Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Austri

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Austria - cb radio i video rejestrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.03.2018 16:55

czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Austria - cb radio i video rejestrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 10.03.2018 17:52

:D czyli 20 lat szczęścia może uda się też tym razem :oczko_usmiech:
http://superauto24.se.pl/porady/cb-radi ... 79496.html
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011
Re: Austria - cb radio i video rejestrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 10.03.2018 21:53

jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009
Re: Austria - cb radio i video rejestrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 10.03.2018 21:59

BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018
Re: Austria - cb radio i video rejestrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 11.03.2018 00:12

Czyli po wjeździe do Austrii demontujemy kamerkę z szyby?
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Austria - cb radio i video rejestrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 11.03.2018 00:38

A po co nagrywać wideo jadąc na wakacje?
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012
Re: Austria - cb radio i video rejestrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 11.03.2018 09:22

malinero napisał(a):A po co nagrywać wideo jadąc na wakacje?

Bo można uchwycić coś ciekawego, coś niespotykanego? Jest to indywidualne podejście każdego kierowcy i jeśli wykorzystuje nagrania do prywatnych celów (nie udostępnia np. na youtube) to nic nam do tego.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 11.03.2018 10:18

Na autostradzie czy innej drodze? Przecież pasażer może kręcić z telefonu jak zobaczy np. stado wielbłądów przekraczających drogę pod Brnem albo UFO nad Św. Rokiem :D
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 11.03.2018 14:59

Przecież nikt Cię nie zmusza żebyś miał taką kamerkę. Nie rozumie o co się czepiasz.
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 11.03.2018 18:33

gigi napisał(a):Ja w tym roku celowo zainwestowałem w antenkę ML145 a więc całkiem spory bacik na dachu co by na autostradzie mieć lepszy zasięg i zawczasu ewentualne korki ominąć.

Przeważnie jeżdżę na dwa auta a kiedy wybieramy się większą grupą nawet 4 czy 5, podobnie na autach ML145 i nigdy nikt na nie nie zwrócił uwagi.
Rodaków słychać na CB, w tym roku był objazd w Ptuj, dojechaliśmy do krzyżówki i chwila zastanowienia bo droga w która mieliśmy wjechać zamknięta a tu odzywa się radyjnko: chłopaki w Bmkach walcie za niebieskim busem na austriackich blachach jeśli jedziecie w stronę chorwacji :)
Zamieniliśmy kilka zdań życząc sobie szerokiej drogi i udanych wczasów :)
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 11.03.2018 21:38

zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015
Re: Austria - cb radio i video rejestrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 11.03.2018 22:51

sebak napisał(a):Do Chorwacji jeżdżę od 20 lat, z CB radiem od kilku, tak samo jak i z video rejestratorem. Nigdy nie było z najmniejszego problemu z policją czy innymi służbami. Doczytuje gdzie nie gdzie, że w Austrii mogą być z tego tytułu poważne problemy.
Nie wiem czy to kwestia wieku ale zaczynam mieć obawy. Demontować na granicy te urządzenia czy jeździć jak zawsze i nie przesadzać z tą ostrożnością?
Niedługo wybieram się do Włoch (majówka). Napisałem w tej kwestii maile do ambasady polskiej w Austrii i austryjackiej w Warszawie.

Swoją drogą po ubiegłorocznej majówce utrwaliły się na rejestratorze dwie ciekawe sytuacje - "strzał" z radaru gdzie mogłem potwierdzić prędkość wg. GPSu (nie mam uwag :) ) i wtargnięcie sarny na autostradę i jej potrącenie.

Ja bym proponował jeszcze piórko w..... .
Wracając do tematu, w Austrii zabronione jest korzystanie z radia multisystemowego lub tym bardziej pracującego w polskim systemie. Można korzystać jedynie z radia mającego 40 kanałów z modulacją FM.
Najważniejszą informacją jest ta, że w Polsce kanały CB są strojone o 5 kHz (pół kanału) niżej niż w pozostałej części zachodniej Europy. Przekraczając granicę, należałoby przełączyć radio (jeżeli jest multisystemowe) z trybu "PL" w tryb "EU" lub "EC".
Ktoś napisał "Ja w tym roku celowo zainwestowałem w antenkę ML145 a więc całkiem spory bacik na dachu co by na autostradzie mieć lepszy zasięg i zawczasu ewentualne korki ominąć". Otóż drogi Kolego wystarczy że, wjedzie przed ciebie TIR i z głośnika może popłynąć jakże miły dla ucha szum.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Austria - cb radio i video rejestrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 11.03.2018 23:00

zag napisał(a):
sebak napisał(a):Do Chorwacji jeżdżę od 20 lat, z CB radiem od kilku, tak samo jak i z video rejestratorem. Nigdy nie było z najmniejszego problemu z policją czy innymi służbami. Doczytuje gdzie nie gdzie, że w Austrii mogą być z tego tytułu poważne problemy.
Nie wiem czy to kwestia wieku ale zaczynam mieć obawy. Demontować na granicy te urządzenia czy jeździć jak zawsze i nie przesadzać z tą ostrożnością?
Niedługo wybieram się do Włoch (majówka). Napisałem w tej kwestii maile do ambasady polskiej w Austrii i austryjackiej w Warszawie.

Swoją drogą po ubiegłorocznej majówce utrwaliły się na rejestratorze dwie ciekawe sytuacje - "strzał" z radaru gdzie mogłem potwierdzić prędkość wg. GPSu (nie mam uwag :) ) i wtargnięcie sarny na autostradę i jej potrącenie.

Ja bym proponował jeszcze piórko w..... .
Wracając do tematu, w Austrii zabronione jest korzystanie z radia multisystemowego lub tym bardziej pracującego w polskim systemie. Można korzystać jedynie z radia mającego 40 kanałów z modulacją FM.
Najważniejszą informacją jest ta, że w Polsce kanały CB są strojone o 5 kHz (pół kanału) niżej niż w pozostałej części zachodniej Europy. Przekraczając granicę, należałoby przełączyć radio (jeżeli jest multisystemowe) z trybu "PL" w tryb "EU" lub "EC".
Ktoś napisał "Ja w tym roku celowo zainwestowałem w antenkę ML145 a więc całkiem spory bacik na dachu co by na autostradzie mieć lepszy zasięg i zawczasu ewentualne korki ominąć". Otóż drogi Kolego wystarczy że, wjedzie przed ciebie TIR i z głośnika może popłynąć jakże miły dla ucha szum.

Piórko to sobie sam możesz...
Jak się na czymś nie znasz, to może się nie wypowiadaj.
W Austrii od kilku lat można używać CB z AM/FM. Jedynie kwestia przestrojenia dotycząca "5" jest sensowna, tylko po co, skoro nikt po drodze nie zwraca na to uwagi a wszyscy (albo prawie wszyscy) Polacy mają radia ustawione tak, jak u nas kraju.
O tym, co piszesz o propagacji fal krótkich to nawet szkoda pisać.
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 11.03.2018 23:29

Po pierwsze, my tu sobie gadamy o przepisach prawa, czy o "Huzarach i d.... Maryni", bo jak trafi na kogoś kto zapłaci to będzie lament że, znowuż jakiś wredny Policjant z Austrii się uwziął.
Czy od kilku lat, nie był bym tego taki pewien.
Jeżeli chodzi o fale ich zakres i modulacje drogi Kolego to na podstawie międzynarodowych ustaleń w radiofonii na falach ultrakrótkich wykorzystuje się transmisję z modulacją częstotliwości (FM), natomiast na falach długich, średnich i krótkich – z modulacją amplitudy (AM), my chyba dyskutujemy o tym pierwszym, nie drugim.
Propagacja i zasięg, otóż fale te używane są zwłaszcza do łączności na mniejsze odległości. Obszarem najlepszego odbioru fal ultrakrótkich jest zawsze obszar widzialności optycznej. Poza horyzontem optycznym natężenie pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez nadajnik ultrakrótkofalowy szybko maleje.( żebyś i Ty drogi Kolego zrozumiał anteny się widzą słyszysz, nie też słyszysz szum)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 12.03.2018 00:48

Powtórzę się: nie kompromituj się. CB to fale krótkie.
Jeśli chcesz prowadzić rozmowy z innymi w paśmie UKF, Twoja sprawa, ale nie o tym jest ten wątek. Na temat legalności takich urządzeń się nie wypowiem, bo nie wiem, jakie są przepisy w innych państwach w tym zakresie.
To, że u nas można kupić np Motorolki nadające w paśmie 440MHz, nie oznacza, że na 100% można ich używać gdzieś po drodze czy nawet w samej Chorwacji.
Nie chce mi się teraz szukać, ale na forum były linki do przepisów na stronie austriackiego ministerstwa, które jednoznacznie mówiły: można używać radia z modulacją AM
Nawet na tej stronie są linki do strony niemieckiej, mówiącej o tym, że w Austrii można używać modulacji AM i SSB.
I nie kompromituj się swoimi brakami wiedzy na temat łączności krótkofalarskiej. O horyzontalnym zasięgu na falach krótkich powiedz jakiemuś DX :papa:
Z tego, co pamiętam, to chyba w 2014 zmieniły się tam (czyli w Austrii) przepisy o dozwolonych modulacjach. Doszła też chyba modulacja SSB, ale tego nie jestem pewien.
Chyba w 2014 albo 2015 pod koniec Czech trafiłem na radiu podobnie zorientowanych jak Ty-chcieli dowiedzieć się, czy "czysto do Wiednia", bo przecież zaraz trzeba będzie zdejmować anteny... 8O
Uświadomiłem ich, że można już używać CB z AM a poza tym-w Austrii fotoradary nie są oznakowane a policja jeździ różnymi samochodami, jako nieoznakowanymi.
Poza tym-w 2016 albo 2017 roku na remontowanym odcinku autostrady na odcinku Wiedeń-Graz automat po polsku na 28 kanale informował w naszym języku "Uwaga, niebezpieczne miejsce". Zgadnij, jaka była modulacja tego sygnału.
Podpowiem, Twoim zdaniem-zabroniona :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Austri - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone