Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Assistance do 1000 km

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.05.2017 18:23

kadetdudi napisał(a):W Allianz w "najbogatszym" wariancie trzeba dopłacić 360 zł i jest w tym holowanie do 2000 euro. Czy to starczy będąc na np. na Riwierze Makarskiej ponad 1200 km od domu - nie wiem.

Jak zamawiam spedycję pod transport marmuru np.z Hiszpanii,to za cały skład płacę 1eur/km/24tony,więc sądzę że pomoc drogowa tyle nie bierze.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 05.05.2017 07:47

Ja akurat korzystam z przewoźników na terenie kraju wychodzi mi 3,3zł /km. W przypadku pomocy drogowej kilometry płacisz w dwie strony a nie tak jak w przypadku spedycji w jedną stronę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2017 07:51

Z napisał(a):
kadetdudi napisał(a):W Allianz w "najbogatszym" wariancie trzeba dopłacić 360 zł i jest w tym holowanie do 2000 euro. Czy to starczy będąc na np. na Riwierze Makarskiej ponad 1200 km od domu - nie wiem.

Jak zamawiam spedycję pod transport marmuru np.z Hiszpanii,to za cały skład płacę 1eur/km/24tony,więc sądzę że pomoc drogowa tyle nie bierze.


Dopytywałem . Biorą 4-5 zł.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 05.05.2017 09:22

bigredone napisał(a):
Z napisał(a):
kadetdudi napisał(a):W Allianz w "najbogatszym" wariancie trzeba dopłacić 360 zł i jest w tym holowanie do 2000 euro. Czy to starczy będąc na np. na Riwierze Makarskiej ponad 1200 km od domu - nie wiem.

Jak zamawiam spedycję pod transport marmuru np.z Hiszpanii,to za cały skład płacę 1eur/km/24tony,więc sądzę że pomoc drogowa tyle nie bierze.


Dopytywałem . Biorą 4-5 zł.


I mamy kolejny paradoks.

Wychodzi na to, ze w przypadku awarii, której nikomu nie życzę oczywiście, do przewozu auta, taniej będzie wynająć zestaw TIR-a z naczepą, niż wezwać pomoc drogową. Płacimy wówczas bowiem, tylko za jazdę w jedną stronę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2017 09:33

Nie wiem jaki przewoźnik bierze 1 E/km. Może na ładunku powrotnym i netto, ale to i tak bardzo mało za zestaw.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.05.2017 12:10

Po przejrzeniu kilkunastu ofert, dla starszych samochodów (wiek auta nie może jednak przekraczać 15 lat) Compensa w wariancie Assistance Komfort Plus, zapewnia holowanie za granicą do 500 km, natomiast w wariancie LUX do 1100 km, do miejsca wskazanego przez Ubezpieczonego. :arrow: warianty Assistance
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.05.2017 15:21

walp napisał(a):Po przejrzeniu kilkunastu ofert, dla starszych samochodów (wiek auta nie może jednak przekraczać 15 lat)

Czyli dooopa, żadne moje się nie łapie :oczko_usmiech: :mrgreen: Będę musiał sobie radzić z moim 200km. :wink:
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 16.05.2017 16:56

dids76 napisał(a):
walp napisał(a):Po przejrzeniu kilkunastu ofert, dla starszych samochodów (wiek auta nie może jednak przekraczać 15 lat)

Czyli dooopa, żadne moje się nie łapie :oczko_usmiech: :mrgreen: Będę musiał sobie radzić z moim 200km. :wink:

Warta (HDI) ma jeszcze ubezpieczenie wariant Podróżnik 15 z limitem holowania pojazdu do miejsca naprawy nawet do 400 km.
Jest on dostępny dla posiadających OC, bez względu na wiek auta.
Można jeszcze coś dokupić w innym TU(startre 24).
Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł :)
MikeR
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MikeR » 18.05.2017 22:12

walp napisał(a):Po przejrzeniu kilkunastu ofert, dla starszych samochodów (wiek auta nie może jednak przekraczać 15 lat) Compensa w wariancie Assistance Komfort Plus, zapewnia holowanie za granicą do 500 km, natomiast w wariancie LUX do 1100 km, do miejsca wskazanego przez Ubezpieczonego. :arrow: warianty Assistance


Orientujesz się ile kosztują podane przez Ciebie warianty?

P.S. Poczytałm trochę warunki i holowanie przysługuje tylko raz w trakcie trwania umowy. Chyba nic lepszego sie nie znajdzie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.05.2017 22:31

MikeR napisał(a):
walp napisał(a):Po przejrzeniu kilkunastu ofert, dla starszych samochodów (wiek auta nie może jednak przekraczać 15 lat) Compensa w wariancie Assistance Komfort Plus, zapewnia holowanie za granicą do 500 km, natomiast w wariancie LUX do 1100 km, do miejsca wskazanego przez Ubezpieczonego. :arrow: warianty Assistance

Orientujesz się ile kosztują podane przez Ciebie warianty?

LUX - 725 zł
Komfort Plus - 350 zl
Komfort - 190 zł
Standard - 100 zł
MikeR napisał(a):P.S. Poczytałm trochę warunki i holowanie przysługuje tylko raz w trakcie trwania umowy. Chyba nic lepszego sie nie znajdzie.

Trudno, jeśli ma się popsuć, to może, ale tylko raz. :mrgreen:

Zakończyłem poszukiwania i zdecydowałem się ostatecznie na assistance w Compensie wariant LUX.
Tanie nie jest (725 zł), ale miesięcznie to tylko 60 zł (tak się pocieszam), a będę wyjeżdżał spokojniejszy. :D
Jak wcześniej pisałem, nie było dużego wyboru z opcją holowania 1000 km dla starszych samochodów.

- zakres ochrony w przypadku awarii, wypadku i kradzieży
- holowanie do miejsca wskazanego przez ubezpieczonego (bez limitu w RP, do 1100 km za granicą)
- specjalistyczna pomoc na autostradzie (refundacja do 1000 euro)
- pojazd zastępczy w przypadku awarii lub wypadku do 10 dni
- pojazd zastępczy w razie kradzieży do 21 dni
- zakwaterowanie max 4 doby
- kierowca zastępczy, pomoc tłumacza, pomoc prawna
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 18.05.2017 23:07

,,Assistance może zostać zawarty jednocześnie z ubezpieczeniem OC lub AC w Compensie''
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.05.2017 23:13

max21 napisał(a):,,Assistance może zostać zawarty jednocześnie z ubezpieczeniem OC lub AC w Compensie''

Zgadza się, tylko że OC jest obowiązkowe, więc muszę je wykupić obojętnie gdzie. Skoro miałem dotychczas OC w PZU, ponieważ dawali assistance do 1000 km, a teraz już nie dają, to zmieniam na TU, które przy porównywalnych cenach da mi assistance na lepszych warunkach.
Marecki37
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 03.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki37 » 18.05.2017 23:29

MikeR napisał(a):P.S. Poczytałm trochę warunki i holowanie przysługuje tylko raz w trakcie trwania umowy. Chyba nic lepszego sie nie znajdzie.



Ale dotyczy holowania "raz na to samo zdarzenie" ...
MikeR
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MikeR » 19.05.2017 15:00

Tanio nie jest... :(

Rzeczywiście mój błąd z tą ilością holowań.

Czytam dalej i:
Limit kilometrów na holowanie, to maks 1100 km. Czyli po przekroczeniu RP po osiągnięciu 1100km za resztę płacimy.... chyba, że znów coś pomyliłem :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.05.2017 15:22

Z pomocy można skorzystać dowolną ilość razy, ale do wysokości kwoty ubezpieczenia. W wariancie LUX jest to 10.000 euro.
MikeR napisał(a):Limit kilometrów na holowanie, to maks 1100 km. Czyli po przekroczeniu RP po osiągnięciu 1100km za resztę płacimy.... chyba, że znów coś pomyliłem :D

Płacimy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Assistance do 1000 km - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone