Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja drugi raz a la Primosten

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Syriusz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 09.05.2008
Chorwacja drugi raz a la Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) Syriusz » 20.04.2009 17:32

Witajcie Drodzy Rodacy.

Bylem w tamtym roku w Primosten. Miejscowosc jak dla mnie pierwszy raz bedacemu w Chorwacji piekna. Przepiekny ryneczek mnustwo reztauracji, port, co wieczor koncerty regionalne. I ogolnie cicho i spokojnie z nutka kurorskiego klimatu. Nie lubie halasu i tam moglem wlasnie dostac wszystko czego potrzeba.

Chcialbym rowniez w tym roku pojechac w jakies piekne podobne miejsce do Primnosten. Czy moglibyscie mi cos polecic nie duzego takiego np jak Trogir bo to dla mnie za duze miejsca ale cos podobnego do Primosten w srodkowej lub poludniowej Dalmacji ?

Z gory dziekuje za podpowiedzi Bartek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.04.2009 17:35

Skoro takiego jak Trogir to czemu nie Trogir właśnie?
Syriusz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Syriusz » 20.04.2009 17:46

Syriusz napisał(a):Czy moglibyscie mi cos polecic nie duzego takiego np jak Trogir bo to dla mnie za duze miejsca ale cos podobnego do Primosten w srodkowej lub poludniowej Dalmacji ?

Z gory dziekuje za podpowiedzi Bartek


Wlasnie nie takiego duzego jak Trogir. To dla mnie zdecydowanie za duzy moloch.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.04.2009 18:05

Jakoś źle zrozumiałem - to może Omis.
Syriusz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Syriusz » 20.04.2009 18:29

Ludzie namawiaja mnie na Zuljane lub Tristenik. Jak sie to ma w porownaniu z Primosten ?

Omis calkiem urokliwe ze zdjec miejsce :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.04.2009 07:30

Tylko Wybierz Omis bez Omis-u :) czyli kwaterę nie w samym centrum tylko w okolicy.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 21.04.2009 10:42

Żuljana czy Trsenik to całkiem inna bajka niz Primosten . który przy nich to jest jak metropolia prawie :lol:
Syriusz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Syriusz » 21.04.2009 19:21

A Brela ? Jednak Zuliana odpada to najlepsze dla emerytow. Ja mam 32 lata i nie mam zamiaru sie zanudzic na smierc lub wpasc w depresje :P
marzeniak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 24.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzeniak » 21.04.2009 20:01

Brela była super :lol: -ja byłam 2 lata temu i mam chotę w tym roku znowu, mimo, że za dużo Chorwacji jeszcze nie zwiedziliśmy, to znowu mnie tam ciągnie, ta promenada, piekne plaże-każda na inny dzień i bliskość Baski, Makarskiej, itd.
Do Makarskiej rowerami jeździliśmy po spiekocie-bylo hardkorowo-ale pięknie-wybrzeżem, drogami, dróżkami, przesmykami-15 km w jedną stronę.
Nie chcę cię namawiać :wink: , ale pooglądać zdjęcia nasze zawsze można :P .
Zapraszam:
http://www.brela.pl/

O okolicach Omisa tez już myślałam, Split w końcu byśmy zobaczyli :o . ale jak pomyslę że plaże będą gorsze niż w Breli, to szkoda mi ryzkować :cry:
I tak źle i tak niedobrze-jeszcze na szczęście jest czas na zastanowienie :lol:
Syriusz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Syriusz » 23.04.2009 16:25

Ale jednak mazy mi sie kwatera nad sam ym morzem a slyszalem ze Brela polozona jest wyzej i trzeba zejsc schodami :/
marzeniak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 24.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzeniak » 28.04.2009 11:06

ZALEŻY JAKA KWATERA :o
są uliczki, i apartamenty nad samym morzem bez schodzenia po schodach :lol:
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 28.04.2009 11:27

Ja również w ubiegłym roku byłam w Primosten i w tym roku poszukuje miejsca o podobnym klimacie stąd moje zainteresowanie Brelą - może polecisz mi jakiś fajny namiar na kwaterę blisko morza? mój e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Pozdrawiam serdecznie
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 29.04.2009 12:50

Aby nie tworzyć nowego tematu zadam pytanie w tym wątku.
Po przeszukiwaniu forum mam dylemat - z informacji zebranych pociągają mnie dwa miejsca na spędzenie tegorocznych wakacji: Brela i Tucepi
Proszę pomóżcie wybrać :D
Interesują nas ( czyli mojego męża i mnie bo taki będzie skład osobowy wycieczki :) ):
- plaże i łagodnych zejściach
- miasteczko nie przeładowane turystami
- promenada wzdłuż morza
- fajne restauracje w pobliżu
Jesteśmy urzeczenie zeszłorocznym pobytem w Primosten wiec miejsce mogłoby być w podobnym klimacie.
Jeśli ktoś udzieli jakiś wskazówek będę wdzięczna
:D Pozdrawiam
marzeniak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 24.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzeniak » 29.04.2009 22:23

asik NS napisał(a):Aby nie tworzyć nowego tematu zadam pytanie w tym wątku.
Po przeszukiwaniu forum mam dylemat - z informacji zebranych pociągają mnie dwa miejsca na spędzenie tegorocznych wakacji: Brela i Tucepi
Proszę pomóżcie wybrać :D
Interesują nas ( czyli mojego męża i mnie bo taki będzie skład osobowy wycieczki :) ):
- plaże i łagodnych zejściach
- miasteczko nie przeładowane turystami
- promenada wzdłuż morza
- fajne restauracje w pobliżu
Jesteśmy urzeczenie zeszłorocznym pobytem w Primosten wiec miejsce mogłoby być w podobnym klimacie.
Jeśli ktoś udzieli jakiś wskazówek będę wdzięczna
:D Pozdrawiam

W Tucepi nie byłam, ale może ci pomogę :lol:
Brela do jak dla mnie było miejsce na szóstkę - plaże - na każdy dzień inna-łągodne zejścia , promenada od dolnej Breli aż do granicy z Baśką (w sumie to nie ma granicy potem poprostu idzie się plażą kawalącik), czyściutkie plaże z drzewkami sosnowymi, przy plażach tylko promenada-deptak, samochód tam nie wjedzie .
Moim zdaniem przeładowana była Baśka, w Breli na tyle spokojnie, że ulica jest własnie wyżej (w górnym odcinku)-gdzie się nie spaceruje).
Restauracje-jedna koło drugiej :lol: nad samą plażą.
Stateczkiem na Hvar i Brać można popłynąć, Dubrownik tez zaliczyliśmy, a do Makarskiej rowerami pojechaliśmy (wypożyczyliśmy za opłatą od rezydentów
:wink: ). Było ciężko ale widoki nadmorskie wspaniałe :lol: . :D
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 30.04.2009 09:14

Bardzo dziękuję z wyczerpującą odpowiedź :D Z Twoich wskazówek wnioskuję że w Breli jest wszystko czego poszukuję :) Prawdopodobny termin wyjazdu to 18-19 czerwiec. Czy myślisz że w tym terminie w ciemno znajdziemy przyjemną kwaterę blisko morza?
Pozdrawiam serdecznie :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Chorwacja drugi raz a la Primosten
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone