Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Balcanes: Te Quiero: objazdówka BihMne Al.-Hr

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.09.2014 23:26

te kiero napisał(a):Na starym mieście, przy Bezistanie przypominam sobie relację Franza i te pustki na uliczkach

U Ciebie też jakoś tłum się w oczy nie rzuca.

Pozdrawiam,
Wojtek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.09.2014 06:12

Raul73 napisał(a):Ale mi przypomniałeś Sarajevo!!! 3 razy twoje foty przejrzałem i jeszcze mam chęć na powtórkę.

to się cieszę, sam oglądałem już z kilkanaście razy
Raul73 napisał(a):Pamiętam, jak po raz pierwszy przejeżdżałem Aleją Snajperów. Niby ulica jak ulica, nic specjalnego... ale kiedy ma się w pamięci, co tu się tak niedawno wyprawiało, te wszystkie przeczytane wspomnienia, onejrzane dolumenty, mimowolnie dostaje się gęsiej skórki, a wzrok szuka snajperów na wzgórzach. Dziwne uczucie...

miałem zupełnie podobnie i tylko pozostaje mi potwierdzić
Raul73 napisał(a):te kiero - na Avaza nie wjechaliście :?: :?:

niestety, nie tym razem, trasa i tak była już mocno wykańczająca, szczególnie w tym upale,
jest po co wracać :D

poza tym w całym Sarajewie, a szczególnie w okolicy tego potężnego gmachu ambasady USA, było sporo wojskowych, chyba przyjechali jacyś ważniejsi oficjele, do tego jeszcze doszły przygotowania do Festiwalu filmu w Sarajewie i wiele odpuściliśmy
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.09.2014 06:16

JoannaG napisał(a):Bardzo chętnie pojadę dalej z Wami :)

zapraszam Asiu (jeśli tak można :wink: ) w kolejnym dniu Piva i przejazd przez Durmitor...
JoannaG napisał(a):Fajnie spojrzeć na Sarajewo Twoim okiem :) Szczególnie z góry, gdzie nie dotarliśmy...

naprawdę fantastyczne miejsce, trudno było zejść z Zutej Tabiji, apropos mam zadanie do następnego odwiedzającego wzgórze, ja naliczyłem widoczne 28 minaretów, ktoś wypatrzy więcej???
Ostatnio edytowano 30.09.2014 08:01 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 30.09.2014 07:10

Ostatni ale jestem :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.09.2014 08:02

kamil1929 napisał(a):Ostatni ale jestem :D

cześć Kamilu, myślę że z czasem jakiś gapowicz jeszcze się znajdzie, więc ostatni nie będziesz
to tak z mojego doświadczenia :oops:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.09.2014 08:21

Franz napisał(a):
te kiero napisał(a):Na starym mieście, przy Bezistanie przypominam sobie relację Franza i te pustki na uliczkach

U Ciebie też jakoś tłum się w oczy nie rzuca.

robiłem co mogłem, by nie uchwycić kogoś, ludziska były wyrozumiałe :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 30.09.2014 09:19

Ufff no to nadrobiłam zaległości :)
Super zdjęcia, takie trochę z innej perspektywy.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 30.09.2014 09:26

te kiero napisał(a):(...)apropos mam zadanie do następnego odwiedzającego wzgórze, ja naliczyłem widoczne 28 minaretów, ktoś wypatrzy więcej???


My z okna hostelu naliczyliśmy połowę (mieszkaliśmy 3 min. od Bascarsijii)
A jak zaczęli z nich swoje śpiewy ... np. tak ok. 3:00 rano ...

P.s. woda w rzece w kolorze gliny. ? Czyżby po solidnych opadach?
Ostatnio edytowano 30.09.2014 09:28 przez a to ja, łącznie edytowano 1 raz
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 30.09.2014 09:28

te kiero napisał(a):zapraszam Asiu (jeśli tak można :wink: ) w kolejnym dniu Piva i przejazd przez Durmitor...


Oczywiście można Asiu :) Byle nie Joasiu ;)
Z przyjemnością wrócę do Kanionu Pivy i obejrzę Durmitor, który jest jeszcze dla nas terenem nieznanym.



te kiero napisał(a):naprawdę fantastyczne miejsce, trudno było zejść z Zutej Tabiji, apropos mam zadanie do następnego odwiedzającego wzgórze, ja naliczyłem widoczne 28 minaretów, ktoś wypatrzy więcej???


O, to dla moich dzieci zadanie :D Oni namiętnie liczyli minarety w Bośni :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.09.2014 09:53

Roxi napisał(a):Ufff no to nadrobiłam zaległości :)
Super zdjęcia, takie trochę z innej perspektywy.

Witaj Roxi, no tak u Ciebie zwykle podwodne, więc faktycznie z innej perspektywy :wink:

a to ja napisał(a):P.s. woda w rzece w kolorze gliny. ? Czyżby po solidnych opadach?

również tak przypuszczam, choć wtedy tylko Miljacka miała taki kolor
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.09.2014 10:01

W kolejny dzień przemieszczamy się do Czarnogóry, trasa: Sarajewo-Scepan Polje-Żabljak/Ivan Do

Trasa przejazdu:
bez tytułu2.JPG


Zakres wzniesień:
bez tytułu22.JPG



Uciekam przed korkami porannego Sarajewa i zamiast kierować się na Ilidżę, tankowanko PB95 za 4,6PLN i kluczę ostro pod górę w okolicy Trebević, szybko wyjeżdżam na M18. Zaczynają się pierwsze ostre serpentyny, za Dobro Polje dojeżdżamy do osuwiska, o którym przy bałkańskiej powodzi było sporo na Cro forum, jednak już prawie uprzątnięte i lewym pasem szybko przejeżdżamy.

Odpuszczamy piaskowce w Ocerkavlju mając w pamięci (wyczytane na forum – nie sprawdziło się), że dalszy przejazd przez Durmitor do Żabljaka mimo niewielkiej odległości może się mocno wydłużyć. W miejscowości Brod navi zaczyna wariować, ja jednak wybieram właściwy trakt, a żona coraz mocniej zaczyna trzymać się fotela na wąskiej na jedno auto drodze, mimo że nie raz jechaliśmy po takich drogach.
Co chwilę mijanki z Jeepami od raftingu, nie widać co za zakrętem, bujnie porośnięte pobocza utrudniają jazdę, prędkość 40km/h max, przy ostrych zakrętach trąbię, by ten jadący z naprzeciwka nie walnął dzwona; Od czasu do czasu spotykamy „naturalne kosiarki” z wystawionymi w nas zadami (krowy) regulują roślinność wokół drogi (na zdjęcie nie było czasu).

Przy mostach redukcja do 1ki, szybciej można urwać zawieszenie, poprawiają dylatacje, wiem o fakcie od studentów spotkanych w Hostelu, którzy wracali już z południa; jeszcze kawałek szutrówki i jest przejście Hum/Scepan Polje: zatłoczone. Tracimy cenny czas, znów trzeba będzie weryfikować plany.

DSCF4169.jpg


dalej znany na forum most graniczny, przejeżdżając da się odczuć drewniane deski :wink:

DSCF4170.jpg
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 30.09.2014 10:14

Bardzo ciekawa relacja, zawsze chciałem zwiedzić Czarnogórę, może kiedyś się uda, póki co przysiadam się :hut:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.09.2014 10:43

Cześć Adek, to dopiero w zasadzie początek, zapraszam do śledzenia :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.09.2014 10:47

W końcu Kanion Pivy, cudo dla oka i przyjemność kierowcy, mógłbym tam jeździć w kółko. Żona zaczyna liczyć tunele (ktoś na cro forum zadał pytanie ile ich jest), tym razem dałem jej takie zadanie, po dwudziestu kilku tunelach przestaje, oceniam, że jest ich spokojnie kilkadziesiąt, na stosunkowo krótkim odcinku.

DSCF4172.jpg

DSCF4178.jpg


ulubione miejsce w Pivie :smo:

DSCF4177.jpg

DSCF4179.jpg

DSCF4181.jpg

DSCF4182.jpg

DSCF4186.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.09.2014 10:51

Dalej bajkowo turkusowe jezioro Pivskie i oczywiście zapora...
DSCF4191.jpg

DSCF4188.jpg
ktoś wie o co kaman z tym u góry, drogę budują???

DSCF4193.jpg

DSCF4201.jpg

DSCF4197.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Balcanes: Te Quiero: objazdówka BihMne Al.-Hr - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone