dla klientów restauracji (dokładnie wg wskazówek na forum :wink: ). Taka opcja wyjątkowo nam dzisiaj odpowiada. Na szczęście nie musieliśmy długo czekać na obiad.
106c.JPG

Upał raczej nie wpływa dobrze na apetyty (tzn ja nigdy nie umiem zjeść dużo na raz). Wystarczają nam dwa obiady i zupa, ale nie ma co się tym kierować. :roll:
Stąd do kas biletowych Parku jest już blisko.Kolejki na szczęście nie ma i zakup biletów poszedł sprawnie, tylko zapomniałam o mapce :( . Tłumy nadal są spore, ale udaje nam się załapać na statek.
107c.JPG

108c.JPG

Czuję się jak w hinduskiej taksówce :mrgreen: , ale najważniejsze, że nie musieliśmy czekać.Na zdjęciu powracający z rejsu statek- pewnie wyglądamy podobnie.
c (55).JPG

Dzieci sadowią się na dziobie, ale gdy statek rusza, pan do nich macha, żeby zeszły, bo uniemożliwiają rejs :P .
c (55').JPG

c (56).JPG

c (57).JPG

Powoli się uspokajam.Może jest trochę niewygodnie, ale już teraz pięknie.
c (58).JPG

c (59).JPG

c (60).JPG

Dopływamy po dwudziestu minutach.
c (61).JPG

c (63).JPG

c (64).JPG

c (65).JPG

A za chwilę już widać Skradinski Buk :hearts: . Właściwie duża ilość ludzi mi już nie przeszkadza, niewiele zauważam. Mostek jest zatłoczony, ale dalej już nie wszyscy docierają, tłum się rozmywa.
c (66).JPG

c (66').JPG

Nie wyobrażam sobie zakończyć spaceru tutaj. Przed nami trasa wokół wodospadu. Jednokierunkowa, więc nie ma odwrotu :lol: .
c (67).JPG

c (68).JPG

c (69).JPG

Schodki prowadzą do punktu widokowego.
c (70).JPG

c (71).JPG

c (72).JPG

c (73).JPG

c (74).JPG

Z punktem widokowym sąsiaduje placyk z obrazami, młynem wodnym i dostępem do wody pitnej. Niestety nie mam tylu zdjęć ile bym chciała, bo karta pamięci w aparacie okazała się być mało pojemna (następnego dnia już będzie włożona większa) a telefon jak wspominałam padł.Męża telefon dla towarzystwa zrobił to samo :? .
c (74').JPG

c (74'').JPG

c (74''').JPG

c (74'''').JPG

Przed nami jeszcze najbardziej nastrojowa część trasy po drewnianych kładkach. Gdyby ktoś chciał ewentualnie uzupełnić ten odcinek swoimi zdjęciami, to ja naprawdę nie miałabym nic przeciwko temu :idea: .Bardzo mi się tutaj podobało, a nie mam nawet rybek. :cry:
c (75).JPG

c (76).JPG

Na koniec rozkładamy się przy kąpielisku. Decydujemy się z synem na kąpiel. Woda początkowo wydaje się zimna, ale już za chwilę przynosi dużą ulgę. Muszę tylko uważać, żeby dzieciak nie znalazł się nagle pod wodą. Olbrzymie głazy znajdujące się w wodzie tworzą górki i dołki, jeżeli w jednym miejscu stoisz po kolana,to nie znaczy, że zaraz obok nie wpadniesz po szyję. Super sprawa, ale przydałyby się rękawki. :mrgreen:
c (77).JPG

c (78).JPG

Woda przy samym brzegu jest mętna ze względu na błotnisty brzeg. Idziemy więc jeszcze pod mały wodospadzik wziąć prysznic. Po powrocie na koc przeszukuję torbę plażową, ale okazuje się, że nie wzięłam bielizny na przebranie 8O 8O . Najprawdopodobniej została w samochodzie. Pozostaje mi tylko założyć ubranie na strój kąpielowy i sobie przemakać. Mąż straszy mnie, że jeżeli nie ma w samochodzie tego przebrania, to nie jadę dalej. Dobra, najwyżej zostanę w Chorwacji. Dam znać jak już się urządzę :lol: .
Na przedostatni transport się nie załapujemy, ale przynajmniej będziemy mieli dobre miejsca na ostatnim. Co widać na zdjęciu. Czy ja coś wspominałam o mistrzach drugiego planu? :mrgreen:
c (79).JPG

Późna pora powrotu ma swoje zalety. Robi się romantycznie.
c (80).JPG

Do Skradina dobijamy przed dwudziestą.
c (81).JPG

c (82).JPG

Na szczęście w samochodzie mam się w co przebrać. Wracamy przez autostradę. Późno już, a poza tym tak będzie łatwiej bez mapy w telefonie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.09.2018 00:31

Super wycieczka, choć tłumy tam jak zwykle. :)

Wasze telefony chyba też chciały mieć wreszcie wakacje i zastrajkowały. :lol:

Mistrzowie drugiego planu - super. :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.09.2018 07:44

Pamiętam wodospady bez tłumu ale te czasy chyba juz nie wrócą :cry: Jednak mimo tłoku - pięknie tam :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.09.2018 08:36

Katerina napisał(a):Przez chwilę zgłupiałam - nie mogłam rozróżnić matki i córki :boss:


:roll: Miałem tak samo 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.09.2018 09:01

pomorzanka zachodnia napisał(a):Gdyby ktoś chciał ewentualnie uzupełnić ten odcinek swoimi zdjęciami, to ja naprawdę nie miałabym nic przeciwko temu :idea:


Rybki z 2010 r. pewnie już trochę podrosły :smo:
Obrazek

I chyba moje ulubione zdjęcie z Krka z punktu widokowego....
Obrazek

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Chorwacja Level 1 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone