Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Austri

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 12.03.2018 17:02

Ambasada w Wiedniu odpowiedziała - w skrócie - my nie używamy, więc skąd mamy wiedzieć :lol: :wink:
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 12.03.2018 18:18

Można używać cb tak jak kojacek wyżej pisze.

Österreich: AM/SSB im CB-Funk freigegeben

Das österreichische Bundesministerium für Verkehr, Innovation und Technologie (BMVIT) hat am 24. März 2014 die Modulationsarten AM und SSB im CB-Funk freigegeben. Die entsprechenden Verordnungen wurden im österreichischen Bundesgesetzblatt veröffentlicht. Bisher war in Österreich nur die Modulationsart FM erlaubt.

Die technischen Parameter für den CB-Funk sind in Österreich in der sog. Funk-Schnittstellenbeschreibung FSB-LN001 festgelegt.

Die zulässigen Sendeleistungen betragen 4 Watt in den Modulationsarten AM bzw. FM und 12 Watt in der Modulationsart SSB. Die in der bisherigen Schnittstellenbeschreibung enthaltene Leistungsangabe in "ERP" ist ersatzlos entfallen.

Die zulässige Bandbreite beträgt 8 kHz in AM/FM und 2,7 kHz in SSB.

Richtantennen sind nach wie vor nicht erlaubt, ebenso die Verwendung von Relaisfunkstellen, bei denen "Aussendung und Empfang auf verschiedenen Frequenzen erfolgen". Bei Datenübertragungen müssen die NF-Signale wie bisher "dem Mikrofon bzw. der Mikrofonanschlussbuchse zugeführt werden".

Mit der nunmehr erfolgten Freigabe von AM und SSB hat Österreich als letztes deutschsprachiges Land die "CEPT/ECC-Decision" für den CB-Funk in nationales Recht umgesetzt. In der Schweiz war die Umsetzung pünktlich am 1. Oktober 2011 erfolgt, in Deutschland am 7. Dezember 2011.
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 16.03.2018 22:45

gonzo czy Ty aby nas nie obrażasz? :lol: :papa:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 18.03.2018 23:23

Mak1 napisał(a):gonzo czy Ty aby nas nie obrażasz? :lol: :papa:

Raczej nie, w pierwszym zdaniu jest napisane, że ich ministerstwo komunikacji, innowacji i techniki od 24.03.2014 zezwala na używanie modulacji AM i SSB w radiach CB.
Reszty nie czytałem, ale liczę na to, że później nie zmieniają zdania :mrgreen:
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 18.03.2018 23:28

kojacek napisał(a):
Mak1 napisał(a):gonzo czy Ty aby nas nie obrażasz? :lol: :papa:

Raczej nie, w pierwszym zdaniu jest napisane, że ich ministerstwo komunikacji, innowacji i techniki od 24.03.2014 zezwala na używanie modulacji AM i SSB w radiach CB.
Reszty nie czytałem, ale liczę na to, że później nie zmieniają zdania :mrgreen:

Zażartowałem sobie bo nie każdy zna niemiecki czy tam austriacki. :papa:
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 27.04.2018 08:37

mam pytanie z innej beczki tzn wyczytałem dziś na wp.pl że w słowenii, chorwacji, i bih cb radia można używać ze specjalnym zezwoleniem prawda ci to czy fałsz????
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.04.2018 08:53

dudzis napisał(a):mam pytanie z innej beczki tzn wyczytałem dziś na wp.pl że w słowenii, chorwacji, i bih cb radia można używać ze specjalnym zezwoleniem prawda ci to czy fałsz????

Post przeniesiony do właściwej "beczki" :wink: :idea:
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 27.04.2018 08:59

Tak mała dygresja. Dlaczego w Europie cb używają w zasadzie tylko Polacy (mowa oczywiście o użytkownikach "cywilnych")? Antenki na autach innych nacji to rzadkość. Czy obcokrajowcy nie potrzebują cb, czy też ich kraje przepisami zabraniają jeżdżenia z bacikiem? Jednym słowem dlaczego Europa nie doceniła tego innowacyjnego i pomocnego zjawiska, tak powszechnego w naszym kraju?
Użytkownik usunięty
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.04.2018 09:22

CB w dzisiejszych czasach to już tak naprawdę nie ma wielkiego sensu w osobówkach.
W czasach gdy transfer danych jest tani i są apki online naturalnie wypiera to CB.
Rok temu jak jechałem do cro to w stronę do cro jeszcze w Polsce ktoś się odezwał, później cisza (zmieniłem kanał za granicą). W drodze powrotnej nawet nie wyciągałem anteny.
CB ma jeszcze tylko sens jak jedziemy w kilka aut jako komunikator.
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 27.04.2018 09:30

w naszym kraju ja wole używać yanosika, tyle że on nie działa za granicą i przypuszczam że to samo jest w innych krajach, do tego jakieś dziwne zezwolenia i antenek nie ma na autkach, poza tym dawniej u nas też jak pamiętam trzeba było mieć pozwolenie /uprawnienia/ na cb
Ostatnio edytowano 27.04.2018 09:32 przez dudzis, łącznie edytowano 1 raz
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 27.04.2018 09:31

PWojtek napisał(a):CB w dzisiejszych czasach to już tak naprawdę nie ma wielkiego sensu w osobówkach.
W czasach gdy transfer danych jest tani i są apki online naturalnie wypiera to CB.
Rok temu jak jechałem do cro to w stronę do cro jeszcze w Polsce ktoś się odezwał, później cisza (zmieniłem kanał za granicą). W drodze powrotnej nawet nie wyciągałem anteny.
CB ma jeszcze tylko sens jak jedziemy w kilka aut jako komunikator.


Jako komunikator też już chyba nie ma sensu, skoro w UE po "zniesieniu" roamingu rozmawiasz jak w kraju. Jak chcesz rozmawiać w większej grupie zestawiasz połączenie konferencyjne.

Ale o co innego mi chodziło. Skąd ten kult cb własnie u nas, a w innych krajach mało kto tego używa.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 27.04.2018 09:33

Kilka lat temu używałem CB i chwaliłem sobie. Do Cro jechałem z CB via SK->A i nie chowałem radia ani anteny (jechałem nocą).
Po zmianie samochodu - z racji, że jak dotąd nie mam pomysłu gdzie go ulokować nie jeżdżę z CB i jakoś ani jednego mandatu nie zapłaciłem. Przyznam, że apka na "Y" jest często w użyciu :-)
Z tego co wiem "Y" rozszerzyło zasięg i za granicami PL również działa.
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 27.04.2018 09:37

yanosik np w chorwacji daje info tylko o stacjonarnych radarach
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 27.04.2018 10:36

PWojtek napisał(a):CB w dzisiejszych czasach to już tak naprawdę nie ma wielkiego sensu w osobówkach.
W czasach gdy transfer danych jest tani i są apki online naturalnie wypiera to CB.
Rok temu jak jechałem do cro to w stronę do cro jeszcze w Polsce ktoś się odezwał, później cisza (zmieniłem kanał za granicą). W drodze powrotnej nawet nie wyciągałem anteny.
CB ma jeszcze tylko sens jak jedziemy w kilka aut jako komunikator.

W ostatnim zdaniu wykasowałbym "tylko" i zgadzam się Z Tobą. :D W ubiegłym roku jechaliśmy w 6 aut i spróbujcie zjechać na ten sam parking gdy coś się wydarzy np. pilna "dwójeczka" :lol: u dzieciaka w aucie na tyłach. Zanim byśmy się zdzwonili to pozamiatane.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 27.04.2018 11:48

malinero napisał(a):Tak mała dygresja. Dlaczego w Europie cb używają w zasadzie tylko Polacy (mowa oczywiście o użytkownikach "cywilnych")? Antenki na autach innych nacji to rzadkość. Czy obcokrajowcy nie potrzebują cb, czy też ich kraje przepisami zabraniają jeżdżenia z bacikiem? Jednym słowem dlaczego Europa nie doceniła tego innowacyjnego i pomocnego zjawiska, tak powszechnego w naszym kraju?


Odpowiedzi dlaczego masz multum nawet na tym forum. Polacy wyjeżdzając w jakąkolwiek trase z góry nastawiają sie na łamanie przepisów.... a radio pomaga w uniknięciu patroli, radarów itp. Pomaga tez w korkach ale to akurat 1/10 jego zadań. Ja jadąc w trase np. do Cro zakładam ze jesli trasa jest na 12h bede jechał 15h. Nie biore zadnego radia ani yanosika. Włączam ulubioną muzyke, tempomat, i delektuje sie trasą i tym ze jade na 2 tygodnie na wakacje do kraju który uwielbiam. Nie wyobrażam sobie jazdy tyle godzin z włączonym CB.....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Austri - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone